Ārzemēs
«Zaļie» izvirza nosacījumus Leienas atbalstam EK vadītājas amatā
"Zaļie" Eiropas Parlamentā (EP) ir izvirzījuši vairākus nosacījumus Urzulas fon der Leienas atbalstam nākamnedēļ paredzētajā balsojumā. Lai gan Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi ir nominējuši Vācijas aizsardzības ministri fon der Leienu Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas amatam, viņai vēl ir nepieciešams iegūt vairākumu balsu EP. Un par to šobrīd pārliecības nav.
Pieaug Vidusjūrā izglābto migrantu skaits
Pēdējo dienu laikā būtiski pieaudzis Vidusjūrā izglābto migrantu skaits. Viens no tā iemesliem ir cīņas Lībijā un uzlidojums bēgļu aizturēšanas centram galvaspilsētas Tripoles nomalē, kurā pirms nedēļas gāja bojā vairāk nekā 50 cilvēki.
Tusks stiprina ES un Austrumu partnerības valstu attiecības
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks šonedēļ devies vizītēs uz vairākām Austrumu partnerības valstīm centienos stiprināt šo valstu politiskās un ekonomiskās attiecības ar Eiropas Savienību (ES). Vizītes Tusks uzsāka Ukrainā, kur viņš pauda apņēmību arī turpmāk atbalstīt Ukrainu un uzsvēra asociācijas līguma nozīmīgumu. Vēlāk Eiropadomes prezidents apmeklēja Azerbaidžānu, bet tālāk dosies arī uz Gruziju un Armēniju.
Parīze izsludina klimata ārkārtas situāciju
Sekojot vairāku citu pilsētu piemēram, arī Parīze izsludinājusi klimata ārkārtas situāciju. Tieši šajā pilsētā 2015. gadā tika parakstīta vienošanās par cīņu ar klimata pārmaiņām.
Jaunākie
Interesanti