Supernova

Latvijas Televīzijas dziesmu konkurss "Supernova 2023". Fināls. (Zīmju valodā)

Supernova

Dons "Hollow"

Supernova 2024. Pusfināls

FOTO un VIDEO: Noskaidroti LTV dziesmu konkursa «Supernova» 10 finālisti

Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa "Supernova" pusfinālā noskaidroti 10 finālisti, kuri sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Zviedrijas pilsētā Malmē. Sestdien, 10. februārī, uz "Supernovas" fināla skatuves kāps: Alekss Silvers, Avéi, Dons, Ecto, Edvards Strazdiņš, "Funkinbiz", Katrīna Gupalo, "Papīra lidmašīnas", Saint Levića un duets "Vēstulēs".

Dziesmu un izpildītāju iekļūšanu konkursa "Supernova" pusfinālā noteica LTV izvēlētā žūrija Latvijas mūzikas un šovbiznesa industrijas, televīzijas pārstāvju, kā arī ārvalstu ekspertu sastāvā. Drošības apsvērumu dēļ arī šogad žūrijas pārstāvju vārdi tiks atklāti tikai pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa maijā.

"Supernovas" fināla tiešraide notiks sestdien, 10. februārī, pulksten 21.10, un to pārraidīs LTV1, tīmekļvietne REplay.lv un portāls LSM.lv.

"Supernova 2024" finālisti (jauktā secībā):

Alekss Silvers

"Mūsdienās vairums cilvēku tiecas pēc uzmanības un bagātības, nevis pēc mīlestības. Atklājot savas patiesās jūtas un dvēseli, cilvēks nereti netiek novērtēts, jo cilvēki dod priekšroku izrādei un šovam, nevis emocionālai atklātībai. Dziesma "For the Show" vēsta par to, ka mūsu pasaulē patiesas jūtas tiek atstātas otrajā plānā, priekšroku dodot materiālajam un ārējām spīdumam," dziesmas vēstījumu komentē tās izpildītājs.

Saint Levića

"Cilvēki domā, ka dzīvos mūžīgi un nenovērtē laiku, kas viņiem dots, to izniekojot nelietderīgām un nevajadzīgām lietām. Kādā brīdī atnāk apziņa, ka mēs uz šīs zemes nebūsim mūžīgi un ka mēs esam tikai viesi. Tomēr, kad šī apziņa atnāk, nereti ir jau par vēlu. Ir jāsaprot, ka mēs nekad nezinām, cik laika mums ir atvēlēts, un jādzīvo šodien un tagad," par dziesmu "Tick-Tock" stāsta tās izpildītāja.

"Papīra lidmašīnas"

Grupas dalībnieki par dziesmu "Mind breaker" saka: "Dziesma stāsta par toksiskām attiecībām  vai precīzāk – to beigām. Pienāk brīdis, kad vairs nav spēka klausīties, ko otrs saka, un viss, ko dzirdi galvā, ir vien la-la-lā. Kad ir sasniegts lūzuma punkts, zūd vēlme saistīties ar otru cilvēku, pat ja viņš mēģina atvainoties."

Avéi

Dziesma "Mine" stāsta par savas teritorijas noteikšanu un simpātijām, kas robežojas ar apsēstību. "Neprotu un negribu dalīties ar to, kas man pieder, jo es apzinos savu vērtību. Esmu mazliet apjukusi, jo nekad neesmu šādi jutusies, un neviens mani tā nekad nav ietekmējis. Skaidri zinu savas vēlmes un mērķus, un kā tos sasniegt. Gaidu pirmo signālu, lai spēle var sākties," par savas dziesmas vēstījumu izsakās māksliniece.

Ecto

Dziesma "Outsider" ir par atsvešinātības un vientulības izjūtu, bet arī par brīvību, ko šīs sajūtas var sniegt. "Dziesmā stāstīts, ka pat visbezcerīgākajās situācijās iespējams atrast spēku sevī un izlauzties," saka jaunais izpildītājs.

Dons

Komentējot savu dziesmu "Hollow", mūziķis izsakās ar Imanta Ziedoņa vārdiem: "Šausmīgi daudz taisnību. Nojukt var, ja nav savējās."

Katrīna Gupalo

"Dziesma "The Cat’s Song" stāsta par dienu kāda mīļa, rotaļīga un drosmīga kaķīša dzīvē. To piepilda saimnieka modināšana un saules staru ķeršana, skaistākā sapņa medības un nakts skrējiens pāri jumta korēm un apavu kārbām, bet pats galvenais – mūžīgā vēlme spēlēties," par savu dziesmu izsakās mūziķe.

Funkinbiz

Mākslinieks par dziesmu "Na Chystu Vodu" stāsta: "Na chystu vodu ir teiciens ukraiņu valodā, kura simboliskā nozīme ir saistīta ar patiesību, atklātību, kaut ko īstu un nesamākslotu. Dziesmas vēstījums atspoguļo patiesuma nozīmi – tas kā tīrs un skaidrs ūdens atklāj sevī visu, attīra no liekā un dod iespēju piedzīvot mīlestību."

"Vēstulēs"

Dueta dalībnieki stāsta: "Dziesma "kur?" vēsta par vientulību – sajūtu, kas kādā brīdī piemeklē ikkatru, – un tās dažādajām izpausmēm. Vientulībā radies izmisums ir no malas grūti nolasāma sajūta, kas iekšēji neliek mieru. Gribas ar kādu dalīties savās pārdomās, pretī saņemot patiesas rūpes. Dziesmas laikā mēs saprotam, ka klausāmies viens otrā, un to novēlam arī klausītājiem."

Edvards Strazdiņš

"Dziesma "Rock n' Roll Supernova" ir aicinājums ļauties enerģijas pilnajām rokenrola sajūtām, izrauties no ikdienas rutīnas un caur mūziku un deju radīt dzīvesprieku. Tās mērķis ir radīt nostalģijas sajūtu klausītājos, kā arī iedvesmot atbrīvoties un izkustēties. Dziesma ir par mīlestību, bet ne tikai par tādu, ko jūtam pret kādu cilvēku, bet arī par mīlestību pret sevi un dzīvi kopumā," par dziesmu atklāj tās izpildītājs.

Ketijas Šēnbergas un Laura Reinika vadībā pusfinālā skatītājiem bija iespēja iepazīt dalībniekus un tiešraidē novērtēt dziesmu izpildījumu. Tāpat kā pusfinālā, arī finālā vienlīdz nozīmīga būs skatītāju un žūrijas loma – labākie tiks noteikti skatītāju zvanu un īsziņu balsojuma un žūrijas balsojuma kopvērtējumā.

Izlozē noskaidrots, ka konkursa "Supernova" dziesma, kas izcīnīs laureāta titulu, Eirovīzijas konkursā izskanēs otrajā pusfinālā. Tajā kopā ar Latviju šogad piedalīsies arī Albānija, Armēnija, Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Grieķija, Gruzija, Igaunija, Izraēla, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Sanmarīno un Šveice. Eirovīzijas otrais pusfināls notiks 9. maijā, bet fināls – 11. maijā.

"Supernova" fināls – 10. februārī pulksten 21.10 LTV1, REplay.lv un portālā LSM.lv. LTV7 būs iespēja vērot tiešraidi ar zīmju valodas tulkojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti