Ārzemēs
Somijā radīta «antistresa» skola
Keravas pilsētā Somijas dienvidu daļā uzbūvēta “antistresa” skola. Arhitekti un dizaineri centušies radīt bērniem un darbiniekiem patīkamāku vidi, kas palīdz mācību procesā.
200 ASV pilsētu mēri aicina stingrāk kontrolēt šaujamieroču apriti
Vairāk nekā 200 Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pilsētu mēri nosūtījuši vēstuli parlamenta palātu līderiem ar aicinājumu pārtraukt vasaras brīvdienas un pieņemt stingākus likumus šaujamieroču kontrolei. Tā iemesls ir pagājušās nedēļas nogalē notikušās apšaudes, kurās dzīvību zaudēja 31 cilvēks.
EK ģenerālsekretāre Juhansone: ES mērķis nav panākt «cieto Brexit»
Ar katru dienu varbūtība, ka Lielbritānija oktobra beigās izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās, sāk izskatīties arvien vairāk neizbēgama. Tāds priekšstats daudziem Briselē un Londonā ir radies pēc pirmajām britu premjera Borisa Džonsona valdības darba nedēļām. Nesen ieceltā Eiropas Komisijas (EK) augstākā ierēdne – ģenerālsekretāre Ilze Juhansone intervijā Latvijas Radio sacīja, ka ES mērķis nav panākt “cieto Brexit” un ES darījusi  visu, lai mazinātu negatīvas sekas.
ANO aicina mazināt saspīlējumu Kašmirā
Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pārstāvji aicinājuši mazināt saspīlējumu Džammu un Kašmiras statā. Pēc Indijas valdības lēmuma par autonomijas atcelšanu jau arestēti simtiem cilvēku, ierobežota iedzīvotāju komunikācija un saasinājušās attiecības ar kaimiņvalsti Pakistānu. 
Itālijā varētu rīkot parlamenta ārkārtas vēlēšanas
Itālijā tuvākajā laikā varētu notikt parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Šādu iespēju pēc strīda ar koalīcijas partneriem - "Pieczvaigžņu kustības" partiju -, pieļāvusi iekšlietu ministra Mateo Salvīni vadītā nacionāli konservatīvā partija "Līga".
No amata atkāpsies Polijas Seima spīkers
Polijas parlamenta apakšnama spīkers Mareks Kuhčiņskis paziņojis par atkāpšanos no amata. Lēmumu viņš pieņēmis pēc publiskotās informācijas par iespējamo valsts lidmašīnu izmantošanu privātiem mērķiem.
Gruzija piemin kara 11. gadadienu
Gruzijā ceturtdien, 8. augustā, piemin 11 gadus kopš kara ar Krieviju. Uz īpašu piemiņas pasākumu bija ieradušās augstākās amatpersonas, tajā skaitā valsts prezidents un premjers.
Kirgizstānā pēc vardarbīgām sadursmēm aizturēts eksprezidents
Kirgizstānas policijai un drošības dienestiem ar otro mēģinājumu izdevies aizturēt kriminālnoziegumos apsūdzēto bijušo valsts prezidentu Almazbeku Atambajevu. Trešdien  mēģinājums aizturēt eksprezidentu cieta neveiksmi, jo sākās likumsargu sadursmes ar eksprezidenta atbalstītājiem. To laikā gāja bojā viens policists un 79 cilvēki tika ievainoti.  
ANO pauž bažas par situāciju Kašmirā
Saasinājušās attiecības Pakistānas un Indijas starpā pēc Indijas valdības lēmuma atcelt autonomiju Kašmiras štatam. Pakistāna pazeminājusi diplomātisko attiecību līmeni, bet Indija apsūdzējusi kaimiņvalsti par iejaukšanos tās iekšējās lietās un panikas celšanā. Tikmēr Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) paudusi bažas par iespējamo cilvēktiesību pārkāpumu palielināšanos reģionā.
ĀM prognoze: ES kopējā nostāja par Donbasā izsniegtām Krievijas pasēm netaps ātri
Igaunija kļuvusi par pirmo Eiropas Savienības (ES) valsti, kas atteikusies atzīt Krievijas izsniegtās pases Ukrainas austrumos dzīvojošajiem cilvēkiem. Arī Latvija jau kopš aprīļa rūpīgi seko tam, lai cilvēki ar šādām pasēm nevarētu ieceļot mūsu valstī. Savukārt kaimiņvalsts Lietuva aicina izstrādāt Eiropas Savienības līmeņa politiku, kas aizliegtu šo pasu īpašniekiem ieceļot Eiropas valstīs. Bet tikmēr Krievija šādas aktivitātes sauc par mēģinājumiem kavēt situācijas uzlabošanos Ukrainas austrumos.  
Jaunākie
Interesanti