Kas notika Valsts prezidenta vēlēšanās un kas notiks pēc Edgara Rinkēviča ievēlēšanas?

Jānis Ikstens, Mārtiņš Daugulis, Gundars Bērziņš, Kristīne Zonberga, Aivars Ozoliņš, Māris Antonevičs

Jānis Domburs 31.maijs, trešdiena 21:15
«Vīlušies šajā partijā» un «jāspēj kaut ko sarunāt» – politiķu vērtētāji par jau izdarīto un kandidā...
«Vīlušies šajā partijā» un «jāspēj kaut ko sarunāt» – politiķu vērtētāji par jau izdarīto un kandidātu solījumiem
Balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji savu vērtējumu par politiskajiem spēkiem, kuri kandidē 14. Saeimas vēlēšanās, izteiks 1. oktobrī, piemēram, vadošo vides organizāciju veidotais "Zaļais barometrs", jau ir izvērtējuši partiju piedāvājumu un līdzšinējo veikumu. Savukārt testā "Partiju šķirotava" katrs var salīdzināt, kādos jautājumos viņa domas sakrīt ar konkrēto politisko spēku un kādās ne. Raidījuma "Kas notiek Latvijā?" diskusijā vadošo dabas aizsardzības organizāciju iniciatīvas "Zaļais barometrs" koordinatore Baiba Vitajevska-Baltvilka sacīja, ka patiesībā Latvijā tie "zaļie", kuri sevi tā pozicionē, nekad tādi nav bijuši.
«Nenāk ne sitams», «tas nav pareizi» –profesors, politiķu «cepinātājs» un publicists par politiķiem...
«Nenāk ne sitams», «tas nav pareizi» –profesors, politiķu «cepinātājs» un publicists par politiķiem un diskusijām
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš jau ilgāku laiku atsakās ierasties uz debatēm un šādu taktiku piekopj arī attiecībā uz nozīmīgākajām priekšvēlēšanu diskusijām. Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors Arnis Sauka trešdien raidījumā "Kas notiek Latvijā?" apšaubīja, vai tas atbilst demokrātijas praksei, publicists Māris Zanders norādīja, ka ASV prezidents Džo Baidens tā nedarītu, bet advokāts Artūrs Caics lēsa, ka "Jaunā Vienotība", acīmredzot, ir izvērtējusi situāciju un šādu taktiku vērtē kā mazāko risku. Arī finanšu ministru Jāni Reiru dažkārt ir grūti pierunāt ierasties uz diskusijām, piemēram, par ēnu ekonomiku.
Domburs intervē «Saskaņas» līderus Urbanoviču un Zariņu: par uzcenojumu veikalos un «samalšanos» ar...
Domburs intervē «Saskaņas» līderus Urbanoviču un Zariņu: par uzcenojumu veikalos un «samalšanos» ar Mairi Briedi
Vairākās parlamenta vēlēšanās savulaik uzvaras laurus plūkusī "Saskaņa" 1. oktobrī 14. Saeimas vēlēšanās, visticamāk, vairs nebūs starp vēlētāju favorītiem – to ļauj prognozēt sabiedriskās domas aptauju rezultāti. Teju visi politiskie spēki, kam sabiedriskās domas aptaujas paredz 5% barjeras pārvarēšanu, jau paspējuši paziņot, ka ar "Saskaņu" valdību neveidos.  Tikmēr Ivars Zariņš –  "Saskaņas" pieteiktais Ministru prezidenta amata kandidāts – pauž: "Mēs dzīvojam laikos, kad iespējams viss."
VIDEO. «Kas notiek Latvijā?» partiju izvaicāšana – «Saskaņa»
VIDEO. «Kas notiek Latvijā?» partiju izvaicāšana – «Saskaņa»
8. septembra raidījumā "Kas notiek Latvijā?" Jānis Domburs intervē sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" valdes priekšsēdētāju Jāni Urbanoviču un Ministru prezidenta amatam pieteikto Ivaru Zariņu. Šā gada augustā gatavību 14. Saeimas vēlēšanās balsot par "Saskaņu" pauduši 6,6% SKDS aptaujāto respondentu. 
VIDEO. Diskusija: Kas notiek ar politiķu piedāvājumiem un vēlētāju izvēli pirms 14. Saeimas vēlēšanā...
VIDEO. Diskusija: Kas notiek ar politiķu piedāvājumiem un vēlētāju izvēli pirms 14. Saeimas vēlēšanām?
7. septembra diskusijā "Kas notiek ar politiķu piedāvājumiem un vēlētāju izvēli pirms 14. Saeimas vēlēšanām?" piedalās žurnālists Māris Zanders, Rīgas Ekonomikas augstskolas (Stockholm School of Economics in Riga) profesors Arnis Sauka, "Providus" direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka, zvērināts advokāts Artūrs Caics, vadošo dabas aizsardzības organizāciju iniciatīvas"Zaļais barometrs" koordinatore Baiba Vitajevska-Baltvilka un aktieris Jānis Kronis.
Domburs intervē ZZS līderus Krauzi un Lembergu: par «visnacionālāko no visiem» un spēju vienoties pa...
Domburs intervē ZZS līderus Krauzi un Lembergu: par «visnacionālāko no visiem» un spēju vienoties pat ar marsiešiem
Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS), iekļūstot 14. Saeimā, vienīgā sarkanā līnija ir tie politiskie spēki, kuri atbalsta Krievijas sākto karu Ukrainā, intervijā Jānim Domburam sacīja politiskā spēka valdes līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze. Tagad ZZS ir gatava sadarboties ar jebkuru politisko spēku, ja vien varēs realizēt savus programmā ierakstītos politiskos mērķus. Savukārt Aivars Lembergs, kurš atkal ir ZZS premjera amata kandidāts, neuzskata, ka apsūdzības koruptīvos noziegumos un atrašanās ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankciju sarakstā traucētu viņam pildīt Ministru prezidenta pienākumus un vest sarunas ar ASV.
Domburs intervē «Progresīvo» līderus: Briškens un Ņenaševa par vidusmēra ģimeņu lobiju un nokaltušie...
Domburs intervē «Progresīvo» līderus: Briškens un Ņenaševa par vidusmēra ģimeņu lobiju un nokaltušiem kokiem
Partija "Progresīvie" nākamajā Saeimā labprātāk sadarbotos ar tiem, ar kuriem jau ir strādājusi kopā. Ideoloģijas jomā partija sevi raksturo kā vidusmēra ģimeņu lobētājus, kuri līdz šim vēl nekad neesot bijuši pārstāvēti nevienā no Latvijas valdībām. Pie tehnoloģijām, kurās mūsu valstij vajadzētu specializēties, lai attīstītu sevi ekonomiski, "Progresīvie" intervijā Jānim Domburam min saules enerģijas izmantošanu, viedo mobilitāti, dziļāku koksnes izmantošanu būvniecībā un virtuālo realitāti.