Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Vai sociālie mediji jauniešiem veicina seksuālās identitātes traucējumus?
Lai arī mēdz uzskatīt, ka sociālie mediji un virtuālā dzīve jauniešiem var veicināt seksuālās identitātes traucējumus, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs norāda, ka internets nav pie tā vainojams. Tieši otrādi – tam var būt pozitīvs efekts, jo atšķirīgie jaunieši internetā rod glābiņu un domubiedrus.
NFT jeb neaizstājamie blokķēžu žetoni. Kāda jēga pirkt mākslu digitāli?
Cilvēks, kurš par NFT jeb neaizstājamo blokķēžu žetoniem iegādājas digitālu mākslas darbu, to var atrādīt citiem, pārsūtīt, kā arī iznīcināt, taču tiesības uz šo darbu paliek autoram, skaidroja Latvijas ielu mākslinieka Kiwie komandas dalībnieks Valters Brūns. Arī Latvijā šī tēma aktualizējusies, jo ielu mākslinieks Kiwie pieteicis savus darbus digitālajā tirgū.
Zinātnieki pēta mazo HES un citu aizsprostu ietekmi uz zivju sugām
Šogad Latvijas upēs un ezeros plānots ielaist ap 14 miljoniem dažādu zivju sugu mazuļus un kāpurus. Zivis izlaišanai publiskajos ūdeņos audzē piecās valstij piederošās audzētavās, jo upē teju nav saglabājusies dabīgā populācija. Savukārt uz Latvijas nelielajām upēm vēl patlaban ir ap 130 mazās hidroelektrostacijas (HES) un zinātnieki veic pētījumu, lai aprēķinātu šo un citu aizsprostu ietekmi uz zivju sugām un upju faunu kopumā.
Londonā muzejā izstāda februārī nokritušo meteorītu
Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas Dabas vēstures muzejā izstādīts unikālais meteorīts, kas 28. februārī nokrita pie Glosteršīras apgabala iedzīvotāja Roba Vilkoka mājas. Viņš atzina, ka  šāda debess ķermeņa atrašana bija unikāla sakritība.
Bērns pārmērīgi aizraujas ar viedierīcēm. Kā atpazīt robežu?
Mācības, saziņa ar draugiem, hobiji un izklaide – pandēmijas ierobežojumu apstākļos tas viss pārcēlies tiešsaistē. Ekrānierīcēs pavadītā laika pieaugums ir viena no Covid-19 krīzes redzamākajām blaknēm. Kā atpazīt, kad aizraušanās ar viedierīcēm kļuvusi pārmērīga.
Zinātnieki pēta auduma sejas masku efektivitāti
Sākotnēji par Covid-19 masku efektivitāti izskanēja diezgan pretrunīga informācija, bet arvien vairāk tiek veikti dažādi pētījumi. Arī mūsu kaimiņvalsts Lietuvas pētnieki kopā ar Lielbritānijas un Ukrainas speciālistiem veikuši starptautisku atzinību guvušu pētījumu. Tajā noskaidrota auduma masku efektivitāte cīņā ar Covid-19.
Kas notiek ar bērniem, ja uz nedēļu atņem telefonu? Eksperiments 3.d klasē
Rīgas 6. vidusskolas skolotājas Kadrijas Beirotes audzināmā klase rudenī, kad mācības vēl notika klātienē, piekrita eksperimentam – nedēļu mēģināt iztikt bez viedtālruņa. Kādas pārmaiņas nedēļas laikā piedzīvoja 3.d klases skolēni un kas viņu dzīvēs mainījies, kopš mācības notiek internetā?  
Eiropas Kosmosa aģentūra meklēs vēl nezināmu informāciju par Visuma rašanos
Šobrīd Eiropas Kosmosa aģentūra strādā pie misijas "Comet Interceptor" izstrādes, kurā paredzēts "notvert" tālās komētas, kas lido no Orta komētu mākoņa, tādā veidā iegūstot informāciju par Visuma rašanos un Saules sistēmas attīstīšanos, Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” pastāstīja Tartu universitātes asociētais profesors Andris Slavinskis.
Gatavojas kosmosā nogādāt jauno superjaudīgo teleskopu
Zinātnieki sākuši pēdējās pārbaudes pirms šogad plānotās jaunā kosmosa teleskopa nogādāšanas izplatījumā. Jaunais Džeimsa Veba kosmosa teleskops būs 100 reizes jutīgāks par Habla teleskopu, ļaujot ieskatīties daudz dziļāk kosmosa un laika dzīlēs. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt