Ārzemēs
Britu parlaments atkārtoti atbalsta «Brexit» līgumu pārkāpjošo likumu
Lielbritānijas parlaments atkārtoti atbalstījis likumu, kas pārkāpj izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības. Tomēr jau nākamnedēļ gaidāmas augsta līmeņa britu valdības un bloka amatpersonu sarunas par savstarpējām attiecībām nākotnē.

Galīgo lēmumu britu parlaments pieņems nākamajā otrdienā, bet pēc tam sekos divus mēnešus ilga likumprojekta izvērtēšana Lordu palātā. Tomēr eksperti ir vienisprātis, ka ar otrdienas balsojumu apakšnama deputāti skaidri parādīja nevēlēšanos piekāpties Briseles prasībām.
Somijā aizliedz neonacistu organizāciju
Somijas Augstākā tiesa aizliegusi  neonacistu organizāciju “Ziemeļu pretošanās kustība”. Tā ļaunprātīgi izmantojusi tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību.
Briselē diskusijas par tiesiskumu Polijā un Ungārijā bez būtiskiem rezultātiem
Bez taustāmiem rezultātiem Briseles varas gaiteņos turpinās diskusijas par tiesiskumu Polijā un Ungārijā. Pēc ilgāka pārtraukuma otrdien, 22. septembrī, bloka valstu ministri vēlreiz apsprieda pašreizējo situāciju. Tomēr Varšavas un Budapeštas amatpersonas apgalvo, ka viņu valstī ar demokrātiju viss ir kārtībā. Šis divas valstis arī visskaļāk iebilst pret mēģinājumiem izveidot jaunu mehānismu, kas par tiesiskuma pārkāpumiem varētu liegt pieeju Eiropas fondiem.
Krievijā aiztur ietekmīgu reliģiskas sektas līderi
Krievijā aizturēts ietekmīgas reliģiskas sektas līderis Visarions un divi viņa līdzgaitnieki. Viņš sevi uzdeva par Jēzus Kristus reinkarnāciju, un viņam ir vairāki tūkstoši sekotāju.
 
Operācija notika Visariona dibinātajā ciematā “Saules pilsēta”, un tajā bija iesaistīti Federālā drošības dienesta un citu spēka struktūru darbinieki. Izplatītajā videoierakstā redzams, kā maskās tērpti īpašo uzdevumu vienības kaujinieki iesēdina helikopterā 59 gadus veco Visarionu un vēl divus vīriešus.
Kanādā notiks uzticības balsojums Trudo valdībai
Kanādas premjerministrs Džastins Trudo trešdien, 23. septembrī, atklās parlamenta kārtējo sesiju, iepazīstinot ar valdības turpmākajiem plāniem, tostarp reaģējot uz Covid-19 pandēmiju un cenšoties atgūties no tās radītajām sekām. Šai uzrunai sekos arī uzticības balsojums Trudo kabinetam, un netiek izslēgts, ka vēl šoruden Kanādā varētu notikt ārkārtas vēlēšanas.
ANO: pasaulei ciešāk jāsadarbojas cīņā pret Covid-19 un jāizvairās no jauna aukstā kara
Pasaulei ir ciešāk jāsadarbojas cīņā pret Covid-19 pandēmiju un jāizvairās no jauna aukstā kara starp ASV un Ķīnu. Ar šādu aicinājumu otrdien, 22. septembrī, klajā nācis ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs, kurš uzrunāja ANO ģenerālās asamblejas 75. sesijas dalībniekus. Gutērrešs arī aicinājis ANO Drošības padomi aktivizēt darbu pie tā, lai līdz gada beigām būtu iespējams noslēgt globālu pamieru un apturēt bruņotos konfliktus.
Tramps Augstākās tiesas tiesneša amatam izskata piecu sieviešu kandidatūras
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka iespējamai nominēšanai ASV Augstākās tiesas tiesneša amatam šobrīd tiek rūpīgi izvērtētas piecu sieviešu kandidatūras. Par savu izvēli Tramps paziņošot piektdien vai sestdien. Tikmēr demokrāti un Trampa sāncensis Džo Baidens nebūt nav priecīgi par tik ātru tiesneša izvēles procesu.
Bulgārijā jau divus mēnešus demonstrācijās prasa premjera un ģenerālprokurora atkāpšanos
Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā un citviet valstī šodien paredzēta kārtējā plašā protesta demonstrācija pret premjerministru Boiko Borisovu. Jau vairāk nekā divus mēnešus protestētāji pieprasa premjerministra un valsts ģenerālprokurora atkāpšanos, apsūdzot viņus korupcijā un varas ļaunprātīgā izmantošanā. Šajā laikā ir izskanējusi asa kritika pret Eiropas Savienības institūcijām, kuras par notiekošo Bulgārijā izturas visai piesardzīgi, lai arī komentētāji norāda uz nopietniem likuma varas pārkāpumiem.
ANO atzīmē 75 gadu jubileju
Apvienoto Nāciju organizācijā (ANO) sarīkota īpaša svinīga sēde, kas veltīta tās dibināšanas 75.gadadienai. Organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs uzrunā norādīja, ka jubileja tiek sagaidīta sarežģītā laikmetā, kurā cilvēki saskaras ar diskrimināciju, nabadzību un draudiem drošībai.
Eksperts: Ar Covid-19 diennaktī inficēto skaits Lielbritānijā oktobrī var sasniegt 50 000
Lielbritānijā oktobra vidū ar Covid-19 vienā diennaktī inficēto cilvēku skaits sasniegs 50 000, ja vien netiks sperti nepieciešamie drošības pasākumi un sabiedrība situāciju neuztvers nopietni. Par to pirmdien britus brīdināja Lielbritānijas valdības galvenais zinātniskais padomnieks Patriks Vallancs. Savukārt iedzīvotājus ierobežojumi neapmierina, un viņi rīko protestus.
Tihanovska Briselē: Bez ārvalstu atbalsta Lukašenko režīmam naudas pietiks 5-8 nedēļām
Bez ārvalstu atbalsta pašreizējā Baltkrievijas līdera Aleksandra Lukašenko režīmam pietiks naudas vēl tikai piecām līdz astoņām nedēļām. Pēc tam viņš nespēs samaksāt pat algas milicijai un OMON. Tā pirmdien, 21. septembrī, Briselē paziņoja Baltkrievijas opozīcijas politiķe Svetlana Tihanovska un viņas sabiedrotie. Tādēļ, pēc viņas domām, ir būtiski nedot naudu Lukašenko režīmam.
Jaunākie
Interesanti