Festivālos, TV, Rīgā un ārpus tās – kultūras mītnes vietas šonedēļ
Festivāli, koncerti, izstādes un vēl, un vēl – vasaras kultūras notikumu birums nemazinās arī augustā. Visu pagūt atkal nav iespējams, jo šajās nedēļās interesanti notikumi ar pasaules elpu arī televīzijā un radio viļņos. Bet dažus no tiem izraugās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu žurnāliste un producente Anete Ašmane-Vilsone.
Krāšņākie ziedi kultūras dobēs. Kultūras ieteikumi šai nedēļai
Laiks, kas daudziem rit atvaļinājuma zīmē, ir īstais brīdis, kad baudīt citu sarūpēto. Arī kultūras dārzā, kur dobēs dažus krāšņus ziedus izraugās "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV Kultūras ziņu vadītāja Liene Jakovļeva.
Noskaidroti balvas «Kilograms kultūras» rudens balsojuma finālisti
1. oktobrī noslēdzās Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2021” Rudens balsojums. Skatītājiem un klausītājiem bija jāvērtē darbi astoņās kategorijās, finālam kvalificējās viens darbs katrā no tām – vislielāko sabiedrības atbalstu saņēmušais. Rudens balsojumam tika izvirzīti darbi, kas tapuši no šī gada maija līdz 31. augustam.
Kultūras trauks līst pāri malām! Ko nepalaist garām šonedēļ?
Ceļi ir vaļā, trauks līst pāri – notikumu daudzveidība pat mulsina –, ar pilnu jaudu mums atkal dotas iespējas ienirt kultūras bagātībā un komunikācijā ar saviem laikabiedriem pasākumos, dažādos festivālos un kultūrvietās. Izvēle šobrīd ir milzīga – teju katrai gaumei un katrai noskaņai. Tiesa gan, pārsvarā viss pieejams ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem. Kultūras izlasi šai nedēļai sagatavojusi "Kilograma kultūras" žūrijas pārstāve Ieva Rozentāle.