Ārzemēs
ASV pastiprina cīņu pret Covid-19
Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits strauji pieaug arī Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kur augstākais inficēto skaits reģistrēts Ņujorkas štatā. Tikmēr pēc iedzīvotāju skaita lielākajā pavalstī Kalifornijā izdots rīkojums visiem iedzīvotājiem palikt mājās. Vienlaikus Savienotajās Valstīs turpinās spraigas diskusijas par drošības pasākumu apjomu un trieciena mazināšanu valsts ekonomikai.   
Lietuvā problēmas ar reaģentu piegādēm; uz brīdi var pārtraukt Covid-19 testus
Lietuvā uz brīdi var pārtraukt koronavīrusa testus, jo ir problēmas ar jaunu reaģentu piegādēm, piektdien, 20. martā, atzina amatpersonas. Lietuvā līdz šim reģistrēts 51 saslimšanas gadījums, kas ir mazākais skaits Baltijas valstīs. Tomēr mūsu dienvidu kaimiņvalstī arī veikts vismazāk koronavīrusa testu. Inficēšanās apstiprināta arī kādam mediķim.
Indijā izpildīts nāvessods četriem grupveida izvarotājiem
Indijā piektdien, 20. martā, tika izpildīts nāvessods četriem vīriešiem, kurus tiesa atzinusi par vainīgiem medicīnas studentes grupveida izvarošanā. Vīrieši noziegumu pastrādāja pirms astoņiem gadiem galvaspilsētā Deli. Notikušais izsauca masu protestus gan pašā Indijā, gan starptautiska sašutuma vilni.
Somija trešo gadu atzīta par pasaulē laimīgāko valsti
ANO ekspertu pētījumā, kas veikts 156 pasaules valstīs, noskaidrots, ka planētas laimīgākā valsts jau trešo gadu pēc kārtas ir Somija, piektdien pavēstīja pētījuma veicēji. No Baltijas valstīm par laimīgāko atzīta Lietuva.
Vācijā šonedēļ arestēti vairāki galēji labējās ekstrēmistu grupas locekļi
Pēc Vācijas policijas veiktās kratīšanas 10 dažādās federālajās zemēs šonedēļ izdevās aizturēt vairākus radikālā grupējuma „Reichsbürger” jeb “Reiha pilsoņi” kustības locekļus. Šīs galēji labējās organizācijas biedri un atbalstītāji neatzīst mūsdienu Vācijas valsti un uzskata sevi par Vācijas Impērijas pilsoņiem, kas pastāvēja līdz Pirmajam pasaules karam.
Vēlēs Amerikas valstu organizācijas ģenerālsekretāru
Neraugoties uz jaunā koronavīrusa globālo pandēmiju, piektdien ASV galvaspilsētā Vašingtonā sapulcēsies Amerikas valstu organizācijas dalībvalstu pārstāvji, lai izraudzītos organizācijas ģenerālsekretāru. Uz augsto amatu pretendē divi kandidāti.  
Eiropa cīnās pret Covid-19
Itālijā, Spānijā, Francijā un Beļģijā ieviesti ļoti stingri ierobežojošie pasākumi. Gaidāms, ka Itālija, kas bija pirmā Eiropas valsts, kas 12. martā noteica ierobežojumus uz divām nedēļām, tos, visticamāk, pagarinās. Smaga situācija veidojas arī Spānijā, kur aizvadītās dienas laikā strauji pieaudzis nāves gadījumu skaits no vīrusa – sasniedzot 803.
Arī Āfrikā pieaug Covid-19 izplatība; bažas par vājo veselības aprūpes sistēmu
Koronavīrusa Covid-19 gadījumu skaits pasaulē šonedēļ pārsniedzis 200 000. Vissmagāk līdz šim tika skarta Ķīna, Dienvidkoreja un arī Eiropa. Tomēr vīrusa izplatība pieaug arī Āfrikā, kur skarta vairāk nekā puse no 54 kontinenta valstīm. Vairākās Āfrikas valstīs vēl svaigā atmiņā palicis Ebolas vīrusa uzliesmojums. Bažas rada arī daudzviet vājā stāvoklī esošā veselības aprūpes sistēma.
Ķīnā Covid-19 uzliesmojums noplok
Ķīnā diennakts laikā nav reģistrēts neviens jauns “pašmāju” inficēšanās gadījums ar koronavīrusu “Covid-19”  – pirmo reizi kopš janvāra. Vienlaikus apstiprināta saslimšana vairāk nekā 30 cilvēkiem, kuri ieradušies no ārvalstīm. Ķīnai, kur sākās Covid-19 epidēmija, izdevies pakļaut kontrolei vīrusa izplatīšanos iekšzemē. Taču Āzijas valstīm tagad draud “importēto” inficēšanos izraisīts otrs epidēmijas vilnis.   
Eiropas Komisija veidos medicīniskā aprīkojuma krājumus
Ceturtdien, 19. martā, Eiropas Komisija (EK) nolēma izveidot medicīniskā aprīkojuma, piemēram, ventilatoru un aizsargmasku, stratēģiskus “rescEU” krājumus, lai palīdzētu Eiropas Savienības (ES) valstīm saistībā ar Covid-19 pandēmiju, liecina EK informācija.
Tukšajā Venēcijā kanāli atkal kļuvuši dzidri
Venēcijas ielas koronavīrusa dēļ kļuvušas tukšas, un tas ievērojami uzlabojis ūdens kvalitāti pilsētas izslavētajos kanālos. Tas kļuvis tik dzidrs, ka pa ilgiem laikiem ūdenī atkal redzamas zivis.
Jaunākie
Interesanti