Dzīve & Stils / Dārzs un mājas
Kā tikt galā ar tumšiem plankumiem uz skursteņa. Būveksperta padoms
Lai tiktu galā ar brūniem, melniem un nelabi smakojošiem plankumiem uz skursteņa, jānotīra vecais apmetums līdz pašam ķieģelim un visa virsma jāapstrādā ar sintētiskās lateksa emulsijas un cementa masu, Latvijas Radio 2 raidījumā “No pamatiem līdz jumtam” ieteica būveksperts, tehnisko zinātņu doktors Juris Biršs.
Kuras ir sala izturīgākās pavasara puķes
Kuras ir sala izturīgākas pavasara puķes? Tas aktuāli pavasaros, kad dienas ir siltākas, bet naktīs temperatūra mēdz noslīdēt zem nulles, kas var kaitēt puķēm. 
Spānijā novākta pirmā «ziemas» vīnogu raža
Spānijai piederošajā Lansarotes salā Kanāriju arhipelāgā novākta pirmā "ziemas" vīnogu raža. Vietējie izdzīvotāji uzskata, ka no tām darinātais vīns būs īpašs un kvalitatīvāks par parasto.
Nīderlandes ziedi Lieldienās rotās Vatikānu
No slavenā Keukenhofas ziedu parka Nīderlandē uz Vatikānu nosūtīti ziedi, tai skaitā tulpes, kas pāvesta valsti rotās Lieldienās. Vietējais garīdznieks to nodēvēja par miera un prieka sūtījumu šajā traģiskajā laikā.
Smārdes pagasta stādu audzētāji par jauno sezonu: Cenas nāksies celt neizbēgami
Smārdes pagasta zemnieku saimniecībā "Viduļi" piecās siltumnīcās aug puķu, dārzeņu un garšaugu stādi. Ņemot vērā, ka šogad auguši izdevumi gan par sēklām, gan jaunstādiem, gan apkuri, cenas stādiem diemžēl nāksies celt neizbēgami, Latvijas Radio raidījumā “Stiprie stāsti” stāstīja uzņēmuma saimnieki – Elita Behmane un viņas meita Gunita Behmane-Rudzīte ar vīru Jāni. 
Dārza darbi aprīlī. Ko jau drīkst un ar ko piebremzēt
Šobrīd vēl nevajadzētu steigties un strauji atpakot apsegtos kokus un krūmus, lai pasargātu tos no ziemas sala. Toties drīkst apgriezt spireju šķirnes, kas zied vasaras vidū. Ja kādā siltumnīcā jau pamodušās baltblusiņas, pret tām jāiegādājas speciāli dzeltenie ekrāniņi, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” ieteica dārzkopības ekspertes Vija Rožukalne un Maruta Kaminska.
Programmā «Pats savam saimes galdam» šogad sagaida lielāku organizāciju iesaisti
"Šogad būs lielāks atbalstīto organizāciju skaits nekā iepriekšējos gados," tā saka Borisa un Ināras Teterevu fondā. Tas kopš 2017. gada īsteno labdarības programmu "Pats savam saimes galdam". Programma palīdz cilvēkiem ar zemiem ienākumiem vai citām grūtībām pašam izaudzēt sev nepieciešamo. Šobrīd tās biedrības, kuras iesaistījušās, jau sākušas apzinātajiem cilvēkiem dalīt sēklas, stādus, arī mēslojumu un dažādus dārza piederumus.
Londonā uzziedējušas narcises
Visā Eiropā tuvojas pavasaris, un daudzviet Lielbritānijā uzziedējušas narcises. Krāšņas šo ziedu kompozīcijas vērojamas arī galvaspilsētas Londonas parkos.
Granulu katla izvēle. Kas jāņēm vērā
Izvēloties granulu katlu, jāņem vērā mājas konstrukcija, atrašanās vieta un platība, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja apkures, ventilācijas un kondicionēšanas sistēmu projektētājs Uldis Jansons.
Kā Latvijā izaudzēt krāšņas saulespuķes
Saulespuķu audzēšanai nav vajadzīgas lielas dārzkopja iemaņas, taču tām ir svarīga silta vasara un ne pārāk mitra augsne, Latvijas Televīzijas raidījumam “4. studija” stāstīja Nacionālā botāniskā dārza kolekciju kurators Andrejs Svilāns.
Sākas saulespuķu sēšanas akcija Ukrainas atbalstam
Ceturtdien, 24. martā, sākas akcija "Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu", kurā ikviens cilvēks, organizācija un darba kolektīvs aicināti sēt saulespuķes un stādiņus lolot līdz 9. maijam – Eiropas dienai –, kad plānota saulespuķu stādīšanas talka, informēja akcijas organizatori Latvijas Pilsoniskā alianse.
Romā populārāki kļūst «urbānie dārzi»
Itālijas galvaspilsētā Romā turpina attīstīties tā dēvēto urbāno dārzu kustība. Īpaši populāri tie kļuva Covid-19 pandēmijas apstākļos, jo sniedza cilvēkiem papildu savstarpējās komunikācijas iespēju.
Beidzot var sēt tomātus! Dārza darbi marta otrajā pusē
Marta otrajā pusē svarīgi apgriezt un atsiet skuju kokiem sniega aplauztos zarus, ar vēdekļa grābekli pāriet pāri sniega pelējuma pleķiem zālājā un apgriezt ne agri ziedošos košumkrūmus. Mēslošanai un darbiem siltumnīcā vietām Latvijā šobrīd vēl ir par agru, toties ir īstais laiks tomātu sēšanai, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja dārzkopības ekspertes Vija Rožukalne un Maruta Kaminska.
Dārzkopji Ukrainas atbalstam mudina šogad naski sēt saulespuķes
"Visos dārzos šogad stādīsim saulespuķes!" – šādu aicinājumu izteikuši dārzkopības entuziasti, rosinot nostāju pret karu Ukrainā paust ar ziedošu saulespuķi, kas ir viens no Ukrainas valsts simboliem. Rosinājums jau guvis atbalstu sabiedrībā.
Daudzstāvu mājā ap logiem veidojas pelējums. Ko iesākt
Ja daudzstāvu ēkā ap logiem veidojas pelējums, problēmu var risināt, no iekšpuses apšujot visas ārsienas ar 25 milimetru biezām mīkstajām kokšķiedras plāksnēm, Latvijas Radio 2 raidījumā “No pamatiem līdz jumtam” atbildēja būveksperts, tehnisko zinātņu doktors Juris Biršs.
Kam jāpievērš uzmanība, izvērtējot mājas stāvokli. Skaidro eksperts
Plaisas ēkā nebūt neliecina par to, ka ēka ir sliktā stāvoklī, – tās nav bīstamas, ja vien neprogresē, Latvijas Televīzijas (LTV1) raidījumā “Revidents” stāstīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes profesors Raitis Brencis. Savukārt vislielāko iespaidu uz jebkuru ēku atstāj mitrums – gan sniegs, gan lietus, gan arī mitrums, kas veidojas neventilētās telpās.
Svarīgākais šobrīd