Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Ekspertu ieteikumi: kā izveidot drošu paroli
Mūsdienās ir tik daudz un dažādi interneta resursi. Katrs no tiem prasa reģistrēties un savu lietotāja kontu aizsargāt ar paša izveidotu paroli. Eksperti iesaka katram resursam izveidot savu unikālo paroli. Tomēr tas ir gana sarežģīts pasākums, jo kurš gan spēj no galvas atcerēties padsmit dažādas paroles.
Latviešu dizaina uzņēmums gūst atzinību NASA konkursā
Latvijas uzņēmuma “KOB ART” izveidotais sensors “AMII” ir ierindots starp uzvarētājiem un atzīts par labāko prototipu Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) izsludinātajā konkursā, kur izgudrotāji no visas pasaules tika aicināti izveidot mehānisku šķēršļu pārvarēšanas un noteikšanas sensoru, informēja uzņēmuma pārstāvji Kristīne un Oskars Bērzi.
Latvijas debesīs var novērot spožu komētu
Pēc vairāk nekā 20 gadu ilga pārtraukuma Latvijas debesīs atkal ir novērojama spoža komēta, informēja Latvijas Astronomijas biedrība (LAB) un uzņēmums “StarSpace”. Līdz jūlija nogalei komēta NEOWISE Latvijā būs redzama visas nakts garumā debess ziemeļrietumu, ziemeļu un ziemeļaustrumu pusē, kad tā atradīsies Lielā Lāča zvaigznājā, kas būs labs orientieris komētas atrašanai ikvienam novērotājam.
Dienvidkorejā ar dronu šovu sapurina cīņā pret Covid-19
Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā sarīkots iespaidīgs dronu šovs. Simtiem dronu izgaismoja naksnīgās debesis, lai pateiktos mediķiem un atgādinātu iedzīvotājiem turpināt ievērot piesardzības pasākumus cīņā pret jauno koronavīrusu.
Astronomi «pazaudējuši» tālas galaktikas zvaigzni
Astronomi, kuri strādā observatorijā Atakamas tuksnesī Čīles ziemeļu daļā, “pazaudējuši” vienu no lielākajām Visuma zvaigznēm. Zinātnieki izvirzījuši  vairākas versijas, tai skaitā pieļauj iespēju, ka tā nemanāmi pārvērtusies par melno caurumu.
Kamerūna izstrādā lietotni attālinātām ārstu vizītēm
Kamerūna ir viena no Āfrikas kontinenta valstīm, kuru Covid-19 skāris vissmagāk. Tur saslimušo skaits pārsniedzis 12 tūkstošus. Tāpat kā citviet pasaulē, arī tur klātienes vizītes ar mediķiem ir būtiski ietekmētas. Lai nodrošinātu, ka tie, kuriem nepieciešama ārstēšana vai konsultācija, saņemtu vajadzīgo pakalpojumu, izgudrotu īpaša lietotne "IDocta".
Meteorītu muzejā notiks Asteroīdu dienas pasākumi
Otrdien, 30. jūnijā, un sestdien, 4. jūlijā, Meteorītu muzejā tiks organizēti Asteroīdu dienas pasākumi visu vecuma grupu un zināšanu līmeņu interesentiem, informēja Latvijas Astronomijas biedrības valdes loceklis Kārlis Bērziņš.
Elektroskrejritenis – ideāls pilsētas transportlīdzeklis ar daudziem novēršamiem trūkumiem
Pēdējos divos gados elektroskrejriteņu popularitāte pārliecinoši pieaugusi, un Covid-19 pandēmija to vēl vairāk nostiprinājusi. Apstākļos, kad tiek atcelti koronavīrusa izplatīšanās ierobežošanas pasākumi, elektroskrejritenis šķiet optimāls transportlīdzeklis īsiem braucieniem pa pilsētu. Vienlaikus aizvien skaļāk skan kritiskas balsis, kas apšauba elektroskrejriteņa ekoloģiskumu un drošumu, vēsta Rus.lsm.lv.
Apbalvoti starptautiskās programmas «Ed-TechEvolution» izcilākie dalībnieki
Aizvadītajā nedēļā noslēdzās starptautiskā izcilības programma izglītības tehnoloģiju sfērā “Ed-TechEvolution”, kuras mērķis bija savest kopā spožākos prātus un investorus no Ziemeļvalstīm un Baltijas reģiona, lai aktivizētu piecu dienu ilgu, intensīvu akcelerācijas programmu jaunuzņēmumiem.
Pētnieki spriež par rasismu: arī Latvijā esam aizspriedumaini
Gadījums, kad policists ASV nogalināja melnādaino Džordžu Floidu, raisījis plašus nemierus un diskusijas par rasismu visā pasaulē. Lai gan pastāv viedoklis, ka rasisms īsti nav problēma Latvijā, diskusijas publiskajā telpā liecina, ka par to noteikti ir jārunā. Turklāt, Latvijas vēsturiskā pieredze un arī virkne datu liecina, ka varam būt gana aizspriedumaini. Par to, vai un kā Latvijā iespējams rasisms, Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā” diskutēja Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošie pētnieki Didzis Bērziņš un Kaspars Zellis, kuri plaši pētījuši holokaustu un antisemītisma izpausmes.
Izveidota izglītojoša lietotne par izcilām Latvijas personībām
Par godu Latvijas simtgadei izveidota brīvpieejas lietotne “100 Latvians You May Know”, kurā iekļautas simt izcilas personības, kas dzimušas vai veidojušas savu karjeru teritorijā, kura mūsdienās ir Latvijas valsts, informēja Amerikas Latviešu apvienības izpilddirektore Marisa Gudrā.
Jaunuzņēmumi iepazīstinās ar inovatīviem izglītības tehnoloģiju rīkiem
Nedēļu ilga akcelerācijas programma “Ed-TechEvolution” noslēgsies ar tās ietvaros izveidoto rīku prezentāciju dienu 19. jūnijā, informēja programmas organizators Mārtiņš Bičevskis. Tajā jaunuzņēmumi iepazīstinās ar saviem projektiem, pie kuriem strādājuši laika posmā no 15. līdz 19. jūnijam.
Trīs talantīgas latviešu zinātnieces saņem balvu «Sievietēm zinātnē»
Šodien, 17. jūnijā, “L`ORÉAL Baltic” Sievietēm zinātnē” programma, kas tiek īstenota sadarbībā ar Baltijas valstu zinātņu akadēmijām un UNESCO Nacionālajām komisijām, godina 2020. gada “Sievietēm zinātnē” balvas saņēmējas – septiņas talantīgas Baltijas zinātnieces, informēja programmas pārstāve Evelīna Gaišonoka
Jaunākie
Interesanti