Dzīve & stils / Izklaide
Tērbatas ielā nedēļas nogalēs gaidāma plaša kultūras un izklaides programma
Rīgas pašvaldība eksperimenta veidā pirmo reizi īsteno vasaras ielas ideju. No šodienas uz vienu mēnesi Tērbatas ielu atvēlēta gājējiem, velobraucējiem, māmiņām ar bērnu ratiņiem un mazuļiem. Ir paplašinātas kafejnīcu āra terases un atvesti zaļie augi. Nedēļas nogalēs tiks piedāvāta kultūras programma ar diskusijām un ielu mūziku.
ASV slaveni aktieri sociālā kampaņā aicina valkāt maskas
ASV Ņujorkas štata gubernators pieaicinājis slaveno aktieri Morganu Frīmenu, lai speciālā sociālās reklāmas rullītī aicinātu ņujorkiešus valkāt sejas maskas. Kampaņa sākta, lai palīdzētu ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību.
Festivāla «Komēta» papildpasākuma «Komētas akadēmija» tēma būs «ķermenis»
25. jūlijā Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī, notiks mūzikas un mākslas festivāla “Komēta” papildu pasākums “Komētas akadēmija”. Tā būs vieta domu eksperimentiem, dzīvām diskusijām, aizliegto jautājumu uzdošanai un prāta ekoloģijas praktizēšanai – caur darbnīcām, lekcijām un sarunām dalībnieki tiks aicināti kopīgi radīt un dalīties zināšanās, informēja organizatori. Šogad “Komētas akadēmijas” tēma ir “ķermenis”.
Kuldīgā visu nedēļu norit krāsainu notikumu kopums «Kuldīgas vasaras vitrāžas»
Jau par tradīciju bija kļuvis, ka jūlija trešās nedēļas nogalē tūkstošiem cilvēku devās uz Kuldīgu, lai baudītu grandiozās “Dzīres Kuldīgā”. Šogad 25. dzīru reize gan atlikta uz nākamo gadu, bet sarīkoti šā brīža apstākļiem piemēroti svētki – “Kuldīgas vasaras vitrāžas” – Kuldīgas estrādē, pagalmos, Pilsētas dārzā, uz Liepājas ielas un Māras dīķī skanēs koncerti dažādām gaumēm, būs skatāmas izstādes, izrādes un neredzēti vides objekti.
Pieci.lv septīto gadskārtu svinēs ar vērienīgu dzimšanas dienas festivālu
Atzīmējot jauniešu multimediālās platformas Latvijas Radio 5 – Pieci.lv septīto gadskārtu, Pieci.lv komanda klausītājus aicina uz dzimšanas dienas festivālu, kas norisināsies no 23. līdz 25. jūlijam. Trīs dienu programmā uz divām virtuālām “skatuvēm” – Pieci.lv ēterā un sociālajos tīklos – skanēs izcilu mūziķu koncertieraksti un intervijas, daudzsološāko jauno latviešu mākslinieku koncertu tiešraides, pasaules labāko DJ uzstāšanās ieraksti no festivāliem Latvijā un ārpus tās, kā arī Pieci.lv ētera personību sarunas, intervijas un uzstāšanās.
Pasākumā «Get Up, Let’s GRŪV!» Liepājā gaidāmas radoša dzīvesstila aktivitātes un Ralfa Eilanda koncerts
Liepājā, vienā no pilsētas jaunajiem radošajiem kvartāliem – Juliannas pagalmā – 25. jūlija pēcpusdienā norisināsies pasākums “Get Up, Let’s GRŪV!”. Apmeklētājus gaidīs vasaras noskaņa, fanka, regeja, svinga un soula mūzika Ralfa Eilanda un "Liepaja Music Orchestra" izpildījumā, “street food” jeb ielu ēdiens un radošās aktivitātes, informēja “Liepāja Music” pārstāvji.
FOTO: Pakrojas muižā atklāts ziedu festivāls «Sapnis vasaras naktī»
Lietuvā, Pakrojas muižas kompleksā, aptuveni divu stundu brauciena attālumā no Rīgas, norisinās otrais, Šekspīra sonetu iedvesmots, vasaras ziedu festivāls “Sapnis vasaras naktī 2020”, informēja organizatori. Tajā vasaras mēnešos starp milzīgām ziedu kompozīcijām, senatnes iedvesmotām izstādēm un palmām ziedēs vairāki miljoni ziedu. Apmeklētājus gaida arī aktieru priekšnesumi.
Mazsalacā svinēs pilsētas svētkus un Ērenpreisa 129. jubileju
Mazsalacā reizē ar pilsētas svētkiem jau desmito gadu tiks svinēta Mazsalacā dzimušā amatnieka, velosipēdu izgatavotāja Gustava Ērenpreisa jubileja. Pilsētas svētku pasākumi sāksies otrdien, 14. jūlijā, bet svētku kulminācija – velosvētku parādes brauciens un vakara koncerts ar Daumantu Kalniņu un Kristīni Zadovsku – notiks sestdien, 18. jūlijā, informēja organizatori.
Siguldas pils kvartāla svētkos atklās Dzīvā sudraba muzeju
Piektdien, 10. jūlijā, notiks Siguldas pils kvartāla svētki, kuru laikā durvis vērs Dzīvā sudraba muzejs. Tā ekspozīcijas veidojis juvelieris, mākslinieks un filozofs Oļegs Auzers, informēja Siguldas novada pašvaldībā. Gaidāmas arī dažādas radošas aktivitātes un grupas “QueenTessence & Rihards Saule” koncerts, kurā skanēs britu rokgrupas “Queen” hiti.
Izdos māksliniekam Gustavam Klucim veltītu pastmarku bloku
Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku bloku, kas veltīts pasaulslavenajam latviešu māksliniekam Gustavam Klucim (1895–1938). Sērijā “Izcilie latviešu mākslinieki” iekļautajās pastmarkās izmantoti mākslinieka darbu motīvi un materiāli no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas, informēja Latvijas Pasta pārstāve Vineta Danielsone.
Muižu un piļu dārzu un parku dienas – iespēja iepazīt vēsturiskas vērtības
Vēsturiskie dārzi, kas ieskauj Latvijas pilis un muižas, ir ļoti būtiska kultūrvēsturiska vērtība, kas daudzus gadus ir atstāta novārtā. Nu jau otro gadu tai īpašu uzmanību cenšas pievērst Vēsturisko dārzu dienas, kas notiks šo sestdien un svētdien. Piedalīsies 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem. Līdzās izzinošām pastaigām pa dārziem un parkiem notiks arī koncerti, spēles, radošās darbnīcas, degustācijas un citi pasākumi.
Festivāliem būt! Vasaras notikumu ceļvedis
Neskatoties uz pesimistiskajām prognozēm, ievērojot drošības nosacījumus, arī 2020. gada vasara tomēr kļūs par festivālu vasaru. Apjomos mazāki, bet joprojām ar interesantām programmām, daži atraduši citas norises vietas – festivāliem būs būt.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt