Ārzemēs
Tramps pieļauj mīkstināt ar Covid-19 saistītos ierobežojumus
Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps pieļāvis iespēju atsevišķos valsts reģionos atcelt Covid-19 epidēmijas dēļ noteikto stingro karantīnas režīmu. Paziņojums izskanēja, neraugoties uz gandrīz divarpus tūkstošiem jauniem inficēšanās gadījumiem.
Pēc stingrajiem ierobežojumiem Covid-19 dēļ daudzās valstīs uzlabojas gaisa kvalitāte
Valstīs, kurās ieviesti stingri drošības pasākumi, cenšoties ierobežot Covid-19 izplatību, ir ievērojami uzlabojusies gaisa kvalitāte. Vides un veselības pētnieki norāda, ka gaisa kvalitātes uzlabošanās var izglābt vairāk dzīvību, nekā prasīs pats vīruss. Citi eksperti gan norāda, ka uzlabojumi ir īslaicīgi, jo drīz daudzas skartās valstis gribēs atdzīvināt savu ekonomiku un veicinās rūpniecību. Tāpēc ilgtermiņa sekas pagaidām ir grūti prognozēt.  
 
Lielbritānija Covid-19 dēļ izsludina ārkārtējo stāvokli
Lielbritānijas valdība pirmdien izsludinājusi trīs nedēļu ilgu ārkārtējo stāvokli nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību, slēdzot visu "nesvarīgo" veikalu darbu un pakalpojumu sniegšanu, kā arī aizliedzot jebkādu pulcēšanos, par kuru tiks uzskatīta arī trīs personu satikšanās.
Ko Itālija izdarīja nepareizi? Kļūdas ar Covid-19
Pirmais Covid-19 saslimšanas gadījums Itālijā konstatēts 21. februārī. Tagad, līdz 23. martam, Itālijā inficēti gandrīz 60 000, bet miruši – teju piecarpus tūkstoši. Pašlaik tas ir vairāk nekā pārējā Eiropā kopā. Ko Itālija izdarīja nepareizi? Analizē LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
Covid-19: Arvien vairāk Eiropas valstu nosaka ļoti stingrus ierobežojumus
Arvien vairāk Eiropas valstu nosaka ļoti stingrus ierobežojumus saviem iedzīvotājiem, lai palēninātu pandēmijas izplatību. Itālija, kur jau tā bija stingri ierobežojumi, tos vēl pastiprinājusi, jo nedēļas nogalē no vīrusa miruši 1400 cilvēku. Tagad nāves gadījumu skaits Itālijā no Covid-19  ir jau 5500.    
Daudzas valstis Abhāzijas reģiona prezidenta vēlēšanas neatzīst par likumīgām
15 pasaules valstis, kuru vidū ir arī Latvija, kopīgā paziņojumā paudušas, ka neatzīst par likumīgām prezidenta vēlēšanas Abhāzijas reģionā Gruzijā. Separātisti paziņojuši, ka svētdien vēlēšanās uzvarējis politiķis Aslans Bdžania. Lēmums par jaunu prezidenta vēlēšanu norisi šajā reģionā tika pieņemts pēc tam, kad janvārī pēc protestiem atkāpās līdzšinējais Abhāzijas prezidents Rauls Hadžimba.
Zviedrijā būvē lauka hospitāli; Norvēģijā par karantīnas pārkāpumiem 2 gadu cietumsods
Arī Norvēģijā atgriežas simtiem ceļotāju no visām pasaules malām, raksta norvēģu ''Dagbladet''. "Šodien ielido sešas SAS lidmašīnas no Spānijas dienvidiem - Malagas un Laspalmasas un šie reisi ir pilni, katrā 200 pasažieru," izdevumam stāsta SAS preses pārstāvis Kristofers Meinerts. Repatriācijas reisi no citām vietām mēdzot gan būt pustukši, jo cilvēki piesakās un neierodas.
Ķīna pamazām atveseļojas. Visi jaunie Covid-19 gadījumi valstī ievesti
Ķīnā joprojām vērojams jaunu Covid-19 saslimšanas gadījumu kritums. Tautas republikas valdība paziņojusi, ka visi pēdējās četrās dienās reģistrētie koronavīrusa infekcijas gadījumi ir fiksēti tikai iebraucējiem vai cilvēkiem, kas bijuši ar tiem saskarē, ziņo aģentūra ''Reuters''.
Covid-19 dēļ apdraudēti arī miljoniem bēgļu
Pasaulē jau teju nav vietas, kuru jaunais koronavīruss nebūtu skāris. No tā pasargāts nav neviens – nabadzīgs vai bagāts, jauns vai vecs. Īpaši bīstams vīruss var izrādīties arī miljoniem bēgļu visā pasaulē. Nometnēs, kur vienuviet šauros un antisanitāros apstākļos uzturas milzīgs skaits migrantu, vīrusa uzliesmojums var atstāt postošas sekas.
Jaunākie
Interesanti