Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar iekšlietu ministru Māri Kučinski (AS)

Kā piedalīties NBS šķēršļu skrējienā

Aicina izmēģināt savus spēkus NBS rīkotajā šķēršļu skrējienā Siguldā

Pēdējos gados Nacionālie bruņotie spēki (NBS) gan civiliedzīvotājiem, gan karavīriem rīko šķēršļu skrējienu "Army Tough run", kas šovasar notiks 5. augustā Siguldā.

NBS virsseržants Jānis Miķis pamacīja: "Uztaisām no katra vingrinājuma piecus atkārtojumus."

  • Sākam ar pieciem pietupieniem.
  • Otrs vingrinājums – piecas atspiešanās jeb pieci "push up".
  • Trešais vingrinājums – planks. Turam planku 20 sekundes.
  • Un noslēguma vingrinājums ir pieci "burpee".

"Vingrinājumus var mainīt no dienas uz dienu un uzlabot savu fizisko formu. Tas ir ļoti noderīgi ofisa darbiniekiem, kuri saka, ka laika nekad nav. Izmantojot dienā desmit minūšu starpbrīdi, mēs varam sevi nodarbināt un uzturēt lieliskā fiziskā formā," skaidroja Miķis.

NBS Siguldā šķēršļu skrējienu rīko jau vairākus gadus. Tā ir iespēja ikvienam Latvijas iedzīvotājam bez maksas izmēģināt savus spēkus un pavadīt laiku kopā ar karavīriem gan no Latvijas, gan citām valstīm.

"Jebkurš var pieteikties. Mums  ir vecuma ierobežojumi, sākot no 14 gadiem. Skrējiens ir sadalīts četrās distancēs. "Jaunsardze" ir 14–18 gadi, "tauta" – no 18, "elite" – no 18, un komandas, kur skrien trīs komandas dalībnieki, arī no 18 gadiem. "Tauta" ar "eliti" atšķiras ar to, ka "elitei" trase ir grūtāka un garāka," viņš skaidroja.

Distances garums ir aptuveni pieci kilometri, elites klasei – 10 kilometri.

Šķēršļu skrējiena distance veidota gana sarežģīta, bet vēl ir vairāk nekā mēnesis laika tam sagatavoties. Šogad skrējiens vedīs cauri Siguldas bobsleja trasei.

Miķis norādīja: "Reljefs ir viens no šķēršļiem, kas katram sacensību dalībniekam ir jāpārvar. Tas ir tāds viens ļoti būtisks šķērslis, jo mums ir vairākas reizes jāuzskrien Siguldas stāvajos kalnos. Kā šķēršļus varēs redzēt un piedzīvot Nacionālo bruņoto spēku kaujas tehniku. Būs haubices, būs mašīnas. Tad būs organizatoru veidoti šķēršļi, kas būs gan no koka, gan no metāla, kas būs jāpārvar, būs jālien. Šķēršļi skrējējiem nodarbinās visu ķermeni."

Pērn Nacionālo bruņoto spēku šķēršļu skrējiens pulcēja aptuveni 500 dalībniekus katrā no distancēm, kopā plecu pie pleca distanci veicot gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem.

Ikviens interesents šķēršļu skrējienam var reģistrēties mājas lapā "armytoughrun.lv".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti