Dzīve & stils / Izklaide
VIDEO: Profesors Anatolijs Danilāns propagandē ne tikai veselīgu dzīvesveidu, bet arī humoru
Humora un veselīga dzīves stila propagandētājs profesors Anatolijs Danilāns svēti tic, ka latviešiem ir ļoti laba humora izjūta, tikai esam pārāk kautrīgi. Tāpēc jāmācās no Raimonda Paula – viņa jokos klausoties, var tikt pie vēdera sāpēm. "Kamēr dzirdam Paula dziesmas, nebūs mums nekādas briesmas!" LTV Vecgada šovā par Paulu saka profesors un piebilst, ka viņš jūtas lepns un lielīgs par to, ka latviešiem ir tāds Maestro.
VIDEO: LTV Vecgada šovs «Uz deju uzlūdz Raimonds Pauls»
Vecgada vakarā Latvijas Televīzijā skatāms košs un enerģisks šovs "Uz deju uzlūdz Raimonds Pauls". Šovā būs gan kārtīga izdziedāšanās, gan arī izkustēšanās rokenrola un svinga ritmos. To visu papildinās arī humorpilna atmosfēra, kuru radīs Latvijā iecienīti aktieri, mūziķi, kā arī deju grupa "Dzirnas".
«Gudrs, vēl gudrāks». Zvaigžņu spēle
Toms Grēviņš, Kaspars Ozoliņš un Zanda Zaļakmene steidz rotāt egli, lai “Gudrs, vēl gudrāks” studijā sagaidītu īpašus viesus – divpadsmit Latvijā populārus cilvēkus.
Zīlēšana ar suni, adatu un parafīnu. Ieskats tradīcijās un prognoze Latvijai
Domājot, kā lietderīgāk pavadīt aizejošo gadu, nedaudz sadrūvējos, jo prātā nenāca nekas labāks par varenu izēšanos. Lai arī valdība nolēmusi ballēties un atļāvusi to darīt arī citiem, klīstošā omikrona rēga dēļ jau otro gadu pēc kārtas plašas Jaungada sagaidīšanas svinības rīkot prāts nenesas, bet baroties pie televizora šķiet vairāk nekā skumīgi. Tāpēc vērsos pēc senču padoma, lai saprastu, kā tad man pavadīt šo neparasto brīdi, kad viens gads beidzas, bet otrs vēl nav sācies. Un senči dobjā balsī no rijas apakšas (jeb interneta vietnes par latviešu tradicionālo folkloru) teica – meitiņ, ir jāizmanto īpašais laiks un jāzīlē nākotne!
«Radio Naba» gadumijā – mūzikas gada Top 100 (papildināts)
Ceturtdien, 30. decembrī, no pulksten 10:00 "Radio Naba" piedāvās tradicionālo aizejošā gada aktuālāko kompozīciju apkopojumu "Top 100", kas veidots atbilstoši radio klausītāju balsojumam visa 2021. gada laikā. Klausītājiem būs iespēja piedalīties arī izsludinātajā prognožu spēlē – uzminēt trīs populārākās kompozīcijas.
Gadumijā Rīgā – koncerti un svētku noskaņa pilsētvidē
Gaidot Jauno gadu, Rīgā ir iespēja apmeklēt vairākus gadumijas kultūras pasākumus, doties pastaigā pa svētku noskaņā izgaismotajiem parkiem un apskatīt gaismas instalācijas pilsētvidē gan centrā, gan apkaimēs, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.
Kas Latvijā notiek ar humoru? LTV Vecgada šovā meklēs atbildi
Latvijas Televīzija aicina krāšņā Vecgada šovā kopā ar Maestro Raimondu Paulu, spožākajām Latvijas estrādes zvaigznēm un sabiedrībā mīlētiem viesiem baudīt skaistas melodijas un dejas, kā arī aizraujošas sarunas. "Uz deju uzlūdz Raimonds Pauls" – 31. decembrī pulksten 21.40.
Ziemassvētku tirdziņš latviešu namā Londonā – šogad klusāks
"Daugavas vanadžu" rīkotais Ziemassvētku tirdziņš Londonas "Daugavas Vanagu" fonda namā ir gadu desmitiem sena tradīcija. Tiesa, šogad organizatoriem nācās samazināt tirgotāju skaitu. 

"Daugavas Vanagu" fonda namā Londonā Ziemassvētku tirdziņos parasti nepietiek vietas ne visiem tirgoties gribētājiem, ne pircējiem, taču šogad tirdziņš dēļ ierobežojumiem ir krietni klusāks. Lielākoties tiek pārdotas pašu rokām darinātas lietas, kas pārdevējiem nav maizes darbs, bet gan hobijs. Tautiešu darinājumi ir labākā dāvana, turklāt mājražotāju atbalstīšana ir goda lieta.
Limbažu novadā iznākusi «Reņģēdāju pavārgrāmata»
„Aicinām reņģi atpakaļ ēdienkartē!” – ar šādu mudinājumu Limbažu novadā iznākusi „Reņģēdāju pavārgrāmata”, tajā apkopotas vairāk nekā 200 reņģu un brētliņu receptes. Šīs pavārgrāmatas idejas autors ir Dzintris Kolāts, kurš savulaik Salacgrīvā aizsāka arī Reņģēdāju festivālu.
Mihaila Barišņikova adreses. Baletdejotāja nozīmīgākās vietas Rīgā
Par sensāciju nesen kļuva vēsts, ka izcilais baletdejotājs Mihails Barišņikovs un arhitekte Zaiga Gaile atjaunos veco koka ēku Rīgā, Blaumaņa ielā 19. Ziņu par to, kas tur atradīsies, pagaidām nav (domājams, ka tas būs kaut kas līdzīgs kultūras centram). Toties ir iemesls atcerēties, ka Barišņikovam joprojām ir adreses pilsētā, kurā viņš dzimis 1948. gada janvārī.
Pietrūkst nedaudz bezgaumības. Recenzija par Rīgas Ziemassvētku sajūtu
Lai arī cik ļoti man nepatiktu Ziemassvētku komercializēšanās plastmasas spīguļos, veikalu kampaņās un burzmā, savs labums tomēr no tā visa ir. Mūsu klimatiskajos apstākļos decembris pilsētā ir drēgns, tumšs un bezcerīgs mēnesis. Atrašanas ārtelpās lielākoties ir piespiedu vajadzība, lai nokļūtu no vienas siltas aliņas nākamajā. Laikapstākļi joprojām ir rudenīgi neparedzami. Ar netīru nokrišņu piebristiem apaviem tu pilsētas krēslā airējies pāri nenotīrītiem sniega vaļņiem, brīžiem ir auksti, brīžiem slapji, līdz laimīgs iespurgsti kāda veikala spožajās telpās.
Baltiešu kori pulcējas uz Ziemassvētku koncertu Londonā
Uz kopīgu Ziemassvētku draudzības koncertu pulcējušies trīs Londonas baltiešu – latviešu, lietuviešu, igauņu – kori. Pagaidām koncerti Lielbritānijā vēl ir atļauti, taču, iespējams, drīz situācija mainīsies, jo valstī strauji pieaug saslimstība ar Covid-19 vīrusa omikrona paveidu. 
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt