Dzīve & stils / Izklaide
FOTO: Astoto reizi notiek festivāls «Sansusī»
Astoto alternatīvo kamermūzikas festivālu “Sansusī” 13. augustā pulksten 19.00 pēc “Sansusī” laika atklāja Varis Klausītājs, noslēdzot iepriekšējā gada festivālu. Šāds kalambūrs nejauši aizsācies pirms pāris gadiem, kad festivāla beigās aizmirsa to noslēgt, skaidroja rīkotāji.
Jelgavā notiek mazākumtautību festivāls
Jelgavu šodien pieskandināja poļu, baltkrievu, romu un citu mazākumtautību dziesmas un dejas. Mazākumtautību festivālā “Zeme zied” tika demonstrēti arī dažādu tautu tautastērpi, notika radošās darbnīcas un tika degustēti nacionālie ēdieni.
«Ziedoņa klase» Hanzas dienās radījusi spēli jauniešiem no visas pasaules
Augustā Rīgā norisinās 41. Starptautisko Hanzas dienu aktivitātes, tostarp jaunatnes programmas “youthHansa” notikumi. Jaunatnes programmā jaunieši diskutēs un pilnveidos zināšanas ne tikai par Hanzas savienības kultūrvēsturisko mantojumu, bet arī par mūsdienu pilsētu izaicinājumiem no jauniešu perspektīvas – klimata pārmaiņām, pilsētu un ūdens mijiedarbību, sabiedrības, tostarp jauniešu, iesaisti lēmumu pieņemšanā. Lai aktualizētu šos tematus, Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīva “Ziedoņa klase” izveidojusi izglītojošu spēli, kuru jaunieši aicināti spēlēt jebkurā no 194 Hanzas savienības pilsētām no 16 valstīm, informēja fonda pārstāvji.
Tuvojas ikgadējā Grupu kreklu diena – uzvelc T kreklu un atbalsti mūziķi!
27. augustā Latvijā noritēs Grupu kreklu diena, aicinot iedzīvotājus publiski godāt savus iemīļotos mūziķus un ziedot līdzekļus grūtībās nonākušo mākslinieku atbalstam. Jau tradicionāli augusta pēdējā piektdienā ikviens tiek aicināts uzvilkt T kreklu ar mīļākās grupas vai mūziķa attēlu, sociālajos tīklos publicējot savu fotogrāfiju kopā ar uzmundrinājuma vārdiem māksliniekiem. Šogad, atbalstot ziedojumu vākšanu, oriģinālu kreklu dizainu izstrādājušas Latvijas Radio sešu kanālu ētera personības – mūziķi Ingus Ulmanis, Antra Stafecka, Edgars Raginskis, Andrejs Volkovs, rolands če, Roberts Gobziņš.
Festivāla «Lampa» kulminācijā – tradicionālais «Politiķu cepiens» un «Politiķu disko»
Septītais sarunu festivāls “Lampa” šogad 20. un 21. augustā mudinās runāt ar cieņu par cieņu, atgādinot, ka bez cieņas ikviena saruna pārvēršas cīņā, kurā nav uzvarētāju. Arī šoreiz festivālu noslēgs jau par tradīciju kļuvušais “Politiķu cepiens” – iespēja caur atklātu, cilvēcīgu un vieglu humoru paskatīties uz politiku, informē festivāla organizatori. Tāpat šogad neizpaliks arī “Politiķu disko” – piektdienas vakara ballītē politiķi solījuši stāties pie DJ pults, caur mūziku atklājot savas personības nezināmās šķautnes.
Rīgas Hanzas dienās paredzēta daudzveidīga kultūras notikumu programma
Rīgas dzimšanas dienas svinību laikā – no 19. līdz 22. augustam – risināsies 41. starptautiskās Hanzas dienas un Rīga savu vēsturisko piederību Hanzas savienībai atzīmēs ar mākslas un kultūras programmu “Kuģot gadsimtos”, kurā notiks Hanzas tirgus, varēs doties pastaigu maršrutos, iesaistīties virtuālā jauniešu programmā, vērot muzikālus notikumus, vides instalācijas un izstādes, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.
Labdarības sacensībās Čikāgas upē sacenšas 70 000 gumijas pīlīšu
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), Čikāgā, organizēta kāda neparasta akcija, lai vāktu ziedojumus tā dēvēto speciālo olimpisko spēļu organizēšanai, kas olimpiskā gada laikā palīdzēs sarīkot sacensības arī cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Lai savāktu ziedojumus, Čikāgas upē ielaisti 70 000 tūkstoši gumijas pīlīšu.
Rīgas vasaras kultūras programmā ­– pastaigas ar kapu un suņu stāstiem
Rīgas vasaras kultūras programmā iekļauti notikumi, kuros būs interesanti piedalīties visiem tiem, kuri draudzējas ar mūsdienu tehnoloģijām un vēlas Rīgas kultūrvēsturi iepazīt, izmantojot mobilās ierīces. Jauniešiem un viņu vecākiem tā varētu kļūt par neaizmirstamu pastaigu Mežaparka kapu kompleksā ar rēbusu minēšanu, savukārt suņu īpašniekiem jauna pieredze pilsētas parkos.
Augusta vidū Jelgavā notiks Latvijas mazākumtautību festivāls
Latvijas mazākumtautību festivāls “Zeme zied” norisināsies Jelgavā 14. augustā. Visas dienas garumā būs iespēja vērot dienas koncertprogrammu, tautastērpu skati, klausīties garīgās mūzikas koncertu, apmeklēt amatnieku gadatirgu, radošās darbnīcas un iepazīt dažādas nacionālās virtuves, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji. Festivāla norises varēs skatīties arī tiešraidē.
Jaunās «Bārbijas» – par godu zinātniecēm un pētniecēm
Interesantā veidā godināta viena no pētniecēm, kas ievērojami palīdzēja cīņā ar Covid-19 – tā ir "Astra Zeneca" vakcīnas izstrādes vadītāja, Oksfordas universitātes profesore Sāra Gilberta. Rotaļlietu uzņēmums "Mattel" viņai par godu izveidojis jaunu "Bārbiju".
Rīgas parkos varēs doties kulturālā pastaigā kopā ar savu suni
Līdz augusta izskaņai Rīgas vasaras kultūras programmas laikā tiks realizēts projekts “Dzilvēku stāsti”, kurā ikviens, it īpaši suņu saimnieki, tiks aicināti doties kulturālā pastaigā cauri 10 Rīgas parkiem, informēja organizatori.
Septembrī Liepājas Mākslas forumā svinēs mūsdienu mākslas atklājumu svētkus
No 24. līdz 26. septembrim festivāls “Liepājas Mākslas forums” septīto reizi aicinās būt kopā mūsdienu mākslas jaunatklājumu svētkos, informēja organizatori. Festivālā gaidāmi 10 laikmetīgās mūzikas, vizuālās un kustību mākslas notikumi, kā arī divas pirmizrādes ģimenēm un trīs kino mākslas darbi. Festivāla programmā plānota Beļģijas, Francijas un Latvijas mākslinieku dalība, un to, kā ierasts, organizē Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt