Dzīve & stils / Izklaide
VIP teātra pavasaris - sešas nedēļas aktieri sacentīsies savā starpā
Traks laiks, lūk, mums gribot negribot nākas izdzīvot Holivudas grāvēja cienīgu scenāriju, tieši proporcionālu mūsu Latvijas izmēriem, apdzīvotībai un iedzīvotāju mentālajām iezīmēm. Tauta, kas mīl teātri un kultūru, pēkšņi ir spiesta palikt mājās - kultūras iestādes slēgtas, atliek radio un TV. Šajos apstākļos Latvijas Televīzijas projekts erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts" (VIP) un tās vadītājs Uģis Joksts pie sevis aicina astoņu Latvijas teātru kolektīvus, Latvijas Teātra darbinieku savienība piepalīdz, un VIP teātra pavasaris starptautiskās Teātra dienas nedēļas pirmajā dienā (23. martā) uzsāks savu ceļu pie skatītājiem! Visas spēles ierakstītas pirms #paliecmājās uzsaukuma. 
Mājās, bet kopā. Zvaigžņu karantīnas koncerti pulcē klausītājus
Kopš 13. marta, kad sākām dzīvi ne tikai sociālā, bet arī kultūras pašizolācijā, koncerti, lasījumi, performances, lekcijas un citi priekšnesumi internetā un sociālajos tīklos ir kļuvuši par ierastu parādību gan Latvijā, gan pasaulē. Globāli populārākais tēmturis sociālajos tīklos ir #togetherhome jeb #kopāmājās. To lieto sociāli atbildīgi ļaudis, kuri ievēro savā valstī noteiktās karantīnas noteikumus un dalās ar ikdienas mirkļiem. Starp šiem mājās palicējiem ir arī zināmi mūziķi un skatuves mākslinieki.
Mūziķi «Facebook» sāk «Karantīnas izaicinājumu»
Covid-19 dēļ noteiktie ārkārtas ierobežojumi dažādi tiek izmantoti  radošo personību vidē. Tā mūziķi šajā laikā, kad ieteicams lieki apkārt nestaigāt, vietnē “Facebook” aizsākuši “Karantīnas izaicinājumu”.
Covid-19 dēļ atcelts Eirovīzijas dziesmu konkurss
Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU) 18. martā paziņojusi, ka 65. Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss tiek atcelts koronavīrusa izplatības dēļ. Konkursa norise bija paredzēta no 12. līdz 16. maijam Roterdamā, Nīderlandē. Konkursa rīkotāji informē, ka turpinās sarunas par iespējām koncertu organizēt Roterdamā nākamgad.
Ādažu dejotāji soctīklā sarīko attālināto deju mēģinājumu
Kultūras ļaudis arī ārkārtējās situācijas apstākļos spēj būt radoši un atrast veidus, kā turpināt darīt to, ko sirds tik ļoti kāro, apliecina arī kāds sociālajos tīklos ievērību guvis video, ko sociālajā tīklā “Facebook” publicējusi Ādažu vidējās paaudzes deju kopa “Sprigulis”.
Tumes Kultūras namā atklāta izstāde «Disko laikmets»
80. gadu sākumā katrā sevi cienošā Latvijas kultūras namā darbojās sava disko apvienība. Tie bija entuziasti, kuri atskaņoja padomju varai netīkamo Rietumu mūziku, turklāt bieži vien darīja to uz pašu montētas tehnikas. Daļu no šiem aparātiem no 10. marta var aplūkot Tumes Kultūras namā, kur atklāta izstāde “Disko laikmets”.
Sunīti Urgu satika uz ielas nejauši. Saruna ar «Pa straumei» režisori Ilzi Lasmani-Broži
Raidījums “Pa straumei” ir nonācis pie Latvijas Televīzijas skatītājiem, tomēr tas, ko redzam kadrā, ir tikai viena – pavisam maza – daļiņa no visa lielā darba, kas ieguldīts, lai taptu astoņi ceļojumi. Intervijā ar raidījuma idejas autori, producenti un režisori Ilzi Lasmani-Broži sarunājāmies par to, kas bija pirmais – sunīte Urga vai raidījuma ideja, par jauniešu nedaudz naivo, bet tādēļ arī ļoti vērtīgo patiesumu, un, protams, arī par mērķtiecību un pārliecību, bez kurām “Pa straumei” nofilmēt nevarētu.
1,6 miljonu eiro vērtas smaržas – luksuss un labdarība
Barselonas kompānija “Sagrada” īstenojusi savu pirmo bezpeļņas projektu – četru smaržu izlasi, kas apvieno luksusa preces ar filantropiju. Šāda smaržu izlase izmaksā 1,6 miljonus eiro, un puse no summas tiek ziedota vietējam fondam, kas atbalsta smagi slimu bērnu atveseļošanu. 
Cīnīties, izklaidēties un svinēt – 10 pasākumi, kuros atzīmēt Sieviešu dienu
Starptautiskajā sieviešu dienā īpaši novērtējam sev blakus esošās sievietes – mammas, māsas, draudzenes, kolēģes, kaimiņienes – un solidarizējamies ar sievietēm citviet pasaulē, kuras vēl joprojām cīnās par savām tiesībām. Šogad 8. marts iekritis svētdienā, tādēļ daļa Starptautiskajai sieviešu dienai veltīto pasākumu notiek agrāk, taču arī svētdienā, 8. martā,  Sieviešu dienai atbilstoši pasākumi notiks visā Latvijā.
Ventspilī viesosies komiķis Kalvis Troska
Ventspils Kultūras centrā piektdien, 13. martā, viesosies “stand-up” komiķis Kalvis Troska ar savu soloizrādi “Kas tas tāds?” medijus informē kultūras centra pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti