Kultūra / Izklaide
Jaka miedz ar aci, un soma smaida. Aizputē skatāma «leļļuku» izstāde
Līdz vasaras beigām Aizputes tūrisma informācijas centrā apskatāma mākslinieces Agneses Rudzītes izstāde "Leļļuki".  Tie ir neparasti darbi, lellītes, kas tapušas no dažādiem tekstila audumiem. Kā saka pati māksliniece – pavērojiet jaku uz pakaramā vai uz krēsla noliktu somu. Noteikti ievērosiet, ka jaka piemiegusi aci un soma smaida.
Ielīgošanas pasākumi Rīgā – ko redzēt un piedzīvot
Ar skanīgām ielīgošanas dziesmām, dančiem, rotaļām, vainagu pīšanu un siera siešanu Rīgas apkaimēs notiks vairāk nekā 15 Jāņu ielīgošanas pasākumi, tostarp Zāļu tirgus 22. jūnijā Doma laukumā, savukārt Līgo vakarā pašvaldība aicina līgot Mežaparka Zaļajā teātrī un Dzegužkalnā, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.
Kas notiek, Jāni Dombur? Žurnālists otrpus mikrofonam
"Gadiem cauri skatīts dažādos ekrānos un, būdams viens no Latvijas viedokļu līderiem, pats kļuvis par zīmolu. Viņu raksturo ne tikai analītika un pētniecība, – tikpat arī aktiera un šovmeņa dotības, "tāpēc jautājums paliek": kas viņš īsti ir?" – ar tādu intrigu sākas raidījums "Daudz laimes, jubilār!", ko atminēt ir pavisam viegli. Proti, viesis ir neviens cits kā Jānis Domburs, kas savā 50. dzimšanas dienā piekritis būt sev neierastā lomā – nevis uzdot jautājumus, bet atbildēt uz tiem pats. Sava raidījuma "Kas notiek Latvijā?" studijā Jānis šoreiz sēžas ciemiņa krēslā.
Bez garīgā spēka un ģimenes sadraudzības neiztikt. Diriģents Jānis Erenštreits
"Lībiešu dzimtas pēctecis, mūziķis, absolūti talantīgs pedagogs, izcils kordiriģents, kurš zēnu kora kustību izauklējis ne tikai Latvijai, bet iznesis pasaulē," tā raidījuma "Daudz laimes, jubilār" viesi raksturo Ojārs Rubenis. Daudzi skatītāji bez ilgas domāšanas Rubeņa teiktajā atpazīst Jāni Erenštreitu, kas studijā ierodas slaidi jauneklīgs un pilnīgi neierakstās astoņdesmitgadniekos. Visticamāk, tas ir tāpēc, ka blakus izcilajām profesionālajām īpašībām Jāni Erenštreitu visvairāk raksturo viņa spēcīgais gars: vērtību sistēma, gribasspēks un mērķapziņa, kas nemēdz novecot. Gars tikai atjaunojas un atjaunojas, kļūdams viedāks, možāks un vērīgāks.
Būt, draudziņ, būt! Žurnālistes Lias Guļevskas atbilde Hamletam
Lia Guļevska, leģendārā "Mikrofona" un citu radioraidījumu veidotāja un tagad arī daudzu grāmatu autore, uz interviju raidījumā "Daudz laimes, jubilār!" ierodas ar prieku. Vēl jo vairāk tāpēc, ka saruna notiek Latvijas Radio 1. studijā, kur Liai pazīstams katrs stūrītis, te ik uz soļa nākas satikt arī bijušos kolēģus, un katram Lia pasaka ko gaišu un labprāt pajoko.
Aktiermāksla nav tikai rotaļāšanās. Aktieris Mārtiņš Meiers
Mārtiņš Meiers to, ka būs aktieris, zinājis jau no divu gadu vecuma. Pēc tam skolas teātra pulciņā apjautis, ka tā nav tikai rotaļāšanās, bet aktiermākslā var ielikt arī dvēseli. Lai arī šobrīd Valmieras teātra aktierim ir iespēja spēlēt lielas lomas, viņš atzīst, ka profesija nav viegla. 
Karš, pandēmija, klimata pārmaiņas – pasaulē atzītu karikatūristu skatījums izstādē Šveicē
"Zīmējumi brīvībai" – ar šādu nosaukumu Ženēvas ezera krastā Šveicē atklāta karikatūru izstāde, godinot šīs politiskās mākslas formas sasniegumus un atgādinot par preses brīvību. Kā galvenās tēmas izvēlēts karš Ukrainā, Covid-19 krīze un klimata pārmaiņas. Šogad īpaši godināti divi karikatūristi, kuriem bijis jāstrādā ļoti smagos apstākļos – ukraiņu karikatūrists Vladimirs Kazaņevskis un viņa ungāru amata brālis Gabors Papajs.
Madridē sācies ikgadējais flamenko festivāls
Spānijas galvaspilsētā Madridē sācies ikgadējais flamenko festivāls. Rīkotāji uzsver, ka tā nav tikai deja, bet vietējo iedzīvotāju būtības, dzīvesveida un temperamenta izpausme.
Talsos mūziķiem veltīs soliņus; pirmais pie tā ticis Intars Busulis
Lai Talsus padarītu pašiem talsiniekiem un arī tūristiem pievilcīgākus, jau vairākus gadus savā pilsētvidē tur iedzīvina savu simbolu – etnogrāfisko Talsu saulīti, ko veido astoņi stari. Šopavasar pabeigts pirmais –ābeļziedu stars, aizsākts jauns – Skaņu stars, kas izcels populārus Talsu mūziķus. Pirmais pie sava muzikālā soliņa ticis Intars Busulis.
Pārsteigumi un vilšanās – diskusija pirms Eirovīzijas fināla
14. maijā pulksten 21.05 LTV1 un REplay.lv, kā arī portālā LSM iesildies Eirovīzijas dziesmu konkursa finālam ar diskusiju, ko vadīs mūziķis Lauris Reiniks. Viņa sarunu biedri būs režisors Arvīds Babris, mūziķis Kārlis Būmeisters, modes mākslinieks Kašers (īstajā vārdā Kaspars Blūms-Blūmanis) un citi Latvijas mūzikas eksperti.
VIDEO: Ko jaunieši domā par Eirovīziju? «16+» saruna «Eirovīzija salātos»
Lai noskaidrotu, ko jaunieši domā par gada krāšņāko dziesmu šovu Eirovīziju un vai šogad tas spējis piesaistīt viņu uzmanību, 14. maijā pulksten 19.00 jauniešu platformā "16+" sarunāsies šovu skatīšanās eksperts, reperis Prusax, "TikTok" satura veidotāja Ilze Dobele un dziesmu tulkotājs Deniss Demčenko, kurš būs sagatavojis pāris Eirovīzijas hitus savā īpašajā dziesmu izpildīšanas manierē. Kas zina, iespējams, pievienosies arī pagājušā gada Latvijas pārstāve Samanta Tīna.
Vai tā nav laime, ka elki kļūst par darbabiedriem? Aktrise Ieva Segliņa
Ieva Segliņa ir viena no Dailes teātra vadošajām aktrisēm, kas no citām atšķiras ne tikai ar pasaules līmeņa aktiermeistarības skolu, bet arī – ar mulsinoši lielu darba stāžu. Raidījumā "Daudz laimes, jubilār!" aktrise atklāj savas karjeras ilguma un veiksmes priekšnoteikumus.
Svarīgākais šobrīd