Ārzemēs
Eiropas Zāļu aģentūra: Hakeri publicējuši sagrozītus dokumentus par Covid-19 vakcīnām
Internetā ir nopludināti dokumenti par vakcīnām pret koronavīrusu Covid-19, paziņojusi Eiropas Zāļu aģentūra. Dokumentus pagājušā gada beigās nozaga kiberuzbrukuma laikā Eiropas Savienības (ES) zāļu aģentūrai. Institūcija apgalvo, ka hakeri pirms publicēšanas ir veikuši izmaiņas nozagtajos dokumentos, lai radītu šaubas par vakcīnu uzticamību. Savukārt vairākas ES dalībvalstis ir saniknotas par to, ka saņems mazāk “Pfizer” vakcīnas devu, nekā bija paredzēts. 
Eiropā internetā piedāvā viltotas vakcīnas un neīstas rezervācijas
Lai gan lielākajā daļā valstu vispirms tiek vakcinēti mediķi un vecāka gada gājuma cilvēki, tomēr pie paraugdemonstrējumiem ar vakcinēšanos tiek arī pa kādam valsts līderim. Tā tikko vakcīnu saņēmis Rumānijas prezidents un Turcijas prezidents. Vakcinācija Eiropā un pasaulē uzņem apgriezienus, un internetā jau sāk piedāvāt viltotas vakcīnas un neīstas rezervācijas.
Bažas par jaunu koronavīrusa paveidu Brazīlijā
Pasaulē bažas rada vēl viens koronavīrusa paveids, kas atklāts Brazīlijā. Tas valsti skāris laikā, kad daudzviet attālākajos Amazones reģionos slimnīcas ir pārpildītas un sāk pietrūkt sašķidrinātā skābekļa. Tikmēr Lielbritānija – pirmā no rietumvalstīm – paziņojusi, ka vīrusa jaunā paveida dēļ aizliedz ārvalstniekiem ieceļot no Brazīlijas un citām Latīņamerikas valstīm, kā arī no Portugāles. 
Vašingtonā pastiprina drošības pasākumus
ASV galvaspilsētā Vašingtonā ir ievērojami pastiprināti drošības pasākumi. Pilsētā atrodas vairāk nekā 20 tūkstoši Nacionālās gvardes karavīru un policijas spēki. Pastāv iespēja, ka aizejošā prezidenta Donalda Trampa atbalstītāji svētdien un otrdien varētu sarīkot jaunus grautiņus gan Vašingtonā, gan visu ASV 50 štatu galvaspilsētās.
Audioieraksts atklāj Baltkrievijas amatpersonu ieceri veidot nometnes protestētājiem
Baltkrievijā atklātībā nonācis skandalozs audioieraksts, kurā valsts iekšlietu ministra vietnieks pavēstījis par plāniem izveidot valstī īpašas nometnes nemierīgākajiem protestētājiem. Tāpat tiek apgalvots, ka ir saņemts rīkojums izmantot arī ieročus pret protestu dalībniekiem, neraizējoties par to, ka par šādām darbībām varētu saņemt sodu. Šis ieraksts jau izraisījis sašutumu demokrātiskās opozīcijas rindās, kas pieprasa izveidot starptautisku tribunālu Baltkrievijas jautājumā. 
Eiropā pastiprina ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai
Lai gan daudzās valstīs pilnā sparā norit iedzīvotāju vakcinācija pret koronavīrusu Covid-19, sērgas izplatība pasaulē nemazinās. Papildu bažas rada vīrusa jaunais paveids, kas ir daudz lipīgāks. Tādēļ valdības ir spiestas pastiprināt iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumus. Eiropā ir cilvēki, kuri vēlas daudz stingrākus ierobežojumus, tāpēc viņi ir uzsākuši parakstu vākšanas kampaņu.
Veselības politikas konsultāciju kompānijas pārstāve: Kopumā EK uz pandēmiju reaģējusi labi
Kopumā Eiropas Komisija uz šo krīzi ir reaģējusi tik labi, cik vien varēja ar tās rīcībā esošajiem instrumentiem, un atliek tikai cerēt, ka Eiropas Savienība būs spējīga izlēmīgāk rīkoties turpmāko gadu laikā un izstrādātos piedāvājumus padarīt par realitāti, uzskata Briselē bāzētās veselības politikas konsultāciju kompānijas “Incisive Health” pārstāve Klēra Aleksandera.
Francijā noteiks stingrāku «mājsēdes» režīmu
Francijā Covid-19 pandēmijas dēļ no sestdienas tiek pastiprināts "mājsēdes" režīms. 15 dienas cilvēki bez svarīga iemesla visā valstī nedrīkstēs pamest savus mājokļus jau no plkst. 18 līdz nākamās dienas rīta plkst. 6.
«Wikipedia» atzīmē 20.gadadienu
Populārā interneta enciklopēdija “Wikipedia” piektdien, 15. janvārī, atzīmē dibināšanas 20. gadadienu. Šo gadu laikā tā ir kļuvusi par vienu no visvairāk apmeklētajām interneta vietnēm.
Trampa impīčmenta balsojums draud sašķelt ASV republikāņus
ASV Senātā gaidāmā impīčmenta prāva pret prezidentu Donaldu Trampu notiks laikā, kad prezidenta amatā jau būs stājies Džo Baidens. Šis balsojums pavērs iespējas citam balsojumam par liegumu Trampam ieņemt augstus amatus ASV pārvaldē. ASV politikas vērotāji uzskata, ka impīčmenta prāva izgaismos atšķirīgos viedokļus Trampa pārstāvētajā Republikāņu partijā.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt