Fantastika, roks, elektroniskā un džeza mūzika. Kultūras izlase šai nedēļai
Mūzikas žurnālists un sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis šonedēļ iesaka klausīties plašu mūzikas klāstu, iepazīstoties ar jaunākajiem albumiem, un doties uz koncertu Latvijas Radio 1. studijā, kā arī sekot līdzi literatūras jaunumiem un meklēt Toma Deimonda Barvida debijas romānu "Zaļā Dzīle".
Pašmāju un ārvalstu kino jaunumu izlase šai nedēļai
Par ko gan citu, ja ne kino, varētu runāt Daira Āboliņa! Balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle un kino kritiķe iesaka notikumus un filmas, kas runā par aktuālām tēmām, un aicina iet un skatīties kino uz lielajiem ekrāniem. 
Kultūras izlase šai nedēļai: «Instrumenti», LNSO klaviertrio, Reinis Zariņš
"Svētdienas vakarā Doma laukumā bija diezgan daudz cilvēku. Arī āra kafejnīcā, kas pie Latvijas Radio durvīm. Pašvaldības auto rāmi kuģoja pa vecpilsētas ielām, bet tas nemazināja dzīvības acīmredzamo mošanos. Un pie mazā "Rimi" durvīm Zirgu ielas stūrī bij zīmīte, ka atvērsies atkal 3. jūnijā," novērojumos dalās Latvijas Radio "Klasika" programmu vadītājs Orests Silabriedis. "Kilograms kultūras" žūrija turpina darbu, vērojot kultūras norises arī ārkārtējās situācijas laikā, ik nedēļu iesakot lasītājiem, skatītājiem un klausītājiem būtisko. 
Muzikāli ieteikumi šai nedēļai: Mielavs, «Sinfonietta Rīga», Nastavševs, Osokins, Raimonds Pauls
Kamēr šajā maijā slīgstam pārdomās un ilgās, kamēr nevaram piedzīvot īstu muzeju nakti, kurp doties ar draugiem, īstu Eirovīziju, par ko strīdēties un dusmoties, pat īstu pavasari, kurš pamatīgi aizkavējies, ekrānu pasaule ir uzsprāgusi no ideju pārpilnības. Īstiem mūzikas mīļotājiem tās ir patiesas mokas, jo klātbūtnes enerģija nav kompensējama. Tomēr beidzot cauri daudziem dīvainiem, skumjiem, nereti vizuāli nabadzīgiem ekrānu koncertpiedāvājumiem, kā saules nogribējušies pavasara asniņi spraucas cauri īstie koncerti – pirmās iespējas sajust reālu skaņu no pirmavota fiziskā veidā.
Zināmi apbalvojuma «Kilograms kultūras 2020» pirmie finālisti
Pirmdien, 25. maijā, paziņoti pirmie Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” finālisti. Skatītāji un klausītāji varēja balsot par darbiem astoņās kategorijās, un finālam tiek izvirzīts viens kultūras notikums katrā kategorijā. Pavasara balsojumā varēja vērtēt darbus, kas iznākuši laika periodā no šī gada janvāra līdz aprīlim.
Kultūras iespējas klātienē: Lindas Leen koncerts, ziedi Rundāles pils dārzā, kino
Nenoliedzot, ka pandēmijas laika tiešsaistes, digitālo un TV pasākumu klāstā atrodama ne viena vien pērle, sabiedrisko mediju balvas “Kilograms kultūras” žūrijas locekle, LTV kultūras žurnāliste Henrieta Verhoustinska atzīst, ka ir noilgojusies pēc “dzīvās” kultūras, gājiena uz muzeju, kino vai koncertu. Tas arī noteicis viņas šīs nedēļas izvēli.
Attālinātas kultūrdzīves ierosmes piedāvā «Kilograms kultūras» žūrija
Ņemt visu no plašā virtuālā kultūrsatura. Nepatērēt neko no tā, uzskatot, ka tas ir kā rozes smaržošana caur stiklu un kultūras imitācija. Šad tad izvēlēties tikai ko pavisam īpašu un izgaršot to kā delikatesi. Visas šīs izvēles ir saprotamas, viss var mainīties, viss var bezgalīgi apnikt, un viss var pārsteidzoši iepatikties. Kultūras izlasi šonedēļ piedāvā "Kilograma kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītāja Liene Jakovļeva.
Sācies balvas «Kilograms kultūras» pavasara balsojums
11. maijā sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” pavasara balsojums. Tāpat kā pērn, arī šogad balvas nominantus skatītāji un klausītāji izvirzīs trijos balsojumos. Balsot par spilgtākajiem kultūras notikumiem portālā LSM.lv iespējams līdz 22. maija pulksten 23.59.