Ekonomika
Spānija uz laiku samazinās PVN gāzei
Spānija uz laiku samazinās pievienotās vērtības nodokli (PVN) gāzei, lai palīdzētu patērētājiem, kurus sagaida enerģijas rēķinu kāpums, ceturtdien paziņoja Spānijas premjerministrs Pedro Sančess.
Latvijā drīzumā sāks Ukrainas grivnu maiņu pret eiro
Latvijas Bankas un Ukrainas Nacionālās bankas sadarbībā, piesaistot AS "Industra Bank" un AS "Rietumu banka" un ievērojot Latvijā patvērušos Ukrainas bēgļu vajadzības, tuvākajā laikā tiks sākta Ukrainas grivnu maiņa pret eiro pēc fiksēta kursa, informēja Latvijas Bankā.
Valmierā siltumenerģijas tarifs no oktobra pieaugs par 86,34%
Valmieras pilsētā un Valmieras pagasta Viestura laukumā no 1. oktobra plāno par 86,34% paaugstināt siltumenerģijas tarifu, kas sasniegs 158,54 eiro par megavatstundu (MWh), liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Francijā pēc Covid-19 krīzes atdzimst tūrisma industrija
Neraugoties uz karsto vasaru, sausumu un problēmām lidostās, Francijas tūrisma industrijas rādītāji pārsnieguši pirmspandēmijas līmeni. To veicināja gan ierobežojumu atcelšana, gan eiro kursa samazināšanās attiecībā pret dolāru.
Eirozonā atkal rekordaugsta gada inflācija
Saskaņā ar sākotnējiem aprēķiniem, gada inflācija eirozonā atkal sasniegusi jaunu rekordu. Cenas valstīs, kur izmanto eiro, vidēji pieaugušas par 9,1%.
Liepājas ostas uzņēmējs: Ukrainas kara apstākļos neko nevar plānot un investēt
Ukrainā notiekošā kara ietekmē pasaulē mainās kravu tranzīta plūsmas, un vairāk kravu nekā agrāk Latvijas lielajās ostās nonāk no Uzbekistānas un Kazahstānas, kuru uzņēmēji meklē jaunus pārvadājumu ceļus uz Eiropu. Liepājas ostā tas ļāvis aizstāt tās kravas, kas šogad pazuda pret Krieviju un Baltkrieviju ieviesto sankciju dēļ. Tomēr vietējiem uzņēmējiem ir bažas, ka Krievija jauno tranzīta ceļu jebkurā brīdī var bloķēt, Latvijas ostām radot ievērojamus zaudējumus. 
CSP: Augustā uzņēmēju noskaņojums trešo mēnesi negatīvs visās uzņēmējdarbības jomās
Uzņēmējdarbības konfidences rādītāji 2022. gada augustā jau trešo mēnesi pēc kārtas negatīvi visās uzņēmējdarbības jomās. Rādītāji būvniecībā, pakalpojumu sektorā un mazumtirdzniecībā, salīdzinot ar jūliju, ir nedaudz uzlabojušies, bet rūpniecībā turpina samazināties, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu1 dati.
Kā karstums Eiropā ietekmē labības un citu produktu ražu?
Vairākus Eiropas reģionus šovasar skāris ekstremāls karstums un sausums, pārspējot neskaitāmus rekordus. Tas krietni pabojājis lauksaimnieku nervus, kuriem raža steigšus jānovāc, lai neietu postā, tikmēr citiem nekas daudz ko novākt vairs nav atlicis. Šīs sekas atbalsojas produktu cenās. 
LTV Ukrainā: Lauksaimnieki cer uz eksportu, bet visvairāk – mieru
Odesas apgabala lauksaimnieki cerīgi par vienošanos, saskaņā ar kuru atsācies graudu eksports, tomēr cer uz ko vairāk – mieru. “Būs miers, būs arī eksports,” Latvijas Televīzijai (LTV) uzsvēra saimniecībā Odesas apgabalā, kurā sākas saulespuķu sēklu ražas novākšana.
Juridiskām personām no oktobra 7 mēnešus pilnībā kompensēs elektrības sistēmas pakalpojuma maksu (papildināts)
No šī gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim juridiskām personām pilnībā tiks kompensēta elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma maksa – visu sistēmas operatoru sadales un pārvades tarifa izmaksas, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). To paredz otrdien Saeimā galīgajā lasījumā apstiprinātie grozījumi  Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā.
Daudz enerģijas patērējošiem apstrādes rūpniecības uzņēmumiem apstiprina 50 miljonu eiro atbalstu
Energoietilpīgiem apstrādes rūpniecības uzņēmumiem nākamajā apkures sezonā energocenu pieauguma kompensēšanai apstiprināts 50 miljonu eiro vērts atbalsts. To paredz otrdien Saeimā galīgajā lasījumā vienbalsīgi atbalstītie grozījumi "Pret Ukrainu vērstās Krievijas militārās agresijas dēļ piemēroto sankciju un pretpasākumu izraisīto ekonomisko seku pārvarēšanas atbalsta likumā".
Svarīgākais šobrīd