Festivālos, TV, Rīgā un ārpus tās – kultūras mītnes vietas šonedēļ
Festivāli, koncerti, izstādes un vēl, un vēl – vasaras kultūras notikumu birums nemazinās arī augustā. Visu pagūt atkal nav iespējams, jo šajās nedēļās interesanti notikumi ar pasaules elpu arī televīzijā un radio viļņos. Bet dažus no tiem izraugās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu žurnāliste un producente Anete Ašmane-Vilsone.
Krāšņākie ziedi kultūras dobēs. Kultūras ieteikumi šai nedēļai
Laiks, kas daudziem rit atvaļinājuma zīmē, ir īstais brīdis, kad baudīt citu sarūpēto. Arī kultūras dārzā, kur dobēs dažus krāšņus ziedus izraugās "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV Kultūras ziņu vadītāja Liene Jakovļeva.
Māksla un teātris domāšanai. Kultūras ieteikumi šai nedēļai
Neraugoties uz pandēmiju, kultūra turpina notikt. Šo un to – piemēram, grāmatu – iespējams baudīt mājās, bet teātris un izstāde gan prasa pārvarēt kovidkūtrumu un doties laukā. Mākslas grāmatu, izstādi un divas izrādes iesaka balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Henrieta Verhoustinska.
Opera, olimpiskās spēles, Armēnija un deja. Kultūras izlase šai nedēļai
Februāris vēl arvien turpina piedāvāt pasākumus "uzmanīgā" klātienē, kas reizē mijas ar nebeidzamajiem ekrānu priekiem. Esam noilgojušies, jā, un vienmēr būsim ļoti prātīgi, dodoties ārpus mājām, kur varam novērtēt koncertus īstās koncertvietās, filmas –  kinoteātros, un kultūrvietās notiekošas īsas tikšanās ar draugiem.
Kas kļūs par «Gada notikumu»? Sver «Kilograms kultūras» finālistus un balso!
Sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras" fināla balsojumā kategorijā "Notikums" sacenšas trīs pērnā gada notikumi. Turklāt pirmo reizi balvas pasniegšanas vēsturē visi trīs finālisti ir muzikāli notikumi – Latvijas Radio 3 "Klasika" 25. jubilejas koncerts, Imanta un Gido Kokaru simtgadei veltītais svētku dziesmu vakars "BrāliBrāli" un Andra Nelsona un Baireitas festivāla orķestra koncerti festivālā "Rīga Jūrmala".
Laiks svērt mūziku – par kuru «Kilograms kultūras» finālistu balsot?
Sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras" fināla balsojumā mūzikas kategorijā uz apbalvojumu pretendē trīs muzikāli notikumi – barikāžu aizstāvju atceres 30. gadadienai veltītais koncertstāsts "Mana uguns, kuries", Elīnas Garančas un Raimonda Paula koncerts "Ja tevis nebūtu..." un Rīgas Doma kora skolas jauktā kora un aktiera Kaspara Znotiņa koncerts "Amao Omi". Lai palīdzētu izvēlēties savu favorītu, iepazīstinām ar visiem finālistiem.