Pabažos «Augustes iedvesmas dārzā» saimniece vēlas pārsteigt ar augu bagātību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lauras Dances saimniecībā "Augustes iedvesmas dārzā" Pabažos šovasar ziedēja astoņu šķirņu hortenzijas, bet viņas vadītā sociālā uzņēmuma mērķis neesot izveidot tieši ziedošu puķu dārzu, bet gan uzņemt viesus un iedvesmot idejām, rosībai, ko aizvest katram uz savām mājām, saimniece pastāstīja Latvijas Radio.

"Kopā mums ir 1800 stādu skaistā ielokā ap dīķi," ar savu krāšņumu iepazīstināja Laura Dance, kuras vārds gan nav Auguste, kā daudziem sākumā šķiet. "Īpašniekiem, kam pieder šī zeme, šeit bija plānota villa "Auguste", un tā kā spāniski "au gusta" nozīmē "tev tas patīk", nolēmu, kāpēc gan, lai šai vietai nebūtu šis skaistais kods?" Mērķis bijis ne tik daudz šeit izveidot hortenziju dārzu, cik iedvesmot – lai, atbraucot uz šo vietu, cilvēks aizbrauc mājās ar vēlmi darīt.

Pabažos «Augustes iedvesmas dārzā» saimniece iecerējusi iedvesmot ar augu bagātību
00:00 / 05:00
Lejuplādēt

Laura Dance ir sociālā uzņēmēja un ar savu ideju startēja arī platformā "Projektu banka", kur ikviens var ziedot naudu. "Sākotnējais mērķis, kāpēc pieteicos "Projektu bankā", bija tas, ka vēlos šeit radīt dārzu, bet mani kaimiņi – apkārt dzīvojošie meža zvēri – protams, uztver, ka es gribu viņiem uzklāt zviedru galdu," skaidroja uzņēmēja. "Līdz ar to primārā nepieciešamība man šeit ir uzstādīt žogu, lai visi "bembiji" un stirnas nenāk te cienāties.

Stirnām gan ne visai garšo hortenzijas, bet viņas nodara lielu postu, vai nu pakasot muguru pret tūju vai "nomizojot" kādu kociņu. Un tie postījumi, ko viņas nodara, ir sāpīgi."

Šovasar notika pirmie pasākumi – grāmatu svētki, kas izvērtušies par iedvesmas svētkiem, pulcināja daudz Latvijas sieviešu. Laura Dance vēlas tādus svētkus iedzīvināt kā tradīciju ik vasaru hortenziju ziedēšanas laikā.

Tā kā saimniece 12 gadus nostrādājusi ziedu bāzē, savā dārzā viņa iecerējusi veidot augu kolekcijas. "Stādaudzētavās redzam, ka tirgo, piemēram graudzāles mazos podiņos. Un pircējam nav ne jausmas, kāds tas augs izaugs.

Latvijas stādaudzētāju ceļvedī redzam, ka ir 180 graudzāles – tādas, kas izaug virs metra –, bet nekur nav iespēju tās visas vienuviet redzēt.

Mana vēlme ir iestādīt šīs visas graudzāles, lai ir iespēja aplūkot gan graudzāles, gan citus augus un lai, aizbraucot mājās, gribētu ar tiem uzlabot vidi savās mājās."

Šobrīd te esot vien maza daļiņa no tā, ko Laura Dance grib radīt un cilvēkiem parādīt. Viņas aicinājums ir vērt vaļā sirdis un durvis, lai īstenotos idejas par meistarklasēm, plenēriem, āra klasēm skolēniem, pasākumiem…

Šogad "Augustes iedvesmas dārzs" uzņēma pirmos apmeklētājus, bet nākamgad tūristus priecēs ar jaunām idejām un svētkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti