Ārzemēs
Orbāna ceļš no «sorosīta» līdz Sorosa ienaidniekam
Komunistu marionešu režīma pēdējās dienās grupa liberālu disidentu vērsās pie filantropa Džordža Sorosa ar aicinājumu finansēt pētījumu par demokrātiju. Viens students 1988. gadā rakstīja, ka “drīzumā Ungārijā būs demokrātija, kas ir viens no galvenajiem aspektiem civilas sabiedrības izveidē.” Šis students bija Viktors Orbāns - tagad Ungārijas premjerministrs un fanātisks Sorosa pretinieks.
Slēgts vadošais Ungārijas opozīcijas laikraksts
Finansiālu problēmu dēļ slēgts viens no vadošajiem Ungārijas opozīcijas laikrakstiem. Pret Ungārijas valdību kritiski noskaņotā laikraksta “Magyar Nemzet” pēdējais numurs iznāca trešdien, 11. aprīlī.
Pēc aviokatastrofas Alžīrijā ziņo par 257 bojāgājušajiem
Netālu no Alžīrijas galvaspilsētas, nogāžoties militārajai transportlidmašīna „Il-76”, dzīvību zaudēja 257 cilvēki, galvenokārt militārpersonas. Šobrīd lidmašīnas nogāšanās iemesls nav skaidrs un uzsākta izmeklēšana, norādīts Alžīrijas Aizsardzības ministrijas paziņojumā.
Cukerbergs sola garantēt «Facebook» neitralitāti vēlēšanās
“Facebook” dibinātājs un vadītājs Marks Cukerbergs Amerikas Savienoto Valstu Kongresā solījis garantēt sociālās saziņas vietnes neitralitāti gaidāmajās pasaules valstu vadītāju un parlamentu vēlēšanās. Lai novērstu tās ļaunprātīgu izmatošanu, tiks izstrādāta īpaša programma un pieņemti papildu darbinieki.
Azerbaidžānā notiek prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas
Azerbaidžānā trešdien, 11.aprīlī, notiek prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas, kurās gaidāma līdzšinējā valsts galvas Ilhama Alijeva uzvara, autoritatīvajam līderiem nodrošinot ceturto termiņu amatā pēc kārtas. Ar naftu bagātās valsts lielākās opozīcijas partijas paziņojušas, ka vēlēšanas boikotēs.
Polijā piemin Smoļenskas aviokatastrofas astoto gadadienu
Polijā otrdien, 10.aprīlī, tiek pieminēta Smoļenskas aviokatastrofa, kurā pirms astoņiem gadiem gāja bojā toreizējais Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un citi poļu politiķi. Varšavā notiek vairāki piemiņas pasākumi, savukārt vadošie politiķi atkārtoti runā par Krievijas lomu šajā traģēdijā.
«Lufthansa» un «Air France» darbinieku streiki ietekmē tūkstošiem pasažieru
Otrdien, 10.aprīlī, streikojot divu Eiropas lielāko lidsabiedrību "Lufthansa" un "Air France" darbiniekiem, tika atcelti simtiem reisu, ietekmējot ceļojumus tūkstošiem pasažieru. Ņemot vērā, ka Francijas lidsabiedrības darbinieki streikos arī trešdien, 11.aprīlī, un vēl četras dienas kādās no atlikušajām aprīļa mēneša dienām, tad aviokompānija "Air France" aicina savlaicīgi pasažieriem pārbaudīt savas iegādātās biļetes, vai nav notikušas izmaiņas.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti