Par suņiem, revolūciju un vēlēšanām. Kultūras akcenti šonedēļ
Ko darīt ar tehnoloģijām, kas pārņem cilvēku dzīvi? Vai sieva var būt greizsirdīga uz suni? Kāpēc ir svarīgi piedalīties Saeimas vēlēšanās? Lai rastu atbildes, Latvijas sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Henrieta Verhoustinska ierosina noskatīties trīs teātra izrādes.
Noskaidroti balvas «Kilograms kultūras» rudens balsojuma finālisti
Noskaidroti Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" rudens balsojuma finālisti desmit kategorijās. Skatītāji un klausītāji balsoja par Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un sabiedrisko mediju portāla LSM žūrijas izvirzītajiem oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem kultūras notikumiem, kas tapuši no 2022. gada maija līdz 31. augustam.
Teātris un lielie ekrāni. Kultūras akcenti šai nedēļai
Šī gada rudens sezona tiek atklāta ar grandiozu kultūras piedāvājuma dažādību! Jau iepriekš samierinoties, ka visu paspēt nebūs iespējams, prioritātes nāksies nospraust katram pašam. Bet dažus akcentus izvēlas un iesaka kino kritiķe, "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Daira Āboliņa.
Šonedēļ kultūrā: izstāde logos Jūrmalā, bezmaksas kino, grāmata par karu un piemiņas koncerts
Sola, ka šonedēļ laiks būs patīkami pavasarīgs! Labs iegansts doties uz Jūrmalu, lai aplūkotu logos iekārtotu izstādi. Tiem, kuriem vakari arvien šķiet parāk vēsi, – ienāciet filmas.lv vai atveriet biogrāfisku grāmatu "Apbedītais vīnogulājs"! Šīs nedēļas kultūras ieteikumus sagatavojusi raidījuma "Ielas garumā" vadītāja, "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Lilita Eglīte.
Latvijas koncertdzīve tiešsaistē turpinās. Kultūras pieturpunkti šai nedēļai
Koncertu piedāvājums teju ik vakaru no dažādām koncertvietām šīs nedēļas nogalē vainagosies ar Lielās mūzikas balvas tiešraides ceremoniju Latvijas Televīzijā. Mūziķu un koncertdzīves rīkotāju nerimstoša aktivitāte vedina domāt, ka šādi koncerti jau kļuvuši par “jaunās normālās” ikdienas sastāvdaļu.
Pasniegtas «Kilograms kultūras» balvas. Gada notikums – Mežaparka Lielā estrāde (papildināts)
27. februārī aizvadīta sabiedrisko mediju gada balvas “Kilograms kultūras” ceremonija – deviņās kategorijās apbalvoti pērnā kultūras gada spilgtākie notikumi un procesi. Par gada notikumu tika atzīta ekspluatācijā nodotā Mežaparka Lielā estrāde. Balvas nominantus, kā ierasts, izvirzīja kopīga Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un LSM.lv žūrija, bet uzvarētājus izvēlējās skatītāji un klausītāji.
Vienreizējs. Cerams – tāda vairs nebūs. «Kilograms kultūras» ceremonijas vadītāji atskatās uz aizvadīto gadu
Sestdien, 27. februārī, uzzināsim Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” laureātus. Šogad ceremonija svin savu desmitgadi, taču atskats pagātnē noteikti nebūs šī gada tēma. Kultūra pērn bija vienlaikus trausla un spēcīga, klātesoša un ļoti tāla, iespējams, apnicīgi virtuāla, taču stabila, mīlēta un lolota. Par to, kāds bija 2020. gads kultūrā, stāsta ceremonijas vadītāji – režisore un rakstniece Kristīne Želve, kura ceremonijā pārstāvēs kulturālos introvertus, un LTV raidījumu vadītājs Gustavs Terzens, kurš pārstāvēs kulturālos ekstravertus.
Laiks svērt nozīmīgākos kultūrfaktus – «Kilograms kultūras» ceremonija jau šonedēļ
Gaidīts notikums un gaidīts pērnā gada kopsavilkums – tā varētu raksturot šo sestdien, 27. februārī, paredzēto Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” pasniegšanas ceremoniju. Tā būs jau desmitā. Pērn virtuālās realitātes bija par daudz, klātbūtnes – par maz, bet kultūra tomēr noturējās – jo mēs visi kopā to cēlām un stiprinājām. Ceremonija Kristīnes Želves un Gustava Terzena vadībā gādās par stabilitāti un vērtībām, ko nevar ietekmēt neviena pandēmija.
Februāra nogalē pasniegs «Kilograms kultūras» balvas; ceremoniju vadīs Kristīne Želve un Gustavs Terzens
Noslēdzies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” fināla balsojums. Dažās kategorijās rezultāti ir ļoti “cieši”, bet citās līderi ir izteikti, tādēļ 27. februāra balvu pasniegšanas ceremonija būs interesanta. Ceremoniju vadīs režisore un rakstniece Kristīne Želve un LTV raidījumu vadītājs Gustavs Terzens.