Ārzemēs
Lielbritānija lūdz atlikt «Brexit» līdz 30.jūnijam
Lielbritānija ir lūgusi Eiropas Savienību (ES) atlikt "Brexit" līdz 30. jūnijam, trešdien parlamentā paziņoja premjerministre Terēza Meja. Brisele gan brīdina, ka atlikšanai varētu būt nopietni tiesiski un politiski riski, jo pa vidu ir Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas.
Orbāns negrasās mainīt partijas «Fidesz» politiku
Eiropas Tautas partija  (EPP) šodien spriedīs par Ungārijas valdošās partijas „Fidesz” turpmāko atrašanos partijā. Tās izslēgšanu no Eiropas Tautas partijas rindām ir pieprasījušas 13 citas partijas, apgalvojot, ka Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna īstenotā politika ir pretrunā Eiropas vērtībām. Viktors Orbāns ir atvainojies par saviem iepriekš izteiktajiem apvainojumiem Eiropas Tautas partijas virzienā, taču „Fidesz” īstenoto politiku mainīt negrasās. Tā vietā viņš ir gatavs izskatīt iespējas sadarboties arī ar citām Eiropas Parlamentā pārstāvētajām politiskajām grupām.
Ciklona «Idai» upuru skaits vēl var pieaugt; aicina palīdzēt skartajām valstīm
Mozambikas valsts prezidents Filipe Njusi noraizējies, ka ciklons „Idai” var būt prasījis vairāk nekā vienu tūkstoti cilvēku dzīvību. Tā viņš norādījis vietējai radiostacijai, uzsverot, ka lielā vētra radījusi liela apmēra humāno katastrofu. Reaģējot uz notikušo, Dienvidāfrika un ANO aicina palīdzēt visām stihijas skartajām valstīm, tostarp Zimbabvei un Malāvi.
Saistībā ar Utrehtas apšaudi aizturēti trīs cilvēki
Saistībā ar pirmdien, 18. martā, notikušo apšaudi Nīderlandes pilsētā Utrehtā, kur gāja bojā trīs un ievainojumus guva pieci cilvēki, policija aizturējusi jau trešo personu. Apcietinājumā vēl aizvien atrodas arī galvenais aizdomās turētais – 37 gadus vecais Turcijā dzimušais Gokmans Taniss. Policija viņa automašīnā atradusi vēstuli, kas varētu norādīt uz terorisma motīvu.  
Britu politiķi sāk skaidrāk apzināties - ar «Brexit» tā ilgi turpināt nevar. Intervija ar lordu Bosvelu
Lielbritānijas parlaments nevar trešo reizi balsot par to pašu izstāšanās līgumu - paziņojis šī parlamenta spīkers Džons Berkovs. Tādēļ līdzšinējie valdības mēģinājumi pārliecināt vienošanās pretiniekus tomēr par to nobalsot ir izrādījušies veltīgi. Lielbritānijas parlamenta Lordu palātas ES lietu komitejas priekšsēdētājs lords Bosvels intervijā Latvijas Radio atzina, ka daudzi politiķi arvien skaidrāk sāk apzināties, ka ilgi tā turpināt nevar.
Parīzē varētu aizliegt protestus Elizejas laukos
Francijas varas iestādes gatavojas aizliegt protesta akciju rīkošanu Elizejas laukos Parīzē un citās  galvaspilsētā populārās vietās. Tā iemesls ir sestdien notikušās nekārtības, kuru dēļ radušies būtiski postījumi ēkām un infrastruktūras objektiem.
Francijā notiek 24 stundu vispārējs streiks
Vairākas Francijas vadošās arodbiedrības otrdien, 18. martā, aicinājušas savus atbalstītājus piedalīties 24 stundu vispārējā streikā, pieprasot lielākas algas, pensijas un sabiedriskos pakalpojumus, kā arī zemākus nodokļus. Protestu dēļ varētu būt ievērojami apgrūtināta satiksme.
Jaunākie
Interesanti