Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Spoži, bet var būt arī postoši. Saruna ar bērnu psihiatru Bezborodovu par ekrānierīču ietekmi
Vecāki ekrānus bieži mēdz izmantot kā regulācijas mehānismu, piemēram, kad bērns ir satraukts, taču nākotnē šāda prakse var negatīvi ietekmēt cilvēka emocionālo dzīvi, norāda bērnu psihiatrs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs. Viņa ieskatā bērniem līdz divu gadu vecumam ekrānierīces vispār nebūtu jāizmanto, un arī pēc tam tas jādara jēgpilni. Kā bērniem un vecākiem sadzīvot ar ekrānu klātbūtni?
Ceturtdien Latvijā novērojams daļējs Saules aptumsums
10. jūnijā dienas vidū visā Latvijā iespējams novērot daļēju Saules aptumsumu. Šo var uzskatīt par vidēja izmēra aptumsumu, jo maksimālajā brīdī būs aizsegta trešdaļa Saules diametra, informēja Latvijas Astronomijas biedrība (LAB) un SIA “StarSpace”.
Valodnieki: Jaunās modes tendences valodā ir bīstamas un nepareizas
Jau vairākus gadu desmitus pieņemas spēkā politkorektuma, eifēmizācijas un birokratizācijas mode valodas lietojumā. Līdz ar to rodas neskaidrība, neprecizitāte un aizmiglotība pretstatā labas valodas lietojuma pamatpazīmēm: skaidrībai, precizitātei un piemērotībai situācijai. Jaunās modes tendences valodā komentēja valodnieks un tulkotājs, Latvijas Universitātes profesors Andrejs Veisbergs un valodniece, Latvijas Universitātes pasniedzēja, filoloģijas doktore Dite Liepa.
LU pasniedzējs: Investīcijas vidē sniegs atdevi tikai pēc vairākiem gadiem
Zaļās investīcijas rada ieguvumus ekonomikai un planētai, norādīts 2021. gada Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) ziņojumā. Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektors Mārtiņš Danusēvičs gan brīdina, ka ne visi vides projekti sniedz tūlītēju peļņu, tādēļ mantkārīgs investors biežāk dos priekšroku videi kaitīgākam projektam. “Piemēram, Ķīnā ir lieli ābeļdārzi, kur pēc bišu pazušanas cilvēki bija spiesti ābeles ar otiņām apputeksnēt. Ja zinām, cik izmaksā cilvēka algošana, mēs zinām arī to, cik izmaksā bites, ko zaudējam. Kas iznāk lētāk?” 
«SpaceX» kosmosā nosūta kalmāru mazuļus
Uzņēmuma "SpaceX" raķete jūnija sākumā devās uz Starptautisko kosmosa staciju, lai astronautiem nogādātu kārtējo vairāk nekā trīs tonnas smago kravu. Bez dažādiem pētniecības piederumiem un instrumentiem, uz orbītu aizceļoja arī 128 nesen izšķīlušies kalmāru mazuļi.
«Amazon» dibinātājs Bezoss lidos kosmosā
Amerikāņu miljardieris Džefs Bezoss, kurš ir viens no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē, paziņojis par nodomu šovasar doties lidojumā kosmosā. Tas gan būs salīdzinoši īss ceļojums, jo plānotais lidojuma ilgums ir 11 minūtes.
NASA gatavo divas Venēras izpētes misijas
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) paziņojusi par divām jaunām Venēras izpētes misijām. To galvenas mērķis būs noskaidrot, kāpēc Zemei tuvā planēta izveidojusies par “karstu elli”.
Havaju salās mēģina identificēt «spoku tīklu» avotus
Havaju salās pētnieki ķērušies pie skrupuloza darba, lai no okeāna savāktu tā dēvētos “spoku tīklus” – ūdeņos pamestus zvejas tīklus – un tos detalizēti izpētītu laboratorijā. Viņi cer noskaidrot, no kurienes šie tīkli nākuši un kam piederējuši. 
Kāpēc ministrijas čatbotam neklājas teikt «Čau!»
Uzņēmuma čatbots nevar būt pārāk futūristisks vai konservatīvs, ja tāds nav pats uzņēmums, tāpat tam ar klientu jāsasveicinās piemērotā tonī, Latvijas Radio 1 raidījumā “Digitālās brokastis” stāstīja uzņēmuma "Tilde" mākslīgā intelekta biznesa attīstītājs Mārtiņš Sūna.
«Virgin» veiksmīgi izmēģina kosmiskā tūrisma kuģi
Kompānija “Virgin Galactic” veiksmīgi izmēģinājusi kosmiskā tūrisma kuģi “Unity”. Regulārus lidojumus uzņēmums varētu sākt jau šā gada beigās, pēc tam kad būs saņemtas visas nepieciešamā atļaujas. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt