Ekonomika
LTV pētījums: Latvijā pārtika dārgāka nekā veikalos Lielbritānijā
Latvijas Televīzija (LTV) Ziņu dienests Latvijā veica nelielu salīdzinājumu plašākajā veikalu tīklā, salīdzinot šo pašu pārtikas produktu zemāko cenu. LTV apzināti meklēja vislētākos produktus katrā produktu kategorijā, un salīdzināja to cenas Latvijā un Lielbritānijā. No cenu salīdzinājuma izriet, ka vairums Latvijā aplūkoto pārtikas produktu ir dārgāki nekā veikalos Lielbritānijā.
ES ekonomikas komisārs: Eiropa ir gatava Krievijas gāzes atslēgšanai (papildināts)
Eiropa ir gatava tam, ka Krievija varētu pilnībā pārtraukt gāzes piegādes. Tā sestdien, 3. septembrī, žurnālistiem paziņoja Eiropas Savienības (ES) ekonomikas komisārs Paolo Džentiloni. Kā zināms, Krievija pēc trīs dienu pārtraukuma nav atjaunojusi gāzesvada "Nord Stream 1" darbību, jo tajā esot atklāta jauna problēma, kuras novēršanai būs vajadzīgs nezināms laiks. Vairums rietumu politiķu un ekspertu šādam skaidrojumam netic.
Krievija neatjauno gāzes piegādes pa «Nord Stream 1»
Krievija sestdien, 3. septembrī, nav atjaunojusi gāzesvada "Nord Stream 1" darbību. Piektdien, 2. septembrī, vakarā Maskava paziņoja, ka pēc trīs dienu tehniskā pārtraukuma tā atklājusi jaunu problēmu, kuras novēršanai būs vajadzīgs nezināms laiks. Vairums Rietumu politiķu un ekspertu šādam skaidrojumam netic un uzskata, ka gāzes piegāžu pārtraukšana ir saistīta ar mēģinājumiem radīt spiedienu uz Eiropu pirms gaidāmās apkures sezonas.
Pāvilostā pārsteigti par Valsts kontroles revīzijas rezultātiem un pieļauj pārvaldnieka nomaiņu
Latvijā ir septiņas mazās ostas, kuru darbībā pēc Valsts kontroles veiktās revīzijas atklāti daudzi pārkāpumi. Absolūtās līderpozīcijās šajā ziņā ir Pāvilostas osta, kuras saimnieciskajā darbībā neizdarības vai nepilnības konstatētas gandrīz visos no 16 kritērijiem, pēc kuriem veikta šī revīzija. Ostas valde ir pārsteigta par šo faktu un pieļauj līdzšinējā ostas pārvaldnieka nomaiņu.
Pirmajā pusgadā sarukuši kravu pārvadājumi ar autotransportu, citās nozarēs – pieaug
2022. gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar 2021. gada pirmo pusgadu samazinājušies kravu pārvadājumi ar autotransportu, bet citās nozarēs pieauguši, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāja 49,5 miljonus tonnu kravu, par 1,1 miljoniem tonnu jeb 2,3% vairāk nekā pirms gada un par 6,4% vairāk nekā 2020. gada pirmajā pusgadā, bet par 13,5% mazāk nekā 2019. gadā.
Kā Eiropā mēģina tikt galā ar augsto gāzes un elektrības cenu problēmu
Visapkārt Eiropā valdības prāto, kā palīdzēt iedzīvotājiem un uzņēmumiem samaksāt par augstajiem elektrības un apkures rēķiniem, kā arī nodrošināt, lai gāzes pietiktu visai ziemai. Vācijas valdība ir paziņojusi par vairākiem enerģijas taupības pasākumiem, tostarp veikaliem būs jātur durvis ciet un baseinos ūdens būs nedaudz aukstāks.
Ekonomists: Latvijas ekonomika aizvien izjūt pozitīvu ietekmi no Covid-19 ierobežojumu atcelšanas
Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes rādītāji bijuši labāki nekā pārējās Baltijas valstīs. Par to liecina šā gada otrā ceturkšņa statistikas dati salīdzinājumā ar rādītājiem pirms gada. Tas tādēļ, ka Latvija vēl aizvien izjūt ietekmi no Covid-19 ekonomisko ierobežojumu atcelšanas. Ar laiku situācijai Baltijas valstīs vajadzētu izlīdzināties.
Svarīgākais šobrīd