Ārzemēs
Demisionē Francijas premjerministrs; viņa vietā - Žans Kastekss
Francijas premjerministram Eduāram Filipam iesniedzot atlūgumu, piektdien notika jau kādu laiku gaidītā Francijas valdības maiņa. Prezidents Emanuels Makrons iepriekš paziņoja, ka, lai izpildītu viņa prezidentūras atlikušo divu gadu uzdevumus, nepieciešama jauna komanda. Elizejas pils saimnieks premjera amatā iecēlis labējās opozīcijas locekli Žanu Kasteksu. Sagaidāms, ka izmaiņas varētu skart arī ministru posteņus.  
Krievijas opozīcija asi kritizē konstitucionālā referenduma norisi
Krievijas opozīcijas pārstāvji atkārtoti norāda, ka referendums par grozījumiem konstitūcijā nav noritējis godīgi un notikusi krāpšanās. Savukārt oficiālā Maskava balsojumu nodēvējusi par uzvaru, kas skaidri parādot iedzīvotāju attieksmi. 

Krievijas neatkarīgā vēlēšanu novērotāju organizācija “Golos” informē, ka desmitiem miljoniem vēlētāju nebija iespēju nobalsot neitrālās vietās. Daudzi iedzīvotāji bija spiesti nodot savas balsis uzņēmumos un institūcijās, kur vēlēšanu procesu var kontrolēt vadība. Nav pieņemama situācija, ka lielākā daļa cilvēku nobalsoja pirms galvenās balsošanas dienas, un falsificēti arī referenduma rezultāti.
ES notikumu TOP3: Vācijas prezidentūra, sarunas ar Londonu, Sīrija
Ir sācies jūlijs, gads ir izlēmīgi sācis virzīties uz otru pusi. Nākamie seši mēneši solās būt sarežģītu diskusiju un politiskās tirgošanās pilni – gaidāmas sarunas par Eiropas ekonomikas atkopšanas fonda finansējuma sadalījumu laikam pēc Covid-19, diskusijas par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu un sarunas par turpmākajām 27 valstu bloka attiecībām ar Lielbritāniju. Un tas viss – Vācijas kā Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidējošās valsts modrā  uzraudzībā.
6. decembrī notiks Venecuēlas parlamenta vēlēšanas
Šā gada 6. decembrī notiks Venecuēlas parlamenta - Nacionālās asamblejas - vēlēšanas. Prezidents Nikolass Maduro aicināja visus valsts iedzīvotājus tajās piedalīties un pauda cerību, ka tās palīdzēs atrisināt krīzi valstī.
Krievijā un Baltkrievijā Covid-19 izplatās strauji
Baltijas valstīs ik dienu reģistrē pāris jaunu Covid-19 gadījumu. Lietuvā pēdējā diennaktī reģistrēti septiņi jauni saslimšanas gadījumi. Pieci no inficētajiem cilvēkiem vīrusu atveduši no ārzemēm. Igaunijā inficēšanās apstiprināta vienam cilvēkam, bet Latvijas austrumu kaimiņos vīruss izplatās straujāk.
ES nosoda Krievijas referenduma rīkošanu Krimā, Luhanskā un Donbasā
Eiropas Savienība (ES) neatzīst Krimā, Donbasā un Luhanskā notikušā referenduma par izmaiņām Krievijas konstitūcijā rezultātus. Tāpat amatpersonas Briselē atgādināja, ka grozījumos ietvertā norma par Krievijas likumu pārākumu par starptautiskiem noteikumiem ir pretrunā ar Maskavas saistībām. 
Pekina izpelnās starptautiskās sabiedrības kritiku par jauno drošības likumu
Pēc jaunā Honkongas nacionālās drošības likuma stāšanās spēkā pirmajās dienās aizturēti vairāki simti Honkongas iedzīvotāju. Piemēram, par plakātiem, kas aicina iestāties par Honkongas neatkarību, tagad draud bargs cietumsods. Pekinu asi kritizē starptautiskā sabiedrība, norādot, ka ar jaunā likuma pieņemšanu honkongiešiem atņemtas vairākas brīvības un tiesības.
Ēģiptes piramīdas atkal pieejamas apmeklētājiem
Apmeklētāji atkal var apmeklēt Ēģiptes piramīdas, kas uz laiku bija slēgtas Covid-19 pandēmijas dēļ. Varas iestādes un speciālisti ierobežojumu periodu izmantoja, lai veiktu atjaunošanas un restaurācijas darbus.
Referendumā Krievijā 78% atbalstīja izmaiņas konstitūcijā
Krievijā noslēgusies tautas nobalsošana par izmaiņām valsts konstitūcijā, kas paver iespēju prezidentam Vladimiram Putinam saglabāt amatu līdz 2036. gadam. Provizoriskie balsošanas rezultāti liecina, ka gandrīz 80% nobalsojušo atbalstījuši Kremļa virzītos grozījumus Krievijas pamatlikumā.
Medijs: ES migrantu brīvprātīgās atgriešanās shēmā daudz trūkumu
Eiropas Savienības (ES) migrantu brīvprātīgās atgriešanās shēmā ir daudz trūkumu. To savā izmeklēšanā atklājusi raidorganizācija „Euronews”. Tieši šī programma tiek uzskatīta par flagmani bloka centienos apturēt migrantu nokļūšanu Eiropā. Tomēr atklāts, ka migranti pēc atgriešanās mītnes zemē nesaņem cerēto atbalstu un jau atkal domā par došanos atpakaļ uz Eiropu.
Jaunākie
Interesanti