Dzīve & stils / Izklaide
Pietrūkst nedaudz bezgaumības. Recenzija par Rīgas Ziemassvētku sajūtu
Lai arī cik ļoti man nepatiktu Ziemassvētku komercializēšanās plastmasas spīguļos, veikalu kampaņās un burzmā, savs labums tomēr no tā visa ir. Mūsu klimatiskajos apstākļos decembris pilsētā ir drēgns, tumšs un bezcerīgs mēnesis. Atrašanas ārtelpās lielākoties ir piespiedu vajadzība, lai nokļūtu no vienas siltas aliņas nākamajā. Laikapstākļi joprojām ir rudenīgi neparedzami. Ar netīru nokrišņu piebristiem apaviem tu pilsētas krēslā airējies pāri nenotīrītiem sniega vaļņiem, brīžiem ir auksti, brīžiem slapji, līdz laimīgs iespurgsti kāda veikala spožajās telpās.
Baltiešu kori pulcējas uz Ziemassvētku koncertu Londonā
Uz kopīgu Ziemassvētku draudzības koncertu pulcējušies trīs Londonas baltiešu – latviešu, lietuviešu, igauņu – kori. Pagaidām koncerti Lielbritānijā vēl ir atļauti, taču, iespējams, drīz situācija mainīsies, jo valstī strauji pieaug saslimstība ar Covid-19 vīrusa omikrona paveidu. 
Slēgtā skolā Upītē atklāj latgaliešu izlaušanās istabu
28. decembrī Balvu novada Upītē slēgtās skolas ēkā tiks atklāta pirmā izlaušanās istaba-spēle latgaliski. Jaunajai izlaušanās istabai dots nosaukums "Pīci panti", tā ir veltīta novadpētniekam, dzejniekam, folkloristam Ontonam Slišānam (1948–2010) un būs pieejama katram spēlēt gribētājam,  informēja Nemateriālās kultūras mantojuma centra "Upīte" pārstāvji.
Viens pats mājās Ziemassvētkos. Idejas introvertiem, vientuļniekiem un pašizolētajiem
Skaistākie un gaišākie svētki drīz būs klāt. Skatlogi pilni ar krāšņām dāvanām un izrotātām eglītēm. Visur apkārt tiek skandēti saukļi: atrodi laiku mīļajiem, laiks sagādāt mīļajiem dāvanas, laiks apciemot radiniekus utt. Bet ko darīt, ja radi dzīvo tālu vai pandēmijas dēļ netiksieties visi, kā ierasts, pie lielā svētku galda, un svētkos būsi viens? Vai tad pēkšņi vairs Ziemassvētkiem nekvalificējies? Vai vienkārši izsvītrosi trīs sarkanos datumus no kalendāra un gaidīsi jaunā gada atnākšanu? Es tomēr ieteiktu neatmest visam ar roku, jo svētkus izvēlamies uzburt paši, un ir daudz iespēju, kā padarīt Ziemassvētkus brīnumainus, arī esot vienatnē. Tālāk sekos daži ieteikumi, kā "uzcept" svētkus vienam.
Ziemassvētku vecītis viesojas katrā Kuldīgas novada Raņķu pagasta sētā
“Galvenais jau saticību,” tas ir viens no vēlējumiem, kurus Ziemassvētku vecītis uzklausīja apciemojuma braucienā Kuldīgas novada Raņķu pagastā. Tradīcija svētkos ar saldumu paciņām sveikt pirmsskolas vecuma bērnus un seniorus ir daudzviet. Tā kā kovida pandēmija liegusi pulcēšanos vienotā pasākumā, tad Raņķos cilvēki izgreznoja auto, sapakoja dāvanas un viesojās katrā sētā, kurā ir kāds no šiem senioriem vai bērniem. 
Bēgt vai paslēpties? Kā pateikt «nē» Ziemassvētkiem
"Klāt ir gada skaistāāākais laiiiiks," daudzbalsīgi skan veikalos, televīzijā un piespiedu kolektīvos pasākumos. Tiek klaudzināti neskaitāmu ziedojumu kastīšu vāki, un jau atkal "Coca-cola" iejūsmina pasaules televizorus ar vēl sirsnīgāku svētku reklāmu. Tev jāver vaļā maks un sirds, lai svētku gars gana pieklājīgi nāktu arī pār tevi.
Ņujorkas Botāniskajā dārzā skatāma pilsēta miniatūrā
Amerikas Savienoto Valstu pilsētas Ņujorkas Botāniskajā dārzā atklāta ikgadējā Ziemassvētku izstāde, kur iespējams iepazīties ar miniatūriem daudzu slavenu pilsētas ēku un pieminekļu maketiem. Tomēr pasākuma simbols ir pa tikpat lielām dzelzceļa līnijām kursējošie vilcienu sastāvi.
Pliks un nabags Ziemassvētkos. Trīs scenāriji ekonomiskai svinēšanai
Mēs visi zinām, ka šis nav finansiāli vieglākais laiks. Pandēmijas piespiedu seriāls mums rāda jau savu trešo sezonu, bet valdības atbalsta mehānismi pamazām paliek arvien skopāki. Taču kalendārā dienas lec pāri viena otrai, un tūliņ klāt Ziemassvētki. Iespējams, šogad daudziem tie būs diezgan pieticīgi, un tāpēc, solidarizējoties ar sabiedrības plašāko daļu, piedāvāju beznaudiņas svētku svinēšanas receptes.
Mācītājs Krists Kalniņš: Attiecību atslēga ir pieņemt otra cilvēka dažādību
Mācītājam Kristam Kalniņam decembris, šķiet, ir nebeidzami svētki. Mēneša sākumu un vidu iezīmē viņa bērnu dzimšanas dienas, pats – līdz ar dvīņu māsu Rēziju Kalniņu – dzimis 23. decembrī, bet dienu pēc – visu vainago Ziemassvētki. Raidījumā "Daudz laimes, jubilār!" viņš atzīst: "Ziemassvētki, protams, ir virsotne, kas mīlestības lielumā daudzkārt pārsniedz mūsu visu dzimšanas dienas."
Ņujorkas Modernās mākslas muzejā godina aktrisi Penelopi Krusu
Amerikas Savienoto Valstu pilsētas Ņujorkas Modernās mākslas muzejā sarīkots labdarības pasākums par godu spāņu aktrisei un modelei Penelopei Krusai. Līdz šim šādu pagodinājumu bija izpelnījušies Martins Skorsēze, Toms Henks, Keita Blanšeta, Kventins Tarantino un citi leģendāri kinoindustrijas pārstāvji. 
Ogres pilsētvidē Ziemassvētku laikā skan Margaritas Stārastes pasakas
Ar Margaritas Stārastes pasakām izaugusi ne viena vien paaudze un, kā saka Ogres teātra režisors Jānis Kaijaks, jo īpaši šodien, kad ikdienu pārņēmusi neziņa un bailes, pasakām ir nozīmīga loma, jo tām beigas vienmēr ir labas. Tāpēc arī šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā Ogrē pilsētvidē klausāmas Margaritas Stārastes pasakas.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt