Ekonomika
Biškopji interesējas par bišu vaska pārstrādi
Biškopjiem šobrīd ir karstākais darba laiks. Nedēļas nogalē notikušajā saietā Latgalē uzmanība pievērsta ne tikai nektāraugu audzēšanai, bet arī bišu vaskam, kurā var pa retai reizei būt piemaisījumi. Lai uzlabotu bišu saimju ražīgumu, vaska sagāde ir būtisks un šajos ekonomiskajos apstākļos arī sarežģīts jautājums.
VID lepojas ar panākumiem efektīvākā PVN iekasēšanā
Digitalizācija, aktīva mākslīgā intelekta izmantošana un darbs ar nodokļu maksātājiem – šīs ir Valsts ieņēmuma zelta atslēdziņas, kas pērn palīdzēja samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) plaisu jeb nesamaksāto nodokļu apmēru, ko nodokļu maksātāji nedeklarē vai, ja deklarē, tomēr valsts budžetā nesamaksā.
Vācija šoziem nevarēs iztikt bez Krievijas gāzes piegādēm
Vācija gaidāmajā ziemā nevarēs iztikt bez Krievijas gāzes, paziņojis Vācijas Federālās tīklu aģentūras vadītājs Klauss Millers, informējot, ka pašlaik gāzes krātuvju piepildījums ir 65%, tomēr ir nepieciešamas piegādes pa gāzesvadu "Nord Stream 1".
Rīdziniekus aicina paust viedokli par piemērotākajām tekstilizstrādājumu šķirošanas punktu izveides vietām
Lai veicinātu tekstila šķirošanas infrastruktūras attīstību un paplašinātu šķirošanas konteineru pieejamību, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu sagatavojuši īpašu aptauju, kurā līdz šī mēneša beigām aicina rīdziniekus paust savu viedokli par piemērotākajām tekstilizstrādājumu šķirošanas punktu izveides vietām.
Ukraiņi Bigauņciemā atver restorānu
Divus mēnešus pēc ierašanās Latvijā kara bēgļi no Severodoneckas atvēruši Tukuma novadā savu restorānu. Lai gan tagad visiem, izņemot pavāru, jāapgūst jaunas profesijas, esot gandarījums, ka var strādāt un palīdzēt arī savējiem. Uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā neesot bijis viegli, jo cerības uz valsts atbalstu nepiepildījās.
Maijā tūristu mītnēs – divas reizes vairāk viesu nekā pirms gada
Šī gada maijā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 165,3 tūkstoši ārvalstu un vietējo viesu, kas ir 2,3 reizes vairāk nekā 2021. gada maijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 296 tūkstošus nakšu, kas ir 2,1 reizi vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada maiju.
Sašķidrinātās gāzes termināļa projektu izvērtējumu plāno pirkt par 150 000 eiro
Ja nevar gāzi piegādāt no Krievijas pa cauruļvadiem, jāmeklē alternatīvas. Viena no tām ir sašķidrinātā gāze. Tur gan, visticamāk, neiztiks bez sašķidrinātās gāzes termināļa celšanas. Kur to darīt izdevīgāk, vērtēs eksperti, un Ekonomikas ministrija šobrīd četrām kompānijām nosūtījusi piedāvājumu izvērtēt sašķidrinātās dabasgāzes termināļu projektus. Ministrija prognozē, ka analīze varētu izmaksāt 150 000 eiro.
Ogu un sēņu tirgotājus VID mudina uzskaitīt ienākumus
Meža zemeņu, melleņu, sēņu un citu dabas velšu lasīšana ierasti ir piepelnīšanās iespēja. Likums liek tām personām, kuras šādā veidā gadā nopelna vairāk par 3000 eiro, reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējam un maksāt nodokļus. Taču praksē mēdz būt pretēji, un visiem Valsts ieņēmumu dienests (VID) nemaz izsekot nevar, tādēļ paļaujas uz tirgotāju godaprātu.
Zivsaimniecības uzņēmumiem kompensēs resursu cenas pieaugumu
Valdība apstiprinājusi noteikumus par valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalstu, kas ļaus zivsaimniecības uzņēmumiem daļēji kompensēt papildu izmaksas par patērēto resursu cenas pieaugumu, kā arī daļēji kompensēt neiegūto peļņu no eksporta tirgus zaudējuma, informēja Zemkopības ministrija.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt