Kultūra / Kino, foto un TV

Vairāk par šo tēmu

Vecgada vakarā LTV erudīcijas spēlē sacentīsies slavenības, bet uz deju aicinās Raimonds Pauls
Latvijas Televīzija aicina veco gadu pavadīt un jauno, 2022. gadu sagaidīt, atskatoties uz pieredzēto un piedzīvoto, erudīcijas spēlē "Gudrs, vēl gudrāks" sacenšoties ar Latvijā populāriem cilvēkiem, kā arī kopā ar Raimondu Paulu, estrādes zvaigznēm un sabiedrībā mīlētiem un cienītiem viesiem krāšņā Vecgada šovā baudot skaistas melodijas, spožas dejas un aizraujošas sarunas.
VIDEO: Sarunas ar tautiešiem pasaulē – seriāla «Emīlija. Latvijas preses karaliene» komanda
Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) 18. decembrī pulksten 17.00 aicina uz tiešsaistes sarunu par leģendāro izdevēju Emīliju Benjamiņu, tā laika notikumiem, Latvijas preses un politisko vidi. Kultūras žurnāliste Eva Johansone tiksies ar trim pārstāvjiem no "Emīlija. Latvijas preses karaliene" radošās komandas – režisori Kristīni Želvi, producentu Gintu Grūbi un vēsturnieci Inetu Lipšu.
Filmpratība jāmāca kopš bērnības! Stāsta producents Gints Grūbe un kino zinātniece Zane Balčus
Šī gada nogalē filmu studijā "Mistrus Media" tapis ilgi lolots projekts – lekciju, raidierakstu un meistarklašu sērija ar nosaukumu "Kino Eizenšteins". Projekta galvenais mērķis ir veicināt kino izglītību un filmpratību, kā arī iemūžināt Latvijas kino veidotājus un viņu pieredzes. "Kino Eizenšteins" jau pieejams skatītājiem un klausītājiem īpaši projektam izveidotā mājaslapā un vietnē "Spotify", bet no nākamā gada tas būs klausāms arī "Radio Naba" viļņos.
Stāsts par Staiceles ģēniju un viņa māti – Paula Dombrovska filma «Palaist»
"Man patīk filmas par cilvēku psiholoģiju un dokumentālajā kino mani saista attiecības ar cilvēkiem, kuras izzinot, mācos pats un varu dalīties ar citiem," saka filmas  "Palaist" režisors Pauls Dombrovskis. Atlaišanas ideja režisoram ir būtiska ne tikai īsfilmas kontekstā, bet arī paša dzīvē, kas rit starp Kanādu un Latviju. 
«Splendid Palace» saņem asociācijas «Europa Cinemas» balvu par labāko kino programmu
Kinoteātra "Splendid Palace" 98. jubilejas seansa laikā 13. decembrī Starptautiskās asociācijas "Europa Cinemas" vadības komiteja paziņoja, ka balva par 2021. gada labāko kino programmu (Europa Cinemas award for Best Programming 2021) tiek piešķirta kinoteātrim "Splendid Palace" par ievērojamu, daudzveidīgu un kvalitatīvu darbību, informēja kinoteātra pārstāvji.
Latvijas kino no 2001. līdz 2010. gadam – desmit vērtīgu filmu izlase tiešsaistē
Portālā filmas.lv ievietota otrā kolekcija no ekspertu veidotas jubilejas izlases, kas izceļ aizvadīto 30 gadu būtiskākās Latvijas filmas, svinot 30 gadus, kopš dibināta Latvijas filmu nozares vadošā institūcija – Nacionālais kino centrs (NKC). No 14. decembra portālā pieejama otrās desmitgades "esence" – desmit vērtīgas filmas, kas uzņemtas no 2001. gada līdz 2010. gadam, informēja NKC pārstāvji.
LTV top Vecgada programma «Uz deju uzlūdz Raimonds Pauls»
Lai arī līdz gada nogalei vēl daudz kas paveicams, vecā gada vakars un jaunā gada sagaidīšanas brīdis nenovēršami tuvojas. Par labu garastāvokli tieši 31. decembra vakarā saviem skatītājiem laicīgi gādāt apņēmusies Latvijas Televīzija. Šī gada nogales pēdējās divas stundas iecerēts pavadīt, jokojot labas mūzikas pavadījumā šovā "Uz deju uzlūdz Raimonds Pauls".
Vai animāciju var iemācīties? Notiks pašmāju animācijai veltīts pasākums ar īsfilmu programmu un diskusiju
Kinoteātris "Kino Bize" 14. decembrī pulksten 20.00 piedāvā pasākumu, kas veltīts pašmāju animācijai. Īsfilmu programmā apkopoti gan zināmu autoru, gan šobrīd studējošo animācijas filmu veidotāju darbi, kuri tapuši laika posmā no 2012. līdz 2021. gadam. Pēc seansa sekos diskusija "Vai animāciju var iemācīties?" ar Latvijas animācijas nozares pārstāvjiem, informēja kinoteātra pārstāvji.
LTV pārraidīs norises labdarības maratona «Dod pieci!» stikla studijā un iestāsies par #VideVisiem
Latvijas Televīzijā no 17. līdz 23. decembrim būs skatāmas norises sabiedrisko mediju labdarības maratona "Dod pieci!" īpašajā stikla studijā Doma laukumā. Aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kuri saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem, šī gada tēmu – vides pieejamības problēmas cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem – LTV aktualizēs arī ziņu sižetos un dažādos raidījumos.
Pēdējo 30 gadu būtiskākās Latvijas filmas – tiešsaistē skatāma Nacionālā kino centra jubilejas izlase
Decembrī aprit 30 gadi, kopš dibināta Latvijas filmu nozares vadošā institūcija – Nacionālais kino centrs (NKC) –, un portāls filmas.lv piedāvā ekspertu veidotu jubilejas izlasi, kas veidota no aizvadīto 30 gadu būtiskākajām Latvijas filmām. No 8. decembra portālā pieejama pirmās desmitgades kolekcija – desmit filmas, kas uzņemtas no 1991. gada līdz 2000. gadam un raksturo šo Latvijas kinovēstures sarežģītāko periodu, informēja NKC.
Aiz invaliditātes ieraudzīt cilvēku – Zanes Gargažinas filma «No manis nav jābaidās»
"Zinot visu to negatīvo, kas viņa dzīvē ir noticis, varētu padomāt – nabaga cilvēks. Bet Dagņa dzīvē viss ir kārtībā, un tā nav izlikšanās," par savas dokumentālās filmas "No manis nav jābaidās" varoni teic režisore Zane Gargažina. Projektā "Latvijas kods" tapusī filma stāsta par optimistu Dagni un skatītājiem piedāvā iepazīt maza Latvijas ciemata dzīvi Dagņa acīm. Šis ir priecīgs stāsts, lai gan sākumā varbūt šķiet citādāk. Arī Zanei ir noteikta invaliditāte, un viņa pauž, ka ikviens cilvēks ar invaliditāti ir saskāries ar sabiedrības aizspriedumiem. Šī filma rosina tos salauzt.
Parole – brutālais dokumentālais kino. Stāsta režisore Laila Pakalniņa un operators Gints Bērziņš
Nupat kā IDFA jeb Amsterdamas Starptautiskajā dokumentālā kino festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvojusi latviešu dokumentālā filma "Mājas". Par 75 mājām, to cilvēkiem un zvēriem, kā arī atšķirīgo minūtes garuma izjūtu Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumā "Piejūras klimats" stāsta filmas režisore Laila Pakalniņa un operators Gints Bērziņš. 
Riga IFF šī gada festivālu noslēgs ar īpašu seansu Madonā
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas šogad oficiāli norisinājās no 14. līdz 24. oktobrim, piedāva festivāla pēdējo šī gada norisi, pārcelto filmas "Psihoze Stokholmā" seansu 10. decembrī Madonā, kinoteātrī "Vidzeme", informēja festivāla rīkotāji.
Svarīgākais šobrīd