Dzīve & stils / Izklaide
Londonā atklāj princesei Diānai veltītu statuju
Londonā atklāta traģiski bojā gājušās Velsas princeses Diānas statuja. Tās atklāšanā uz brīdi satikās pretējus ceļus gājušie viņas dēli – princis Harijs un princis Viljams.
Atkārto 136 gadus seno notikumu – ASV no Francijas ierodas Brīvības statujas kopija
Ņujorkā ieradusies slavenās ASV Brīvības statujas “mazā māsa” – īstās statujas kopija. Tāpat kā oriģinālā statuja tā nogādāta Ņujorkā no Francijas. Transportēšanai tika izmantots tas pats datums, kas pirms 136 gadiem, kad Brīvības statuju amerikāņiem francūži uzdāvināja kā abu tautu draudzības simbolu.
Brūss Springstīns atgriežas Brodvejā
ASV, turpinoties veiksmīgajai vakcinācijas programmai pret Covid-19, arvien vairāk saskatāma atgriešanās pie pirms-pandēmijas ikdienas. Aizvadītajā nedēļas nogalē ar īpašu šovu par to atgādināja arī leģendārais amerikāņu mūziķis Brūss Springstīns.
Indrā izveidots tekstila labirints
Krāslavas novada Indrā jau par tradicionālu pasākumu ir kļuvuši Ievārījuma svētki, par godu šim notikumam Indrā tiek veidots Zaptes dārzs, kurā var atpūsties un vākt ogas, tagad dārzu papildina neparasts objekts – tekstila labirints.
Kuldīgas pusē Jāņus ielīgo zirga pajūgā
Pandēmijas laika uzliktie ierobežojumi nav par iemeslu, lai atceltu līgošanu un jāņabērnu lustes. Ar braucienu zirga pajūgā un dziedāšanu tika ielīgoti Jāņi Kuldīgas pusē. 
Jūrkalnē līgotāji nosvinējuši īstos saulgriežus
Suitu sievu dziesmas, kokles un dūdas pirmdienas naktī skaļi skanēja Baltijas jūras krastā pie Jūrkalnes. Tur ar tradīcijām un rituāliem tika aizvadīta gada garākā diena un sagaidīta gada īsākā nakts. Zinātāji Jūrkalnē teic, ka īstie saulgrieži un īstie Jāņi jāsvin 21. jūnijā. Svinības 23. un 24. datumā  ir bijis vien kompromiss padomju laikos, kad gadskārtu ritējumu svinības ar latviskām tradīcijām bijušas aizliegtas. Bet līgotāji arī saka – svētku par daudz nav un svinēt tos var visu nedēļu. 
Līgosim kopā! Jāņu dziesmas, ko dziedāt pie ugunskura, sauli gaidot, vainagus vijot
Līgosim kopā – piedāvājam Latvijas Radio un folkloristu Ivetas un Vidvuda Medeņu sarūpētu Jāņu dziesmu izlasi. No viena ugunskura pie otra, no viena kaimiņa – pie nākamā: līgojot, apdziedot, mainoties jāņuzālēm, cienājot, ejot rotaļās un dejojot paiet visa Jāņu nakts. Lai veselība un labs prāts turas līdz nākamajiem saulgriežiem! Līgo, līgo!
Vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē skandē «Gadsimta garāko līgodziesmu»
21. jūnijā, vasaras saulgriežos, vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē skandēs "Gadsimta garāko līgodziesmu”, ko jau sesto gadu organizē Latvijas Radio 2. Līgodziesma no saules lēkta pulksten 4.29 līdz saules rietam pulksten 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Sekojot saules ceļam, līgošanā secīgi iesaistīsies kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem un pat kontinentiem.
Vai zini, kā radies teiciens «Kas var būt labāks par šo?»
Mākslas ir dažādas. Ir lietišķā māksla, ir teātra māksla, ir dekoratīvā māksla, ir mūzikas māksla, un visbeidzot ir pavārmāksla. Divas pēdējās – vispabeigtākās mākslas. Dziesma ir uzrakstīta, un tā ir gatava. Zupa ir izvārīta, un tā ir gatava. Zupas esmu vārījis ļoti daudziem izciliem māksliniekiem – gan pašmāju, gan ārzemju meistariem. Vispirms jau, protams, Raimonds Pauls. Visasprātīgākais no visiem, kā mēs visi to zinām...
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt