Ārzemēs
Rumānijas prezidentūras sākumu ES Padomē aizēno politiķu strīdi
Ceturtdien Bukarestē oficiāli tika atklāta Rumānijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē. Tā ir pirmā reize, kad Rumānija uzņemas pārējo bloka valstu koordinēšanas pienākumus. Tomēr prezidentūras sākumu ir aizēnojuši gan iekšējie politiskie strīdi starp prezidentu un valdību, gan pretrunīgi vērtētie mēģinājumi atbrīvot no amata Rumānijas ģenerālprokuroru, kā arī citi skandāli.
Poļi tomēr ir eirooptimisti, bet vadošā partija nav Eiropai draudzīga. Intervija ar Polijas avīzes komentētāju
Polijas vadošā partija „Likums un taisnīgums” nav Eiropai draudzīga, bet vēlētos vājāku Eiropu. Savukārt tās vienīgā kopīgā lieta ar Itālijas vicepremjera Mateo Salvini partiju ir neuzticēšanās Eiropas institūcijām, intervijā Latvijas Radio norādīja Polijas lielākā liberālā laikraksta „Gazeta Wyborcza” komentētājs Bartošs Vieļinskis (Bartosz Wielinski).
Lukašenko: Runas par Krievijas un Baltkrievijas apvienošanu ir «aiz ausīm pievilktas»
Aleksandrs Lukašenko runas par iespējamo Krievijas un Baltkrievijas apvienošanu nosaucis par muļķīgām un aiz ausīm pievilktām. Tāpat viņš norādījis, ka vairums ekonomisko problēmu abu valstu starpā vairāk vai mazāk ir atrisinātas. Taču nodokļu manevru radītos zaudējumus Baltkrievijai būs nepieciešams kompensēt, iespējams, cenšoties panākt vienošanos ar Baltijas valstīm par kopīgu naftas iegādi un pārstrādi.
Trampa saruna ASV Kongresā par robežas barjeru – bez rezultāta
ASV bez rezultāta beigusies prezidenta Donalda Trampa viesošanās Kongresā. Prezidents pametis sarunas ar savu politisko oponentu demokrātu kontrolēto Pārstāvju palātu, nosaucot to par lieku laika tērēšanu. Tikmēr demokrāti turpina pieprasīt, lai Tramps atkāpjas no savām prasībām par finansējuma piešķiršanu barjeras celšanai uz Meksikas robežas.
Ķīna pauž atbalstu Ziemeļkorejai sarunās ar ASV par Phenjanas kodolatbruņošanos
Ķīna paudusi atbalstu Ziemeļkorejai sarunās ar ASV par Phenjanas kodolatbruņošanos. Pašlaik šīs sarunas nonākušas „strupceļā”. Lai no tā izkļūtu, Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins aicinājis ASV un Ziemeļkoreju spert soli tuvāk risinājumam un abām pusēm tikties „pusceļā”, kas būtu uzlūkojams kā progress. Tikmēr Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins pārliecināts, ka otrajā tikšanās reizē starp Vašingtonu un Phenjanu, kas varētu notikt pavisam drīz, neiztikt bez kompromisiem.
Meja pagaidām negūst deputātu atbalstu «Brexit» plānam
Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai pagaidām nav izdevies pārliecināt parlamenta deputātus atbalstīt viņas izstrādāto “Brexit” vienošanos. Pagaidām nav mainīts arī izšķirošā balsojuma datums, un tas paredzēts nākamajā otrdienā.
Tramps un demokrāti nerod kompromisu par robežmūra būvi
Bez rezultātiem beigusies ASV prezidenta Donalda Trampa un Kongresa demokrātu līderu tikšanās par finansējumu sienas būvēšanai uz robežas. Strīda dēļ darbu kopš decembra beigām pārtraukušas daudzas federālās valsts iestādes.
Latvijas vēstnieks Turcijā: Daudzus satrauc strauja ASV aiziešana no Sīrijas
Par spīti tam, ka aktīvi notiek augsta līmeņa politiskie kontakti starp Tuvajos Austrumos notiekošajā iesaistīto valstu galvaspilsētām, daudzus satrauc ASV karaspēka aiziešanas iespējamā straujuma radītie stabilitātes vakuumi Sīrijā. Tādēļ pragmatisku iemeslu dēļ Turcija varētu piekrist, ka Sīrijas ziemeļaustrumu teritorijas, kurās pagaidām ir izvietoti amerikāņu karavīri, savā kontrolē pārņem Bašara al Asada režīma spēki, intervijā portālam LSM.lv sacīja Latvijas vēstnieks Turcijā, Irākā un Irānā Kārlis Pēteris Elferts.
Angela Merkele apmeklēs Grieķiju
Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien, 10. janvārī, ieradīsies oficiālā vizītē Grieķijā. Šī būs pirmā Merkeles viesošanās Atēnās kopš 2014. gada un pirmā kopš starptautiskās palīdzības programmas noslēgšanas. Vizītes laikā plānotas sarunas ar Grieķijas augstākajām amatpersonām, ar kurām tiks apspriesti Eiropas un starptautiskie jautājumi.
Pētnieks: Kremļa un Maskavas patriarhāta kopīgā «simfonija» nostrādāja par labu Ukrainas baznīcas neatkarībai
Svinīgajā brīdī, kad Konstantinopoles ekumēniskais patriarhs Bartolomejs parakstīja dokumentu par neatkarības piešķiršanu Ukrainas baznīcai, klāt bija arī Ukrainas prezidents Petro Porošenko, kas aktīvi lobēja baznīcas neatkarību. Lai gan reliģija oficiāli ir šķirta no valsts, tomēr pastāv ciešas savstarpējas saites. Kā norāda ārpolitikas eksperti, šobrīd gan Ukrainas, gan Krievijas pareizticībā prevalē politika.
Balkānu valstis cenšas lauzt Eiropas korumpētā pabērna tēlu
Bulgārija, Rumānija un Horvātija ir valstis, kuras Eiropas Savienībai ir pievienojušās kā līdz šim pēdējās. Taču īpaši Bulgārija ir nolēmusi lauzt joprojām korumpētā Balkānu pabērna tēlu un enerģiski virzās tuvāk eirozonai. Pa pēdām seko Horvātija.
Britu parlaments apspriež «Brexit» līgumu; Meja cieš vairākas sakāves
Britu parlamentā atsākušās debates pirms nākamajā nedēļā gaidāmā balsojuma par premjerministres Terēzas Mejas piedāvāto “Brexit” vienošanos. Deputāti jau apstiprinājuši vairākus piedāvājumus, kas ļautu izvairīties no Eiropas Savienības pamešanas bez līguma par turpmākajām attiecībām. Taču vienlaicīgi spiediens uz premjerministri arvien palielinās.  
Izraēlas eksministrs izcietīs 11 gadu cietumsodu par spiegošanu Irānas labā
Izraēlā bijušajam ministram piespriedīs 11 gadu cietumsodu par spiegošanu Irānas labā. Gonena Segeva lieta izpelnījusies īpašu ievērību, ņemot vērā, ka Izraēla un Irāna ir niknas ienaidnieces. Viņš apsūdzēts, ka Teherānai nodevis informāciju par Izraēlas drošības objektiem un amatpersonām. Segevs pats gan esot apgalvojis, ka viņa rīcības mērķis bija "apmuļķot irāņus". 
ASV valsts sekretārs Pompeo negaidīti ierodas Irākā
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo, turpinot tūri Tuvajos Austrumos, ieradās iepriekš neizziņotā vizītē Irākas galvaspilsētā Bagdādē. Tur viņš tikās ar Irākas amatpersonām, viņu vidū arī ar parlamenta spīkeru.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti