Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Skolēni projektā veido 3D modeļus un mācās programmēt, iegūstot Eiropas mēroga balvu
Privātās vidusskola “Klasika” skolotājiem nav sveša vizuālā programmēšana, robotika un spēļošana. Matemātikas skolotājas Tatjana Vinokurova un Ināra Vasiļevska jau vairākus gadus savu skolu skolēnus un skolotājus aktīvi iesaista dažādos lokālos un starptautiskos skolu sadarbības projektos, bet tagad tas vainagojies ar starptautisku apbalvojumu. Skolas īstenotais projekts “ICT World 2017” teju 700 projektu konkurencē ieguvis "eTwinning" Eiropas balvu. 
Demokrātija ir uzlauzta. Intervija ar NATO interneta drošības speciālistu Holgeru Sponu
Vai zināji, ka tavs viedais televizors tevi noklausās visu laiku? Kā gan citādi tas var nepalaist garām rīkojumus, kas ir adresēti tieši viņam? Kur paliek informācija, ko tas iegūst tavas mājas guļamistabā vai biroja konferenču zālē? Holgers Spons (Holger Spohn), interneta drošības centra (CIS) darba koordinators NATO, ir patiešām noraizējies par to, cik vieglprātīgi cilvēce izturas pret pašas radītajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem. Vēl ļaunāk - viņš uzskata, ka pat demokrātija jau ir uzlauzta.
Ikšķiles Robotu skola atver filiāli Rīgā
Savulaik sācies kā hobijs, tagad Kasparam Čabam tas joprojām ir hobijs, taču konkurē ar darbu. Viņš un nu jau pāris viņa kolēģi māca bērniem robotikas pamatus "AgirVision Robotu skolā". Latvijā tik nepieciešamās programmēšanas iemaņas bērni var apgūt vairākās privātās apmācību programmās, kas ir ļoti pieprasītas. Šī programma radusies Ikšķilē, bet nule atvērusi pirmo filiāli galvaspilsētā, Rīgas Pilsētas sākumskolā.
Digitālās mūzikas straumētavas - liela iespēja arī Latvijas mūziķiem
Mūzikas digitālā straumēšanas vietne "Spotify" tika izveidota 2008. gadā, bet Latvijā pieejama kopš 2013. gada. Šajā laikā "Spotify", izmantojot digitālo tehnoloģiju attīstību, ir būtiski ietekmējis mūzikas klausīšanās paradumus un pieejamību – radot iespēju tapt sadzirdētiem dažādu valstu, dažādu žanru māksliniekiem, tostarp arī mūsu mūziķiem. 
Latvijas pētnieki sāks darbu Antarktīdā
Pēc ceļā pavadītas nedēļas pētnieku komanda no Latvijas ir sestdien veiksmīgi sasniegusi Antarktīdas kontinentu un jau no šodienas uz nenoteiktu laiku par savām mājām dēvēs Ukrainai piederošo Vernadska polārstaciju, informē projekta kuratore Marta Zīverte.
Top unikāls cilvēka modeļa 3D vizualizācijas papildinājums
„Anatomy next” veic darbu pie cilvēka attēla papildinātas realizācijas ar precīzām 3D vizualizācijām. Tas medicīnas studentiem būtiski palīdzēs anatomijas apgūšanas procesā. Jau no paša sākuma uzņēmuma plāni bijuši ļoti ambiciozi, proti, izstrādāt pilnīgu cilvēka 3D papildinātās realitātes modeli.
Biedrība: Brieža un Usika cīņa – lakmusa papīrs problēmai ar interneta pirātiem
Nelegāla interneta satura izmantošana Latvijā joprojām ļoti liela problēma. To kā "lakmusa papīrs" iezīmēja nesenā bokseru Maira Brieža un ukraiņa Oleksandra Usika cīņa, ko daudzviet internetā tiešraidē piedāvāja noskatīties nelegāli. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja biedrības "Par legālu saturu!" izpilddirektore Dace Kotzeva.
Kur rītdiena ir jau šodien. CERN pēta Visuma pamatus un izgudro ikdienas lietas
Vieta, kur rītdiena jau ir šodien un neticamais kļūst par īstenību - Eiropas kodolpētījumu aģentūra CERN, kurā ir izgudrots interneta protokols un skārienjūtīgā ekrāna tehnoloģija, strādā pie fundamentālajiem pētījumiem, jo šeit uzsver -  nodarbojoties tikai ar pielietojamo zinātni, inovatīvas idejas neradīsies un ekonomikas attīstība nenotiks.
Latvijas ģeologi dosies ekspedīcijā uz Antarktīdu
Šā gada 11.februārī Latvijas ģeologi dosies pirmajā ekspedīcijā uz Antarktīdu, lai veiktu ledāju pētījumus un turpinātu attīstīt polāro pētījumu jomu Latvijā, informēja būvniecības uzņēmums, kas sniedz atbalstu ekspedīcijai.
Preiļos notiek robotikas čempionāts
Preiļos noritēs robotikas čempionāts. Sacensības norisināsies vairākās disciplīnās un katrā varēs piedalīties gan “Lego”, gan brīvas konstrukcijas elektronikas robotu būvētāji.
Ķīnā pirmo reizi vēsturē klonēti pērtiķi
Pirmo reizi pasaules vēsturē zinātniekiem izdevies klonēt pērtiķus, kas izdarīts ar līdzīgu metodi, kā pirms vairākiem gadu desmitiem tika klonēta aitiņa Dollija. Šāda Ķīnas zinātnieku rīcība rosinājusi bažas, ka cilvēki varētu būt nākamās dzīvās radības, kuras tiks klonētas.
CERN – Eiropas vieta pasaules zinātnes avangardā
Pērn Eiropas Kodolpētījumu organizācijas, kas pazīstama ar savu abreviatūru CERN, budžets bija gandrīz miljards eiro. Taču šī nauda nevis pazūd teorētiskos pētījumos bez pielietojuma reālajā dzīvē, bet gan nodrošina Eiropai vietu pasaules zinātnes avangardā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti