Ārzemēs
Itālijā svin da Vinči dzimšanas dienu
Itālijā nosvinēta Renesanses cilvēka Leonardo da Vinči dzimšanas diena. Ar īpašiem pasākumiem izcilais mākslinieks, inženieris un domātājs īpaši pieminēts viņa dzimtajā pilsētā, kas piesaista arvien lielāku tūristu uzmanību.
ES ārlietu ministri atbalsta gaisa uzbrukumu Sīrijā
Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri nosodīja ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā un pauduši arī atbalstu ASV, Francija un Lielbritānijas veiktajiem gaisa uzbrukumiem. Taču britu ārlietu ministrs Boriss Džonsons pirmdien, 16.aprīlī, uzsvēra, ka šie uzbrukumi nav iesaistīšanās Sīrijas karā.
Krievijā neskaidros apstākļos miris pētnieciskais žurnālists Maksims Borodins
Krievijā nomiris pētnieciskais žurnālists Maksims Borodins, kurš rakstījis par Krievijas "privātās" armijas algotņiem Sīrijā. Viņš pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ nokritis no sava dzīvokļa 5. stāva balkona Jekaterinburgā, pēc kā ticis hospitalizēts. Taču vēlāk no gūtajām traumām Borodins slimnīcā mira. Lai arī izmeklētāji neizslēdz nevienu no versijām par žurnālista nāvi, pagaidām nekas neliecinot par slepkavību, tā pirmdien, 16.aprīlī, paziņoja Krievijas izmeklēšanas komiteja.
Komijs uzskata Trampu par «morāli nepiemērotu» prezidenta amatam
Vēl vairāk saasinājusies spriedze ASV prezidenta Donaldu Trampa un viņa savulaik atlaistā ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) vadītāja Džeimsa Komija attiecībās. Jau iepriekš prezidentu kritizējušais Komijs tagad paziņojis, ka Trampu neuzskata par morāli piemērotu prezidenta amatam.
Krievijā sāk bloķēt «Telegram»
Krievijā no pirmdienas, 16.aprīļa, sāk bloķēt ziņu apmaiņas lietotni “Telegram”. Tas darīts pēc tiesas lēmuma, jo lietotnes izstrādātāji atteicās Krievijas Federālajam Drošības dienestam nodot lietotāju privātās sarakstes atšifrēšanas atslēgas.
Sīrijā aizkavē ķīmisko ieroču pielietošanas izmeklēšanu
Starptautiskās ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas ekspertiem joprojām neizdodas nokļūt vietā, no kuras izskanēja ziņas par ķīmisko ieroču pielietošanu. To apstiprināja organizācijas vadība, un vēl pēcpusdienā ziņoja Lielbritānijas vēstniecība Nīderlandē.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti