Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
«Facebook» koncerns varētu mainīt nosaukumu
Informācijas tehnoloģiju (IT) un sociālo mediju uzņēmums “Facebook” drīzumā varētu mainīt nosaukumu, kas uzņēmumam palīdzētu atbrīvoties no sliktās reputācijas, ar ko tā nosaukums saistās pēdējā laikā.
Apsildāmas mapes, lidojoši telefona lādētāji – skolēni rada inovāciju uzņēmumus
Apsildāmas mapes, lidojoši telefona lādētāji, Braila raksta tāfeles ar skaņu alfabēta apguvei, karotes, kas drebošām rokām neļauj izšļakstīt zupu, – tās ir tikai dažas no lietām, ko pēdējā gada laikā izveidojuši Latvijas skolēni, darbojoties mācību uzņēmumos izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” inovāciju izglītības platformā.
Polārpētnieki pēc misijas Svalbārā: Latvijai nepieciešama sava stacija Arktikā
Latvijas zinātniekiem ir absolūti nepieciešama polārā stacija Arktikā, secinājumos pēc otrās misijas Svalbārā Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā” dalījās Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes vadošie pētnieki un ģeoloģijas zinātņu doktori Kristaps Lamsters un Jānis Karušs.
Mičiganā kafejnīcā klientus apkalpo roboti
Kādā kafejnīcā Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Mičiganas štatā klientus apkalpo roboti.  Šādā veidā uzņēmumu īpašnieki risina darbinieku trūkumu Covid-19 pandēmijas apstākļos.
Nobela nedēļu sāks ar prēmiju medicīnā
Ar Nobela prēmijas medicīnā un fizioloģijā pasniegšanu pirmdien, 4. oktobrī, sākas gadskārtējā Nobela nedēļa. Tās laikā par izciliem sasniegumiem Stokholmā tiks piešķirtas Nobela prēmijas arī fizikā, ķīmijā un literatūrā.
Vai zini, kāpēc radio sauc par radio?
Vai zini, ka vārds radio radies, pārveidojot latīņu vārdu radiare – izstarot? Pirmo reizi tas lietots 1904. gadā. Pirmajos radiosakaru gados izmantoja apzīmējumu "bezvadu telegrāfs" vai "bezvadu telefons". Latviešu valodā bieži lietoja aizguvumu no vācu valodas – bezdrāts [telefons]. Starp citu, angļu valodā joprojām līdzās vārdam "radio" lieto wireless – tātad bezvadu.
Digitālie kapi – vietne, kas palīdz šķetināt ciltskokus
Jau astoto gadu uzņēmums “cemety.lv” par pašvaldības līdzekļiem digitalizē tās teritorijā esošās kapsētas. Tiek izveidots digitāls kapsētas plāns jeb karte, kas ir noderīgs rīks kapu apsaimniekotājiem. Savukārt ikviens iedzīvotājs, ievadot meklēšanas rīkā meklētā cilvēka vārdu un uzvārdu, var atrast precīzus datus par apbedījuma vietu un apskatīt to arī fotogrāfijā. Šī informācija ir bezmaksas. Tā ģimenes papildina ciltskokus un uzzina tuvāku un tālāku radinieku likteni. Atrod pazudušus tuviniekus un draugus.
Jaunais zinātnieks: Ikdienā saskaramies ar mobingu un izdegšanu
Jaunajiem zinātniekiem, kas veido karjeru Latvijā, nereti jāsaskaras ar tādiem izaicinājumiem, kas nav tiešā veidā saistīti ar pētniecību, piemēram, kā piesaistīt finansējumu, pēc iespējas vairāk publicēties, nereti arī jāsastopas ar mobingu no vecāko kolēģu puses, kas var novest pie izdegšanas, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" skaidroja Latvijas Jauno zinātnieku apvienības vadītājs, socioloģijas zinātņu doktors Miķelis Grīviņš.
Astronoms: Amatierastronomu vērojumi sniedz ieguldījumu zinātnē
Arī tie cilvēki, kuri ar astronomiju nodarbojas hobija līmenī, var sniegt savu ieguldījumu astronomijas zinātnē, jo viņu iegūtie dati nonāk starptautiskajā datu bāzē, to Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" atklāja Latvijas Astronomijas biedrības projektu vadītājs Mārtiņš Gills.
Astronoms: Tuvāko gadu laikā atklās vēl tūkstošiem citplanētu
Līdz šim ārpus Saules sistēmas ir atklātas un lielākoties izpētītas aptuveni 4000 citplanētas, bet, attīstoties pētnieku tehniskajām ierīcēm, tuvāko gadu laikā atklās vēl vairākus tūkstošus, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" stāstīja Latvijas Astronomijas biedrības projektu vadītājs Mārtiņš Gills.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt