Ārzemēs
Jemenas valdība un nemiernieki panāk izlīgumu
Jemenas starptautiski atzītā valdība parakstījusi vienošanos par varas dalīšanu ar valsts  dienvidu daļu kontrolējošiem separātistiem. Izlīgums tika panākts ar kaimiņvalsts Saūda Arābijas amatpersonu starpniecību.
Francijā varētu ieviest imigrantu uzņemšanas kvotas
Francijā no nākošā gada varētu ieviest imigrantu strādnieku uzņemšanas kvotas. Parīze šādā veidā cer ierobežot nelegālo imigrāciju un nodrošināt tautsaimniecību ar atsevišķu profesiju speciālistiem.
ES Tiesa: Tiesnešu pensionēšanās vecuma samazināšana Polijā – pretrunā ar ES normām
Polijas likums par tiesnešu un prokuroru pensionēšanās vecuma samazināšanu ir pretrunā ar Eiropas Savienības (ES) pamatnormām. Tā otrdien, 5. novembrī, Luksemburgā pasludināja ES Tiesa. Pēc būtības Tiesa atzina, ka Polijas likums var radīt priekšstatu, ka tieslietu ministrs var izrēķināties ar sev nepaklausīgiem tiesnešiem, bet lojāliem ļaut palikt amatā.
Eiropa un Ķīna kritizē ASV sākto izstāšanos no Parīzes klimata vienošanās
Eiropa un Ķīna otrdien, 5. novembrī, kritizēja un nosodīja ASV lēmumu oficiāli sākt izstāšanās procesu no globālās Parīzes klimata vienošanās. Process sākts, par to oficiāli informējot Apvienotās Nācijas. Tas ilgs vienu gadu un noslēgsies dienu pēc 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanām. ASV prezidents Donalds Tramps klimata vienošanos noraidījis kā kaitniecisku valsts ekonomikai. Eiropas līderi Vašingtonas lēmumu nosodīja kā soli atpakaļ un uzsvēra, ka tādēļ klimata jomā nepieciešama vēl jo ciešāka sadarbība ar Ķīnu.
Somijas un Lietuvas prezidentiem atšķirīgi viedokļi par dialoga nepieciešamību ar Maskavu
Lietuvas prezidents Gitans Nausēda otrdien ieradies darba vizītē Helsinkos un ticies ar savu Somijas kolēģi Sauli Nīnisti. Kā noskaidrojies, abiem valstu vadītājiem ir atšķirīgs viedoklis par dialoga nepieciešamību ar Maskavu. 

Preses konferencē Nausēda norādīja, ka dialogs iespējams tikai tad, ja Krievija mainītu savu uzvedību. Viņš uzsvēra, ka ir svarīgi turēties pie principiem un vērtībām. Pēc viņa teiktā, starptautiskajai sabiedrībai jāturpina izdarīt spiediens uz Maskavu, lai tā mainītu savu agresīvo politiku pret kaimiņvalstīm.
«Pasaules panorāma» prognozē. TOP notikumi ārzemēs
Spānijas iedzīvotāji dodas pie vēlēšanu urnām saspīlētā gaisotnē saistībā ar Katalonijas neatkarības kustību, Vācijā tiks atzīmēti 30. gadi kopš Berlīnes mūra krišanas, un ASV publicē jaunākās socioloģiskās aptaujas par Donalda Trampa popularitāti laikā, kad līdz prezidenta vēlēšanām atlicis mazāk par gadu.
Beļģijā pieaug spiediens uz politiķiem ātrāk izveidot jaunu valdību
Beļģijā pieaug spiediens uz politiķiem ātrāk izveidot jaunu federālo valdību. Lai gan parlamenta un reģionālās vēlēšanas ir notikušas jau maija beigās, partijas joprojām nav spējušas vienoties nedz par topošās koalīcijas sastāvu, nedz par programmu. Un nesen Beļģijas valdību ir pametis arī līdzšinējais premjers Šarls Mišels, kurš no 1. decembra kļūs par jauno Eiropadomes vadītāju.
ASV piemēro papildu sankcijas Irānai
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) valdība piemērojusi papildu sankcijas Irānas amatpersonām. Lēmums pieņemts dienu pēc Teherānas paziņojuma par savas kodolprogrammas tālāku attīstīšanu.
Irānā ar demonstrācijām atzīmē 40. gadadienu kopš ASV vēstniecības Teherānā ieņemšanas
Irānā ar vairākām demonstrācijām pirmdien, 4. novembrī, atzīmēta 40. gadadiena, kopš islāmistu studenti ieņēma ASV vēstniecības Teherānā ēku. Šī diena tiek atzīmēta katru gadu, taču pašreiz Irānas un ASV attiecības ir īpaši pasliktinājušās saistībā ar brūkošo 2015. gada kodolvienošanos. Irāna pirmdien arī paziņoja, ka tā jau saražo piecus kilogramus bagātinātā urāna dienā, kas saskan ar tās apņemšanos neievērot vairākus kodolvienošanās nosacījumus.
Libānā protestētāji atkal bloķē ceļus
Libānā protestētāji atkal bloķē galvaspilsētas Beirūtas ielas, kaut arī pagājušonedēļ, piekāpjoties viņu prasībām, no amata atkāpās Libānas premjerministrs. Tagad demonstranti pieprasa nekavējoties izveidot jauno valdību.
30 gadi kopš Berlīnes mūra krišanas: Vācijas apvienošana turpinās, bet prātos sienas vēl saglabājas
Tiek uzskatīts, ka mūsdienu politiskajā vēsturē paši nozīmīgākie ir divi datumi – 9/11 un 11/9. Proti, 2001. gada 11. septembra terora akti Amerikas Savienotajās Valstīs un 1989. gada 9. novembris – diena, kad sabruka Berlīnes mūris. Šonedēļ aprit 30 gadi kopš šī vēsturiskā notikuma, kas kļuva par ļoti nozīmīgu pavērsiena punktu, aizsākot padomju sociālistiskās ietekmes sfēras sabrukumu un liekot pamatus Vācijas atkalapvienošanas procesiem. Ir pagājuši 30 gadi, un šis process joprojām turpinās, mūris ir sabrucis, bet ir sienas un mūri, kas joprojām pastāv gan vāciešu, gan arī mūsu – latviešu – galvās un prātos.
ES tulku darba izaicinājumi. Kādā valodā likumus rakstīs pēc «Brexit»?
Kā tulkotāja profesiju ietekmē mainīgā politiskā vide Eiropas Savienībā (ES) un arvien straujākā tehnoloģiju attīstība? Tie ir jautājumi, kam šogad pievērsta galvenā uzmanība ikgadējā ES daudzvalodības jautājumiem veltītajā konferencē Ārlietu ministrijā. Interesants ir arī jautājums, kā varētu mainīties pēdējās desmitgadēs pieaugusī angļu valodas loma ES gaiteņos pēc tam, kad šo organizāciju atstās Lielbritānija.
Jaunākie
Interesanti