Ārzemēs
Grieķijā notiek ārkārtas parlamenta vēlēšanas
Svētdien, 7.jūlijā, Grieķijā notiek ārkārtas parlamenta vēlēšanas. Uzvara tajā tiek prognozēta opozīcijas partijai “Jaunā demokrātija”. Tādēļ pašreiz pie varas esošais premjers Aleksis Ciprs, kurš vada kreisi noskaņoto partiju “Syriza”, visticamāk, varētu zaudēt savu amatu.
Karstuma vilnis Aļaskā
Aiz polārā loka esošajā ASV Aļaskas štatā piedzīvots neparasts karstums. Štata lielākajā pilsētā Ankoridžā reģistrēta 32 grādu temperatūra, pārsniedzot 1969.gada 29,4 grādu rekordu.
Starptautiskā Valūtas fonda vadību varētu pārņemt Anglijas Bankas vadītājs
Par jaunu Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektoru varētu kļūt Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnijs. Tādu iespēju sarunā ar žurnālistiem pieļāva Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs. Kā zināms, līdzšinējā Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda ir izvirzīta Eiropas Centrālās bankas vadītājas amatam. Viņa varētu to ieņemt no 1. novembra.
Kaliforniju satricina 7,1 magnitūdas zemestrīce
Piektdien, 5.jūlijā, ASV dienvidu Kalifornijas reģionu satricinājusi pēdējās divās desmitgadēs spēcīgākā zemestrīce, kas sasniegusi 7,1 magnitūdu, ziņo aģentūra AFP. Tiek uzskatīts, ka tas ir ceturtdienas, 4.jūlija, zemestrīces turpinājums. Tomēr pretēji tam, kā tas notiek vairumā gadījumu, šoreiz vēlākais grūdiens bija spēcīgāks par pirmo.
Lielbritānijā sāksies balsošana par Mejas pēcteci
Sestdien Konservatīvās partijas biedri sāks balsot par nākamo partijas līderi un premjerministres Terēzas Mejas pēcteci. Uz šo amatu pretendē Boriss Džonsons un ārlietu ministrs Džeremijs Hants. Aptaujas liecina, ka lielākas izredzes uzvarēt šajā 160 000 partijas biedru balsojumā ir Džonsonam, kurš vēlas, lai Lielbritānija 31. oktobrī pamet Eiropas Savienību ar vai bez vienošanās.
Lietuvā izveido jaunu koalīciju
Četru Lietuvas partiju līderi un premjerministrs Sauļus Skvernelis šodien parakstījuši līgumu par jaunas koalīcijas izveidi. Lietuvas parlamentā, kurā ir pavisam 141 deputāts, tā kontrolēs 76 mandātus.
Sudānā militārā padome un opozīcija vienojas par valsts pārvaldi līdz vēlēšanām
Sudānā pie varas esošā Pagaidu militārā padome un opozīcija beidzot panākusi vienošanos par varas sadali pārejas posmā līdz vēlēšanām. Puses vienojušās izveidot valsts pārvaldes padomi, kurās prezidents rotācijas kārtībā būs militārpersona vai civilists. Vienošanās arī paredz veikt izmeklēšanu par jūnija notikumiem, kad galvaspilsētā Hartūmā tika nogalināti vairāk nekā 100 protestētāji.
Vācijā pastu piegādā arī ar laivu
Pastu jau izsenis piegādā ar divriteni, ar auto, ar lidmašīnām un mūsdienās arī ar droniem. Taču attīstītajās rietumvalstīs ir arī tādi nostūri, kur pasta piegāžu veids nemainās jau vairāk nekā simts gadu. Šprēvaldē Vācijā to dara ar laivu.  
Grieķijā gatavojas parlamenta vēlēšanām
Grieķijā turpinās gatavošanās svētdien, 7.jūlijā, gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Socioloģisko aptauju dati liecina, ka uzvaru tajās varētu gūt “Jaunās demokrātijas” partija.
Tramps Neatkarības dienas runā slavina ASV diženumu
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) plaši atzīmēti nacionālie svētki – Neatkarības diena.  Svinīgajā runā galvaspilsēta Vašingtonā prezidents Donalds Tramps slavināja ASV diženumu un bruņotos spēkus, taču izvairījās no politiskiem jautājumiem.
Karstuma dēļ ierobežo piekļuvi Atēnu Akropolei
Grieķijas galvaspilsētas Atēnu varas iestādes uz laiku ierobežojušas piekļuvi ievērojamākajam arheoloģiskajam piemineklim - Akropolei.  Tā iemesls ir lielais karstums, kas pārņēmis valsti.  
Jaunākie
Interesanti