Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Latvijas zinātnieki atgriežas no ekspedīcijas leduslāču zemē Svalbārā
Guvuši rūdījumu Antarktīdā, dienvidpola ledājos, Latvijas Universitātes (LU) zinātnieki sākuši pētījumus arī ziemeļos – leduslāču zemē. Pētnieki nupat atgriezušies no Svalbāras arhipelāga. Tā bija līdz šim pirmā LU ģeologu un ķīmiķu ekspedīcija, kas pētījumus veikusi tik tālu ziemeļos.
Daugavpils Universitātes pētnieki atklājuši jaunu parazīta sugu
Daugavpils Universitātes pētnieki atklājuši jaunu parazīta sugu, kas ir rets gadījums parazitoloģijas jomā. Jaunatrastā suga tika atklāta melnās žurkas muskuļos un tā pieder pie "Sarcocystis" ģints parazītiem. Divas no šīs ģints sugām ir bīstamas cilvēkiem.
Festivālā «Gamescom 2019» pulcējas datorspēļu fani
Simtiem tūkstoši cilvēku pulcējušies Vācijas pilsētā Ķelnē, kur notiek gadskārtējais datorspēļu festivāls. Tajā var iepazīt gan jaunākos darbus, pirms tie vēl nonākuši apritē, gan satikt līdzīgi domājošos.
ASV atklāj pirmo «kosmoportu» jeb kosmosa ostu
Privātā kompānija “Virgin Galactic” Amerikas Savienoto Valstu Ņūmeksikas štatā uzbūvējusi pirmo "kosmoportu" jeb lidostu, kas paredzēta lidojumiem kosmosā. Tiesa, pagaidām nav skaidrs, kad no tā notiks pirmais lidojums. 
Bauskā top inovatīva iekārta graudu attīrīšanai no insektiem
Bauskā top inovatīva iekārta un metode, kā graudus attīrīt no insektiem. Sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) zinātniekiem un uzņēmējiem Bauskā izmēģina graudu karsēšanas torni, kas pie optimālas temperatūras 4 līdz 5 sekunžu laikā iznīcina kaitēkļus.   
Pētīt vīna sastāvu 40 grādu karstumā? Saruna ar Starptautiskās ķīmijas olimpiādes medaļniekiem
Augstākās raudzes panākums – no Starptautiskās ķīmijas olimpiādes Parīzē Latvijas komanda atgriezusies ar pilnu medaļu komplektu, kas iegūts 80 valstu un vairāk nekā 200 dalībnieku konkurencē. Četri Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas pārspējuši tādu lielvalstu kā Krievijas, Ķīnas un ASV jaunos ķīmiķus un ieguvuši zelta, sudraba un divas bronzas medaļas. Starp citu, olimpiādē viņi Francijai cienīgā stilā pētīja arī vīna sastāvu.
Profesors Kaščejevs: Jauniešu interese par fiziku ievērojami augusi
Latvijas jauniešu interese par fiziku pēdējos gados ir ievērojami augusi, un to pierāda gan panākumi Starptautiskajā fizikas olimpiādē, gan arī jaunu spējīgu fizikas skolotāju paaudze, LTV “Rīta panorāma” atzina Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs.
Ar lidojošu platformu gatavojas pārlidot Lamanšu
Francijas izgudrotājs Frenkijs Zapata plāno pārlidot Lamanša šaurumu ar nelielu lidojošu platformu. Plašāku sabiedrības ievērību izgudrojums ieguva demonstrācijas laikā šā gada Bastīlijas ieņemšanas dienas svinībās Parīzē.  
Latvijas zinātnieki dosies ekspedīcijā uz Svalbāru
Šī gada augustā Latvijas zinātnieki dosies ekspedīcijā uz Svalbāras arhipelāgu, lai līdz šim tālākajā vietā uz ziemeļiem pētītu tās ledājus un pieledāja vidi, turpinot attīstīt polāro pētījumu jomu Latvijā, paziņojuma medijiem informēja viens no ekspedīcijas dalībniekiem Kristaps Lamsters.
Jaunākie
Interesanti