Veloamatieru biedrības pāstāve: Latvijā veloceliņu infrastruktūra ir «bērna autiņos»

Lai gan situācija ar katru gadu uz ceļiem uzlabojas, velobraucēji joprojām bieži uz ceļiem jūtas apdraudēti. Kā iemeslu tam velobraucēji min autovadītāju veiktos apdzīšanas manevrus, neievērojot drošu distanci, intervijā Latvijas Radio sacīja veloamatieru riteņbraucēju biedrības "Latvian Cycling Girls" pārstāve Zane Kalverša-Ķeņģe. Viņa pauda, ka Latvijā veloceliņu infrastruktūra vēl ir "bērna autiņos".

Veloamatieru riteņbraucēju biedrība "Latvian Cycling Girls" sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju un Latvijas Riteņbraukšanas federāciju rīko akciju "Viens ceļš visiem"
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Veloamatieru riteņbraucēju biedrība "Latvian Cycling Girls" sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju un Latvijas Riteņbraukšanas federāciju rīko akciju "Viens ceļš visiem". Akcijas mērķis ir vērst uzmanību uz satiksmes drošību, pasargājot kā velobraucējus, tā arī autovadītājus un citus satiksmes dalībniekus.

Kalverša-Ķeņģe norādīja, ka veloamatieri regulāri brauc treniņos uz koplietošanas ceļiem. "Mēs redzam, ka situācija no gada uz gadu ļoti lēni, bet uzlabojas. Arvien vairāk ir autovadītāju, kas tiešām redzami un ar jūtamu cieņu mūs apsteidz, ievērojot pusotra metra distanci, respektīvi, izvairoties no situācijas, kas mūs kaut kādā veidā apdraud. Šī situācija ar katru gadu uzlabojas, bet, protams, atgriežoties no treniņiem, mēs savā starpā pārrunājam, un vēl arvien redzam, ka diezgan biežas ir situācijas, kad autobraucēji ar neizpratni izturas pret mums un ļoti bieži veic apdzīšanas manevrus ļoti tuvu," pastāstīja Kalverša-Ķeņģe.

Viņa atgādināja, ka šādas situācijas velobraucējiem ir ļoti bīstamas, jo tuvas apdzīšanas rezultātā riteņbraucējs var nokrist: "Kopumā kļūst arvien labāk, bet situācijas, kad mēs jūtam apdraudējumu uz ceļiem, vēl arvien ir ļoti biežas."

Veloamatieru riteņbraucēju biedrības pārstāve norādīja, ka veloceliņu infrastruktūra Latvijā, salīdzinot, piemēram, ar Igauniju, nav tik piemērota treniņiem.

"Es esmu bijusi Igaunijā, kur ir šie brīnišķīgie veloceliņi, pa kuriem tu vari, tā teikt, "atvēzēties" un droši braukt," pauda Kalverša-Ķenģe, piebilstot, ka Latvijā veloceliņu infrastruktūra ir vēl "bērna autiņos" un valstī neesot veloceļu, pa kuriem var braukt lielākā ātrumā – šobrīd ir jāpielāgojas gājējiem un arī mazajiem riteņbraucējiem.

Vienlaikus Veloamatieru riteņbraucēju biedrība aicināja savstarpējo cieņu ievērot arī velobraucējiem.

"Mēs vienmēr sakām, ka ir grūti sagaidīt cieņu no visiem pārējiem, ja mēs paši uzvedamies necienīgi uz ceļiem. Protams, riteņbraucējiem ir jāievēro noteikumi. Bet tā svarīgākā lieta, ko es gribu pateikt, – mēs, riteņbraucēji, esam daļa no sabiedrības. Tāpat kā autobraucēji, tāpat kā motociklisti, tāpat kā gājēji. Mēs pārstāvam sabiedrību. Tāpat kā ir autobraucēji, kas neievēro noteikumus, tāpat arī mūsu starpā ir tādi cilvēki, kas neievēro noteikumus, bet skaidrs, ka mēs tādi neesam vairākums, un mēs neesam pelnījuši necienīgu attieksmi tikai tāpēc, ka kāds kādreiz kaut ko neievēro," pauda Kalverša-Ķeņģe.

Viņa aicināja satiksmes smagsvarus jeb autobraucējus apzināties, ka katra viņu kustība var ietekmēt riteņbraucēju uz ceļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti