Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Ar inovatīvu metodi prognozēs medikamentu blaknes
Pāvels Dimitrijevs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) jaunais zinātnieks, pirms dažām nedēļām kopā ar kolēģiem nāca klajā ar inovatīvu krāsvielu, ar ko varēs ātri konstatēt, vai izpētes procesā esošie medikamenti cilvēku organismā nerada nevēlamas blaknes.
Kāpēc nedāvināt viedtālruni uz pirmo skolas dienu? Saruna ar profesori Rubeni
Vecāki savam pirmklasniekam uz pirmo skolas dienu nereti vēlas dāvināt viedtālruni, skaidrojot šādu soli ar drošību – iespēju sazvanīt bērnu. Sazināšanās iespējai būtu gana ar vienkāršu podziņtelefonu, nav nepieciešams bērnam pirkt smalku viedierīci, jo izaicinājumu pilnajā skolas gaitu sākumā tas var radīt vilinājumu paslēpties virtuālajā pasaulē, skaidroja Latvijas Universitātes profesore, izglītības zinātniece Zanda Rubene. Turklāt jāņem vērā, ka Latvijā bērniem ir vājas zināšanas par drošību internetā.
Lauksaimniecības universitāte pētījumā atklāj vairākus ar Covid-19 saslimušus kaķus
Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes pētnieki, testējot gandrīz 300 kaķus mājsaimniecībās un patversmēs, atklājuši vairākus saslimšanas gadījumus ar Covid-19. Saņemtas ziņas arī par saslimšanu suņu vidū. Taču izplatība neesot liela, un pašlaik šķiet, ka vīruss pats dzīvnieku vidū neizplatās, to dzīvniekam nodod cilvēks. 
Kā dzīvnieku fizioloģija palīdz inženieriem konstruēt dažādus mehānismus?
Augu un dzīvnieku fizioloģija kalpojusi par iedvesmu gan arhitektiem, gan inženieriem, piemēram, putna fizioloģijas īpatnības izmantotas aviācijā un vilcienu būvē, raidījumā "Zināmais nezināmajā" skaidroja Tukuma Raiņa ģimnāzijas fizikas skolotājs un Izglītības portāla “Fizmix” satura veidotājs Valdis Zuters. 
Pētnieki: Virtuālā realitāte palīdz ārstiem sagatavoties ārkārtas situācijām
Medicīnā izmantotās virtuālās realitātes tehnoloģijas palīdz jauno mediķu apmācībā, nodrošina pacientiem terapiju, kā arī 3D vidē palīdz ārstiem atsvaidzināt zināšanas pirms operācijām un dažādām ārkārtas situācijām, Latvijas Radio raidījumā "DigitālāsBrokastis" atklāja tehnoloģiju speciālistes Marina Petrakova no "VReach" un Linda Lancere no Vidzemes Augstskolas.
Zinātnes kafejnīca/ Diskusija FM sarunu festivālā «Lampa» – «Kam vajag domājošu cilvēku?»
Augstākā izglītība – iespējas vai draudi? Par to, vai tā ir iespēja – izglītība, zināšanas, prasmes, iespējas vai pretēji – ir izglītība un nav darba, diskomforts, ko izglītība "dara" ar cilvēku – virza uz attīstību, kritisko domāšanu, meklēt, komunicēt, sasniegt mērķi. Gudri iedzīvotāji, tas ir labi, vai ne pārāk (apgrūtinājums pašvaldības politiķiem, jo ir aktīvi, prasa un pieprasa, iesaistās utml.)?
Latvijas zinātnieki atkal dodas pētīt ledājus Arktikā
Pēc divu gada pārtraukuma, kad pētnieciskais darbs veikts tepat Latvijā, četri zinātnieki no Latvijas Universitātes devušies jau otrajā ekspedīcijā uz Svalbāras arhipelāgu Arktikā. Ledāji, kuros dzīvo vairāk polārlāču nekā cilvēku, zinātniekiem ir īpaši interesanti, jo atšķiras no citiem, pat salīdzinoši netālu esošiem ledājiem. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt