Ārzemēs
Sākotnējie rezultāti: Izraēlas parlamenta vēlēšanās Netanjahu partija otrajā vietā
Benjamina Netanjahu vadītajai partijai "Likud" nav izdevies iegūt vairākumu Izraēlas parlamentā, tā ir tikai otrajā vietā aiz opozīcijas "Zilā un baltā" alianses, ko vada Benijs Gancs, liecina sākotnējie vēlēšanu rezultāti. Neviena no partijām vēl nav pasludinājusi savu uzvaru, taču jau izskanējušas runas par nacionālās vienotības valdības izveidi, kas varētu nozīmēt arī Netanjahu valdīšanas beigas.
Spānijā novembrī rīkos parlamenta ārkārtas vēlēšanas
Spānijā notiks vēl vienas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas – tā tikai pusgadu pēc iepriekšējām paziņojis Spānijas premjers Pedro Sančess. Spānijai tās būs ceturtās parlamenta vēlēšanās četru gadu laikā. Sančesa sociālisti uzvarēja aprīļa vēlēšanās, taču tā arī nav spējuši vienoties ar citām partijām par koalīcijas izveidošanu. Nav garantēts, ka jaunas vēlēšanas atrisinās politisko strupceļu.
Džonsons sola ievērot bezvienošanās «Brexit» bloķējošo likumu un reizē izstāties no ES 31.oktobrī
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons paziņojis, ka ievēros likumu, taču nodrošinās valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) līdz oktobra beigām neatkarīgi no tā, vai būs panākta vienošanās. Līdz ar to viņš nonācis pretrunās ar parlamenta pieņemto likumu, kas bloķē bezvienošanās “Brexit”. Tikmēr tiesa šonedēļ varētu paziņot, vai viņa lēmums apturēt parlamenta darbu bijis likumīgs
Maskava un Minska gatavojas padziļināt integrāciju; izskan bažas par «anšlusu»
Krievija un Baltkrievija ir gatavas ievērojami padziļināt ekonomisko integrāciju, kas paredzētu gan vienotu regulatoru izveidi, gan nodokļu kodeksu saskaņošanu, gan vienotu ārējo tirdzniecību, ziņo Krievijas izdevums „Kommersant”, pirmo reizi publiskojot detaļas par līgumu, ko Krievijas un Baltkrievijas prezidenti gatavojas parakstīt 8. decembrī. Baltkrievijas medijos šāds plāns nosaukts par aneksijas mēģinājumu, bet pilsoniskie aktīvisti rosina aktīvi iestāties par abu valstu savulaik noslēgtā Savienības valsts līguma atcelšanu.
Saūda Arābijas naftas rūpnīcai, iespējams, uzbrukts ar Irānas ieročiem
Uzbrukumos Saūda Arābijas naftas ieguves un pārstrādes objektiem, iespējams, izmantoti Irānas ieroči. Šādu iespēju pieļāvusi Rijādas vadītā koalīcija, kas kaimiņvalstī Jemenā īsteno militāru operāciju pret šiītu nemierniekiem, un ASV amatpersonas. 

Koalīcijas pārstāvji informēja, ka turpinās izmeklēšana un visas pazīmes liecinot par Irānas ieroču izmantošanu. Eksperti patlaban arī mēģinot noskaidrot, no kurienes bezpilota droni palaisti.
Izraēlā parlamenta vēlēšanās Netanjahu cīnās par palikšanu pie varas
Otrdien, 17. septembrī, Izraēlā notiks parlamenta vēlēšanas. Amatu jau piekto termiņu pēc kārtas centīsies saglabāt līdzšinējais premjerministrs Benjamins Netanjahu, tomēr aptaujas liecina, ka ievērojams atbalsts ir arī viņa sāncensim Benijam Gancam. Tādēļ ir grūti prognozēt, kā balsos seši miljoni Izraēlas balsstiesīgo. Pirms vēlēšanām Netanjahu izpelnījies kritiku par solījumiem anektēt Jordānas ieleju.  
Gvaido: Venecuēlas opozīcijas sarunas ar valdību cietušas neveiksmi
Venecuēlas opozīcijas un valdības sarunas par Venecuēlas krīzes pārvarēšanu ir cietušas pilnīgu neveiksmi, paziņoja opozīcijas līderis Huans Gvaido, ar šo paziņojumu nākot klajā vairāk nekā piecas nedēļas pēc tam, kad prezidenta Nikolasa Maduro valdība sarunas bija pametusi.
Maskavā plaši kritizētā un apšaubītā lietā aktieri notiesā par vardarbību mītiņā
Maskavas tiesa 23 gadus vecam aktieriem Pāvelam Ustinovam piespriedusi trīs ar pusi gadus cietumā par vardarbību pret policiju opozīcijas protesta akcijas laikā, kaut viņš uzstāj, ka bijis tikai nejaušs garāmgājējs un mītiņā nepiedalījās. Notikuma vietā nofilmētā videomateriālā redzams, ka Pāvels Ustinovs ar telefonu rokā stāv pie metro stacijas, tad viņu pēkšņi sagrābj vairāki drošībnieki pilnā ekipējumā un sāk sist ar stekiem. Ustinovs notiesāts, neskatoties uz vairāku prominentu aktīvistu un kultūras darbinieku aicinājumiem viņu atbrīvot.
Demokrātijas principu ievērošana Ungārijā nonāk arī ES ministru redzeslokā
Demokrātijas un likuma varas principu ievērošana Ungārijā pirmdien, 16. septembrī, kļuva par vienu no jautājumiem, ko Briselē apsprieda Eiropas Savienības (ES) valstu ministri. Ir pagājis jau gads, kopš Eiropas Parlamenta deputāti ir apstiprinājuši ziņojumu, kurā detalizēti tiek uzskaitītas problēmas ar likuma varas principu ievērošanu Ungārijā. Runa ir gan par tiesu neatkarību, gan par spiedienu uz nevalstiskajām organizācijām, gan par vēršanos pret Centrāleiropas Universitāti. Tomēr oficiālā Budapešta turpina noliegt jebkādu problēmu esamību.
Jaunākie
Interesanti