Dzīve & stils / Izklaide
Rundāles pilī notiks Dārza svētki un Puķu draugu salidojums
Sestdien, 29. jūnijā, Rundāles pils dārzā notiks 13. dārza svētki un 42. Latvijas puķu draugu salidojums, informē Rundāles pils. Svētki ikreiz aktualizē kādu Rundāles pils muzejam atbilstošu tēmu, šā gada tēma – “Lapenes baroka dārzā”.
Joki, dziesmas un danči - jaunā vasaras koncertuzvedumā
Lai arī Jāņi nule kā aizvadīti, gada skaistākās vasaras pilnbrieda naktis tikai pieņemas spēkā. Svinot šo laiku ar dziesmām, temperamentīgiem dančiem un draiskiem jokiem, šo sestdien, 29. jūnijā, vakarā Tukuma estrādē pie skatītājiem dodas jaunais koncertuzvedums "Nerātnā vasaras nakts", informē "Producentu grupa 7".
Rīgā līgoja cilvēki no visas pasaules
Bez lietus, skaļi un skanīgi visā Latvijā aizvadīta Līgo nakts. Un tas, kā svinam vasaras saulgriežus Rīgā, nu ir zināms visā pasaulē – no Krievijas līdz Šrilankai, no Zviedrijas līdz Vjetnamai. Tik plaši bija pārstāvētas pasaules valstis krastmalā, kur tūkstošiem tūristu svinēja Līgo svētkus kopā ar rīdziniekiem.
FOTO: Rīgā krastmalā un Dzegužkalnā pulcējās desmiti tūkstošu līgotāju
Līgo svinības Rīgā apmeklēja vairāki desmiti tūkstošu rīdzinieku, pilsētas viesu, kā arī ārvalstu tūristu, kas piedalījās pasākumā „Līgosim krastmalā! Pirms simt gadiem Daugavmalā...” un lustējās tradicionālo Jāņu svinībās Dzegužkalnā. Svinētāju vidū bija īpaši daudz ārzemnieku, informēja Rīgas domē.
Rīdzinieki gatavojas Līgo vakaram – tirgū sagādā ziedus un sieru
Svētdienas, 23.jūnija, vakarā Latvijā svin Līgo svētkus. Tradicionāli Jāņu nakti pieņemts pavadīt ar dziesmām, un dejām, pīt ziedu vainagu un dedzināt ugunskuru. Jau no paša rīta rīdzinieki steidzās uz Centrāltirgu, lai atrastu smaržīgākos pļavu ziedus un gardāko Jāņu sieru.
FOTO un VIDEO: Doma laukumā uzplaucis zāļu tirgus
Īsta Jāņu noskaņa piektdien, 21.jūnijā, valdīja Rīgā, Doma laukumā, kur vietējie un arī tūristi izbaudīja tradicionālā zāļu tirgus labumus. Kamēr uz skatuves skanēja dziesmas un rībēja deju soļi, tirgus apmeklētāji pielaikoja vainagus, nogaršoja sierus un baudīja līksmo gaisotni. Uz brīdi tur bija arī.
Izskanēja «Gadsimta garākā līgodziesma»
Balstoties uz latviešu tautas seno Līgo tradīciju, vasaras saulgriežos, 21. jūnijā, - gada garākajā dienā Latvijas Radio 2 (LR2) ēterā jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās unikāls projekts “Gadsimta garākā līgodziesma”, kas vienlaikus ir gan tautas kopības apzināšanās, gan vēstījums visai pasaulei par latviešu senajām un spēcīgajām dziedāšanas tradīcijām. Tam varēja sekot līdzi radio tiešraidē no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.30. 
Rīgas augstākajā kalnā varēs līgot kopā ar «Iļģiem» un «Suitu sievām»
Jau vairākus gadus līgotāji, kuriem tuvāka ir tradicionālā Jāņu svinēšana, pulcējas Rīgas augstākajā kalnā – Dzegužkalnā, kur arī šogad 23. jūnijā iedzīvotāji gaidīti Jāņu nakts svinībās, aicinot kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu iepazīt latviešu tautas tradīcijas ar vainagu pīšanu, uguns iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām, informē Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments.
Jaunākie
Interesanti