Kas notiek ar 2024.gada valsts budžeta projektu un Nacionālās drošības koncepciju?

Arvils Ašeradens, Viktors Valainis, Kaspars Briškens, Igors Rajevs, Atis Švinka, Jānis Siksnis, Nauris Puntulis, Liāna Langa, Danuta Dembovska

Jānis Domburs 27. septembris, trešdiena 21:15
«Baigi uz priekšu nedomā» un «kam var uzticēt valsti krīzēs» – politiķu vērtētāji par sabiedrības vē...
«Baigi uz priekšu nedomā» un «kam var uzticēt valsti krīzēs» – politiķu vērtētāji par sabiedrības vēlmēm un partiju solījumiem
Iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšana, inflācijas ietekmes mazināšana, enerģētiskā neatkarība un drošība, veselības aizsardzība, sociālie jautājumi – tās ir tēmas, kuras Latvijas iedzīvotājiem šobrīd šķiet visaktuālākās, liecina pētījumu centra SKDS aptauja, kas veikta pēc Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta pasūtījuma.  Salīdzinoši retāk cilvēkus uztrauc korupcija, valsts finanses, nodokļi, nodarbinātība, bezdarbs, Eiropas Savienības (ES) fondi, uzņēmējdarbības vide un reģionālā attīstība. Savukārt kultūras lietas, sabiedrības integrācija un nacionālie, etniskie jautājumi aptaujā ierindojās viszemāk. Politisko procesu vērotāji raidījuma "Kas notiek Latvijā?" diskusijā sprieda, vai sabiedrības prioritātes daļēji saskan ar priekšvēlēšanu solījumiem partiju programmās. Vērtējot iedzīvotāju izvēles, aktieris un politiķu "cepinātājs " Jānis Kronis sacīja, ka sabiedrības izvēles ir likumsakarīgas, jo krīzes apstākļos cilvēki primāri domā par saviem maciņiem, un tas atspoguļojas arī partiju piedāvājumos.
VIDEO. «Kas notiek Latvijā?» partiju izvaicāšana – «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK»
VIDEO. «Kas notiek Latvijā?» partiju izvaicāšana – «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK»
13. septembra raidījumā "Kas notiek Latvijā?" Jānis Domburs intervē Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" kandidātu Ministru prezidenta amatam Uģi Mitrevicu un Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" priekšsēdētāju Raivi Dzintaru. Šā gada augustā gatavību 14. Saeimas vēlēšanās balsot par Nacionālo apvienību VL-TB/LNNK  pauduši 7,5% aptaujāto respondentu. 
«Vīlušies šajā partijā» un «jāspēj kaut ko sarunāt» – politiķu vērtētāji par jau izdarīto un kandidā...
«Vīlušies šajā partijā» un «jāspēj kaut ko sarunāt» – politiķu vērtētāji par jau izdarīto un kandidātu solījumiem
Balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji savu vērtējumu par politiskajiem spēkiem, kuri kandidē 14. Saeimas vēlēšanās, izteiks 1. oktobrī, piemēram, vadošo vides organizāciju veidotais "Zaļais barometrs", jau ir izvērtējuši partiju piedāvājumu un līdzšinējo veikumu. Savukārt testā "Partiju šķirotava" katrs var salīdzināt, kādos jautājumos viņa domas sakrīt ar konkrēto politisko spēku un kādās ne. Raidījuma "Kas notiek Latvijā?" diskusijā vadošo dabas aizsardzības organizāciju iniciatīvas "Zaļais barometrs" koordinatore Baiba Vitajevska-Baltvilka sacīja, ka patiesībā Latvijā tie "zaļie", kuri sevi tā pozicionē, nekad tādi nav bijuši.
«Nenāk ne sitams», «tas nav pareizi» –profesors, politiķu «cepinātājs» un publicists par politiķiem...
«Nenāk ne sitams», «tas nav pareizi» –profesors, politiķu «cepinātājs» un publicists par politiķiem un diskusijām
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš jau ilgāku laiku atsakās ierasties uz debatēm un šādu taktiku piekopj arī attiecībā uz nozīmīgākajām priekšvēlēšanu diskusijām. Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors Arnis Sauka trešdien raidījumā "Kas notiek Latvijā?" apšaubīja, vai tas atbilst demokrātijas praksei, publicists Māris Zanders norādīja, ka ASV prezidents Džo Baidens tā nedarītu, bet advokāts Artūrs Caics lēsa, ka "Jaunā Vienotība", acīmredzot, ir izvērtējusi situāciju un šādu taktiku vērtē kā mazāko risku. Arī finanšu ministru Jāni Reiru dažkārt ir grūti pierunāt ierasties uz diskusijām, piemēram, par ēnu ekonomiku.
Domburs intervē «Saskaņas» līderus Urbanoviču un Zariņu: par uzcenojumu veikalos un «samalšanos» ar...
Domburs intervē «Saskaņas» līderus Urbanoviču un Zariņu: par uzcenojumu veikalos un «samalšanos» ar Mairi Briedi
Vairākās parlamenta vēlēšanās savulaik uzvaras laurus plūkusī "Saskaņa" 1. oktobrī 14. Saeimas vēlēšanās, visticamāk, vairs nebūs starp vēlētāju favorītiem – to ļauj prognozēt sabiedriskās domas aptauju rezultāti. Teju visi politiskie spēki, kam sabiedriskās domas aptaujas paredz 5% barjeras pārvarēšanu, jau paspējuši paziņot, ka ar "Saskaņu" valdību neveidos.  Tikmēr Ivars Zariņš –  "Saskaņas" pieteiktais Ministru prezidenta amata kandidāts – pauž: "Mēs dzīvojam laikos, kad iespējams viss."
VIDEO. «Kas notiek Latvijā?» partiju izvaicāšana – «Saskaņa»
VIDEO. «Kas notiek Latvijā?» partiju izvaicāšana – «Saskaņa»
8. septembra raidījumā "Kas notiek Latvijā?" Jānis Domburs intervē sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" valdes priekšsēdētāju Jāni Urbanoviču un Ministru prezidenta amatam pieteikto Ivaru Zariņu. Šā gada augustā gatavību 14. Saeimas vēlēšanās balsot par "Saskaņu" pauduši 6,6% SKDS aptaujāto respondentu. 
VIDEO. Diskusija: Kas notiek ar politiķu piedāvājumiem un vēlētāju izvēli pirms 14. Saeimas vēlēšanā...
VIDEO. Diskusija: Kas notiek ar politiķu piedāvājumiem un vēlētāju izvēli pirms 14. Saeimas vēlēšanām?
7. septembra diskusijā "Kas notiek ar politiķu piedāvājumiem un vēlētāju izvēli pirms 14. Saeimas vēlēšanām?" piedalās žurnālists Māris Zanders, Rīgas Ekonomikas augstskolas (Stockholm School of Economics in Riga) profesors Arnis Sauka, "Providus" direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka, zvērināts advokāts Artūrs Caics, vadošo dabas aizsardzības organizāciju iniciatīvas"Zaļais barometrs" koordinatore Baiba Vitajevska-Baltvilka un aktieris Jānis Kronis.
Domburs intervē ZZS līderus Krauzi un Lembergu: par «visnacionālāko no visiem» un spēju vienoties pa...
Domburs intervē ZZS līderus Krauzi un Lembergu: par «visnacionālāko no visiem» un spēju vienoties pat ar marsiešiem
Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS), iekļūstot 14. Saeimā, vienīgā sarkanā līnija ir tie politiskie spēki, kuri atbalsta Krievijas sākto karu Ukrainā, intervijā Jānim Domburam sacīja politiskā spēka valdes līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze. Tagad ZZS ir gatava sadarboties ar jebkuru politisko spēku, ja vien varēs realizēt savus programmā ierakstītos politiskos mērķus. Savukārt Aivars Lembergs, kurš atkal ir ZZS premjera amata kandidāts, neuzskata, ka apsūdzības koruptīvos noziegumos un atrašanās ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankciju sarakstā traucētu viņam pildīt Ministru prezidenta pienākumus un vest sarunas ar ASV.