Ārzemēs
Honkongā protestos ievainots 51 cilvēks, viens – sašauts
Desmitiem cilvēku ievainoti, vismaz divi ir kritiskā stāvoklī pēc vardarbībām sadursmēm Honkongā dienā, kad Ķīna atzīmē komunistiskās valsts dibināšanas 70. gadadienu. Viens no Honkongas protestētājiem ievainots ar īstu lodi krūškurvja rajonā, kad uz viņu izšāva policists.
Mediji: Britu premjers piedāvā uz Īrijas un Ziemeļīrijas robežas izveidot buferzonu
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons piedāvā uz Īrijas un Ziemeļīrijas robežas izveidot buferzonu. Īpašos centros būtu iespējams veikt muitas procedūras, neatjaunojot reālu stingro robežu. Šādu informāciju, atsaucoties uz neoficiāliem britu valdības dokumentiem, publiskojuši Īrijas mediji. Šīs ziņas izraisījušas satraukumu Īrijas politiskajās aprindās, taču britu premjerministrs šo informāciju nosaucis par nepatiesu.
Honkongā protestos iesaistās ielu mākslinieki
Honkongā jau mēnešiem ilgi turpinās pret valdību vērstie protesti. Tagad tajos sākuši iesaistīties arī ielu mākslinieki. Politiskos vēstījumus viņi pauž ar grafiti, par savu audeklu izmantojot ielas un ēkas.
Ar vērienu atzīmē Ķīnas Tautas Republikas dibināšanas 70. gadadienu
Ķīnas Tautas Republikā ar vērienu atzīmē valsts dibināšanas 70. gadadienu. Svētkus ievadīja militārā parāde Tjaņaņmeņa laukumā galvaspilsētas Pekinas centrā. Prezidents Sji Dziņpins paziņoja, ka „nav tāda spēka”, kas var satricināt Ķīnu. Komunistiskās Ķīnas dibināšanas svinības gan aizēno jaunas demokrātijas atbalstītāju demonstrācijas Honkongā, neskatoties uz policijas aizliegumu.
Bulgārija draud bloķēt Ziemeļmaķedonijas sarunas par iestāšanos ES
Bulgārija ir gatava bloķēt sarunu uzsākšanu par Ziemeļmaķedonijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES). Par to paziņojis Bulgārijas vicepremjers, norādot uz abu valstu starpā pastāvošu strīdu par vēstures traktējumu un piedraudot izstāties no valdības. Abu valstu politiķi rosina šo strīdu atšķetināt tieši vēsturniekiem, pretējā gadījumā norādot uz proeiropeiskā noskaņojuma maiņu visā Balkānu reģionā
TOP3 norises ārzemēs šonedēļ – Ķīnas svinības, topošo eirokomisāru iztaujāšana un EPPA
Ķīnā norisinās militārā parāde, atzīmējot 70. gadadienu kopš komunistiskās Ķīnas dibināšanas. Briselē turpinās Eiropas Savienības (ES) komisāra amatu kandidātu iztaujāšana. Strasbūrā sākusies Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja (EPPA), kur liela uzmanība būs pievērsta Krievijas rīcībai Ukrainā. Šie ir notikumi, kas būs pasaulē uzmanības centrā šonedēļ, prognozē LTV raidījums "Pasaules panorāma".
Vācija gatavojas pastiprināt pārbaudes uz robežām
Vācija gatavojas pastiprināt pārbaudes uz robežām, lai tādējādi mazinātu patvēruma meklētāju neatļautu pārceļošanu uz citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Par šādiem plāniem paziņojis Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers. Citi Vācijas politiskie spēki gan pret šādu valdības iniciatīvu izturas visai skeptiski.
Maskavas tiesa aktierim Ustinovam piespriesto reālo cietumsodu nomaina pret nosacītu
Krievijā tiesa pirmdien, 30. septembrī, mīkstinājusi aktierim Pāvelam Ustinovam piespriesto sodu, trīs ar pusi gadus cietumā kolonijā nomainot pret vienu gadu nosacīta cietumsoda. Ustinova lieta izpelnījusies plašu ievērību – viņu apsūdz par dalību opozīcijas mītiņā un vardarbību pret policiju, ko pats aktieris kategoriski noraida. Spriedums mīkstināts pēc plašas solidaritātes kampaņas, kurā iesaistījās arī Krievijas slavenības. Pats Ustinovs gan paziņoja, ka pārsūdzēs arī šo spriedumu.
Austrijā koalīcijas izveide solās būt grūta un var ievilkties
Pēc svētdien, 29.septembrī, notikušajām Austrija parlamenta apakšpalātas pirmstermiņa vēlēšanām, kurās uzvarējusi ekskanclera Sebastiana Kurca vadītā konservatīvā Tautas partija, koalīcijas izveide solās būt grūta un var ievilkties pat mēnešiem ilgi.
Austrālija gatavojas apkarot karpas
Kamēr Eiropā un Āzijā karpa ir iecienīta zivs, par kuras iegūšanu lomā priecātos ikviens makšķernieks, Austrālijā tā kļuvusi par invazīvo sugu, kuru varas iestādes vēlas tīši iznīcināt.
Jaunākie
Interesanti