Dzīve & stils / Izklaide
Latvijas Televīzija svin 65. dzimšanas dienu
Latvijas Televīzija (LTV) trešdien, 6. novembrī, svin 65. dzimšanas dienu. It kā jau pensijas vecums, bet viņa ir sprigana un jauneklīga, mīl jokus, piedzīvojumus un vēstules, reizēm kļūst emocionāla un liek raudāt arī tiem, kas ir apkārt, bet pāri visam – tā ir ģimene. Lielas balles gan nav, jo darba, tuvojoties gada izskaņai, ir ļoti daudz, taču mazu ikdienas prieku un joku nekad nevar būt par daudz.
Kijevas ielās atdzīvojas zombiji
Klāt Visu Svēto diena jeb Helovīns, kad pēc seno ķeltu ticējumiem mirušie atgriežas uz Zemes. Šonedēļ Kijevas ielās atdzīvojās zombiji. Zombiju parāde Ukrainā jau kļuvusi par ikgadēju tradīciju, kas piesaista arvien vairāk interesentu.
Latvijas Pasts izdod pastmarku Garlība Merķeļa 250. jubilejā
Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, godinot vienu no spilgtākajiem apgaismības ideju pārstāvjiem Baltijā Garlību Helvigu Merķeli viņa 250. jubilejā.

Jaunā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 1,42 eiro, kas atbilst ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. 
Reinis Sējāns un Māris Mihelsons LTV raidījumā atklās strēlnieku dziesmas
Latvijas Televīzijas skatītāji no 30. oktobra piecas trešdienas pēc kārtas pulksten 20.00 LTV1 ēterā varēs sekot līdzi izzinošam un izklaidējošam raidījumam “Ieklausies Dvēseļu putenī!”. Pēc filmas režisora Dzintara Dreiberga un mūziķa Māra Mihelsona iniciatīvas tapušajā raidījumā 10 šābrīža spilgtākās Latvijas mūzikas personības un grupas iedziedās Reiņa Sējāna aranžētas strēlnieku dziesmas, paziņojumā medijiem informē LTV.
Leģendu naktī izzina Preiļu pils parku
Latvijas Piļu un muižu asociācija iedibinājusi tradīciju oktobra pēdējā sestdienā rīkot “Leģendu nakti”. Tajā caur dažādiem nostāstiem atdzīvojas daudzu seno ēku vēsture. Šogad “Leģendu nakts” notika 38 pilīs un muižās Latvijā. Arī Preiļu muižas kompleksā, kur klātesošie devās izzinošā ekspedīcijā “Dižkoki – parka leģendu glabātāji”.
Uz Leģendu nakti šogad aicina 38 pilis un muižas
Latvijas Piļu un muižu asociācija 26. oktobrī aicina uz tradicionālo Leģendu nakti, kad pilīs un muižās atdzīvosies vēsture un izgaismosies šodiena, kad kultūras mantojuma vērtības ikviens interesents varēs iepazīt neierastā daudzveidībā, paziņojumā medijiem informē organizatori.
FOTO: Šefpavārs Mārtiņš Rītiņš nosvinējis savu 70 gadu jubileju
"Hanzas peronā" ar krāšņu koncertu savu 70 gadu jubileju nosvinējis slavenais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš. Pasākuma vadība bija uzticēta Jaunā Rīgas teātra aktierim Gundaram Āboliņam un televīzijas personībām Baibai Sipeniecei-Gavarei un Valteram Krauzem, paziņojumā medijiem informē organizatori.
FOTO: Cēsīs aizvadīta dokumentālās filmas «Žagari» pirmizrāde
Trešdien, 16. oktobrī, koncertzālē “Cēsis” aizvadīta dokumentālās filmas “Žagari” pirmizrāde. Scenārija autores Henrietas Verhoustinskas un režisores Zitas Kaminskas veidotais stāsts tika uzņemts pozitīvi. Pēc filmas noskatīšanās Žagaru ģimene, draugi un filmas veidotāji saviesīgā gaisotnē atzīmēja Andreja Žagara dzimšanas dienu, jo tieši 16. oktobrī viņam būtu apritējis 61 gads, paziņojumā medijiem informē Latvijas Televīzija.
Latvijas Banka izlaidīs kolekcijas monētu «Meža veltes»
Latvijas Banka ceturtdien, 17. oktobrī, izlaidīs sudraba kolekcijas monētu "Meža veltes". Monēta veidota, godinot Latvijas mežus, to sniegtās veltes un ar mežu saistītās tradīcijas – sēņošanu, ogošanu un citas, informēja Latvijas Bankā.
Tēva un meitas skatuves maģija. Intervija ar Aiju Andrejevu un Alex
10. septembrī dziedātāja Aija Andrejeva prezentēja singlu “Bungādiņas” un izziņoja koncertu Siguldas pilsdrupās, kas notiks nākamās vasaras sākumā – 6. jūnijā. Prezentācijas saviesīgajā gaisotnē tostarp tika pasvinēta arī dziedātājas tēva un muzikālā domubiedra Alex (īstajā vārdā Oļegs Andrejevs) dzimšanas diena. Kad svētku kūka jau bija sagriezta, ar abiem mūziķiem apspriedām viņu muzikālās meitas un tēva attiecības.
Sākusies pieteikšanās konkursam «Supernova»
Ceturtdien, 10. oktobrī, sākusies pieteikšanās Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova” sestajai sezonai. “Supernova 2020” uzvarētājs iegūs iespēju piedalīties 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas nākamā gada maijā notiks Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Dziesmas iespējams pieteikt līdz 20. novembrim, paziņojumā medijiem informē Latvijas Televīzija.
Latvijas-Ukrainas seriāls «Markuss» 10. oktobrī nonāks pie skatītājiem
No 10. oktobra Latvijas skatītāju vērtējumam tiks nodots pirmais Latvijas-Ukrainas kopražojuma seriāls “Markuss”, aktieru ansamblī Latviju pārstāvot Rihardam Leperam, Agnesei Cīrulei, vienpadsmit gadus jaunajam Aleksandram Neikenam un citiem. Bērnu nolaupīšana, izmeklēšana, noziedznieku saaustas shēmas un pāri tam visam – savstarpējo attiecību līkloči un mīlestība, to visu skatītājiem sola “Markuss”, paziņojumā medijiem informē pārstāvji.
17. un 18. jūlijā notiks četrpadsmitais «Positivus» festivāls
2020. gada vasarā 17. un 18. jūlijā notiks jau 14. "Positivus" festivāls Salacgrīvā, kas divu dienu garumā pulcēs tūkstošus mūzikas un mākslas festivāla apmeklētāju no visas Baltijas un citām valstīm. Pirmās biļetes - “Fan tickets” - uz festivālu par īpaši izdevīgo cenu tirdzniecībā būs pieejamas ierobežotu laiku no 10. līdz 25. oktobrim, paziņojumā medijiem informē organizatori
Ausmai Kantānei pirmo reizi mūžā «aklais randiņš» - ar sunīti
Aktrise Ausma Kantāne-Ziedone savā dinamiskajā ikdienā paspējusi tik daudz – izspēlējusi dažādas lomas uz skatuves, darbojusies politikā, skolojusi bērnus, rakstījusi un ceļojusi. Raidījumā "Ķepas uz sirds" viņa pirmo reizi devās "aklajā randiņā" – ar sunīti.
Jaunākie
Interesanti