Dzīve & stils / Izklaide
Festivāls «Valpurģi» norisināsies virtuālā formātā
30. aprīlī pulksten 16.00 virtuālā formātā atgriežas ikgadējais kultūras, mūzikas un maģijas festivāls „Valpurģi”. Pasākuma rīkotāji – Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studējošo pašpārvalde „Cits skatu punkts”, pieņemot jaunus izaicinājumus, šogad ir pievērsušies “Valpurģu” izzināšanai, piedāvājot tematiskas lekcijas, improvizācijas etīdes un muzikālus priekšnesumus.
Koncertzāles «Latvija» ieeju aizšķērsos konteiners ar kultūru
Deviņas dienas, laika posmā no 7. līdz 23. maijam, nedēļas nogalēs koncertzāles “Latvija” parādes durvis aizšķērsos konteiners ar kultūru jeb “Mūžzaļš”, kur klātienē aci pret aci, viens pret vienu apmeklētājam būs iespēja sastapt mākslinieku, informēja koncertzāles pārstāvji.
Lielplatonē top interaktīvs Pasaku šķūnis ģimenēm
Vai nu tagad vai nekad – šis sauklis bija Kasemiru ģimenes vadmotīvs, kad viņi pirms gada iegādājās 400 kvadrātmetru lielu šķūni Lielplatones pagastā, lai tādējādi īstenotu kādu savu ļoti oriģinālu sapni. Proti, viņu mērķis ir izveidot aktivitāšu centru bērniem – Pasaku šķūni, kurā ar pasaku un citu literāru darbu starpniecību bērni mācītos dažādas dzīves gudrības un vērtību izpratni. Šai saistībā centrā būtu izveidotas dažādas ekspozīcijas un telpas, katra ar savu stāstu, kurās bērni varētu radoši darboties un rotaļāties.
«Viņas augstība Vimba» – vides objekts Kuldīgā svin rumbai pāri lecošās zivis
Pavasaris, un Kuldīgā galvenajā lomā – vimba. Skats, kā šīs zivis, cīnoties par savas sugas turpināšanu, nārsta ceļā lecot cenšas pārvarēt Ventas rumbu, vērojams no tā brīža, kad ūdenskritums te izveidojies, savukārt šai dabas parādībai par godu 2005. gadā sāka rīkot pavasara palu šovu “Lido zivis Kuldīgā”. Šoreiz pandēmijas dēļ šovs iemājojis interaktīvā vides objektā izstādē “Viņas augstība Vimba”, kas novietota līdzās rumbai esošajā Pilsētas dārzā.
Zviedrijas Eirovīzijas dziesma – «Voices» par vienotību
Zviedriju Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu “Voices” pārstāvēs Kongo izcelsmes dziedātājs Tousins Maikls Čiza (Tousin Michael Chiza) ar skatuves vārdu Tusse, kurš ieguvis popularitāti, pateicoties savai dalībai TV dziedāšanas konkursos (“Sweden’s Got Talent” un uzvarējis “Swedish Idol 2019”).
Farmācijas muzejā jauns pasākums pieaugušajiem «Alķīmiķa noslēpumus atklājot»
Farmācijas muzejs piedāvā jaunu attālināto muzeja pasākumu “Alķīmiķa noslēpumus atklājot”, kas izklaidējošā veidā stāsta par farmācijas vēsturi un alķīmiķa profesijas izaicinājumiem, informēja muzeja pārstāvji. Tas ir viens no pirmajiem muzeja piedāvājumiem tieši pieaugušo auditorijai — draugu, ģimeņu vai kolēģu grupām un kolektīviem.
Šogad 4. maijā virtuāls būs ne tikai gājiens, bet arī tautas tērpi
Arī šogad 4. maijā gaidāms virtuāls tautas tērpu gājiens, kurā ikviens aicināts uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai un publicēt fotogrāfijas savā “Facebook” vai “Instagram” kontā ar tēmturi #tautastērpugājiens2021, informēja pasākuma organizatori – tautas tērpu centra “Senā klēts” pārstāvji. Savukārt virtuāli pielaikot tautas tērpu būs iespējams “Facebook” un “Instagram” filtru veidā.
Maija sākumā notiks velo kino festivāls «Kino pedālis»
Velo kino festivāls “Kino pedālis” jau sesto gadu aicina saslēgt vienā ritmā velo braukšanu un kino skatīšanos. Kā paziņojumā medijiem skaidroja organizatori, festivāla norise šogad pielāgota epidemioloģiskajai situācijai un valstī noteiktajiem ierobežojumiem.
Kaķiem pa pēdām kopā ar Aspaziju. Kas dzejnieci saistīja ar samtpēdainajiem mīluļiem?
Kamēr muzeji vēl ir slēgti, Aspazijas māja Dubultos piedāvā ikvienu iesaistīties ekspedīcijā ārpus telpām “Kaķiem pa pēdām”. Gan lieli, gan mazi apmeklētāji ir aicināti veikt apmēram sešus kilometrus garu maršrutu, kas vijas cauri Majoriem un Dubultiem, un tā laikā ar kartes palīdzību atrast 11 kaķus ­– gan skulptūras, gan dažāda cita veida objektus.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt