Festivālos, TV, Rīgā un ārpus tās – kultūras mītnes vietas šonedēļ
Festivāli, koncerti, izstādes un vēl, un vēl – vasaras kultūras notikumu birums nemazinās arī augustā. Visu pagūt atkal nav iespējams, jo šajās nedēļās interesanti notikumi ar pasaules elpu arī televīzijā un radio viļņos. Bet dažus no tiem izraugās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu žurnāliste un producente Anete Ašmane-Vilsone.
Krāšņākie ziedi kultūras dobēs. Kultūras ieteikumi šai nedēļai
Laiks, kas daudziem rit atvaļinājuma zīmē, ir īstais brīdis, kad baudīt citu sarūpēto. Arī kultūras dārzā, kur dobēs dažus krāšņus ziedus izraugās "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV Kultūras ziņu vadītāja Liene Jakovļeva.
Koncerti un jauni albumi. Kultūras notikumu izlase šai nedēļai
Pusceļā starp ziemu un pavasari, starp ierobežojumiem un gaidītajiem atvieglojumiem kultūra elpo, kultūra notiek un "kultūra kustina", kā tikko aizvadītajā balvas "Kilograms kultūras" pasniegšanas ceremonijā tika ne reizi vien daudzināts. Dažus kultūrnotikumus šajā nedēļā akcentē "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV "Kultūras ziņu" vadītāja Liene Jakovļeva.
Pirmā un, iespējams, pēdējā tiešraide? Kā Marģers Majors gatavojas vadīt «Kilograms kultūras» ceremoniju
Sestdienas, 19. februāra, vakarā svinīgā ceremonijā noskaidrosim sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras” laureātus. Pasākumu šogad vadīs raidījuma “Kultūrdeva” kultūrreportieris Marģers Majors – stāstnieks, kurš nebaidās doties uz vietām, kuras iepriekš nav zinājis, un uzdot jautājumus, kas pašam ļoti interesē.
Kultūra kustina! Kas gaidāms «Kilograms kultūras» ceremonijā, stāsta tās režisore Zane Gargažina
Režisorei Zanei Gargažinai šis jau būs ceturtais gads, kopš viņa strādā pie balvas “Kilograms kultūras” režijas. Līdz šim viņa ir darbojusies gan dokumentālajā žanrā, gan pie lieliem šoviem, gan pie īsām formām – identitātes klipiem un izklaides formātiem. Visi šie projekti bagātinājuši režisores pieredzi un pavēruši plašāku redzējumu, kas ļauj ieraudzīt īsto ceļu “Kilograms kultūras” apbalvošanas ceremonijas veidošanai arī šogad. “Katrs gads ir izaicinājums, jo ir vēlēšanās augt. Ir jāseko līdzi pasaules elpai un tendencēm. Tas ir mans galvenais izaicinājums katrā projektā,” saka Gargažina.
«Kilograms kultūras» žūrijas vadītāja Ieva Rozentāle: 2021. gads kultūrā tomēr izvērtās bagāts
Sestdien, 19. februārī, balvas “Kilograms kultūras 2021” pasniegšanas ceremonijā suminās aizvadītā gada spožākos kultūras notikumus. “Neraugoties uz sarežģījumiem, 2021. gads tomēr izvērtās bagāts: žūrijai bija, ko nominēt visos trijos balsojumos un skatītājiem, lasītājiem, klausītājiem – par ko balsot,” stāsta žūrijas pārstāve, Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.
Svinīgā ceremonijā pasniegs balvas «Kilograms kultūras»
Noslēdzies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2021" fināla balsojums. Balvu pasniegšanas ceremonija 19. februārī tiešraidē būs skatāma Latvijas Televīzijā un portālā LSM, klausāma – Latvijas Radio. Ceremoniju vadīs Marģers Majors, LTV raidījuma "Kultūrdeva" stāstu autors.