Dzīve & stils / Izklaide
Brīvdabas muzejā sestdien Zāļu diena
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sestdien, 19. jūnijā, būs Zāļu diena. Tajā darbosies tirdziņš, zirga pajūgā pa muzeju ceļos “Teikas muzikanti”, apmeklētājus aplīgos Medeņu ģimene, bet pirtnieks Māris Kupčs stāstīs par jāņuzālēm un Jāņu pirti, kam varēs sekot līdzi muzeja “Facebook” konta tiešraidē.
Mākslinieki Japānā protestē pret olimpiskajām spēlēm
Japānā pilsoniski aktīvi mākslinieki un dizaineri pievienojušies Tokijas olimpiādes pretinieku rindām. Izrādās, ka lielākā daļa japāņu nemaz nevēlas, lai viņu valstī notiktu olimpiskās spēles, un tagad savu nepatiku atspoguļo mākslas darbos un T kreklu dizainā.
Itālijā darbu atsāk atrakciju parki
Pēc vairāku mēnešu pauzes Itālijā darbību atsākuši atrakciju parki, kas priecē ne tikai bērnus un pusaudžus, bet arī pieaugušos. Viens no šādiem parkiem atrodas Romā, kur iespējams izdzīvot dažādu filmu ainas.
Riodežaneiro durvis ver sambas skolas
Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro darbu atsākušas Covid-19 dēļ slēgtās sambas skolas, taču slavenais karnevāls, kuru raksturo šī deja, notiks tikai nākamgad.
Aizver acis un skaties – apmeklētājiem atvērts «Muzejs tumsā»
Izstāžu un muzeju ekspozīcijas tiek veidotas, lai pēc to apmeklējuma mēs kļūtu zinošāki, priecīgāki un garīgi bagātāki. Bet kādu dzīves pieredzi iegūst cilvēks, apmeklējot muzeju, kura eksponāti nav redzami, bet ir sataustāmi, saožami un sadzirdami? Tas uzzināms jaunatklātajā “Muzejā tumsā”.
Jelgavā smilšu skulptūrās ataino latviešu sasniegumus cauri laikiem
Arī latvieši grib, var un prot – latviešu sasniegumi dažādos laikos ir šā gada smilšu skulptūru temats. Septiņi mākslinieki jau divas nedēļas Jelgavā no smiltīm veido gan “Porsche” firmas dizaineru Anatolu Lapiņu, Valtera Capa radīto “Minox” fotokameru, “Levis” džinsu kniežu izgudrotāju un citus sasniegumus.
Argentīnā ilgojas pēc tango
Pandēmija dažiem likusi saprast, ka strādāt attālināti un vairāk laika pavadīt mājās vai dabā – tas nav nemaz tik peļami, bet citiem savukārt ļoti pietrūkusi komunikācija un, piemēram, dejas. Viena no tādām valstīm ir Argentīna, kur daudzi dejo kaislīgo tango. Valstī vēl joprojām epidemioloģiskā situācija nav stabila, un iedzīvotāji pārdzīvo, ka tango klubi viņiem slēgti.
Grupas «Kiss» vēsture – dokumentālā filmā
Viena no pasaules pazīstamākajām glemroka grupām “Kiss” Tribekas kinofestivālā ASV pilsētā Ņujorkā iepazīstināja ar jauno dokumentālo filmu. Tajā atainota grupas 45 gadus ilgā vēsture.
Dziedātāja Marija Naumova leģendāro Eirovīzijas kleitu dāvina Nacionālajam vēstures muzejam
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs dāvinājumā no Marijas Naumovas saņēmis kleitu un žaketi, kas dziedātājai bija mugurā, kad viņa kā Marie N ar dziesmu “I Wanna” uzvarēja 2002. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā. Vēstures muzejs aktīvi dokumentē nesenās vēstures notikumus, tāpēc muzeja krājumā iekļautais dāvinājums kļūs par svarīga notikuma liecību.
Mūziķis Bojs Džordžs nosvinējis 60 gadu jubileju
Populārais britu mūziķis un grupas “Culture Club” solists Bojs Džordžs nosvinējis 60 gadu jubileju. Viņš negrasās apstāties un jau iepriekš informēja par dažādiem nākotnes plāniem.
Ungārijā orķestris sniedz koncertu no braucošas kravas automašīnas
Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas festivāla orķestra mūziķi snieguši koncertu no braucošas kravas automašīna platformas. Orķestra vadītājs – pazīstamais komponists Ivans Fišers norādīja, ka mākslinieki šādā veidā vēlas atgādināt cilvēkiem par dzīvas uzstāšanās un socializēšanā nozīmi. 
Izsolīs mūziķa Mika Džegera skatuves tērpus
Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā notiks pazīstamās modeles un dizaineres Lvrenas Skotas (L'Wren Scott ) radīto tērpu izsole. Interesentiem būs iespēja iegūt savā īpašumā arī divus pasaulslavenās rokgrupas “The Rolling Stones” līdera Mika Džegera tērpus.
Riodežaneiro ielās dodas mobilais orķestris
Brazīlijā Covid-19 pandēmija joprojām nozīmē masu pulcēšanās ierobežojumus. Taču kāds mūziķu orķestris atradis risinājumu, lai tomēr sarīkotu koncertu, – ar instrumentiem Riodežaneiro ielās dodoties kravas auto piekabē.
Muzejā Itālijā sarīkota epidēmijām veltīta izstāde
Muzejā Itālijas pilsētā Kastelfranko Veneto sarīkota 16. un 17. gadsimta mēra epidēmijai veltīta izstāde. Tās apmeklētāji Covid-19 pandēmijas laikā var uzzināt, kā ar lipīgajām slimībām cīnījās mūsu senči.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt