Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Bērni nejūt robežu arī internetā jeb kādēļ kibermobings kļūst arvien izplatītāks
Kibermobings par aizvien izplatītāku problēmu bērnu un jauniešu vidē kļuvis aizvadīto apmēram desmit gadu laikā, kopš teju katra rokās ir nonācis viedtālrunis. Tomēr ne vecāki, ne skolotāji tam nepievērš nepieciešamo uzmanību. ''Bērni robežu nejūt. Ja viņiem jau pašā sākumā nepateiks, ka šis nav okei, viņi pēc sporta stundas ieies dušā un nofotografēs, nofilmēs savu vienaudzi un ieliks to internetā,’’  norāda Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.
Elektromobiļu baterijas – ko varam sagaidīt nākotnē?
Nākotnē tiks nomainītas elektroauto bateriju komponentes, padarot tās drošākas, tādējādi baterijas kļūs lētākas vai pie tā paša izmēra tās būs ietilpīgākas, Latvijas Radio 1 raidījumā “Digitālās brokastis” sacīja Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks Kristaps Vītols.
Kāda jēga Latvijai būs no Eiropas Kodolpētniecības organizācijas CERN
Latvija, iespējams, jau šovasar kļūs par Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) asociēto dalībvalsti. Centrs nodarbojas ne tikai ar augstas enerģijas daļiņu fiziku, bet arī sociāli nozīmīgiem pētījumiem, piemēram, senāk tieši CERN izgudroja skārienjutīgo ekrānu tehnoloģiju un internetu, Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” pastāstīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors, Latvijas pārstāvis CERN Toms Torims. Atlicis pēdējais solis – līguma ratifikācija Saeimā.
Liepājā tapusi koka elektroautomašīna
Unikāls koka elektroauto prototips tapis Liepājas Universitātē (LiepU) studiju programmā “Viedās tehnoloģijas”. Tas ir izmantojams lauksaimniecībā, izklaides sfērā, kā arī, iespējams, pilsētu komunālajā saimniecībā.
Podkāstu kaujas: «Apple» bruņojas, «Spotify» pilnveidojas, «Facebook» atvēzējas
Pēdējo nedēļu notikumi audio pasaulē ļauj secināt, ka podkāstu vilnis arvien nav noslāpis. Gluži otrādi – “Spotify” uzvaras gājienam prettriecienu devis “Apple”, nesnauž arī “Google”, bet podkāstu okeānu pagājušajā nedēļā pamatīgi saviļņoja sociālā tīkla “Facebook” paziņojums par plāniem attīstīties šajā jomā.
«SpaceX» kosmosa kuģis veiksmīgi atgādājis uz Zemi četrus astronautus
Naktī uz svētdienu uz Zemes veiksmīgi atgriezies ASV privātā uzņēmuma "SpaceX" kosmosa kuģis ar četriem astronautiem. Īlona Maska uzņēmuma “SpaceX” kosmosa kuģis pēc atvienošanās no Starptautiskās Kosmosa stacijas un sešu ar pusi stundu ilga ceļa piezemējās Meksikas līcī pie Floridas.
Ko varēja piedzīvot pirmajā attālinātajā Zinātnieku naktī?
Aizvadīta pirmā attālinātā Zinātnieku nakts, kurā piedalījās aptuveni piecpadsmit Latvijas universitātes. Šoreiz  pasākumā gan izpalika šova elementi. Universitātes centās iepazīstināt interesentus ar zinātnieku saniegumiem, kas nākotnē varētu izmainīt mūsu ikdienu.
Kas finansē pētījumu, tas diktē rezultātus? Atbild zinātnieki
Ja pētījumu finansē kādas industrijas līderis, pret rezultātiem jābūt piesardzīgākiem, jo, pat ja pētnieks vēlas būt maksimāli godīgs, viņš nav datu apstrādes programma un vienmēr paliek vieta interpretācijai, Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” ar viedokli dalījās Latvijas Universitātes (LU) Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes profesors Vjačeslavs Kaščejevs.
Latvijā noritēs «Zinātnieku nakts» tiešsaistē
Piedaloties universitātēm un zinātnes institūtiem, visā Latvijā noritēs Eiropas ''Zinātnieku nakts''. Pētnieki šogad tiešsaistes formātā piedāvās diskusijas, lekcijas, virtuālās ekskursijas, īsfilmas, spēles, koncertus un citas aktivitātes.
Tehnoloģiju nozares pasākumā «TechChill» stāstīs par jauno dzīves realitāti
No 7. līdz 21. maijam norisināsies ikgadējais tehnoloģiju un jaunuzņēmumu nozares pasākums "TechChill", informēja organizatoru pārstāve Daiga Zīmele. Pielāgojoties neklātienes formātam, "TechChill" programma tiks sadalīta divu nedēļu garumā. Kā pasākuma centrālās tēmas šogad izvirzītas zaļās inovācijas, digitālā transformācija, zināšanas izaugsmei, kā arī Baltijas valstu loma globālās tehnoloģiju nozares attīstībā.
NASA Mēness raķete savu ceļojumu sāk pa ūdeni
Kenedija kosmosa centrā Amerikas Savienoto Valstu Floridas štatā nogādāts Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) raķetes “Artemis” korpuss. Ceļu līdz kosmosa centram raķete veica kosmosa kuģim netradicionālā veidā – pa ūdeni.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt