Dzīve & stils / Izklaide
Rīgas svētku apmeklētājiem tiks piedāvāta daudzveidīga koncertu programma
Šogad Rīgas svētkos līdztekus citām norisēm, iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt daudzveidīgus koncertus, kas klausītājiem būs pieejami kultūras centros, pagalmos, parkos, ielās un laukumos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Vairākos koncertos ieeja ar bezmaksas ielūgumiem vai iepriekšēju pieteikšanos, informācija par to pieejama mājaslapā, informēja Rīgas domes pārstāvji.
Grieķijā atklāts pirmais zemūdens muzejs
Pie Grieķijai piederošās Alonisas salas atklāts valstī pirmais zemūdens muzejs. Interesenti jūrā varēs iepazīties ar labi saglabājušos antīkā kuģa vraku un tā kravu. Muzeja pārstāvji informēja, ka kuģa vraks atrodas 25 metru dziļumā, un to 1985.gadā atklāja kāds vietējais zvejnieks.
Gricgales krogā tiekas Sēlijas muzikanti un fotogrāfi
Gricgales krogā, kas vienīgais no deviņiem Neretas novada Pilskalnes pagasta krogiem saglabājies līdz mūsdienām, šajā nedēļas nogalē atkal skanēja mūzika un dziesmas. Gandrīz divus gadsimtus senajā ēkā, par kuru jau trešajā paaudzē rūpējas rakstnieces Lūcijas Ķuzānes ģimene, pirmoreiz kopā sanāca Sēlijas mājas muzikanti un fotogrāfi. 
Augusta vidū sešpadsmito reizi norisināsies starptautiskais Ziemeļlivonijas festivāls
Jau sešpadsmito reizi Ainažu estrādē norisināsies starptautiskais Ziemeļlivonijas festivāls, vēstīja festivāla organizatori.  Ik gadu augustā šajos svētkos pulcējas ļaudis no Latvijas un Igaunijas, lai atzīmētu ražas laiku, priecātos par piepildītajiem pagrabiem un stiprinātu saikni starp pierobežas pilsētu iedzīvotājiem, un šogad Ziemeļlivonijas festivāls notiks 15. augustā.
Bauskā šovasar festivālus un lielos koncertus aizstāj notikumu pagalms «Pulsēta»
Radošas kopā būšanas pulsācija vasaras vakaros – tā Bauskas kultūras dzīves organizētāji saka par pasākumu formātu kultūras centra pagalmā, kas šovasar aizstāj festivālus un lielos koncertus. Pagalms “Pulsēta”, kas, ievērojot noteiktos ierobežojumus, vienkopus var pulcēt  aptuveni 70 skatītāju, gan neesot pietiekams, lai visus izdevumus nosegtu ar biļetēm. Tāpēc ilgtermiņā šāds formāts noteikti nepalikšot.
Tērbatas ielā nedēļas nogalēs gaidāma plaša kultūras un izklaides programma
Rīgas pašvaldība eksperimenta veidā pirmo reizi īsteno vasaras ielas ideju. No šodienas uz vienu mēnesi Tērbatas ielu atvēlēta gājējiem, velobraucējiem, māmiņām ar bērnu ratiņiem un mazuļiem. Ir paplašinātas kafejnīcu āra terases un atvesti zaļie augi. Nedēļas nogalēs tiks piedāvāta kultūras programma ar diskusijām un ielu mūziku.
ASV slaveni aktieri sociālā kampaņā aicina valkāt maskas
ASV Ņujorkas štata gubernators pieaicinājis slaveno aktieri Morganu Frīmenu, lai speciālā sociālās reklāmas rullītī aicinātu ņujorkiešus valkāt sejas maskas. Kampaņa sākta, lai palīdzētu ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību.
Festivāla «Komēta» papildpasākuma «Komētas akadēmija» tēma būs «ķermenis»
25. jūlijā Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī, notiks mūzikas un mākslas festivāla “Komēta” papildu pasākums “Komētas akadēmija”. Tā būs vieta domu eksperimentiem, dzīvām diskusijām, aizliegto jautājumu uzdošanai un prāta ekoloģijas praktizēšanai – caur darbnīcām, lekcijām un sarunām dalībnieki tiks aicināti kopīgi radīt un dalīties zināšanās, informēja organizatori. Šogad “Komētas akadēmijas” tēma ir “ķermenis”.
Kuldīgā visu nedēļu norit krāsainu notikumu kopums «Kuldīgas vasaras vitrāžas»
Jau par tradīciju bija kļuvis, ka jūlija trešās nedēļas nogalē tūkstošiem cilvēku devās uz Kuldīgu, lai baudītu grandiozās “Dzīres Kuldīgā”. Šogad 25. dzīru reize gan atlikta uz nākamo gadu, bet sarīkoti šā brīža apstākļiem piemēroti svētki – “Kuldīgas vasaras vitrāžas” – Kuldīgas estrādē, pagalmos, Pilsētas dārzā, uz Liepājas ielas un Māras dīķī skanēs koncerti dažādām gaumēm, būs skatāmas izstādes, izrādes un neredzēti vides objekti.
Jaunākie
Interesanti