Par suņiem, revolūciju un vēlēšanām. Kultūras akcenti šonedēļ
Ko darīt ar tehnoloģijām, kas pārņem cilvēku dzīvi? Vai sieva var būt greizsirdīga uz suni? Kāpēc ir svarīgi piedalīties Saeimas vēlēšanās? Lai rastu atbildes, Latvijas sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Henrieta Verhoustinska ierosina noskatīties trīs teātra izrādes.
Noskaidroti balvas «Kilograms kultūras» rudens balsojuma finālisti
Noskaidroti Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" rudens balsojuma finālisti desmit kategorijās. Skatītāji un klausītāji balsoja par Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un sabiedrisko mediju portāla LSM žūrijas izvirzītajiem oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem kultūras notikumiem, kas tapuši no 2022. gada maija līdz 31. augustam.
Teātris un lielie ekrāni. Kultūras akcenti šai nedēļai
Šī gada rudens sezona tiek atklāta ar grandiozu kultūras piedāvājuma dažādību! Jau iepriekš samierinoties, ka visu paspēt nebūs iespējams, prioritātes nāksies nospraust katram pašam. Bet dažus akcentus izvēlas un iesaka kino kritiķe, "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Daira Āboliņa.
Sācies balvas «Kilograms kultūras» rudens balsojums
12. septembrī sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" rudens balsojums – par nominantiem desmit kategorijās ikviens aicināts balsot līdz 23. septembra pulksten 23.59.
Lai izvēli nosaka saturs. Kultūras akcenti šai nedēļai
Septembri pārpludina gan jaudīgi kino notikumi, ilgi gaidītas Latvijas filmu pirmizrādes un kino festivāli, gan teātru pirmizrādes un koncertu birums. Turklāt turpinās teātra festivāls "Homo Novus" un tikko atklātās "Survival Kit" izstādes. Kultūras piedāvājuma bagātība šobrīd ir neapšaubāma – daļēji vēl turpinoties pandēmijas laika neizrādītajam saturam un klāt nākot vēl citiem oriģināliem notikumiem. Jāizvēlas, kurp doties, bet svarīgi, lai izvēli nosaka pasākuma saturs un kvalitāte.
Ko ierakstīt kultūras kalendāros šonedēļ? «Homo Novus», «Survival Kit» un «Baltā nakts»
Līdz ar septembra pirmajām dienām un rudens sākumu kultūras kalendārā ierakstāmi daži no gada lielākajiem skatuves un mākslas notikumiem. Šonedēļ sākas gan jaunā teātra festivāls "Homo Novus", gan laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit" – turklāt abi notikumi apvienojuši spēkus un atklāšanu kopīgi svinēs mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" laikā.
Koris, kamermūzika un «Tautumeitas». Kultūras notikumi šonedēļ
Šajā nedēļā Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode aicina klausīties dažādu mūziku – kormūziku jaunās diriģentes Kristas Auderes vadībā, laikmetīgo kamermūziku mākslas pavadībā un grupas "Tautumeitas" viesošanos Saulkrastos. 
Festivāli un divvientulība ar grāmatu. Kultūras ieteikumi šai nedēļai
Gan akadēmiski tradicionāli, gan izaicinoši pārsteidzoši augusts turpina ieraut kultūrnotikumu virpulī tos, kas vasaras pēdējā mēneša tveicē tam gatavi ļauties. Dažus akcentus šai nedēļai iezīmē "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV Kultūras ziņu vadītāja Liene Jakovļeva.
Festivālos, TV, Rīgā un ārpus tās – kultūras mītnes vietas šonedēļ
Festivāli, koncerti, izstādes un vēl, un vēl – vasaras kultūras notikumu birums nemazinās arī augustā. Visu pagūt atkal nav iespējams, jo šajās nedēļās interesanti notikumi ar pasaules elpu arī televīzijā un radio viļņos. Bet dažus no tiem izraugās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu žurnāliste un producente Anete Ašmane-Vilsone.
Melomāniem, suņu mīļiem un «reivotājiem» – šīs nedēļas kultūras ieteikumi
Dziesminieks Haralds Sīmanis visā savā skaistumā, grāmata melomāniem un bohēmistiem, Marijas Luīzes Meļķes radīts piedzīvojums no suņa perspektīvas un vasaras lielākais reivs – šonedēļ kultūras izlasi sagatavojis raidījuma "Kultūrdeva" producents un balvas "Kilograms kultūras" žūrijas loceklis Kaspars Zaviļeiskis.
Krāšņākie ziedi kultūras dobēs. Kultūras ieteikumi šai nedēļai
Laiks, kas daudziem rit atvaļinājuma zīmē, ir īstais brīdis, kad baudīt citu sarūpēto. Arī kultūras dārzā, kur dobēs dažus krāšņus ziedus izraugās "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV Kultūras ziņu vadītāja Liene Jakovļeva.