Fantastika, roks, elektroniskā un džeza mūzika. Kultūras izlase šai nedēļai
Mūzikas žurnālists un sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis šonedēļ iesaka klausīties plašu mūzikas klāstu, iepazīstoties ar jaunākajiem albumiem, un doties uz koncertu Latvijas Radio 1. studijā, kā arī sekot līdzi literatūras jaunumiem un meklēt Toma Deimonda Barvida debijas romānu "Zaļā Dzīle".
Pašmāju un ārvalstu kino jaunumu izlase šai nedēļai
Par ko gan citu, ja ne kino, varētu runāt Daira Āboliņa! Balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle un kino kritiķe iesaka notikumus un filmas, kas runā par aktuālām tēmām, un aicina iet un skatīties kino uz lielajiem ekrāniem. 
Kultūra steidz atgūt iekavēto. Ko nepalaist garām šonedēļ?
Koncertdzīves ritms steidzas uzputot arvien ātrāk un aktīvāk, itin kā labi noturētai šampanieša pudelei būtu izšauts korķis. Aizvien biežāk atkal jāsāk svārstīties, kuru pasākumu no bagātā piedāvājuma izvēlēties. Šķiet, gan mākslinieki, gan publika grib atgūt nokavēto un steidz īstenot ieceres, kamēr vēl var, jo nezina, kādus laikus nesīs gaidāmais rudens.
Covid-19 droši kultūras ieteikumi šai nedēļā
Brīdī, kad atkal pārdomājam, vai un kur vērts doties, lai atgrieztos sajūtā, ka mūsu dzīves telpa ir droša no jaunā koronavīrusa, "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Eva Johansone sagatavojusi listi ar kultūras ieteikumiem, kuri noteikti būs laba izvēle šim brīdim.
Kultūras notikumu izlase vasaras vidum. Iesaka Liene Jakovļeva
Kamēr tveicīgās dienās Jūrmalas smiltīs viens pie otra cieši līdzās gozējas sauli alkstoši ķermeņi un daudzviet nudien šķiet, ka nekādi pandēmijas pārrāvumi dzīvi ne nieka nav patraucējuši, tikmēr koncertos un teātra izrādēs aizvien sēžam disciplinēti, attālināti un droši distancēti. Bet vismaz tiekamies! Jaunās nedēļas kultūras ieteikumu izlase no “Kilograms kultūras” žūrijas, ko šoreiz pārstāv Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītāja Liene Jakovļeva.
Koncerti, izstādes un teātris dabā. Ieteikumi šonedēļ
Lielakā daļa mūzikas un mākslas festivālu šovasar atcelti vai pārcelti. Tas, protams, mūsu pašu drošības un veselības dēļ. Latvijas Dabas fonds atgādina, ka daba neko šovasar nav atcēlusi, mudinot baudīt koncertus, izrādes un izstādes saulgriežu pļavās. Dabiskajām dzīvotnēm, zaļajām zonām, ainavām ir būtiska loma cilvēku garīgās un fiziskās veselības saglabāšanā. Tā ir vide, kur mūsdienu straujajā skrējienā atgūt mieru, līdzsvaru gan vienatnē, gan atpūsties. Tā ir vieta, kur smelties iedvesmu un gūt prieku! Neierastu kultūras notikumu izlasi šonedēļ piedāvā "Kilograma kultūras" žūrijas locekle Eva Johansone.