Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Planetārās zinātnes kongresā Rīgā pulcējas 800 kosmosa pētnieki

Rīgā aizvadīta vērienīgā Eiropas Planetārās zinātnes kongresa nedēļa, kur pulcējās vairāk nekā 800 kosmosa zinātnieki no 30 valstīm, tostarp pārstāvji no "Europlanet", NASA un citām organizācijām. Kongresa laikā pētnieki apmainījās arī ar aktuālajiem pētījumiem, tostarp par Marsa izpēti, misiju uz Jupitera, ārējo planētu sistēmu pētījumiem un pat nākotnē iespējamo derīgo izrakteņu ieguvi no asteroīdiem.

Latvijā pieaug hakeru uzbrukumi viedtālruņiem – kā pasargāt tālruni no vīrusiem?

Šogad ļaunprogrammatūru, kas vērstas pret viedtālruņiem, skaits pieaudzis par pusi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Ja vēl pirms pāris gadiem Latvija, salīdzinot ar citām valstīm, bija vairāk pasargāta no hakeru uzbrukumiem, jo dažādus vīrusus izplatīja angļu valodā, tad pēdējā laikā ļaunatūras kļūst arvien latviskākas. Tās tiek izplatītas arī ar sociālo tīklu starpniecību.

Zinātniekus satrauc naudas zaudēšana uzsāktajiem valsts pētījumiem

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) ceļ trauksmi par nepietiekamu finansējumu iesākto pētījumu programmu pabeigšanai. Dažādu administratīvo kavēkļu dēļ šogad nepabeigto programmu turpināšanai būtu nepieciešami 5,7 miljoni eiro, bet Izglītības un zinātnes ministrija plāno atvēlēt dažu pētījumu pabeigšanai nākamgad vien 0,44 miljonus eiro.

Rīga uzņem kosmosa zinātnes kongresa dalībniekus

Šonedēļ Rīgā norit Eiropas Planetārās zinātnes kongress, kas pulcē apmēram 800 pasaules vadošo planetārās zinātnes un tehnoloģiju ekspertu no "Europlanet", NASA un citām organizācijām. Pasākumā semināros, lekcijās un prezentācijās zinātnieki dalīsies ar aktuālākajiem atklājumiem un misiju rezultātiem.

ANO ziņojums: Paplašinās digitālā plaisa starp attīstītajām un attīstības valstīm

Atšķirības interneta piekļuves nodrošināšanā un datu pārraides ātrumā arvien attālina attīstītās un jaunattīstības valstis, radot dziļas digitālās nošķirtības plaisas risku, par Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) ziņojumu vēsta raidorganizācija BBC. Turklāt pasaules lielākajai daļai internets arvien nav pieejams - tīmekļa saturam ir piekļuve tikai 48% planētas iedzīvotāju.

Latvijā izveidota pirmā programmēšanas skola bērniem no 5 gadu vecuma

Latvijā izveidota pirmā programmēšanas skola bērniem no 5 gadu vecuma. Skolas mērķis ir padarīt programmēšanu pieejamāku dažāda vecuma bērniem, ļaujot ne vien attīstīt loģiku, matemātiku un mācīties risināt problēmas, bet iegūt datorprogrammu veidošanas zināšanas, kas nākotnē tik ļoti būs vajadzīgas arvien vairāk darba devējiem.

Debess vērotājus pulcēs salidojums Suntažos

Sestdien, 16. septembrī, netālu no Suntažiem notiks ikgadējais rudens debess vērotāju salidojums jeb "StarParty", kurā aicināti piedalīties gan astronomijas interesenti, gan tie, kuri debesīs veras retāk. Pasākums, kas pirmo reizi tika organizēts Starptautiskā astronomijas gada ietvaros 2009.gada aprīlī, no teleskopu īpašnieku un debess vērotāju sanākšanas ir izaudzis par vērienīgu informatīvi izklaidējošu pasākumu visa vakara garumā, informē organizatori, SIA ''StarSpace'' pārstāvji.

Salacgrīvā radīta inovācija ļaus jebkuram īstenot savas dizaina idejas

Uzņēmēji no Salacgrīvas radījuši mobilas un ērtas gaismošanas ierīces - gaismas galdus, kas, izstarojot ultravioleto starojumu, ļauj pārnest attēlu uz dažādiem materiāliem. Līdz šim apdruku varēja veikt īpašās darbnīcās, bet nu savas dizaina idejas jebkurš var īstenot arī mājās.   

Jaunākie
Populārākie
Interesanti