Ārzemēs
«Spoku pilsēta» Hebrona – sadalītā vieta Izraēlas un palestīniešu konfliktā
Viens no sarežģītākajiem konfliktiem pasaulē šajā vietā ir kā uz delnas. Palestīnas pašpārvaldes otrajā lielākajā pilsētā Hebronā palestīniešu un Izraēlas konflikts ir sašķēlis cilvēkus, namus un ielas. Tur pabija LTV “Pasaules panorāma”, tiekoties ar vietējiem cilvēkiem un uzzinot, kādēļ palestīnieši to mēdz dēvēt par spoku pilsētu.     
Berlīnes mūra krišanas gadadienas svinības kulminēs ar koncertu sēriju pie Brandenburgas vārtiem
9.novembrī aprit 30 gadi kopš Berlīnes mūra krišanas. Nozīmīgo gadadienu Vācijas galvaspilsētā atzīmē ar piemiņas pasākumiem, kas vakarā kulminēs ar koncertu sēriju pie Brandenburgas vārtiem, kurā uzstāsies arī mūziķi no Latvijas. 30 gadus pēc Berlīnes mūra krišanas, kas komunistisko Austrumberlīni atdalīja no kapitālistiskās Rietumberlīnes, plaisas starp Vācijas austrumiem un rietumiem gan joprojām vēl nav pilnībā aizvērušās.
Baltijas valstu ārlietu ministri: Berlīnes mūra krišana nozīmēja neatgriezenisku «ļaunuma impērijas» sabrukumu
"9. novembrī aprit 30 gadu kopš Berlīnes mūra krišanas. Tas tieši un neatgriezeniski nozīmēja “ļaunuma impērijas” sabrukumu – komunisma tirānijai Eiropā tas bija beigu sākums. Berlīnes mūra sagraušana ļāva visām pakļautajām tautām atgriezties brīvas un demokrātiskas Eiropas saimē," norādīts Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ārlietu ministru kopīgajā paziņojumā 9.novembrī.
Berlīnes mūra krišanai – 30. gadadiena. Dzīve Vācijā pēc dzelzs priekškara
Sestdien, 9. novembrī, aprit 30 gadi, kopš kritis Berlīnes mūris. Tas ir simbolisks brīdis ne tikai Vācijai, jo iezīmēja dzelzs priekškara krišanu un Aukstā kara beigas, kas oficiāli tika izziņotas trīs nedēļas vēlāk. Vēl pēc gada notika Vācijas apvienošanās. Kādā noskaņojumā Berlīne svin šos 1989. gada vēsturiskos notikumus, kas satricināja un izmainīja pasauli?
Atliek karaspēka atvilkšanu no frontes līnijas Austrumukrainā
Ukrainas un Donbasa reģionā karojošo prokrievisko kaujinieku pārstāvji līdz sestdienai, 9. novembrim, atlikuši plānoto spēku atvilkšanu no konfliktējošo pušu sadursmes līnijas. Abas puses uzskata, ka kavēšanās ir saistīta ar otras puses neizdarību. Tikmēr atsevišķi Ukrainas parlamentā pārstāvētie politiskie spēki uzskata, ka Ukrainai būtu jāizstājas no Minskas sarunu procesa un jāgaida brīdis, kad Ukrainas pozīcijas būs nostiprinājušās.
Spānijā gatavojas parlamenta vēlēšanām
Spānijā svētdien notiks ārkārtas parlamenta vēlēšanas. Labākās izredzes uzvarēt tajās ir valdošajai sociālistu partijai, taču, visticamāk, tā neiegūs nepieciešamo balsu vairākumu un būs jāveido koalīcijas valdība.
Mūziķis Nīls Jangs asi kritizē ASV prezidentu klimata politiku
Pazīstamais kanādiešu izcelsmes mūziķis Nīls Jangs asi kritizējis abu pēdējo Amerikas Savienoto Valstu prezidentu klimata politiku. Atsauces uz šo problēmu arī iekļautas jaunajā 73 gadus vecā dziedātāja un grupas “Crazy Horse” albumā  “Colorado”.
Trīs britu partijas kopīgi cīnīsies pret «Brexit»
Trīs Lielbritānijas politiskie spēki - liberāldemokrāti, zaļie un “Plaid Cymru” partija -  noslēguši  vienošanos gatavojoties 12. decembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Pakta mērķis ir nodrošināt pēc iespējas vairāk “Brexit” pretinieku ievēlēšanu parlamentā.
Jaunākie
Interesanti