Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
Atjaunoti Anša Cīruļa gleznojumi vēsturiskajā sanatorijā «Ogre»
Gandrīz pirms simt gadiem izveidotajā sanatorijas ''Ogre'' ēkā šonedēļ tiks pabeigta zāles atjaunošana un Anša Cīruļa sienas un griestu gleznojumu restaurācija. Sienas gleznojumi savulaik atjaunoti, bet par ornamentālajiem griestu gleznojumiem līdz šim neesot bijis zināms.      
Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina piedalīties mākslas darbu veidošanā
Andrejsalas teritorija pamazām pielāgojas otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) notikumiem. Covid-19 krīze krasi ietekmējusi plānus – daudzas izglītības programmas un lekcijas pārceltas digitālajā vidē, bet lielais notikums ar izstādes “viss reizē zied” atklāšanu un plašu publisko programmu pieejamību dažādās Andrejsalas vietās sāksies 20. augustā. Savukārt atsevišķos projektos jau tagad iesaistīties var  jebkurš interesents.
Plieņciema pludmalē notiks «mikroutopiska» laikmetīgās mākslas laboratorija
No 10. jūlija līdz 4. augustam Plieņciema pludmalē, bijušā zivju pārstrādes ceha ēdnīcas telpās,  notiks pirmais "Temporary.lv" izstāžu cikls “Garlaicība/Long Time”, kurā četrās personālizstādēs savas interpretācijas par tēmu prezentēs autori Sigita Sniegs, Paulīne Kalniņa, Villiams Džounss (William Jones) un kuratore Tīna Pētersone, informēja organizatori.
Notiks Mākslas akadēmijas Grafikas katedras bilžu grāmatu skate «Atmiņas»
Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras studenti rīko bilžu grāmatu skati. Šogad, mazliet vēlāk nekā ierasts, 8. jūlijā mākslas telpā “Aminori” maģistra programmas studenti atklās bilžu grāmatu sērijas “Atmiņas” ilustrāciju oriģinālu un grāmatu izstādi, medijus informēja LMA pārstāvji.
«Rīgas mākslas telpā» atklās divas jaunas izstādes – «Dvīņu paradokss» un «ALL’ARM»
Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” tiks atklātas divas jaunas izstādes. No 25. jūlija līdz 30. augustam lielajā zālē būs skatāma mākslinieces Rasas Šulcas personālizstāde “Dvīņu paradokss”, savukārt Intro zālē no 30. jūlija līdz 30. augustam apmeklētājiem būs pieejama Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde “ALL’ARM”, informēja “Rīgas mākslas telpas” pārstāvji.
Marīna un mākslīgais intelekts – jaunas izstādes Jūrmalā
Vasarā uz Jūrmalu jādodas ne tikai baudīt sauli un jūru, bet arī ceļojumā pēc mākslinieciskiem piedzīvojumiem. Jūrmalas pilsētas muzejā atklātas trīs atšķirīgu mākslinieču izstādes – vācu mākslinieces Sabīnes Šellhornas instalāciju “Pie jūras” un starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna” starpgada izstāde, kurā aplūkojami jauno gleznotāju Madaras Neikenas un Janas Šandibinas darbi. Savukārt mākslas stacijā “Dubulti” ceļot gribētājus un skatītājus pārsteigs Ginta Gabrāna jauno darbu personālizstāde “Fināla lielā atklāšana”, kas veidota, māksliniekam sadarbojoties ar mākslīgo intelektu.
Izdota apjomīga vecmeistaram Arvīdam Eglem veltīta monogrāfija
Šī gada pavasarī 115 gadi apritēja kopš mākslinieka, Rēzeknes mākslinieku kopas dalībnieka un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Arvīda Egles dzimšanas. Atceroties izcilo gleznotāju, Latgales Kultūrvēstures muzejā (LKM) Rēzeknē īpašā izstādē apskatei šobrīd pieejamas Arvīda Egles gleznas no muzeja mākslas kolekcijas. Tāpat nesen klajā nākusi arī apjomīgā monogrāfija par vienu no redzamākajiem Rēzeknes pirmskara māksliniekiem. Grāmata “Arvīds Egle Latvijas glezniecībā” ietver ap 200 mākslas vecmeistara Arvīda Egles reproducētos darbus un mākslinieka biogrāfiju. Grāmata tapusi kā triju pamatīgu monogrāfiju cikla noslēdzošā daļa.
Vērtība attieksmē – Ata Ieviņa atklājumi Latvijas fotomākslā. Izstādes apskats
Ata Ieviņa izstāde “Faraona dārgumi”, kas līdz 19. jūlijam skatāma Latvijas Fotogrāfijas muzejā, noris Rīgas Fotomēneša ietvaros, tāpēc fotogrāfijas izmantojumam Ieviņa asamblāžās jāpievērš īpaša uzmanība. Tie arī ir tie faraona dārgumi, par kuriem autors runā. Kāpēc tie tādi ir un kāpēc tie ir līdzīgi senas kultūras vērtībām?
Ginta Gabrāna jaunākā izstāde – nākotnes mākslas burvīgais vēstnesis
21. jūnijā Mākslas stacijā "Dubulti" tika atklāta Ginta Gabrāna jauno darbu personālizstāde "Fināla lielā atklāšana". Izstāde līdz 13. septembrim risināsies Mākslas stacijas telpās, Jūrmalas pilsētvidē un kā papildinātās realitātes lietotnes "SAN" projekts – visā Latvijas teritorijā, turklāt reizi mēnesī būs arī ekskursijas, kurās mākslinieks ir solījies piedalīties. Latvijas Radio 3 "Klasika" Lienes Jakovļevas personā bija klāt izstādes atklāšanas brīdī, uzrunājot gan pašu mākslinieku Gintu Gabrānu, gan izstādes kuratori Ingu Šteimani.
Lizumā atjauno Tautumeitas skulptūru
70 gadus Gulbenes novada Lizuma pagasta centrā slejas skulptūra ''Tautumeita''. Vietējiem ļaudīm tā jau kļuvusi par vienu no kopienas identitātes zīmēm, kas apvīta dažādām leģendām. Lai to atjaunotu, vietējie iedzīvotāji cītīgi ziedojuši līdzekļus, un nu restaurācijas process sācies.      
Mākslinieces Ilzes Aulmanes darbs «Varbūt palikušas 35 vasaras» ceļo uz izstādi Ogrē
Māksliniece Ilze Aulmane savu Latvijas Mākslas akadēmijas maģistres diplomdarbu “Varbūt palikušas 35 vasaras” radīja akadēmijas gleznotavā – pašā jumta korē. Darbam bija vajadzīgs plašums un sasaiste ar dabu. Akadēmijas atzinīgais novērtējums saņemts, un tagad darbs aizceļo uz Ogres Kultūras centra izstādi “Ceļojums dabas kultūrā”.
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās Romualda Geikina personālizstādi
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 4. stāva izstāžu zālēs iekārtota jauna ekspozīcija – Romualda Geikina retrospektīvā personālizstāde “Konverģence. Gleznas un akvareļi”. Tās nosaukums raksturo mākslinieka daiļradi un spēju brīvi interpretēt dažādu laikmetu kultūru, mākslas virzienus un paņēmienus. Tā kā mākslinieks savulaik Latvijas Mākslas akadēmijā studējis scenogrāfiju, viņa darbu kompozīcijās un sižetos pamanāms režisora pieskāriens.
FOTO: Māksliniece Ilze Akselrode un viņas vēja izjūta. Izstāde Liepājā
Starp jēdzieniem “vējš” un “Liepāja” var likt vienlīdzības zīmi. Vējš te ir vienmēr, pat bezvējā, tikai tad tas kļūst maigs un gandrīz nemanāms, tomēr tas ir. Liepājnieki jums to apstiprinās. Bet mākslinieces Ilzes Akselrodes izstādē “Liepājas vēju izjūta” šo vēju var arī ieraudzīt.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt