Ārzemēs
Izraēla pirmā pasaulē atjauno karantīnu Covid-19 dēļ
Piektdien, 18.septembrī, Izraēlā stājas spēkā otrais valsts mēroga karantīnas režīms, tādējādi tai kļūstot par pirmo valsti, kas šādu režīmu ieviesusi atkārtoti. Valdības centieni mazināt Covid-19 uzliesmojuma apjomus izsaukuši daudzu izraēliešu neapmierinātību. To vidū arī ārsti, skolotāji un ekonomisti.
Dzīvnieku tiesību likuma pieņemšana izsauc krīzi Polijas valdošajā koalīcijā
Dzīvnieku tiesību likums, kuru Polijas parlaments apstiprinājis agrā piektdienas rītā, izraisījis krīzi valdošajā koalīcijā. Gan valdības pārstāvis, gan nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" pārstāvji neslēpa, ka sarežģītā situācija var novest pie pirmstermiņa vēlēšanām, ja domstarpības neizdosies atrisināt.
Lietuva par neadekvātiem sauc Lukašenko izteikumus par robežu slēgšanu
Baltkrievijas līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko piedraudējis slēgt valsts robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī pastiprināt kontroli uz robežas ar Ukrainu. Savā paziņojumā Lukašenko uzsvēris, ka ir spiests šādi rīkoties, lai nepieļautu karu, kurā tiek risināts baltkrievu jautājums. Lietuvas ārlietu ministrs šādus izteikumus nosaucis par neadekvātiem. Savukārt ne Lietuvas ne Polijas robežsargi nekādas izmaiņas robežu darbībāpašlaik neizjūt.
ANO Cilvēktiesību padomē debatēs par situāciju Baltkrievijā
Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Cilvēktiesību padomē šodien notiks steidzamā kārtā sarīkotās debates par cilvēktiesību situācijas pasliktināšanos Baltkrievijā. Šādas debates iepriekš pieprasīja sarīkot Eiropas Savienība. Baltkrievijā aizturēti tūkstošiem protestētāju, un ANO saņēmusi simtiem ziņojumus par aizturēto spīdzināšanu vai citiem pārkāpumiem pret aizturētajiem.
Navaļnija saindēšana: «Novičok» atrod uz viesnīcas ūdens pudeles
Nervus paralizējošas vielas “Novičok” paliekas atrastas uz minerālūdens pudeles Tomskas viesnīcas numuriņā, kurā bija uzturējies Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, pirms viņam kļuva slikti. To ceturtdien atklāja viņa sabiedrotie, paziņojot, ka “Novičok” paliekas atklājuši Vācijas speciālisti. Tas nozīmē, ka Navaļnijs saindēts jau viesnīcā, nevis lidostā vai lidmašīnā, kā uzskatīts līdz šim.
Lietuvā 62 jauni Covid-19 gadījumi, Igaunijā – 22
Lietuvā aizvadītajā diennaktī konstatēti 62 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits kopš aprīļa vidus, bet Igaunijā – atklāti 22 jauni gadījumi, vēsta kaimiņvalstu mediji.
Baltkrievijas diplomātiskajās aprindās sākusies piespiedu tīrīšana
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ir atbrīvojis no amata vēstnieku Latvijā Vasīliju Markoviču. Viņam atņemts arī diplomātiskais rangs. Tāds pats lēmums pieņemts arī par bijušo Baltkrievijas vēstnieku Slovākijā Igoru Ļeščenju un vienu no Koordinācijas padomes līderiem Pāvelu Latuško. Tikmēr prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska ir sākusi gatavot sankciju sarakstu pret drošībniekiem, kuri atbildīgi par milicijas patvaļu pret mierīgajiem protestētājiem.
Pētījums: 13% no nāves gadījumiem Eiropā ietekmējusi slikta vides kvalitāte
Gaisa un trokšņa piesārņojums, klimata pārmaiņu ietekme un bīstamu ķīmisku vielu iedarbība rada nopietnu apdraudējumu Eiropas iedzīvotāju veselībai. Šāds atzinums atrodams jaunākajā Eiropas Vides aģentūras ziņojumā. Tajā konstatēts, ka 13% no visiem nāves gadījumiem ietekmējusi sliktas kvalitātes apkārtējā vide. Situācijas uzlabošanai lielas cerības tiek liktas uz Eiropas Savienības "Zaļā kursa" politiku un Eiropas Komisijas solījumiem vēl vairāk palielināt kaitīgo izmešu emisijas samazināšanas apmērus.
Jaunākie
Interesanti