Ārzemēs
Lietuvā pašvaldību vēlēšanu otrajā kārtā vēlē vietvaru mērus
Lietuvā svētdien, 17. martā, notiek pašvaldību padomju un mēru vēlēšanu otrā kārta. Tajā jāizrauga 41 pašvaldības mērs. Viņus tikai otro reizi kopš Lietuvas neatkarības atjaunošanas ievēl tiešā balsojumā. Līdz tam viņus ievēlēja pašvaldību padomju locekļi.
Pētnieks: Asi kritizētā Orbāna plakātu kampaņa veicina viņa vēlētāju atbalstu
Ungārija ar tās premjeru Viktoru Orbānu un viņa labējo partiju “Fidesz” gadiem ir bijis neērts Eiropas Savienības dalībnieks. Migrācijas jautājumos Orbāns vienmēr nostājies opozīcijā Briselei un vairākumam dalībvalstu un noraidījis visus pārmetumus par mediju brīvības ierobežošanu un apdraudēto tiesiskumu Ungārijā. Taču tagad Orbāns pārkāpis sarkano līniju un viņa politiskajam spēkam draud izslēgšana no ietekmīgās Eiropas Tautas partiju politiskās grupas.
Pasaulē piemin Jaunzēlandes slaktiņa upurus
Dažādās pasaules valstīs sestdien, 16.martā, sarīkoti protesti un lūgšanas, pieminot Jaunzēlandē notikušo teroraktu. Uzbrukumos divām mošejām Kraistčērčā tika nogalināti 49 un ievainoti vēl desmitiem cilvēku.
Slovākijā iedzīvotāji vēlē prezidentu
Slovākijas iedzīvotāji balso par nākamo valsts prezidentu. Kopumā vēlēšanās startē 13 kandidāti, tostarp arī pašreizējais Eiropas Komisijas viceprezidents Marošs Šefčovičs.
Jaunzēlandes slaktiņš atgādina - jākoncentrējas arī uz labējā ekstrēmisma apkarošanu
Austrālijā dzimušais Jaunzēlandes masu slaktiņa sarīkotājs Brentons Tarants pirms uzbrukuma izplatītajā manifestā sevi nosaucis par rasistu un fašistu, kā arī paziņojis, ka iedvesmojies no norvēģu terorista Andersa Bēringa Breivīka un citiem masu slepkavām radikāli labēju uzskatu vārdā. Eksperti norāda – šis ir kārtējais atgādinājums, ka pretterorisma aktivitātēm ir vairāk jākoncentrējas arī uz labējā ekstrēmisma apkarošanu.
Izraēla veic uzlidojumus Gazas joslai
Izraēla piektdien, 15. martā, veikusi uzlidojumus grupējuma “Hamas” objektiem Gazas ostas dienvidos. Pēc valsts izplatītā paziņojuma, tā bijusi atbilde uz raķešu uzbrukumu Telavivai.  
Aktīvisti: Bojāgājušo skaits Sīrijas pilsoņkarā pārsniedz 370 000
Sīrijas pilsoņkara astoņos gados dzīvību zaudējuši vairāk nekā 370 000 cilvēku, arī 112 000 mierīgo iedzīvotāju, piektdien pavēstīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR), kas veic kara plosītās valsts monitoringu.
Pārmaiņas piecus gadus pēc neatzītā Krimas referenduma. Ukraiņu redzējums
Februāra otrajā pusē apritēja pieci gadi kopš traģiskajiem notikumiem Kijevas centrā, kad Maidana protestu laikā tika nogalināti 100 cilvēki. 16. martā aprit arī pieci gadi kopš starptautiski neatzītā referenduma par Krimas pievienošanu Krievijai. 2014. gadā, vēl pirms šī referenduma, Latvijas Radio apmeklēja Krimu un ceļā uz turieni uz mirkli piestāja arī Kijevā. Šī gada marta sākumā Latvijas Radio Kijevā atgriezās vēlreiz.
Jaunākie
Interesanti