«Pārziemot Āzijā» – Zanes Eniņas ceturtā grāmata dodas pie lasītājiem

Apgāda "Zvaigzne ABC" prezentāciju zālē 10. janvārī aizvadīts Zanes Eniņas ceturtās grāmatas "Pārziemot Āzijā" atvēršanas pasākums.

Šajā grāmatā autore apraksta savus piedzīvojumus un pārdzīvojumus astoņās Āzijas valstīs – Ķīnā, Taizemē, Kambodžā, Laosā, Mjanmā, Indijā, Šrilankā un Dienvidkorejā. Šo krāsaino un paradoksālo pasaules daļu viņa pirmoreiz apmeklējusi 2010. gadā un atgriezusies tajā vairākkārt, apceļojot daudzas valstis un izbaudot neaizmirstamus mirkļus, sacīts grāmatas pieteikumā.

Viņasprāt, tieši Āzijā var lieliski pavadīt laiku, kamēr Latvijā ir ziema, –

apgūt kaulēšanās mākslas knifus un motorollera vadīšanas prasmes, pievērsties meditācijai, baudīt eksotisku virtuvi, pieredzēt kultūru daudzveidību un darīt vēl milzums citu interesantu lietu.

"Viena cilvēka aizraujošs piedzīvojums tūkstošiem kilometru prom no mājām, izzinot citādo. Zanes stāsts ir lasītāja iespēja doties ekspedīcijā, nepieceļoties no dīvāna, – brīžiem humora pilns, pasmejoties par situācijām un savu pieredzi, brīžiem spriedzē turošs, mudinot lasītāju auļot pāri lappusēm, lai ātrāk uzzinātu notikumu atrisinājumu. Vārdi, skaisti savirknējušies cits aiz cita kā bērnībā lasītas meža zemenes uz smilgas stiebra, gardi izstāsta, ko Zane redzējusi, domājusi un sajutusi," tā par šo grāmatu saka ceļotāja un sociālo mediju satura veidotāja Kristīne Virsnīte.

Tiek uzsvērts, ka savos ceļojumos Zane Eniņa ne tikai iepazīst apskates vietas, bet arī ļaujas piedzīvojumiem, kas palīdz atklāt katras zemes kolorītu. Taču spēcīgākie iespaidi tiek gūti, tiekoties ar cilvēkiem un uzklausot viņu dzīvesstāstus. Tie ir gan ceļotāji, kuri tāpat kā Zane iepazīst pasauli ar mugursomu plecos, gan Āzijā mītoši latvieši, gan vietējie iedzīvotāji, kas daudz atklāj par savas zemes kultūru un paražām.

Zane Eniņa ir ceļotāja un blogere, kas apmeklējusi vairāk nekā 80 valstis. Savus piedzīvojumus viņa aprakstījusi blogā mugursoma.lv un grāmatās "Nekaunīgais pingvīns", "Uz Aļasku un atpakaļ", "Santjago ceļš: plāksteris pēdām un sirdij".

Pieejama arī e-grāmata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti