Ārzemēs
Turcijā notiesā opozīcijas līderi par Erdoganu aizskarošiem tvītiem
Turcijas lielākās pilsētas Stambulas opozīcijas līderei piespriesti gandrīz 10 gadi cietumā par ierakstiem sociālajos medijos, kuros kritizēts Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans. Kanana Kaftandžolu šo lietu uzskata par politisku pasūtījumu ar mērķi iebiedēt un apklusināt opozīciju.  
Pret Krievijas balsstiesībām Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā iebilst 9 dalībvalstis
Deviņu Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas dalībvalstu delegācijas, protestējot pret balsstiesību atjaunošanu Krievijai, varētu neapmeklēt nākamo asamblejas sesiju oktobrī. Par šāda protesta soli valstis lems tuvākās nedēļas laikā. Tāpat deviņu valstu delegācijas no Francijas prezidenta Emanuela Makrona vēlas uzzināt, kādēļ Eiropas Padome nepilda savos statūtos un līgumā noteiktos augstos ideālus. 
Pirms Maskavas domes vēlēšanām veiktas kratīšanas Navaļnija birojos
Krievijas varas iestāžu pārstāvji vakar veikuši kratīšanas opozīcijas aktīvista Alekseja Navaļnija raidījuma studijā, štābā un fondā cīņai pret korupciju. Kā uzskata Navaļnijs, aizbildinoties ar dažādām safabricētām krimināllietām, varas iestāžu mērķis ir traucēt tā dēvētajai "gudrajai balsošanai” pirms nedēļas nogalē gaidāmajām Maskavas domes vēlēšanām.
Amatu atstās viens no Trampa Tuvo Austrumu miera plāna autoriem
Viens no ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas Tuvo Austrumu miera plāna galvenajiem autoriem Džeisons Grīnblats atstās amatu. Tas radījis neskaidrību par miera plāna nākotni, kuru Amerikas Savienotās Valstis (ASV) vēl nav publiskojušas un negrasās to darīt pirms 17.septembrī Izraēlā paredzētajām parlamenta vēlēšanām.
«Brexit» atstās iespaidu arī uz dzīvniekiem
Suņi, kaķi un pat tādi dzīvnieki kā seski šķērso robežas viscaur Eiropā, pateicoties Eiropas Savienības 2000. gadā ieviestajai dzīvnieku pasu shēmai. Tagad, kad pieaug bezvienošanās "Brexit" iespējamība, apdraudētas arī dzīvnieku tiesības brīvi ceļot.
Kādas ir Džonsona izredzes parlamenta vēlēšanās? Intervija ar analītiķi Deividu Šīlsu
Ir nenovēršami, ka Lielbritānijā tuvākajās nedēļās vai mēnešos notiks parlamenta vēlēšanas, uzskata domnīcas "Open Europe" politikas analītiķis Deivids Šīlss. Intervijā Latvijas Radio viņš stāsta, ka premjerministram Borisam Džonsonam par labu spēlēs pretinieku sašķeltība un iedzīvotāju antipātijas pret pretinieku Džeremiju Korbinu. Šīlss arī dalās domās par to, vai iespējama kāda maigāka "Brexit" versija.
Vētras «Dorians» upuru skaits pieaug līdz 20
Viesuļvētra “Dorians”, kas plosījās Bahamu salās un tagad sasniegusi ASV piekrasti, prasījusi vismaz 20 cilvēku dzīvību. Taču upuru skaits vēl var augt, jo glābēji tikai tagad sāk piekļūt daudzām stihijas skartajām vietām.
Putins: Sarunas ar Ukrainu par gūstekņu apmaiņu – noslēguma fāzē
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ekonomikas foruma laikā Vladivostokā paziņojis, ka sarunas ar Ukrainu par „liela mēroga” gūstekņu apmaiņu tuvojas noslēgumam. Par iespējamo gūstekņu apmaiņu abu valstu starpā tika ziņots jau augustā, tomēr joprojām nav skaidrs, kad tā notiks un kādas personas tajā būs iesaistītas.
Zvērestu devusi jaunā Itālijas valdība
Itālijā ir jauna valdība. Tā sastāv no populistiskās "Pieczvaigžņu kustības", kreisi centriskās Demokrātiskās partijas, kā arī nelielās partijas “Brīvi un līdztiesīgi”.
Britu parlaments noraida ārkārtas vēlēšanas
Britu parlaments noraidījis britu premjera Borisa Džonsona plānu pirms “Brexit” termiņa sarīkot ārkārtas vēlēšanas. Tas nozīmē, ka šobrīd reālākais scenārijs ir “Brexit” atlikšana. To jau atbalstījusi britu parlamenta apakšpalāta, un likumprojekts nodots izskatīšanai augšpalātā.
«Trampa sienas» finansēšanai ASV samazinās līdzekļus arī militārajiem projektiem Eiropā
Pentagons atcēlis finansējumu vairākiem militārajiem projektiem Eiropā, kuru mērķis bija palīdzēt ASV sabiedrotajiem īstenot Krievijas atturēšanas politiku. Finansējumu paredzēts novirzīt ASV prezidenta Donalda Trampa iecerētajam mūrim uz robežas ar Meksiku. Pentagons norāda, ka projekti šobrīd ir vienkārši atlikti, bet, lai tos turpinātu, Kongresam līdzekļi būs jāpiešķir no jauna. Taču nav garantijas, ka tas notiks.
Eksperts par Maskavas protestētāju tiesāšanu: Šādā ātrumā Krievijas tiesas nav strādājušas nekad
Krievijas galvaspilsētas Maskavas tiesas šajā nedēļā ir pasludinājušas pirmos spriedumus tā dēvētajā „Maskavas lietā”. Tā saistīta ar protesta akcijām 27. jūlijā, kurām, kā uzskata izmeklētāji, ir sekojušas masu nekārtības. Pirmie notiesātie par vairākiem nebūtiskiem pārkāpumiem saņēmuši no diviem līdz pieciem gadiem cietumā. Šie spriedumi pasludināti tikai dažas dienas pirms 8. septembrī gaidāmajām Maskavas domes vēlēšanām.
Irāna neievēros vairākus kodolvienošanās nosacījumus 
Irānas prezidents Hasans Ruhani paziņojis, ka viņa valsts nākotnē neievēros vēl vairākus ar lielvalstīm panāktās kodolvienošanās nosacījumus. Tomēr plašāka informācija par aiziešanu no līguma tā dēvētā trešā etapa pagaidām netiek sniegta.  
Jaunākie
Interesanti