Dzīve & stils / Izklaide
«Eiropa mirdz» – Eirovīzijas konkursa vietā izskanēs tiešsaistes koncerts
Eirovīzijas dziesmu konkursa rīkotāji paziņojuši, ka 16. maijā, dienā, kad vajadzēja notikt konkursa finālam, iecerēts vērienīgs, divas stundas garš tiešsaistes koncerts “Europe Shine A Light”. Tajā tikšot godinātas visas tās kompozīcijas, kurām bija paredzēts cīnīties par šī gada Eirovīzijas dziesmas titulu. Arī Latvijas pārstāves Samantas Tīnas muzikālais veikums. Būšot arī pārsteigumi.
Tapis kalendārs, kurā apkopoti vairāk nekā 100 tiešsaistes pasākumi
Vispārējās izolācijas laikā pasākumu platforma “Kurp.es” sadarbībā ar Kultūras ministriju kalendārā apkopojusi vairāk nekā 100 dažādu pasākumu, kuriem var pieslēgties tiešsaistē, tai skaitā vairāk nekā 60 kultūras pasākumu – izstāžu, kino, teātru un mūzikas pasākumu, kas papildus aplūkojami arī Kultūras ministrijas mājaslapā, medijus informē platformas “Kurp.es” pārstāvji.
Nīls Daimonds savas dziesmas kaverversijā aicina mazgāt rokas
Pazīstamais amerikāņu mūziķis Nīls Daimonds publiskojis savas pazīstamās dziesmas “Sweet Caroline” jaunu, koronavīrusa epidēmijai veltītu versiju. Tajā mākslinieks aicina visus cilvēkus mazgāt rokas un ievērot citus profilakses pasākumus.
VIDEO: Latvijas Nacionālā baleta dejotāji trenējas mājās un dabā
Latvijas Nacionālā baleta dejotāju darbs sezonas laikā sešas dienas nedēļā sākas ar ikrīta treniņstundu, kam seko mēģinājumi tuvākajiem repertuāra uzvedumiem un jauniestudējumiem, kā arī izrādes. Tagad dejotāji sevi uztur formā ārpus baleta zāles mājās un dabā. Ar video palīdzību viņi aicina ielūkoties savos treniņos arī skatītājus, medijus informē Nacionālā baleta pārstāvji.
VIP teātra pavasaris - sešas nedēļas aktieri sacentīsies savā starpā
Traks laiks, lūk, mums gribot negribot nākas izdzīvot Holivudas grāvēja cienīgu scenāriju, tieši proporcionālu mūsu Latvijas izmēriem, apdzīvotībai un iedzīvotāju mentālajām iezīmēm. Tauta, kas mīl teātri un kultūru, pēkšņi ir spiesta palikt mājās - kultūras iestādes slēgtas, atliek radio un TV. Šajos apstākļos Latvijas Televīzijas projekts erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts" (VIP) un tās vadītājs Uģis Joksts pie sevis aicina astoņu Latvijas teātru kolektīvus, Latvijas Teātra darbinieku savienība piepalīdz, un VIP teātra pavasaris starptautiskās Teātra dienas nedēļas pirmajā dienā (23. martā) uzsāks savu ceļu pie skatītājiem! Visas spēles ierakstītas pirms #paliecmājās uzsaukuma. 
Mājās, bet kopā. Zvaigžņu karantīnas koncerti pulcē klausītājus
Kopš 13. marta, kad sākām dzīvi ne tikai sociālā, bet arī kultūras pašizolācijā, koncerti, lasījumi, performances, lekcijas un citi priekšnesumi internetā un sociālajos tīklos ir kļuvuši par ierastu parādību gan Latvijā, gan pasaulē. Globāli populārākais tēmturis sociālajos tīklos ir #togetherhome jeb #kopāmājās. To lieto sociāli atbildīgi ļaudis, kuri ievēro savā valstī noteiktās karantīnas noteikumus un dalās ar ikdienas mirkļiem. Starp šiem mājās palicējiem ir arī zināmi mūziķi un skatuves mākslinieki.
Mūziķi «Facebook» sāk «Karantīnas izaicinājumu»
Covid-19 dēļ noteiktie ārkārtas ierobežojumi dažādi tiek izmantoti  radošo personību vidē. Tā mūziķi šajā laikā, kad ieteicams lieki apkārt nestaigāt, vietnē “Facebook” aizsākuši “Karantīnas izaicinājumu”.
Covid-19 dēļ atcelts Eirovīzijas dziesmu konkurss
Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU) 18. martā paziņojusi, ka 65. Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss tiek atcelts koronavīrusa izplatības dēļ. Konkursa norise bija paredzēta no 12. līdz 16. maijam Roterdamā, Nīderlandē. Konkursa rīkotāji informē, ka turpinās sarunas par iespējām koncertu organizēt Roterdamā nākamgad.
Jaunākie
Interesanti