Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
«Lego» robotikas sacensības pirmo reizi Ludzā
Līdz ar robotikas un programmēšanas straujo attīstību arvien lielāka vērība “Lego” robotikai pievērsta arī Latvijas reģionos, un novembra beigās “Lego” robotikas sacensības pirmo reizi organizētas Ludzā.
Izstrādā robotu demences slimnieku aprūpei
Nīderlandes kompānija “Brightcape” izstrādājusi robotu demences slimnieku aprūpei. Uz robota izstrādi uzņēmuma komandu pamudinājusi nopietna Eiropas problēma – sabiedrības novecošana. Latvijas Radio tikās ar ieceres attīstītāju un arī ar pašu robotu "SARA".
Brocēnos aizvadīti Tehniskās jaunrades svētki
Lai popularizētu tehnisko jaunradi, tās nozīmi bērnu personības attīstībā un rastu iespēju satikties dažādu modelēšanas pulciņu dalībniekiem, Brocēnos sarīkoti Tehniskās jaunrades svētki. Uz tiem pulcējās dalībnieki no Kurzemes, Zemgales un Vidzemes.
Latvijā pēta iespējas izmantot attīrītus notekūdeņus un lietus ūdeņus
Latvijā īsteno pirmo projektu par ūdens atkārtotu izmantošanu. To realizē biedrība “Baltijas krasti”. Tas nozīmē pētīt iespējas, kā izmantot notekūdeņus, kas pēc attīrīšanas atbilst kvalitātes kritērijiem un ir piemēroti paredzētajam lietojumam. Pašlaik projektā meklē atbilstošākos attīrīšanas veidus Latvijā. Iespējami trīs virzieni – lauksaimniecībā, ražošanas vajadzībām un pilsētvidē.
Jau piekto gadu Rīgā notiek «Digital Freedom Festival»
Piekto gadu Rīgā notiek “Digital Freedom Festival” jeb Digitālās brīvības festivāls, kad Rīga uz divām dienām pārvēršas par sava veida tehnoloģiju diskusiju galvaspilsētu. Vairāk nekā 100 runātāji no visas pasaules atbraukuši uz Rīgu, lai diskutētu par to, kā digitālās tehnoloģijas var uzlabot dzīves kvalitāti.
Latvijā Lāčplēša dienā varēs vērot Merkura tranzītu
11. novembrī Latvijā no pustrijiem līdz saulrietam varēs vērot Merkura tranzītu jeb pāriešanu pāri Saules diskam. Tas nozīmē, ka šajā laikā Merkurs, Zeme un Saule būs izkārtojušies uz vienas taisnes. Tas parasti notiek ar trīs līdz 13 gadu intervālu.
Saplākšņa līme no bērza tāss. Kādus atkritumus un izejvielas rada finiera rūpniecībā
Par to, ka atkritumi jāmazina vai jāpārvērš jaunos produktos, tiek runāts daudz. Bet ko tas prasa uzņēmumiem un ko nozīmē patērētājiem? Lai jaunizveidotie produkti būtu ekonomiski izdevīgi, ekoloģiski tīri un patērētājam pieejami, neiztikt bez zinātnieku iesaistes izejvielu meklēšanā. Kādas izejvielas un atkritumus rada finiera rūpniecībā tik plaši pielietotais bērzs, un kā tas kļuvis par lielisku piemēru aprites ekonomikai?
«Digital Freedom Festival» izsludina programmu. Jaunums - Kopienas diena
Vērienīgais tehnoloģiju, jaunuzņēmumu, politikas un dzīvesstila festivāls "Digital Freedom Festival", kas no 14. līdz 15. novembrim Rīgā pulcēs vairāk nekā 1500 uzņēmējus, ekspertus, politikas veidotājus, investorus, žurnālistus un studentus, izsludina oficiālo programmu. Divu dienu laikā vairāk nekā 110 runātāji no visas pasaules dalīsies ar iedvesmas stāstiem un zināšanām - kā uzņēmējiem, sabiedrībai un politiķiem labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.
Krievijas hakeri uzbrukuši sporta organizāciju vietnēm
Kompānijas “Microsoft” drošības eksperti ziņo, ka Krievijas hakeri pēdējo mēnešu laikā veikuši vairākus uzbrukumus pasaules sporta organizāciju interneta vietnēm. Tomēr būtisks kaitējums to laikā nav nodarīts.
Jelgavā durvis ver Augu aizsardzības zinātniskais institūts
Turpinot attīstīt zinātnes infrastruktūru, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) atklāts Augu aizsardzības zinātniskais institūts un Viedo tehnoloģiju nodaļa. Jaunu mājvietu ieguvusi arī Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļa.
NASA iepazīstina ar jaunajiem kosmiskajiem skafandriem
Amerikas Savienoto Valstu Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) speciālisti izstrādājuši divus  jaunu  skafandru modeļus. Tos izmantos   kosmosa lidojumos un Mēness izpētes laikā, ko  plānots uzsākt līdz 2024. gadam.
Paralēlā pasaule potīšu augstumā – tālvadības bezceļnieki
Dzidriņas ir mazs un kluss privātmāju ciematiņš Pierīgā, Stopiņu novadā, Ērgļu šosejas malā.  Uz to nenorāda ceļazīmes, un tā nosaukums daudzās kartēs nemaz nav iezīmēts, tādēļ daudzi caurbraucēji nemaz nenojauš par tā eksistenci. Taču ir kāda cilvēku kopa, kurai Dzidriņas ir gandrīz tikpat nozīmīga vieta kā Silverstona F1 faniem. Jo tieši šeit izveidota viena no retajām Baltijas tālvadības bezceļnieku trasēm.
Nobela prēmija ķīmijā – par litija jonu baterijām
Šī gada Nobela prēmija ķīmijā piešķirta trim zinātniekiem par nopelniem litija jonu bateriju izstrādē, kas deva ievērojamu ieguldījumu gan tehnoloģiskajā attīstībā, gan klimata izmaiņu apkarošanā. Tā paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.
Jaunākie
Interesanti