Ārzemēs
EK vadītāja tiksies ar britu premjeru Džonsonu
Londonā trešdien, 8. janvārī, notiks pirmā oficiālā tikšanās starp Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu un Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu pēc parlamenta vēlēšanām.
Irāna ar raķetēm apšaudījusi ASV Irākā izmantotās aviobāzes; vienā no tām atradušies arī Latvijas karavīri
Irāna trešdienas rītā izšāva raķetes uz vismaz divām Irākas aviobāzēm, kurās stacionēti ASV karavīri, paziņojušas amatpersonas šajās valstīs. Uzbrukums noticis, atriebjoties par Irānas ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanu pagājušajā nedēļā ASV dronu triecienā Bagdādē. Teherāna paziņojusi, ka raķešu triecieni ir "pļauka sejā" ASV. Pagaidām nav skaidrības par nodarīto postījumu apmēru. Vienā no divām apšaudītajām aviobāzēm dislocēti arī Latvijas karavīri, kuri nav cietuši.
Putins apmeklē Damasku
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ieradies vizītē Damaskā, kur ticies ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu. Abu valstu prezidenti uzklausījuši militārpersonu ziņojumus par situāciju kara plosītās valsts dažādos reģionos.
«Facebook» aizliegs «deepfake» video
Kompānija "Facebook" pirms ASV prezidenta vēlēšanām aizliegs ar mākslīgā intelekta palīdzību rediģētos jeb "deepfake" video, taču tie būs atļauti, ja būs satīra vai parodija, pavēstīja kompānija.
Spānijas parlaments apstiprina jauno Sančesa valdību
Spānijas parlaments ir apstiprinājis jauno valdību. To vada sociāldemokrātu līderis Pedro Sančess. Tā ir pirmā koalīcijas valdība Spānijā kopš demokrātijas atjaunošanas. Jaunais ministru kabinets tika apstiprināts vien ar divu balsu pārsvaru.
Vācija izvedīs no Irākas daļu savu karavīru
Lai arī drošības situācija Irākā ir mainījusies, Latvija savus karavīrus pagaidām neatsauc, informēja Aizsardzības ministrija. Tuvākajās dienās gaidāmas konsultācijas ar pārējām Baltijas valstīm un ASV. Tās atsaukušas informāciju par to, ka gatavotos izvest karavīrus no Irākas, bet par savas klātbūtnes samazināšanu Irākā ir paziņojusi Vācija.
Irānas parlaments pasludina visus ASV spēkus par teroristiem
Irānas parlaments ir pieņēmis likumu, kas visus ASV spēkus pasludina par teroristiem. Šādi Teherāna reaģē uz ietekmīgā irāņu ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanu Irākā. Kā paziņojis Irānas ārlietu ministrs, Irāna nebaidās no amerikāņu turpmākiem militāriem triecieniem un ir gatava sevi aizstāvēt, piebilstot, ka ASV prezidents ar savu rīcību drošību Tuvajos Austrumos nav vairojis.
ASV misija Irākā, Trampa impīčments un Somijas premjere Igaunijā – TOP3 notikumi ārzemēs šonedēļ
Irānas ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšana Irākas teritorijā met ēnu uz turpmāko ASV misiju Irākas stabilizēšanai; ASV prezidenta Donalda Trampa politiskie pretinieki gatavojas skaļajai impīčmenta prāvai; Somijas jaunā premjerministre dodas pirmajās ārvalstu vizītēs uz kaimiņvalstīm. Šie ir notikumi, kas būs pasaulē uzmanības centrā šonedēļ, prognozē LTV raidījums "Pasaules panorāma".
Demokrāti centīsies kontrolēt Trampa militāros rīkojumus
Demokrātu partiju pārstāvošie Amerikas Savienoto Valstu parlamenta Pārstāvju palātas deputāti gatavojas kontrolēt prezidenta Donalda Trampa militāros rīkojumus. Tā iemesls ir Baltā nama saimnieka dotā pavēle Irākā nogalināt augsta ranga Irānas ģenerāli. 

Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi vēstulē kolēģiem norādīja, ka balsojums par attiecīgu rezolūciju varētu notikt jau tuvāko dienu laikā. Plāna mērķis esot atkārtoti apliecināt sen noteiktās Kongresa tiesības pārraudzīt šo jautājumu un panākt, lai valdības militārais naidīgums pret Irānu beigtos 30 dienu laikā.
Lībijas alternatīvās valdības spēki ieņem Sirtas pilsētu
Tubrukā bāzētās Lībijas valdības spēki ieņēmuši stratēģiski nozīmīgo Sirtas pilsētu valsts ziemeļu daļā. Feldmaršala Halifa Haftara vienības īsteno ofensīvu, neraugoties uz Turcijas lēmumu militāri atbalstīt otru – ANO atzīto Tripoles valdību.   
Jaunākie
Interesanti