Festivālos, TV, Rīgā un ārpus tās – kultūras mītnes vietas šonedēļ
Festivāli, koncerti, izstādes un vēl, un vēl – vasaras kultūras notikumu birums nemazinās arī augustā. Visu pagūt atkal nav iespējams, jo šajās nedēļās interesanti notikumi ar pasaules elpu arī televīzijā un radio viļņos. Bet dažus no tiem izraugās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu žurnāliste un producente Anete Ašmane-Vilsone.
Krāšņākie ziedi kultūras dobēs. Kultūras ieteikumi šai nedēļai
Laiks, kas daudziem rit atvaļinājuma zīmē, ir īstais brīdis, kad baudīt citu sarūpēto. Arī kultūras dārzā, kur dobēs dažus krāšņus ziedus izraugās "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV Kultūras ziņu vadītāja Liene Jakovļeva.
Vai tu zini, kur ir kultūrvieta? Piesaki to «Kilograms kultūras» balvai
Gadam tuvojoties izskaņai, laiks izvērtēt lielākās katarses un izgāšanās, ilgākās pauzes, rūgtākos sarūgtinājumus, ērtākos teātra krēslus, garākās pauzes un rindas uz garderobi, garšīgākos atklāšanu vīnus un spraigākās diskusijas par to, kas ir vai nav māksla. Taču nekā no tā nebūtu, ja nebūtu vietu, kur tapt māksliniekiem, rasties izrādēm un koncertiem vai satikties tiem, kas kultūru piedzīvo. Līdz 31. decembrim ikviens aicināts pieteikt savu tuvāko, iecīnītāko un mīļāko kultūrvietu balvai "Kilograms kultūras". 
Digitālās koncertzāles un Čaks. Kultūras akcenti šai nedēļai
Šonedēļ jubileja Čadarainim – Aleksandram Čakam 120. dzimšanas diena. Katram mums savs dzejolis vai dziesma ar viņa vārdiem. No skolas laika prātā ir rinda “…un tad es ieraudzīju, trepes, jūs…”  Tagad vajadzētu sameklēt, no kuras poēmas tas bija, un vai vispār tas ir Čaks. Ar grāmatām mājsēdes laikā viss pa vecam. Bet izstādes, teātri, koncertzāles apmeklētājiem ciet. Kultūru atkal esam spiesti baudīt attālināti, tomēr iespēju ir gana daudz. Te daži muzikāli piedāvājumi, no kuriem divi – 29. oktobrī.
Ko lasīt un klausīties šonedēļ – visiem droša kultūras izlase
Jau atkal piesardzīgi un prātīgi, bet pagaidām tomēr ar daudzviet vēl iespējamo priecīgo klātbūtnes sajūtu rit kultūras oktobris, kurā dažas pieturvietas mūzikā un lasīšanā iesaka “Kilograms kultūras” žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāja Liene Jakovļeva.
Rudens kultūrdeva šai nedēļai. Iesaka Henrieta Verhoustinska
Drēgnais oktobris ir lielisks laiks, lai vakarus pavadītu spožā teātra zālē, saņemot enerģiju no aktieriem, vai arī mājās – ar grāmatu rokā! Vairākus teātra notikumus, divas izstādes un romānu iesaka balvas “Kilograms kultūras” žūrijas locekle un raidījuma “Kultūrdeva” vadītāja Henrieta Verhoustinska.