Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
ASV domā par nodokli robotu darbam

Laikā, kad roboti arvien vairāk pārņem cilvēka darītus darbus, ASV jaunāko tehnoloģiju sirdī Kalifornijā sākušās par to, vai nevajadzētu uzlikt lielākus nodokļus tiem, kas izvairās no cilvēku pieņemšanas darbā. Robotu nodoklis īpaši aktuāls ir Silīcija ielejā un Sanfrancisko, kur vietējā dome jau tagad spriež par naudas iekasēšanu.

Latvijas Banka izstrādājusi sistēmu īpaši ātriem starpbanku norēķiniem

Latvijas Banka ir izveidojusi sistēmu, lai bankas var piedāvāt saviem klientiem ātros maksājumus jeb zibmaksājumus – iespēju pārskaitīt naudu no konta vienā bankā uz kontu citā bankā dažās sekundēs jebkurā dienā un jebkurā diennakts laikā. Banku klienti varēs veikt zibmaksājumus, sākot ar brīdi, kad Latvijas Bankas sistēmai vai citai ar to savienotai Eiropas zibmaksājumu sistēmai būs pieslēgušās vairākas Latvijas bankas.

 

Zviedrijā izstrādā lietotni meditācijai

Zviedrijas datorspeciālisti ir izstrādājuši jaunu lietotne, kas viedtālruņu īpašniekiem ļauj atpūsties no ikdienas jezgas ar meditācijas palīdzību. Aplikācija izmanto viedtālruņa spējas sekot kustībām, piedāvājot tā lietotājam izpildīt dažādas Tai Či figūras, pārliecinoties arī par to pareizu izpildi.

«Latvenergo» sāk piedāvāt saules paneļu uzstādīšanu mājsaimniecībām

Pavisam nesen „Latvenergo” mājsaimniecībām sācis piedāvāt Latvijas tirgum pavisam jaunu pakalpojumu – „Elektrum solārais”, proti, iespēju iegādāties un uzstādīt savā īpašumā saules paneļus, kas tiek pieslēgti kopējam elektropārvades tīklam. Interesi par iespēju plašāk izmantot zaļo enerģiju, vienlaikus samazinot savu elektrības rēķinu, klienti izrādot pat aktīvāk, nekā cerēts.

Pētniece no Panamas Daugavā atrod mikroplastmasas piesārņojumu

Vieszinātniece no Panamas Tehniskās universitātesDenise Delvalje (Denise Delvalle), pētot Daugavas ūdeni, konstatējusi mikroplastmasas piesārņojumu. Plastmasa atrasta niecīgu šķiedru un arī mazu granulu formā. Pētniece apliecina, ka tas gan nav nekas pārsteidzošs, jo mikroplastmasa atrodama zobupastā, kosmētikā, apģērbā un citur.

Lielbritānija un Francija plāno 2040.gadā aizliegt jaunu benzīna un dīzeļdegvielas auto pārdošanu

Lielbritānija un Francija paziņojušas par mērķi no 2040.gada aizliegt jaunu benzīna un dīzeļdzinēja vieglo auto tirdzniecību. Domājams, vietā nāktu elektroauto. Tomēr, kamēr arvien vairāk valstis paziņo radikālus plānus, arī ar pašām elektriskajām automašīnām saistīti gan vides, gan ekonomiskie riski. Bet autoindustrija arvien intensīvāk pievērsās elektroauto tehnoloģiju attīstīšanai.  

Latvijas skolēniem 3 bronzas un viena sudraba medaļa Pasaules olimpiādē fizikā un ķīmijā

Otrdien, 25.jūlijā, vakarā Rīgā atgriezās mūsu jaunie fiziķi un ķīmiķi, kuri Pasaules olimpiādēs Indonēzijā ieguva trīs bronzas medaļas un  sudraba medaļu. Vidusskolēniem šī uzvara ir brīvbiļete uz jebkuru labāko Eiropas universitāti. Un reizē tas ir izcils panākums Latvijai, kas apliecina, ka mums ir tikpat daudz jauno talantu kā Amerikā vai Japānā.   

Jaunākie
Populārākie
Interesanti