Dzīve & Stils / Dārzs un mājas
«Jumpravas» mūziķis laukos sadzīvo ar piktu gaili un kļūst par aukli 9 kucēniem
Grupas "Jumprava" mūziķis Aigars Krēsla ir teicis ardievas dzīvei lielpilsētā  un jau ceturto gadu par savu mājvietu sauc lauku viensētu. Kā katrā kārtīgā lauku saimniecībā, pagalms ir pilns ar dažādām dzīvām radībām – te ir vistas, dusmīgs gailis un jauka suņu kompānija, kas garlaikoties saimniekam neļauj ne mirkli.
Dārzkopes ieteikums: Čili piparus uz palodzes var audzēt visu gadu
Ikvienam augam dārzā ir sava loma, tostarp arī tādām nezālēm kā gārsas un nātres, jāzina tikai, kā tās pareizi izmantot. Turklāt dažādus veselības un garšaugus var audzēt ne tikai vasarā siltumnīcā, bet arī uz palodzes, lai vitamīni pieejami cauru gadu, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" stāstīja Artūra Sildes dārzkopības entuziastu kluba "Tomāts" biedres Sarma Žarčinska un Maija Čerjaka. 
Dārza darbi rudenī. Īstais laiks pārstādīšanai; pēdējais brīdis mēslošanai
Dārza darbi rudenī jāveic ar domām par pavasari, tāpēc ir pēdējais laiks augus pabarot ar kālija mēslojumu. Tas jāpaspēj, kamēr augi vēl ir ar zaļām lapām un kātiem, jo kad tie nobriest, nomet lapas un ieiet miera periodā, mēslot vairs nedrīkst, toties drīkst pārstādīt, ja tas nepieciešams, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" ieteica dārzkopības ekspertes. 
Sēņu trūkuma dēļ pajukušo izstādi vēl cer sarīkot; ir ziņas par beku parādīšanos
Lai arī sēņu trūkuma dēļ šogad nācies atcelt ikgadējo izstādi Latvijas Nacionālajā dabas muzejā, tomēr vēl nav zudušas cerības to sarīkot septembra beigās. Tāpat pēdējās dienās ir labi signāli, ka augt sākušas bekas, sarunā ar LSM.lv sacīja muzeja eksperte un Mikologu biedrības vadītāja Diāna Meiere. Savukārt muzeja Botānikas nodaļas vadītāja mikoloģe Inita Dāniele atzina – viņa muzejā strādā gandrīz 40 gadus, bet izstādes atcelšanu piedzīvojusi vien divreiz.
Rundāles stādu tirgus priecē acis, pirkumus cilvēki izvēlas apdomīgāk
Lai gan daba pamazām gatavojas ziemas atpūtai, dārznieki un ziedu mīļotāji vēl nesnauž. Visā Latvijā sestdien notiek stādu tirgi - viens no tiem arī par rožu galvaspilsētu dēvētajā Rundāles pils parkā. Pils muzejs savas rozes nedrīkst tirgot, taču dažas rožu šķirnes sestdien atrodamas arī audzētāju stendos stādu tirgū. Un tāpat nopērkami arī vīnogu stādi, kas labi iedzīvojušies pils dārzā. 
Dabas muzejā apskatāmas gandrīz 300 krāšņo dāliju šķirnes (papildināts)
No 8. līdz 11. septembrim Latvijas Nacionālajā dabas muzejā notiek izstāde "Dālijas 2022", kur var aplūkot gandrīz 300 šo ziedu šķirnes. Tās ir diezgan pateicīgas puķes, tādēļ biedrības "Latvijas dālijas" pārstāve Elīna Zaļā sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" mudināja atvēlēt tām vietu savās dobēs.
Eksperts: Pirmās salnas var kaitēt dillēm un arbūziem; par labu nāk āboliem
Salnas un krasas temperatūras svārstības dārzā ir kaitīgas siltummīļiem – tādiem kā arbūzi un melones –, toties tās priecē Latvijas augļu dārzu saimniekus, jo augļos būs vairāk cukura un āboli būs sarkanāki, Latvijas Radio pastāstīja lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais dārzkopības eksperts Māris Narvilis.
Dārza darbi vasaras izskaņā. Augi cītīgi jālaista; jādomā par rudens mēslošanu
Pavisam nemanāmi klāt jau laiks, kad jāsāk vākt raža – burkāni, bietes, sīpoli, pupiņas un agrie kartupeļi. Vienlaikus augusta karstajās dienās dārzs jāturpina laistīt. Tikmēr vietās, kur pamatīgi nolijis lietus, var sākt jau arī mēslot ar rudens mēslojumu, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" ieteica dārzkopības ekspertes. 
Kā gladiolu kultūra ielauzās Latvijā caur dzelzs priekškaru
Par rudens klātbūtni liecina ne tikai dzestrie rīti un jaunā mācību gada sākšanās, bet arī gladiolas, kuras lepni gozējas dārzos un ziedu stendos. Tās zied no augusta līdz oktobrim un nav apstādījumu puķes, bet gan grieztie ziedi.  Par gladiolu popularitātes pieaugumu Latvijā un selekcijas sasniegumiem stāsta selekcionārs un Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības prezidents Laimonis Zaķis.
Skaistākā dobe Rīgā 2022. gadā – Uzvaras parkā (papildināts)
Vējā plīvojošas smilgas, dāliju bumbas, plūstošas ziedu upes un paklāji, kas pilsētas atmosfērā ienes dabu un mieru. Lai noteiktu, kura ir galvaspilsētas skaistākā un videi atbilstošākā dobe, Rīgas dārznieki katru gadu mērojas spēkiem vasaras puķu dobju parādē, un 2022. gadā par skaistāko atzīta dobe Uzvaras parkā.
Latvijā koši uzziedējušas Ukrainas atbalstam sētās saulespuķes
No vienas puķes piemājas dārzā līdz pat hektāriem lieliem saulespuķu laukiem – tādi ir mērogi akcijai, kas aizsākās maija sākumā, aicinot iedzīvotājus Latvijā simboliskam atbalstam kara plosītajai Ukrainai savos dārzos stādīt saulespuķes. Nu Latvijā koši uzziedējis Ukrainas simbols.
Kā «pasteidzināt» negatavos siltumnīcas tomātus. Speciālistu padoms
Ja siltumnīcā braši saauguši tomāti, taču visi ir zaļi un negatavojas, tajā jāienes āboli un banāni, kas izdala dabīgo etilēnu – tomāti uzreiz sasparosies un sāks sārtoties, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" ieteica dārzniecības "Neslinko" vadītāja Elga Bražūne. Savukārt tomātu kolekcionāre Austra Zaļuma pauda, ka labus tomātus var izaudzēt arī uz lauka, taču tos tāpat jāapklāj zem jumtiņa, lai pasargātu no tā dēvētā skābā lietus.
Puķuzirņi var ziedēt līdz pat salnām
Trauslie un ar reibinošu aromātu apveltītie puķuzirņi zied visu vasaru un, ja vēlāk iestādīti, to ziedēšanas laiks iestiepjas līdz pat pirmajai rudens salnai. Par puķuzirņu selekcijas pirmsākumiem Anglijā, šķirņu lēno attīstību un augšanu Latvijas klimatā stāsta puķkopības entuziasts, puķuzirņu selekcionārs un kolekcionārs Mārtiņš Maltenieks.
Kā pašam ievākt pļavas augu sēklas
Karaliskā lielziedu vīgrieze, rotaļīgā dzirkstelīte un greznā vārpu veronika ir tikai dažas no puķēm, kas rotā vienu no daudzveidīgākajām Latvijas dzīvotnēm – dabisko pļavu. Kā novērojuši Latvijas Dabas fonda eksperti, tās skaistums un mežonīgums ir savaldzinājis pat sterilāko piemājas mauriņu īpašniekus, jo strauji pieaug sabiedrības interese par dabisko pļavu augu sēklu iegādi.
Svarīgākais šobrīd