Dzīve & Stils / Dārzs un mājas
Vai siltumsūkņi ir piemēroti daudzdzīvokļu mājām. Skaidro eksperti
Būvējot jaunu daudzdzīvokļu namu, siltumsūknis ir piemērota apkures sistēma, kamēr jau esošā paneļu mājā situācija ir daudz sarežģītāka, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja zviedru firmas „Nibe” pārstāvis Stefans Vestbergs. SIA „Energotaupošas tehnoloģijas un sistēmas” valdes priekšsēdētājs Valdis Šakars norādīja, ka Latvijā šāda iespēja drīzāk ir, tikai būvējot jaunu ēku. 
Veiksmīgas sēšanas noslēpumi. Iesaka dārznieces
Sēšana jāsāk ar to, ka augsne kārtīgi jāsalej, tad jāpieblietē, un tikai tad jāsēj. Pēc tam vairs nelaista, tikai viegli rasina, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” uzsvēra dārzkope, kokaudzētavas "Dzērves" saimniece Maruta Kaminska. 
Kas jāzina, ja apkurei grib izmantot siltumsūkni. Skaidro eksperti
Siltumsūkņi mūsdienās spēj patstāvīgi nodrošināt siltumu apkures vajadzībām arī Latvijas klimatiskajos apstākļos, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja SIA „Energotaupošas tehnoloģijas un sistēmas” valdes priekšsēdētājs Valdis Šakars. Taču ir jāizvēlas piemērotas iekārtas un tās pareizi jāekspluatē, eksperts uzsvēra. 
Jumiķis: Pie vēja norauta jumta nereti vainīgs ir meistars, nevis materiāli
Pēc pēdējā laikā piedzīvotajām spēcīgajām vētrām daudzviet dzirdams par vēja norautiem jumtiem. Bieži vien pie vainas tam ir nevis slikti jumta materiāli, bet nekvalitatīvi izdarīts darbs, raidījumam “4. studija” atzina Latvijas Jumiķu apvienības valdes priekšsēdētājs Armands Liede.
Laiks sēt piparus, pētersīļus un leduspuķes! Kā izaudzēt brangus stādus
Lai arī saules daudzums janvāra debesīs liek domāt, ka pagaidām dēstīt zemē var tikai sīpolus, gada pirmā mēneša izskaņa ir piemērots laiks piparu, pētersīļu un leduspuķu jeb begoniju sēšanai, LSM.lv pastāstīja Aldermaņa dārzniecības direktore, bioloģijas zinātņu doktore Vija Rožukalne.
Botāniskajā dārzā sācies acāliju ziedēšanas trakums. Kā krāšņie augi ienāca Latvijā?
Siltumnīcas acālijas jeb Simsa rododendri ar dažāda lieluma un krāsu ziediem priecē gada aukstākajā un tumšākajā laikā. Agrās šķirnes uzplaukst jau oktobrī, taču lielākā daļa zied no februāra līdz aprīlim. Tieši tagad Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā sāk plaukt košas acāliju kupenas. Par acāliju kultūras uzplaukumu Latvijā LSM.lv stāst Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza acāliju speciāliste un kolekcijas uzturētāja Skaidrīte Matisone.
Ciklamenas – košs uzmundrinājums tumšajos ziemas mēnešos
Izturīgās ciklamenas ar košiem ziediem mūs priecē aukstajos gadalaikos. Tām miera periods – atšķirībā no lielākās daļas puķu – ir tieši vasarā, kad citas puķes zied pilnā krāšņumā. Par ciklamenu jaukšanu ar Alpu vijolītēm, audzēšanu Kurzemē un uzglabāšanu grieztā veidā stāsta Nacionālā botāniskā dārza (NBD) Latvijas selekcijas telpaugu nodaļas vadošā dārzkopības speciāliste Silvija Rožkalne.
Karstākās modes tendences vai dabas materiāli? Ar ko rotāt eglīti šogad
Savas aktualitātes gadu no gada ir arī Ziemassvētku rotājumiem, kuros netieši atspoguļojas pasaules lielo modes zīmolu tendences, Latvijas Televīzijas raidījumam “4. studija” atklāja dekoratore un vides stiliste Baiba Prindule-Rence. Taču, viņasprāt, Ziemassvētku laikā mode nav svarīgākais – eglīti var rotāt ar teju jebko. Iļģuciema Tautas lietišķās mākslas studijas “Ataudze” vadītāja Ineta Vēvere ieteica svētku rotas darināt no dabas materiāliem – arī tas paver plašas iespējas.
Eksperti: Logu izvēles uzticēšana profesionāļiem atmaksāsies
Izvēloties logus savai mājai vai dzīvoklim, ieteicams griezties pie profesionāļiem, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs, eksperts Ivars Buls. Laiks, kas tiks veltīts, izpētot gan dokumentāciju, gan logu uzbūvi, atmaksāsies ilgtermiņā, uzsvēra šīs pašas asociācijas eksperts Atis Jumiķis.
Kā cīnīties ar koksngraužiem jaunos kokmateriālos? Skaidro būveksperts
Ja jaunus koka būvmateriālus apsēduši koksngrauži, koksne jādezinficē ar antiseptisku līdzekli pret kukaiņiem,  Latvijas Radio 2 raidījumā "No pamatiem līdz jumtam" ieteica inženierzinātņu doktors, sertificēts būvinženieris Juris Biršs. Savukārt, lai izvairītos no šādas problēmas, jāizmanto pilnībā neskarti kokmateriāli, kā arī būves tuvumā nedrīkst uzglabāt nemizotus kokmateriālus.
Jaunzēlandē izaudzis rekordkartupelis
Jaunzēlandes iedzīvotāja Kolina Kreiga-Brauna dārzā izaudzis pasaulē lielākais kartupelis. Saimnieks tupeni nejauši atrada, ravējot kādreizējo gurķu dobi.
Vērtīgais kāposts – kā ārzemju šķirnes izkonkurēja vietējās
Visizplatītākais kāpostaugu grupas dārzenis ir galviņkāposts, taču pie tās pieder arī brokoļi, lapu kāposti, ziedkāposti, dekoratīvie un citi. Par kāpostiem dažādu tautu virtuvēs, to skābēšanas vēsturi un Latvijā radītajām, bet izzudušajām šķirnēm stāsta Dārzkopības institūta vadošā pētniece Līga Lepse.
Lapas rudenī sagrābt vai atstāt? Atbild dārzkope
Ja dārzā ir skaisti iekopts mauriņš, tad rudenī nesavāktas lapas var veicināt pūšanu un sabojāt to, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja kokaudzētavas "Dzērves" saimniece Maruta Kaminska. Vienlaikus pilnīgi visas lapas no dārza aizvākt nevajadzētu, jo tās dod iespēju pārziemot ezīšiem.
Svarīgākais šobrīd