Ārzemēs
Pēc bezpilota lidaprātu triecieniem izcēlušies ugunsgrēki «Saudi Aramco» naftas pārstrādes rūpnīcā un atradnēs
Saūda Arābijas valstij piederošās enerģētikas kompānijas "Saudi Aramco" naftas pārstrādes rūpnīcā un naftas atradnēs sestdien izcēlušies ugunsgrēki pēc tam, kad tās cieta no bezpilota lidaparātu triecieniem, paziņoja karalistes Iekšlietu ministrija. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmušies kaimiņvalsts Jemenas nemiernieku kaujinieki hutieši, pret kuriem Saūda Arābija jau vairākus gadus izvērsusi karu. Uzbrukumi energouzņēmuma Armaco naftas objektiem notiek laikā, kad valstij piederošā kompānija gatavojas debitēt akciju tirgū – tas varētu kļūt par pasaulē lielāko sākotnējo publisko piedāvājumu.
Bijušais britu premjers Kamerons kritizē Džonsona «Brexit» stratēģiju
Nevar izslēgt vēl vienu referendumu par Breksit jautājumu, jo ir jāatrod veids, kā izkļūt no strupceļa. Tā uzskata bijušais britu premjers Deivids Kamerons, kurš savulaik ierosināja 2016.gadā notikušo referendumu, kurā briti nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības. Sestdien publicētā intervijā Kamerons komentē notikumus pirms trim gadiem, kritizē pašreizējā premjera Borisa Džonsona "Brexit" stratēģiju, bet izstāšanās atbalstītājus – par „patiesības noklusēšanu”.
Krievija gatava miera sarunām ar Ukrainu
Krievija ir gatava miera sarunām Parīzē ar Ukrainu, Franciju un Vāciju, taču Maskavai ir priekšnoteikumi – paziņoja Krievijas prezidenta padomnieks Jurijs Ušakovs.
Parīzē satiksmi paralizē streiks pret atteikšanos no priekšrocībām pensiju saņemšanā
Protestējot pret pensiju sistēmas reformām, Parīzē streikoja metro darbinieki, kas izraisīja milzīgus satiksmes sastrēgumus. Slēgta bija lielākā daļa Parīzes metro līniju, un šis bija lielākais metro darbinieku streiks pēdējo vairāk nekā desmit gadu laikā. Francijā plāno ieviest vienotu pensiju sistēmu, ar to aizstājot vairākus desmitus pensiju sistēmu, kas patlaban darbojas Francijā. Tomēr virknei profesiju grupu tas draud ar priekšrocību zaudēšanu. Arī nākamajās nedēļās gaidāmi streiki un demonstrācijas.
Spānijas dienvidaustrumus skārusi simtgades vētra
Spānijas dienvidaustrumus skārusi spēcīgākā vētra vairāk nekā simt gadu laikā, izraisot plašus postījumus reģionā. Tiek ziņots par trim bojāgājušajiem – tie ir cilvēki, kas nespēja izkļūt no ūdens straumes aizskalotām automašīnām.
ASV atslepenos ar 11. septembra teroraktu organizatoriem saistītu Saūda Arābijas amatpersonu
Vien dienu pēc 2001. gada 11. septembra teroraktu piemiņas pasākumiem ASV Tieslietu ministrija paziņojusi, ka publiskos ilgstoši aizsargātu vārdu kādai Saūda Arābijas amatpersonai, kas tiek turēta aizdomās par saistību ar teroraktu. Personas vārds ilgi ticis turēts stingrā slepenībā, jo pēc teroraktiem ASV un Saūda Arābija cieši sadarbojās, lai iznīcinātu „Al Qaeda” tīklu Tuvajos Austrumos un Dienvidāzijā.
ASV demokrātu prezidenta amata kandidāti debatēs vienojas Trampa kritizēšanā
Hjūstonā, ASV, aizvadītas trešās demokrātu prezidenta amata kandidātu debates, kurās pirmo reizi aci pret aci satikās visi trīs demokrātu favorīti Džo Baidens, Elizabete Vorena un Bērnijs Sanders, kā arī vēl septiņi demokrātu kandidāti. Trīs stundu garumā asākās diskusija izvērtās par veselības aprūpes pieejamību, taču visnesaudzīgāk tika kritizēta pašreizējā prezidenta nācijas sašķelšanas un pašizolācijas politika.
Britu parlamenta spīkers: Darīsim visu, lai piespiestu premjeru pildīt likumu
Lielbritānijas parlaments darīs visu, lai piespiestu premjeru pildīt likumu. Tā norādīja Apvienotās Karalistes parlamenta apakšpalātas spīkers Džons Berkovs. Viņš uzstāja, ka Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības tikai uz tādiem nosacījumiem, kādiem skaidri būs piekrituši parlamenta deputāti. Tikmēr amatpersonas Briselē saka, ka joprojām nav redzējušas nevienu nopietnu priekšlikumu no Londonas.
Spānijā plūdu dēļ slēgtas skolas
250 tūkstoši bērnu nevar apmeklēt skolu pēc mācību iestāžu slēgšanas 84 Spānijas pašvaldībās. Tam par iemeslu – lietusgāzes, kas naktī uz ceturtdienu skārušas valsts dienvidaustrumus un izraisījušas plašus plūdus Valensijas reģionā.
ASV Augstākā tiesa atļauj ieviest patvēruma lūgšanas iespēju ierobežojumus
ASV Augstākā tiesa trešdien atļāva prezidenta Donalda Trampa administrācijai ieviest patvēruma lūgšanas iespēju ierobežojumus, kuri neļaus vairumam migrantu no Centrālamerikas lūgt patvērumu ASV. Migrantu tiesību aizstāvji uzskata Trampa administrācijas politiku par nežēlīgu mēģinājumu neielaist valstī imigrantus un sola turpināt cīņu pret šo politiku.
Jaunākie
Interesanti