Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Festivālā «Gamescom 2019» pulcējas datorspēļu fani
Simtiem tūkstoši cilvēku pulcējušies Vācijas pilsētā Ķelnē, kur notiek gadskārtējais datorspēļu festivāls. Tajā var iepazīt gan jaunākos darbus, pirms tie vēl nonākuši apritē, gan satikt līdzīgi domājošos.
ASV atklāj pirmo «kosmoportu» jeb kosmosa ostu
Privātā kompānija “Virgin Galactic” Amerikas Savienoto Valstu Ņūmeksikas štatā uzbūvējusi pirmo "kosmoportu" jeb lidostu, kas paredzēta lidojumiem kosmosā. Tiesa, pagaidām nav skaidrs, kad no tā notiks pirmais lidojums. 
Bauskā top inovatīva iekārta graudu attīrīšanai no insektiem
Bauskā top inovatīva iekārta un metode, kā graudus attīrīt no insektiem. Sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) zinātniekiem un uzņēmējiem Bauskā izmēģina graudu karsēšanas torni, kas pie optimālas temperatūras 4 līdz 5 sekunžu laikā iznīcina kaitēkļus.   
Pētīt vīna sastāvu 40 grādu karstumā? Saruna ar Starptautiskās ķīmijas olimpiādes medaļniekiem
Augstākās raudzes panākums – no Starptautiskās ķīmijas olimpiādes Parīzē Latvijas komanda atgriezusies ar pilnu medaļu komplektu, kas iegūts 80 valstu un vairāk nekā 200 dalībnieku konkurencē. Četri Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas pārspējuši tādu lielvalstu kā Krievijas, Ķīnas un ASV jaunos ķīmiķus un ieguvuši zelta, sudraba un divas bronzas medaļas. Starp citu, olimpiādē viņi Francijai cienīgā stilā pētīja arī vīna sastāvu.
Profesors Kaščejevs: Jauniešu interese par fiziku ievērojami augusi
Latvijas jauniešu interese par fiziku pēdējos gados ir ievērojami augusi, un to pierāda gan panākumi Starptautiskajā fizikas olimpiādē, gan arī jaunu spējīgu fizikas skolotāju paaudze, LTV “Rīta panorāma” atzina Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs.
Ar lidojošu platformu gatavojas pārlidot Lamanšu
Francijas izgudrotājs Frenkijs Zapata plāno pārlidot Lamanša šaurumu ar nelielu lidojošu platformu. Plašāku sabiedrības ievērību izgudrojums ieguva demonstrācijas laikā šā gada Bastīlijas ieņemšanas dienas svinībās Parīzē.  
Latvijas zinātnieki dosies ekspedīcijā uz Svalbāru
Šī gada augustā Latvijas zinātnieki dosies ekspedīcijā uz Svalbāras arhipelāgu, lai līdz šim tālākajā vietā uz ziemeļiem pētītu tās ledājus un pieledāja vidi, turpinot attīstīt polāro pētījumu jomu Latvijā, paziņojuma medijiem informēja viens no ekspedīcijas dalībniekiem Kristaps Lamsters.
Baktēriju baterijas attīra ūdeni un ražo enerģiju. Skaidro pētniece Ilze Dimanta
Baktērijas, citi mikroorganismi vairumā gadījumu mūs vairāk biedē nekā iedrošina. Tomēr baktērijas var piespiest strādāt arī mums visiem labvēlīgi un izdevīgi. Latvijas Universitātes pētniece Ilze Dimanta no Cietvielu fizikas institūta patiešām prot panākt to, ka baktērijas aug mums visiem labvēlīgi un ražo enerģiju.
Cik drošs ir fotogrāfiju apstrādes rīks «FaceApp»?
Iespēju dažu sekunžu laikā ieraudzīt, kādi bijām jaunībā un kā izskatīsimies vecumdienās, piedāvā  fotogrāfiju apstrādes rīks "FaceApp", kas tapis Krievijā. Par to, ka rīks varētu būt privātpersonu un pat valstu drošībai trauksmi ceļ, piemēram, ASV Demokrātu partija. NATO Stratēģiskās komunikācijas centrā gan uzskata, ka šī aplikācija nav bīstamāka kā daudzas citas, kurām uzticam savus datus.
Norvēģu izgudrotājs radījis robotu cīņai ar lašu parazītiem
Lašu audzēšana un zvejniecība ir viens no nozīmīgākajiem Norvēģijas ekonomikas avotiem. Taču zivju attīstību jau ilgāku laiku apdraud nevēlami parazīti, ko sauc par jūras utīm. Tie nes lielus zaudējumus. Pie lietas ķēries norvēģu izgudrotājs, kurš radījis robotu, kas atpazīst parazītus un zibenīgi tos nogalina ar lāzera triecienu, nenodarot kaitējumu zivīm.
Cēsīs atklāta Kosmosa istaba; plāno arī Kosmosa izziņas centru
Turpmāk Cēsīs zinātkāres centrā "Zinoo" ikvienam interesentam būs iespēja iejusties kosmonauta tēlā un doties simulācijas lidojumā uz Marsu, lai izpētītu šo planētu. "Zinoo" centrā Cēsīs atklāts Latvijā radīts kosmosa kapsulas modelis. Tas izvietots Kosmosa istabā, kas ir kā sava veida sākums daudz lielākam Kosmosa izpētes centram, kuru tuvākajos gados plānots būvēt Cēsīs. 
Jaunākie
Interesanti