Kultūra / Izklaide
Vai zini, kas kopīgs pirtij un rutkiem?
Vai zini, ko nozīmē latviešu teiciens: "Ja nebūtu pirts un rutku, tad dakteri zelta vāģos braukātu"? Šķiet, ka tas stāsta par kādiem senākiem laikiem un dažs varbūt domā, ka dakteri tāpat jau pārnestā nozīmē "zelta vāģos" brauc. Bet šis ir stāsts par to, kā mēs pirtī atgūstam veselību, kā arī par to, kas ir dabīgie dziedniecības līdzekļi.
Vai Rīgā līgo tikai neveiksminieki? Jāņubērna novērojumi
Tuvojoties saulgriežu laikam, galvaspilsēta pamazām pārslēdzas vasaras režīmā. Pirmkārt, ir mazāk sastrēgumu – skolēni vairs netiek vizināti uz mācību iestādēm un kādi darbinieki jau paspējuši doties atvaļinājumos. Otrkārt, pilsēta uzsilst gan temperatūras ziņā – arvien grūtāk saulē caurejamas Centra kanjonu ielas (piemēram, Brīvības un ČakMarijas), gan arī strauji aug dažādu āra ballīšu un festivālu skaits. Treškārt – tuvojas taču Jāņi, un saulgriežu laika dabas pārpilnība kaut nedaudz atspīduļojas arī pilsētas urbānajā vidē.
Līgosim kopā! Jāņu dziesmas, ko dziedāt pie ugunskura, sauli gaidot, vainagus vijot
Līgosim kopā – piedāvājam Latvijas Radio un folkloristu Ivetas un Vidvuda Medeņu sarūpētu Jāņu dziesmu izlasi. No viena ugunskura pie otra, no viena kaimiņa – pie nākamā: līgojot, apdziedot, mainoties jāņuzālēm, cienājot, ejot rotaļās un dejojot paiet visa Jāņu nakts. Lai veselība un labs prāts turas līdz nākamajiem saulgriežiem! Līgo, līgo!
Rēķu kalnā saulgriežu nakti pavada uguns skulptūru gaismā
Vienā no Vidzemes augstākajiem kalniem – Rēķu kalnā vasaras saulgriežu nakts aizvadīta uguns skulptūru zīmē. Tēlnieka Kārļa Īles vadībā desmit profesionāli mākslinieki jau nedēļu pirms pasākuma sāka veidot latvju spēka zīmju skulptūras, tā akcentējot uguns filozofisko un mistērisko nozīmi latvju tautas dzīvesziņā.  
Grilēti ministri un Saeimas Pēdējais zvans – arī šogad festivālā «Lampa» tradicionālais cepiens un disko
Sarunu festivālā "Lampa" 1. un 2. jūlijā Cēsīs varēs piedzīvot iecienīto "Politiķu cepienu" un "Politiķu disko". Kā paziņojumā medijiem sola festivāla rīkotāji, tie ir pasākumi, "kur Latvijas politiķus iespējams ieraudzīt pavisam jaunā ampluā: caur atklātu, cilvēcīgu un vieglu humoru vai vispār bez vārdiem, caur mūziku. Spilgtas personības, karsti temati un pēdējā zvana ritmi!"
Brīvdabas muzejā sien sieru, pin vainagus un iet rotaļās
Kā ikvieniem svētkiem, arī Jāņiem ir jāgatavojas. Jābrūvē alus, jāsien siers un jāatkārto Jāņu dziesmas. Ielīgošanas pasākumi pa īstam sāksies nākamajā nedēļā, bet jau šodien varēja iegriezties rotaļās un atsvaidzināt Jāņu tradīcijas Rīgā, Brīvdabas muzejā. Arī laiks bija – kā ap Jāņiem. 
Brīvdabas muzejā ielīgo Jāņus
Pinot ziedu vainagus un sienot sieru, svētdien, 19. jūnijā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ielīgos Jāņus.
Par «Gada Sirdsdziesmu» kļuvusi Aijas Legzdiņas «Ievziedos»
18. jūnijā Lielvārdē, Rembates parkā noskaidroti LTV raidījuma "Latvijas Sirdsdziesma"  konkursa "Gada Sirdsdziesma" laureāti. "Gada Sirdsdziesmas" titulu skatītāju balsojumā izpelnījās Aijas Legzdiņas izpildītā dziesma "Ievziedos".
VIDEO: Kura dziesma kļūs par «Latvijas Sirdsdziesmu»? Finālkoncerts Lielvārdē
Aizvadītājā nedēļas nogalē ir noskaidrotas piecpadsmit dziesmas, kas sacentīsies par titulu – "Gada Sirdsdziesma" – raidījuma "Latvijas Sirdsdziesma" finālā, kas šogad notiks 18. jūnijā Lielvārdē, Rembates parkā. Tiešraide būs vērojama pulksten 21.05 LTV1, Replay.lv un portālā LSM, koncertu vadīs Velga Vītola-Amantova un Normunds Zušs.
Šlāgeru ekspertīze. «Latvijas sirdsdziesmas» vērtē sešgadniece
18. jūnijā dziesmu aptaujas noslēgumā noskaidrosim, kura no 15 finālistēm kļūs par "Latvijas sirdsdziesmu". Katra no tām pauž kādu stāstu, bet to mēs nereti varam tikai nojaust vai vienkārši nevēlamies klausīties, tāpēc piedāvāšu versijas sižetiem, ko slēpj "Latvijas sirdsdziesmas" kandidātes. Savukārt, ņemot vērā vispārzināmo faktu, ka bērni nemelo un ir savos iespaidos vispatiesākie, esmu pieaicinājusi dziesmas vērtēt sešgadīgo eksperti-žūristi Vilmu. Viņa atklāja, ka šlāgeri nav viņas mīļākais dziesmu veids, bet viņai ļoti patīk tautasdziesmas par Saules meitu vai zelta un sudraba zirgiem.
Jaka miedz ar aci, un soma smaida. Aizputē skatāma «leļļuku» izstāde
Līdz vasaras beigām Aizputes tūrisma informācijas centrā apskatāma mākslinieces Agneses Rudzītes izstāde "Leļļuki".  Tie ir neparasti darbi, lellītes, kas tapušas no dažādiem tekstila audumiem. Kā saka pati māksliniece – pavērojiet jaku uz pakaramā vai uz krēsla noliktu somu. Noteikti ievērosiet, ka jaka piemiegusi aci un soma smaida.
Ielīgošanas pasākumi Rīgā – ko redzēt un piedzīvot
Ar skanīgām ielīgošanas dziesmām, dančiem, rotaļām, vainagu pīšanu un siera siešanu Rīgas apkaimēs notiks vairāk nekā 15 Jāņu ielīgošanas pasākumi, tostarp Zāļu tirgus 22. jūnijā Doma laukumā, savukārt Līgo vakarā pašvaldība aicina līgot Mežaparka Zaļajā teātrī un Dzegužkalnā, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.
Kas notiek, Jāni Dombur? Žurnālists otrpus mikrofonam
"Gadiem cauri skatīts dažādos ekrānos un, būdams viens no Latvijas viedokļu līderiem, pats kļuvis par zīmolu. Viņu raksturo ne tikai analītika un pētniecība, – tikpat arī aktiera un šovmeņa dotības, "tāpēc jautājums paliek": kas viņš īsti ir?" – ar tādu intrigu sākas raidījums "Daudz laimes, jubilār!", ko atminēt ir pavisam viegli. Proti, viesis ir neviens cits kā Jānis Domburs, kas savā 50. dzimšanas dienā piekritis būt sev neierastā lomā – nevis uzdot jautājumus, bet atbildēt uz tiem pats. Sava raidījuma "Kas notiek Latvijā?" studijā Jānis šoreiz sēžas ciemiņa krēslā.
Svarīgākais šobrīd