Dzīve & stils / Izklaide
Muižu un piļu dārzu un parku dienas – iespēja iepazīt vēsturiskas vērtības
Vēsturiskie dārzi, kas ieskauj Latvijas pilis un muižas, ir ļoti būtiska kultūrvēsturiska vērtība, kas daudzus gadus ir atstāta novārtā. Nu jau otro gadu tai īpašu uzmanību cenšas pievērst Vēsturisko dārzu dienas, kas notiks šo sestdien un svētdien. Piedalīsies 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem. Līdzās izzinošām pastaigām pa dārziem un parkiem notiks arī koncerti, spēles, radošās darbnīcas, degustācijas un citi pasākumi.
Festivāliem būt! Vasaras notikumu ceļvedis
Neskatoties uz pesimistiskajām prognozēm, ievērojot drošības nosacījumus, arī 2020. gada vasara tomēr kļūs par festivālu vasaru. Apjomos mazāki, bet joprojām ar interesantām programmām, daži atraduši citas norises vietas – festivāliem būs būt.
Latvijas pilīs un muižās notiks Vēsturisko parku un dārzu dienas
Otro reizi Latvijas pilīs un muižās notiks Vēsturisko parku un dārzu dienu, kas tiek organizētas, lai sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu, informē Latvijas Piļu un muižu asociācijā
Kuldīgā Septiņu gulētāju dienu pavada sapņainās pastaigās pilsētā
27. jūnijs pēc latviešu tautas ticējuma ir Septiņu gulētāju diena. Ja tajā līs lietus, tad līšot vēl septiņas dienas. Kuldīgas radošie ļaudis to apspēlējuši mākslas akcijā ar interaktīviem elementiem, vides objektiem, stikla dizainu, mūzikas un dzejas performancēm, aicinot ikvienu nesteidzīgā pastaigā uz vecpilsētas pagalmiem un gar Alekšupītes promenādi. Mākslas akcija “Septiņi gulētāji” norit divas dienas un noslēgsies 27. jūnija pusnaktī.
Kuldīgas pilsētvidē notiks mākslas akcija «Septiņi gulētāji»
Kuldīgas Kultūras centrs kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem 26. un 27. jūnijā piedāvā mākslas akciju “Septiņi gulētāji” ar interaktīviem elementiem, vides objektiem, stikla dizainu, mūzikas un dzejas performancēm skvērā pie Kultūras centra, vecpilsētas pagalmos, Alekšupītes promenādē un Pilsētas dārzā, informē organizatori.
Kurmenē notiks Pēterdienas svinības
Vecumnieku novada Kurmenē šīs nedēļas nogalē sākušās Pēterdienas svinības ar ļoti plašu programmu, veltītas Kurmenes Svētā Pētera katoļu baznīcas 150. jubilejai. Pasākumi turpināsies līdz pat 5. jūlijam.
Apmeklētājiem atkal atver Eifeļa torni
Pēc piespiedu dīkstāves Covid-19 pandēmijas dēļ ievērojama un, jāteic, ilgi gaidīta rosība 25. jūnijā visas dienas garumā valdīja pie Eifeļa torņa Francijas galvaspilsētā Parīzē. Iespēju atkal uzkāpt tornī izmantoja gan vietējie iedzīvotāji, gan pirmie tūristi.
Zvans no Beverlihilsas. Sers Eltons Džons slavē latviešu vijolnieka Roberta Balanas video
Slavenais mūziķis sers Eltons Džons 11. jūnijā sociālajos tīklos slavēja latviešu vijolnieka Roberta Balanas video, kurā jaunais mūziķis izpilda Džona hitu “I’m Still Standing”. Eltons Džons rakstīja: “Nesen saņēmu šo Roberta Balanas video, un tas, manuprāt, ir tik fantastisks, ka vēlos ar to dalīties.” Lielā meistara novērtējums jau nepilnā nedēļā vijolniekam Robertam Balanasam nesis atzinību un dažādus piedāvājumus.
Latvijas Radio 2 saulgriežus ieskandinās ar «Gadsimta garāko līgodziesmu»
Gatavojot īpašu Līgo svētku programmu, Latvijas Radio 2 jau piekto gadu klausītājiem sarūpējis “Gadsimta garāko līgodziesmu”, kas vasaras saulgriežos, 21. jūnijā, no saullēkta līdz saulrietam vīsies cauri skanīgā dziedājumā gan šepat Latvijas novados, gan ārpus valsts robežām. Komponista Kristapa Krievkalna interpretācijā līgodziesmā apvienosies divi desmiti folkloras kopu un ansambļu, visas dienas garumā radot unikālu līgotni teju 20 minūšu garumā.
Festivāls «Komēta» šogad notiks, bet ar ierobežotu apmeklētāju skaitu
Brīvdabas festivāls “Komēta” pēc valstī izsludinātās ārkārtas situācijas beigām savu norises laiku nemainīs, un, kā iepriekš plānots, šogad Daugavgrīvas cietoksnī notiks no 31. jūlija līdz 2. augustam. Tomēr pastāvošo ierobežojumu dēļ plānotās starptautiskās programmas vietā šogad festivālā lielākoties uzstāsies vietējie un Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki, kā arī tā apmeklētāju skaits būs ierobežots, medijus informē organizatori.
Rīgā sagaidīt Jāņus šogad aicina pilsētvidē un piedaloties kultūras iestāžu aktivitātēs
Lai izvairītos no lielas ļaužu pulcēšanās, šogad Rīgā nenotiks tradicionālais Zāļu tirgus un Līgo svinības 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā, medijus informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā. Tā vietā, sagaidot Līgo vakaru un Jāņu dienu, rīdzinieki aicināti svētkus pavadīt pilsētas dārzos un parkos, Lucavsalā, pludmalē, Ķīšezera krastā, Mežaparkā, kā arī iesaistīties kultūras iestāžu piedāvātajās aktivitātēs.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt