Dzīve & stils / Izklaide
«Politiķu cepienu» festivālā «Lampa» arī šogad papildinās «Politiķu disko»
Sarunu festivāls “Lampa” šogad notiks neierastā – digitālā formātā, tomēr arī šoreiz to noslēgs jau par tradīciju kļuvušais “Politiķu cepiens” – iespēja caur atklātu, cilvēcīgu un vieglu humoru paskatīties uz politiku. 5. septembra vakarā tiešraidē “Lampas” mājaslapā labākie komiķi izaicinās četrus drosmīgus politiķus pajokot par sevi veselīga humora pilnā gaisotnē. Šogad notiks arī “Politiķu disko”, kura debija pērn guva lielu atsaucību, – arī šoreiz piektdienas vakara ballītē politiķi solījuši stāties pie DJ pults, kur varēs sastapt gan bijušos Valsts prezidentus Vairu Vīķi-Freibergu un Valdi Zatleru, gan šobrīd aktīvus politiķus, informēja organizatori.
Igo mūzikas un mākslas centrā «Ceplis» Mežotnes pagastā notiks Jūrkalnes diena
Sestdien, 29. augustā, Mežotnes pagastā, Igo mūzikas un mākslas centrā “Ceplis”, tiek rīkota Jūrkalnes diena, piedāvājot performances, meistarklases, tirdziņus un koncertus, informēja organizatori. Koncertu sniegs arī mūziķis Igo, kurš savā īpašumā Mežotnē kādreizējā ķieģeļu ceplī izveidojis mūzikas un mākslas centru.
Šodien #GrupuKrekluDiena: ar iemīļoto mākslinieku T krekliem aicina atbalstīt mūziķus
Šodien, atzīmējot Grupu kreklu dienu, Latvijas Radio un “Fonds Līdzskaņa” aicina publiski godināt mūziķus. Akcijas ietvaros ikviens tiek aicināts uzvilkt savas mīļākās grupas vai mākslinieka T kreklu, publicēt bildi sociālajos tīklos ar tēmturi #GrupuKrekluDiena un pierakstīt kādu uzmundrinājumu vai novēlējumu mūziķiem. Publicētās bildes ietekmēs Latvijas Radio mūzikas kanālu šīs dienas dziesmu rotāciju.
Ziemassvētku vecīši Lielbritānijā gatavojas svētkiem pandēmijas apstākļos
Jau laikus gatavojoties svētku sezonai, Ziemassvētku vecīši Lielbritānijā apgūst prasmes, kā strādāt sociālās distancēšanās apstākļos. Kompānijas, kas koordinē Ziemassvētku vecīšu darbu lielveikalos, darba vietās un privātos pasākumos, norāda, ka jau tagad jūtams, cik būtiski krities pieprasījums Covid-19 un pandēmijas ierobežojumu dēļ.
Koncertā duelēsies hiphopa mākslinieks Ozols un grupa «Carnival Youth»
4. decembrī Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā pirmo reizi Latvijā norisināsies pasākums “Red Bull SoundClash”, kura laikā uz divām skatuvēm kāps hiphopa mākslinieks Ozols un indīroka grupa “Carnival Youth”, lai draudzīgā sāncensībā izpildītu īpašu koncertprogrammu ar tikai šim pasākumam aranžētu dziesmu izpildījumu, informēja organizatori.
Brīvdabas muzejā notiks Mūsdienu amatniecības festivāls un amatierteātru svētki
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 5. un 6. septembrī no pulksten 10.00 līdz 17.00 norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls, informēja muzeja pārstāvji. Arī šogad festivāls piedāvās apmeklētājiem iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā un iegādāties dažādus skaistus, noderīgus un no dabīgiem materiāliem veidotus darinājumus. Gardēži festivāla laikā varēs nogaršot mūsdienīgus un radošus labumus no latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālās virtuves.
Dzejas dienās «cepinās» Raini
Raiņa un Aspazijas māja Raiņa un Dzejas dienu dzimšanas dienai šogad velta divus savstarpēji saistītus pasākumus, kuros aicina ne tikai runāt, bet arī jokot par Raini un Raiņa lugu “Uguns un nakts”, informēja Memoriālo muzeju apvienībā.
Brīvdabas muzejā augusta izskaņā godās senos amatus
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā svētdien, 30. augustā, notiks Amatu diena. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja satikt dažādu amatu meistarus, izmēģināt senos darbarīkus, apmeklēt radošās darbnīcas, nogaršot tradicionālos ēdienus un našķus, kā arī izdancoties un sadziedāties ar folkloras kopām, informēja muzeja pārstāvji.
Rīgas cirkā atvērta «Cirka viesistaba» un notiek bezmaksas ekskursijas
Rīgas cirkā atvērts un līdz 5. septembrim darbosies cirka inventāra un dizaina veikaliņš “Cirka viesistaba”. “Cirka viesistaba” piedāvās ne tikai izmēģināt un iegādāties dažādus cirka rīkus, bet arī aicinās bezmaksas ekskursijās pa Rīgas cirku. Šobrīd – neilgu brīdi pirms cirka ēkas rekonstrukcijas – tā ir viena no pēdējām iespējām izpētīt vēsturisko ēku, informēja Rīgas cirka pārstāvji.
Vēstures pavedieni – Rīgas svētku notikumu izlase mākslas piepildītai nedēļas nogalei
No piektdienas, 14. augusta, līdz pat svētdienai, 16. augustam, Rīgā tiks svinēta pilsētas 819. gadskārta, sniedzot iespēju rīdziniekiem un pilsētas viesiem doties visdažādākajās kultūras, izklaides un piedzīvojumu ekspedīcijās. Šogad svētku organizatori aicina nepulcēties masu pasākumos, bet Rīgu izzināt neskaitāmās, izrotātās pastaigu takās, kas vijas cauri pilsētas centram un sasniedz tādas apkaimes kā Ziepniekkalnu, Juglu, Spilvi, Teiku, Grīziņkalnu, Dzegužciemu un Imantu.
Dveins Džonsons saglabā pelnošākā aktiera statusu
Ietekmīgais biznesa žurnāls “Forbes” par pagājušā gada pelnošāko aktieri atzinis Dveinu Džonsonu. Par “klinti” vai “muskuļu kalnu” dēvētais mākslinieks šo statusu saglabā otro gadu pēc kārtas.
Rīgas svētku programma šogad – bez masu pasākumiem; aicina cilvēkus svinēt atbildīgi
Ar pirmajiem pasākumiem 14. augustā sākas Rīgas svētku nedēļas nogale, kad galvaspilsēta svin savu 819. dzimšanas dienu. Vīrusa draudu dēļ programma šogad veidota mazāk apjomīga, lai apmeklētājiem būtu iespējams baudīt svētkus, ievērojot piesardzības pasākumus, norāda pašvaldībā. Rīgas svētki 14. augustā sāksies ar pateicības koncertu “Manai Rīgai”, tematiskām pastaigām, sporta aktivitātēm, izrādi bērniem un vairākiem muzikāliem notikumiem.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt