Par suņiem, revolūciju un vēlēšanām. Kultūras akcenti šonedēļ
Ko darīt ar tehnoloģijām, kas pārņem cilvēku dzīvi? Vai sieva var būt greizsirdīga uz suni? Kāpēc ir svarīgi piedalīties Saeimas vēlēšanās? Lai rastu atbildes, Latvijas sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Henrieta Verhoustinska ierosina noskatīties trīs teātra izrādes.
Noskaidroti balvas «Kilograms kultūras» rudens balsojuma finālisti
Noskaidroti Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" rudens balsojuma finālisti desmit kategorijās. Skatītāji un klausītāji balsoja par Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un sabiedrisko mediju portāla LSM žūrijas izvirzītajiem oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem kultūras notikumiem, kas tapuši no 2022. gada maija līdz 31. augustam.
Teātris un lielie ekrāni. Kultūras akcenti šai nedēļai
Šī gada rudens sezona tiek atklāta ar grandiozu kultūras piedāvājuma dažādību! Jau iepriekš samierinoties, ka visu paspēt nebūs iespējams, prioritātes nāksies nospraust katram pašam. Bet dažus akcentus izvēlas un iesaka kino kritiķe, "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Daira Āboliņa.
Četras grāmatas un izrāde. Ko nepalaist garām šonedēļ?
Latvijas sabiedrisko mediju balvas “Kilograms kultūras” žūrijas locekle, LTV raidījumu “Kultūrdeva” un “Kultūrdobe” vadītāja Henrieta Verhoustinska pavasarī katru brīvo brīdi cenšas pavadīt ārā, saulē, un tur – starp ziediem un salapojušajiem kokiem – viņa lasa grāmatas un iegrimst izrādē.
Nerimstošā tiešsaistes mūzikas dzīve. Trīs ieteikumi šai nedēļai
Tieši mūzikas notikumi tiešsaistē notiek intensīvāk nekā aktivitātes citās mākslas jomās. Dažos vakaros var piedzīvot vairākas vietējo koncertu tiešraides reizē, un patiesi apbrīnot mūziķu entuziasmu un aizrautību. Kamēr viņi izbauda iespēju muzicēt neredzamai auditorijai, mums – klausītājiem – atliek vien uzlabot savu ierīču audio aprīkojumu, lai spētu to visu baudāmi noklausīties.