Ārzemēs
Situācija uz Ukrainas–Krievijas robežas saspringta
Ukrainas–Krievijas robežrajonos spriedze paliek nemainīgi augsta, un jau nākamnedēļ šo situāciju videosamitā pārrunās ASV prezidents Džo Baidens ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Rietumi apgalvo, ka Krievija pastiprinājusi savu militāro klātbūtni Ukrainas robežas tuvumā un, iespējams, plāno militāru uzbrukumu. Maskava gan to noliedz un apsūdz Rietumus saspīlējuma vairošanā.
Pāvests: Eiropu migrācijas jautājumā «plosījis nacionālistisks egoisms»
Pāvests Francisks sestdien, 4. decembrī, ieradies vizītē Grieķijā, lai uzlabotu sarežģītās attiecības ar šīs valsts pareizticīgo baznīcu. Šī ir pirmā pāvesta vizīte šajā valstī pēdējo 20 gadu laikā. Sagaidāms, ka divas dienas ilgās vizītes laikā pāvests apmeklēs arī migrantu nometnes Lesbas salā. Uzsākot vizīti Francisks sacīja, ka Eiropu migrācijas jautājumā "plosījis nacionālistisks egoisms".
Polijā nelikumīgi cenšas iekļūt vēl 62 migranti
No Baltkrievijas puses turpinās migrantu mēģinājumi nelikumīgi iekļūt Eiropas Savienībā (ES). Aizvadītajā diennaktī Polijā centušies iekļūt vēl 62 cilvēki, bet Lietuvā – 30.
Irānas kodolsarunas joprojām bez rezultātiem; puses vaino viena otru
Pagājušajā pirmdienā pēc piecu mēnešu pārtraukuma Vīnē atsākās starptautiskās sarunas par Irānas kodolpaktu. Analītiķi uzreiz brīdināja par nopietniem šķēršļiem 2015. gada starptautiskā kodolpakta ātras atjaunošanas ceļā. Sarunu septītā kārta šonedēļ noslēdzās bez rezultātiem, un abas puses nespējā panākt vienošanos vaino viena otru. Kā iemesls tam, ka ledus nav izkustējies, tiek minētas Irānas prasītās izmaiņas vienošanās tekstā, kas esot nereālistiskas.
Ārpolitikas eksperti: Putins var kļūt par savas draudu politikas ķīlnieku
Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzskata turpmāku NATO paplašināšanos uz austrumiem par “sarkano līniju”, kuras pārkāpšanu Krievija negrasās pieļaut, bet regulāri izteiktie draudi Ukrainai kādā brīdī var pamudināt Putinu uz atkārtotu agresiju, LTV raidījumam “Pasaules panorāma” stāsta ārpolitikas eksperti.
Covid-19 omikrona variants apgrūtina Austrālijas plānus par robežu atvēršanu
Covid-19 pandēmijas laikā Austrālija ieviesa vienus no stingrākajiem ierobežojumiem pasaulē; Austrālijas pilsoņiem bija nepieciešama īpaša atļauja, lai ieceļotu un izceļotu no valsts. Vakcinācijas kampaņa devusi iespēju samazināt ierobežojumus un atvērt robežas, taču jaunais Covid-19 omikrona variants atkal apgrūtina šīs ieceres.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt