Ārzemēs
Honkongā protestē pret Ķīnas ierosināto drošības likumu
Honkongas policija šodien izmantoja asaru gāzi, lai izdzenātu demonstrantus, kuri protestēja pret Ķīnas ieceri piemērot nacionālās drošības likumu daļēji autonomajai pilsētai. Honkongieši baidās, ka tas nozīmētu beigas brīvībai un demokrātijai vienā no pasaules nozīmīgākajiem finanšu centriem.
Covid-19 nāves gadījumu nacionālās statistikas īpatnības
Apsūdzības pandēmijas mēroga slēpšanā izskanēja jau no paša sākuma – vispirms Ķīnai, tad Irānai, Krievijai un Baltkrievijai. Tagad par datu "pieķemmēšanu" ziņo no ASV, kur jautājums "atvērties vai ne" kļuvis politisks. Dažās valstīs nāves gadījumu statistika dažkārt tiek izkropļota nevis pazemināšanas virzienā, bet otrādi. Kas tad īstenībā notiek?
Brazīlijas prezidents žēlojies, ka nav spējis nomainīt policijas amatpersonas
Brazīlijas sabiedrībā ažiotāžu izraisījis video, kurā valsts prezidents Žairs Bolsonaru pauž sarūgtinājumu, ka nespēja panākt augsta ranga policijas amatpersonu nomaiņu. Video ir svarīga loma izmeklēšanā, kurā noskaidro, vai prezidents mēģina ietekmēt likumsargu darbu. Politiskais skandāls valsti satricinājis brīdī, kad Brazīlija draud kļūt par koronavīrusa Covid-19 pandēmijas epicentru.
Vairums Covid-19 upuru Eiropā – aprūpes namu iemītnieki
Covid-19 krīze nesusi visai skaudras mācības par vīrusa izplatību aprūpes namu iemītnieku vidū. Vairums bīstamā vīrusa upuru bijuši aprūpes namos dzīvojošie, kurus, kā atzinuši vairāku Eiropas valstu vadītāji, neviens nav spējis pasargāt.
Aviokatastrofā Pakistānā izdzīvojuši divi pasažieri
Divi cilvēki izdzīvojuši vakar notikušajā aviokatastrofā Karāči pilsētā Pakistānā. Pasažieru lidmašīnas nogāšanās iemesls pagaidām nav zināms, taču iespējams, ka notikušajā ir vainojamas tehniskas problēmas.
Pandēmijas laikā pieaudzis bēgļu skaits no kara zonām
Covid-19 pandēmijas laikā konflikta zonās visā pasaulē savas mājas bijuši spiesti pamest vairāk nekā pusmiljons cilvēku, apgalvo palīdzības organizācija - Norvēģijas Bēgļu komiteja. Tas noticis par spīti ANO aicinājumiem ievērot globālu pamieru pandēmijas laikā.
Britu tehnoloģiju izstrādātājs piedāvā veidot Covid-19 imūno cilvēku datu bāzi
Vai Covid-19 imunitātes pases varētu būt izeja no stingrajiem ierobežojumiem un aizliegumiem ceļot? Britu tehnoloģiju uzņēmums gatavojas piedāvāt izveidot imunitātes pases iedzīvotājiem visā pasaulē, ieskaitot Lielbritāniju un ASV. Taču privātuma aizstāvji ir nobažījušies. Arī Pasaules Veselības organizācija brīdina, ka neprecīzi testi var nepatiesi klasificēt cilvēkus, nodarot vairāk ļauna nekā laba.
Irānas augstākais līderis: Palestīnas atbrīvošana ir islāma svēts pienākums
Irāna uzskata Izraēlu par audzēju, kas jāiznīcina, bet cīņu par Palestīnas atbrīvošanu – par islāma svētu pienākumu. Ar šādu paziņojumu piektdien klajā nācis Irānas augstākais līderis Ajatolla Ali Hamenei. Viņš arī pirmo reizi atzinis, ka Irāna ir palīdzējusi apgādāt palestīniešus ar ieročiem. Šie Irānas līdera izteikumi jau izpelnījušies asu nosodījumu ASV un Eiropas Savienībā.
Nogalinātā Saūda Arābijas žurnālista Hašogi dēli piedevuši tēva slepkavām
Noslepkavotā Saūda Arābijas žurnālista Džamala Hašogi dēli paziņoja, ka piedod sava tēva slepkavām. Šāds paziņojums varētu mainīt slepkavu likteni, kuriem piespriests nāvessods. Tomēr vēl nav zināms, kādas būs šī paziņojuma juridiskās sekas. Dēlu paziņojums sadusmojis Hašogi līgavu, kas norādījusi, ka nevienam nav tiesību apžēlot žurnālista slepkavas.
Pētījums: Baltieši karojuši Ukrainas konflikta abās pusēs
Militārajā konfliktā Ukrainas austrumos piedalījušies vairāki desmiti Baltijas valstu iedzīvotāju. 12 ir no Latvijas, un pieci no viņiem izvēlējušies karot Ukrainas pusē. Lielai daļai karotāju no Lietuvas bijusi kaujas sagatavošanas pieredze. Galvenais risks pēc atgriešanās ir viņu slēptais kaujas potenciāls, kas var tikt izmantots valsts iekšienē.
Honkongas demokrāti bažījas par Ķīnas rosināto nacionālās drošības likumu
Ķīna gatavojas piemērot Honkongai nacionālās drošības likumu. Šāds plāns tiek attaisnots ar apdraudējumu nacionālajai suverenitātei, drošībai un attīstībai. Honkongas demokrātijas aktīvisti Pekinas lēmumu skaidro ar vēlmi apspiest demokrātiskās protesta akcijas un izbeigt valstī pastāvošo "vienas valsts, divu sistēmu" principu.
Tramps ar izstāšanos no Atvērto debesu līguma varētu mēģināt panākt jaunu ieroču kontroles līgumu
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņojis, ka Savienotās Valstis izstājas no Atvērto debesu līguma ar Krieviju. Viņš apsūdzējis Maskavu pirms 18 gadiem parakstītā līguma pārkāpšanā. Šis ir jau trešais svarīgais ieroču kontroles pakts, no kura Savienotās Valstis izstājušās, kopš prezidenta amatu ieņem Tramps.   Maskava pārmetumus noraida, bet ANO pauž bažas par jaunas bruņošanās sacensības sākšanu.  
Jaunākie
Interesanti