Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Jaunuzņēmumi iepazīstinās ar inovatīviem izglītības tehnoloģiju rīkiem
Nedēļu ilga akcelerācijas programma “Ed-TechEvolution” noslēgsies ar tās ietvaros izveidoto rīku prezentāciju dienu 19. jūnijā, informēja programmas organizators Mārtiņš Bičevskis. Tajā jaunuzņēmumi iepazīstinās ar saviem projektiem, pie kuriem strādājuši laika posmā no 15. līdz 19. jūnijam.
Trīs talantīgas latviešu zinātnieces saņem balvu «Sievietēm zinātnē»
Šodien, 17. jūnijā, “L`ORÉAL Baltic” Sievietēm zinātnē” programma, kas tiek īstenota sadarbībā ar Baltijas valstu zinātņu akadēmijām un UNESCO Nacionālajām komisijām, godina 2020. gada “Sievietēm zinātnē” balvas saņēmējas – septiņas talantīgas Baltijas zinātnieces, informēja programmas pārstāve Evelīna Gaišonoka
Latvijā izstrādā lietotni biškopjiem
Biškopis, Siguldas biznesa inkubatora dalībnieks Jānis Kronbergs izstrādājis mobilo lietotni “BeeKing”, kas atvieglo bitenieku darbu un aizstāj līdz šim ierastās pierakstu klades ar mobilo tālruni.
Latvijas jaunuzņēmumi dalībai izglītības tehnoloģiju izcilības programmā sacenšas ar 16 valstīm
Sestdien, 6. jūnijā, noslēgusies jaunuzņēmumu pieteikšanās starptautiskai izcilības programmai izglītības tehnoloģiju sfērā “Ed-TechEvolution”, kuras mērķis ir  savest kopā spožākos prātus, investorus, izglītības institūcijas un valsts iestāžu pārstāvjus no Ziemeļvalstīm un Baltijas reģiona, informēja programmas organizators Mārtiņš Bičevskis. Programmā pieteikušies vairāk nekā 40 jaunuzņēmumi no 17 valstīm, tostarp Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Nīderlandes, Somijas, Turcijas, Lielbritānijas, Kenijas, Krievijas, Austrālijas, Kipras, Izraēlas, Čehijas un citām.
Tokijas lidostā ieviesti robota vadīti ratiņkrēsli
Lai pārvietotos Tokijas lidostā, pasažieriem tagad ir iespēja palīgos saukt autonomu robotu. Tā dēvētais mobilitātes robots jeb autonomais ratiņkrēsls palīdz cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām nokļūt līdz iekāpšanas vārtiem, vienlaikus ievērojot Covid-19 pandēmijas laikā nepieciešamo distancēšanos.
«Aizliegtais paņēmiens» skaidro: kā tehnoloģiju milži «izseko» vecmāmiņu Antoņinu un kas ir novērošanas kapitālisms
Ikdienā, lietojot visiem tik ierastas interneta platformas, sociālos tīklus, saziņas lietotnes, mēs atstājam digitālās pēdas, kas ļauj tehnoloģiju milžiem pelnīt miljonus. LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” skaidroja, kā tehnoloģiju milži savāc datus par lietotājiem, kas ir novērošanas kapitālisms un kādas ir iespējas no tā izvairīties.
Talsu vecpilsētā top gudrā māja
Talsu uzņēmējs Edgars Lūks iepriekš strādāja apsardzes jomā, bet nu mazpilsētā ieviesis inovācijas un veidos Ziemeļeiropā pirmo gudro māju, ko sertificējis ASV ražotājs. Pirmais solis jau sperts – ir iegādāta ēka Talsu vecpilsētā un tajā izveidota pirmā viedās istabas demoversija.
Izglītības tehnoloģiju eksperts: Klase nākotnē netiks nošķirta no virtuālās realitātes
Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ strauji mainījās situācija dažādās izglītības iestādēs un līdz ar to - mācīšanās ieradumi. Pieredze, ko izglītības sistēma, skolēni un viņu vecāki guvuši šīs krīzes laikā, būs paliekoša un visiem būs jāmācās dzīvot citādāka realitātē, pārliecināts ir Mārtiņš  Bičevskis, Ed-Tech jeb izglītības tehnoloģiju jauņuzņēmumu akcelerācijas programmas “Ed-TechEvolution”* organizators.
TIEŠRAIDE: Informē par «TechMentor» – IT vēstnešu iniciatīvu
Lai nākotnē palielinātu informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistu skaitu Latvijā, vienlaikus ceļot nozares prestižu un palīdzot vairākām cilvēku grupām iekļauties IT nozarē, tiek uzsākta jauna un vērienīga kustība “TechMentor” – IT vēstnešu iniciatīvas un mentoru programma.
Trīs inovatīvi veidi, kā Latvijā lūko samazināt atkritumu daudzumu
Pēdējās desmitgadēs radīto atkritumu daudzums ir pieaudzis, bet nav mainījušās tehnoloģijas, kā tos savāc un sašķiro. Lai arī nemitīgi tiekam mācīti radīt iespējami maz atkritumu, to kalni turpina augt. Prognozes liecina, ka 2050. gadā atkritumu daudzums pieaugs par 70%. Šo problēmu Latvijā risina zinātnieki, meklējot veidus, kā iepakojumu padarīt gudrāku. Meklējumos iesaistījies arī uzņēmums, kas radījis atkritumu šķirošanas iekārtu.  
«SpaceX» kosmosa kuģim otrajā piegājienā izdodas pacelties gaisā
Sestdienas, 30. maija, vakarā ASV privātā uzņēmuma "SpaceX” kapsulai ar otro piegājienu izdevās pacelties gaisā, lai Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) nogādātu divus amerikāņu astronautus – pirmo reizi no ASV teritorijas kopš 2011. gada. Vašingtonai šis sasniegums ir būtisks, lai pārtrauktu NASA atkarību no Krievijas.
Aizputē arhitektūras studenti ar dronu pēta mazpilsētas koka apbūvi
Šīs nedēļas nogalē Aizputē  norisinās 4. arhitektūras studentu plenērs, kas līdz šim bijis starptautisks, bet šogad pulcējis tikai Latvijas augstskolu pārstāvjus. Trīs dienu laikā topošie speciālisti kopā ar ekspertiem turpina pērn aizsākto mazpilsētas koka arhitektūras mantojuma un tā saglabāšanas iespēju izpēti, taču šoreiz - izmantojot modernās 3D tehnoloģijas.
«Apturi Covid» būšot pirmā šāda veida lietotne pasaulē
Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) nozares izstrādātā Covid-19 saslimušo kontaktu fiksēšanas lietotne "Apturi Covid" būs pirmā šāda veida lietotne pasaulē, intervijā Latvijas Radio teica nevalstiskās organizācijas "TechHub Riga" līdzdibinātājs Andris Bērziņš.
Pārmērīs Everesta augstumu
Everesta virsotni sasniegusi Ķīnas Tautas Republikas alpīnistu grupa. Viens no projekta mērķiem ir precizēt pasaules augstākā kalna augstumu.
Jaunākie
Interesanti