Festivālos, TV, Rīgā un ārpus tās – kultūras mītnes vietas šonedēļ
Festivāli, koncerti, izstādes un vēl, un vēl – vasaras kultūras notikumu birums nemazinās arī augustā. Visu pagūt atkal nav iespējams, jo šajās nedēļās interesanti notikumi ar pasaules elpu arī televīzijā un radio viļņos. Bet dažus no tiem izraugās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu žurnāliste un producente Anete Ašmane-Vilsone.
Krāšņākie ziedi kultūras dobēs. Kultūras ieteikumi šai nedēļai
Laiks, kas daudziem rit atvaļinājuma zīmē, ir īstais brīdis, kad baudīt citu sarūpēto. Arī kultūras dārzā, kur dobēs dažus krāšņus ziedus izraugās "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV Kultūras ziņu vadītāja Liene Jakovļeva.
Zināmi gada pirmie «Kilograms kultūras» nominanti – balso par saviem favorītiem!
16. maijā sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" pavasara balsojums, kurā pirmoreiz iespējams paust savas simpātijas divās jaunās nominācijās: "Starts" un "Popkultūra". Balvas nominantus kopā desmit kategorijās skatītāji un klausītāji arī šogad varēs izvirzīt trīs balsojumos.
Kino, literatūra, krāsas un dziesmas. Kultūras notikumi šonedēļ
Jauns latviešu kinodarbs, atkārtots izdevums igauņu romānam, krāsaini mirkļi un vientuļas revolūcijas – tik dažāda šonedēļ kultūras notikumu izlase, ko sagatavojis raidījuma "Kultūrdeva' producents un balvas "Kilograms kultūras" žūrijas loceklis Kaspars Zaviļeiskis.
Kino un mūzika. Kultūras notikumu izlase šai nedēļai
Mēs turpinām dzīvot, strādāt, domāt, tomēr pavisam atšķirīgi, nekā darījām to pirms 24. februāra. Mēs meklējam sev vietu un meklējam kaut kādu iekšēju mieru, ko tomēr diezgan neiespējami atrast, un tādēļ tveramies arī mūzikas, kino un citu mākslu pasaulē, lai tiktu galā ar šo nepanesamo, nesaprotamo un neizskaidrojamo laiku.
Kultūra Ukrainai. Atbalsta pasākumi šonedēļ
Krievijas karaspēks ceturto nedēļu turpina iebrukumu Ukrainā. "Kilograms kultūras" kultūras norišu izlasē – notikumi Ukrainas atbalstam un ierosmes Ukrainas kultūras izzināšanai.