Panorāma

60 skolās ievieš programmu ņirgāšanās mazināšanai

Panorāma

Panorāma

75 LU rezidentu vidū arī Latvijas hokeja izlases ārsts

Starp 75 Latvijas Universitātes rezidentiem šogad arī medaļotais hokeja izlases ārsts

10 gari un grūti mācību gadi aiz muguras, priekšā ne mazāk izaicinoši gadi izvēlētajā profesijā. Piektdien, 22. septembrī, Latvijas Universitāti absolvēja 75 jaunie ārsti. Lielākā daļa no viņiem izvēlējusies strādāt tieši ģimenes medicīnā, bet viens absolvents šogad jau piedzīvojis īpašu slavas mirkli.

Starp absolventiem šogad arī sporta ārsts Agnis Otvars. Skolas laika sapnis strādāt tieši ar hokejistiem viņam kopā ar Latvijas izlasi šopavasar atnesa bronzas medaļu Pasaules hokeja čempionātā. 

"Nekad nebūtu domājis, ka tik agri būs tāds sasniegums," Latvijas Televīzijai sacīja Agnis. Diplomu par desmit gadu ilgo medicīnas studiju beigšanu Latvijas Universitātē viņš medaļai pievienos tikai šodien.

Sporta ārsts Agnis Otvars
Sporta ārsts Agnis Otvars

"Uz medicīnu aizgāju tāpēc, ka man bija gaiša galva. Mamma ir veterinārārste, es gribēju turēt līdzi viņas līmenim un mazliet vairāk. Tāpēc uz cilvēku medicīnu," pastāstīja Agnis. Viņš neesot gaidījis, ka studijas būs tik izaicinošas, tomēr ar laiku pieradis un viss izdevies. 

Agnis gan ilgajos studiju gados svārstījies un gribējis sporta medicīnai atmest ar roku: "Citreiz likās, ka būšu ģimenes ārsts, citreiz – ka iešu uz ķirurģiju. Bet paliku pie oriģinālā plāna."

Jautāts, kā izdevies kļūt par Latvijas hokeja izlases ārstu, Agnis sacīja – veiksmes faktors un milzu darbs.

"Uz ledus ir iespējams pilnīgi viss. Tāpēc arī rezidentūra ir visaptveroša. Tas, kas notiek laukumā, tā ir tikai maza daļa. Bet viņi mēdz saslimt," sacīja ārsts.

Spēli baudīt kā ārstam gan esot grūti, tas iespējams vienīgi mājās, sēžot dīvānā. Viņš smejas, ka pats slidot nemāk vispār. Skatoties Latvijas izlases spēles, sporta ārstu ieraudzīt ir grūti arī uz soliņa – viņš smejoties stāsta, ka slēpjoties no kameras.

Agnis labi apzinās, ka jāstrādā arī praksē, tādēļ ir pateicīgs pieredzējušiem kolēģiem, kas ļauj viņam praktizēt savā medicīnas iestādē.

"Tas ir sezonāls darbs. Tāpēc nepieciešams paralēli kaut ko darīt. Ir jāpieņem cilvēki ārpus hokeja. Lai attīstītu klīnisko domāšanu," skaidroja Agnis.

Starp Agņa rezidentūras biedriem 16 strādā ģimenes medicīnā, septiņi ir ķirurgi, pieci anesteziologi, trīs onkologi. Viņiem nav ilūziju par to, ka darbs būs viegls. Bet viņi grib strādāt Latvijā un Latvijai.  

KONTEKSTS:

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu 28. maijā Somijas pilsētā Tamperē noslēdza ar uzvaru spēlē par 3. vietu, pagarinājumā pārspējot ASV valstsvienību, un pirmo reizi izcīnīja medaļas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti