Festivālos, TV, Rīgā un ārpus tās – kultūras mītnes vietas šonedēļ
Festivāli, koncerti, izstādes un vēl, un vēl – vasaras kultūras notikumu birums nemazinās arī augustā. Visu pagūt atkal nav iespējams, jo šajās nedēļās interesanti notikumi ar pasaules elpu arī televīzijā un radio viļņos. Bet dažus no tiem izraugās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu žurnāliste un producente Anete Ašmane-Vilsone.
Krāšņākie ziedi kultūras dobēs. Kultūras ieteikumi šai nedēļai
Laiks, kas daudziem rit atvaļinājuma zīmē, ir īstais brīdis, kad baudīt citu sarūpēto. Arī kultūras dārzā, kur dobēs dažus krāšņus ziedus izraugās "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV Kultūras ziņu vadītāja Liene Jakovļeva.
Kura izrāde saņems «Kilograms kultūras» balvu? Iepazīsties ar finālistiem!
Sācies sabiedrisko mediju gada balvas "Kilograms kultūras" fināla balsojums, kurā skatītāji un klausītāji noteiks, kuri aizvadītā gada kultūras notikumi saņems "Kilograma" statuetes. Teātra kategorijā uz balvu pretendē trīs izrādes – režisora Valtera Sīļa klausāmizrāde "Noklausies", Dailes teātra simtgades izrāde "Smiļģis" un Nacionālā teātra iestudējums "Ferdinands un Luīze".
Šonedēļ kultūrā: mūzika, stikls un barikāžu atcere
Šonedēļ Latvijas kultūras dzīve sniedz plašu piedāvājumu, no kura dažus muzikālus, mākslinieciskus un vēsturiski nozīmīgus notikumus izceļ balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žurnāliste Anete Ašmane.
Sācies «Kilograms kultūras» fināla balsojums. Izvēlies savus favorītus!
17. janvārī paziņoti sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2021" Ziemas balsojuma uzvarētāji un atklāts fināla balsojums. Līdz 26. janvāra pulksten 23.59 iespējams balsot par nominantiem deviņās kategorijās. Balvas ieguvējus noskaidros svinīgajā balvas "Kilograms kultūras" pasniegšanas ceremonijā 19. februārī, ko tiešraidē varēs vērot LTV1, REplay.lv un LSM.lv, klausīties – LR1 un LR3 "Klasika".
Koncerti, māksla un grāmata. Kultūras izlase Ziemassvētku nedēļai
Svētku nedēļā kultūras dažādās izpausmes aicinām izbaudīt gan Rīgā, gan ārpus tās. Temperamentīgs koncerts un Ziemassvētku melodijas, vizuālā māksla un aizraujoša literatūras vēsture – tik plaša ir raidījuma "Ielas garumā" vadītājas, "Kilograms kultūras" žūrijas locekles Lilitas Eglītes ieteikumu amplitūda.
Čaks, Balanas, Jansons un Eiroradio. Kultūras izlase šai nedēļai
Gada pēdējais mēnesis, ja vien kultūras pasaulei priekšā nav pielikta lielā atslēga, allaž ir notikumiem pārbagāts laiks. No plašā klāsta izgaismot vien dažus ir izaicinošs un aicinošs uzdevums, ko šonedēļ uzņemas Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu un LTV “Kultūras ziņu” vadītāja Liene Jakovļeva.
Kultūra, lai sasildītos: grāmata, izrāde, izstāde un operete
Lai cik skaista būtu apsnigusī ainava, Latvijas sabiedrisko mediju balvas “Kilograms kultūras” žūrijas locekle Henrieta Verhoustinska ir siltummīle, tāpēc šonedēļ iesaka nevis pastaigas dabā vai pa dažādām kultūrvietām, bet gan iespēju baudīt kultūru siltā telpā.