Dzīve & stils / Izklaide
Noslēdzas festivāls «Dzīres Kuldīgā»
Svētdien, 21. jūlijā, Kuldīgā noslēdzas grandiozais festivāls “Dzīres Kuldīgā”. Šie ir vieni no vecākajiem pilsētu svētkiem Latvijā un notika 24. reizi. Šī gada svētku vadmotīvs bija mūzikas instrumenti. Kā allaž, svētki pārsteidza ar dažādiem jaunumiem -  Latvijā vēl nebijušiem ārzemju viesiem un arī pašu radošo ieceru īstenojumu.
Radoši ļaudis Kuldīgas dzīru laikā atver savus pagalmus
Kuldīgā piektdien sākās un šodien turpinās pilsētas košākais gada notikums „Dzīres Kuldīgā”, kas tiek svinētas jau 24. reizi. Vieni no senākajiem pilsētas svētkiem Latvijā šogad izskanēs un atklāsies neierastāk kā citus gadus. Ir mainītas pasākumu norises vietas, un pilsētas apmeklētājiem būs iespēja tuvāk iepazīties ar vairākām radošajām Kuldīgas ģimenēm un viņu apsaimniekoto īpašumu pagalmiem.
Sākušās «Dzīres Kuldīgā»
Ar krāšņu svētku programmu sācies festivāls “Dzīres Kuldīgā”. 19. jūlijs ir svētku pirmā diena, kurā centrālais notikums ir grupas “Instrumenti” koncerts. Šogad aprit 777 gadi, kopš skaistā Kurzemes pilsēta minēta vēsturiskajos avotos.
Lūznavas muiža aicina uz satikšanos «Mākslas piknikā»
Šajā svētdienā, 21. jūlijā, Lūznavas muiža un parks jau ceturto reizi aicina uz satikšanos mākslas un garšu festivālā “Mākslas pikniks”. No plkst. 13.00 līdz 22.00 “Mākslas piknikā” paredzēta plaša programma. Šīgada “Mākslas pikniks” ir arī viens no četriem notikumiem Rēzeknes novada dienu svinībās.
No kuģu parādes līdz gadatirgum. Liepājā ar vērienu svin Jūras svētkus
Liepājā vēl pirms pusdienas laika – Jūras svētku oficiālā sākuma – liepājnieku un pilsētas viesu pūļi jau staigāja pa pilsētas promenādi un tai pieguļošajām ieliņām. Gadatirgus, mūzika, atrakcijas, karakuģi un dažādu peldlīdzekļu parāde – tas viss piesaistīja daudzskaitlīgu publiku.
Jūras svētki Engurē kupli apmeklēti
Jūlija otrajā sestdienā jau kopš 1936. gada piekrastes ciemos un pilsētās tiek atzīmēti Zvejnieku svētki, ko mūsdienās zina kā Jūras svētkus. Engurē jau sen vairs nedarbojas osta un nav arī flotes, tomēr Jūras svētki joprojām tiek svinēti un ir kupli apmeklēti.
Kuldīgā svin kulturālo kartupeļu lauka ziedēšanu
Kulturālo kartupeļu lauks, kuru maija sākumā Kuldīgā izveidoja Imanta Ziedoņa fonds "Viegli", ir ziedēšanas pilnbriedā. Fonda pārstāvji saka – kulturālie kartupeļi auguši godam. Lai svinētu ziedēšanu, bija sarīkoti īsti svētki gan ar radošajam darbnīcām, gan koncerts "Kartupeļu ziedonis".
Daudzviet Latvijā sestdien svin Zvejnieksvētkus
Sestdien, 12. jūlijā, daudzviet Latvijā tiek svinēti tradicionālie Jūras un Zvejnieksvētki, kuri izklaidēs ar dažādām tradicionālām aktivitātēm, radot svētku sajūtu apmeklētājiem.
Nedēļas nogalē Jūras svētki. Kā tos svinēs Lapmežciemā?
Nedēļas nogalē Latvijā visā jūras piekrastē tiks svinēti Jūras svētki. Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta panorāma" devās izzināt, kad šie svētki ir radušies, kā tos šogad svinēs Lapmežciemā un cik svarīgi tie ir pie jūras dzīvojošajiem zvejniekiem.
Fonds «Viegli» svin kartupeļu ziedēšanu Kuldīgā
Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” 12. jūlijā pie Kulturālo kartupeļu lauka Kuldīgā aicina ikvienu interesentu ieskandināt pirmos kartupeļu ziedēšanas svētkus. Visas dienas garumā paredzētas dažādas aktivitātes – bezmaksas pasākumi, darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, kā arī izglītojoši semināri lauksaimniecības nozares speciālistiem. Kartupeļu ziedēšanas svētku noslēgumā paredzēts fonda “Viegli” pirmais brīvdabas koncerts “Kartupeļu ziedonis”.
FOTO: Latvijas armijas simtgades zaļumballe Rīgā
Latvijas armijas simtās dzimšanas dienas jubilejas svinību kulminācijā daudzi rīdzinieki un pilsētas viesi atpūtās krāšņā zaļumballē. Un, kā svētku tematikai pienākas, viņiem spēlēja armijas Jūras spēku orķestris. Dejās griezās gan mazi, gan lieli, un daudzi no viņiem Latvijas Televīzijai norādīja, ka vēl labāku svētku noslēgumu nevarētu vēlēties.
Bārtā notiek mūzikas, mākslas, sporta un grila pasākums
Sestdien Bārtā notiek vienas dienas bezmaksas pasākums "Bārtas Burgeru balle", kuru atbalsta Grobiņas novada dome. Ar uzsaukumu  - ciemā ir ļaudis! - mākslas, mūzikas, sporta un grila notikums mazajā Bārtas pagastā notiek jau otro reizi, un to organizē vietējā entuziastu grupa, kuri, patriotisku motīvu vadīti rada iespēju lieliem un maziem bārteniekiem, kā arī viesiem klausīties džeza un elektronisko mūziku un apskatīt laikmetīgas mākslas izstādi.
«Rīgas svētki 2019» – trīs dienu ceļojums pilsētas leģendās
Šogad Rīgas svētki veltīti Rīgas leģendām. Svētku rīkotāji uzsver, ka leģendas un vēstures elpa ir tā, kas strāvo Vecrīgas ieliņās un to senajās celtnēs, atdzīvojoties ikreiz, kad Rīga svin svētkus. Rīgas svētku svinības notiks no 16. līdz 18. augustam – varēs izzināt pilsētas leģendas, teikas un nostātus, iepazīt galvaspilsētas bagāto vēsturi, baudīt daudzveidīgo kultūras un sporta aktivitāšu programmu.
Radīta muzikāla vīzija par «Čikāgas piecīšu» jaunību
Režisors Valdis Lūriņš iestudējis muzikālu vīziju par slavenā trimdas latviešu ansambļa "Čikāgas piecīši" jaunību "Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās". Iestudējuma pirmizrāde paredzēta 5. jūlijā jaunajā Rojas brīvdabas estrādē.
Izdod Latvijas armijas jubilejai veltītas pastmarkas
Sagaidot Latvijas armijas simtgadi, Latvijas Pasts (LP) izdevis trīs jaunas pastmarkas, uz kurām redzama Latvijas Nacionālo bruņoto spēku kaujas tehnika sauszemes, jūras un gaisa teritoriālās aizsardzības nodrošināšanai.
Jaunākie
Interesanti