Ārzemēs
Briseles pelšana un vienkārši risinājumi sarežģītām problēmām. Kā atpazīt prokremliskos spēkus EP vē...
Briseles pelšana un vienkārši risinājumi sarežģītām problēmām. Kā atpazīt prokremliskos spēkus EP vēlēšanās?
Jau šo sestdien, 8. jūnijā, Latvijas iedzīvotāji dosies uz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Šī nedēļa ne vien Latvijā ir pagājusi politiskajās aģitācijās, bet arī Krievija pastiprināti pievērusies notikumiem Eiropas politiskajā telpā. Latvijas Radio skaidro, kuras Eiropas partijas un politiķi visbiežāk izceļas ar Krievijai izdevīgiem izteikumiem un kā šāda retorika ietekmē Eiropas Savienības vienotību un sabiedrības uzticību.
Francija sola Ukrainai iznīcinātājus «Mirage»
(papildināts)
Francija sola Ukrainai iznīcinātājus «Mirage» (papildināts)
Francija nodos Ukrainai iznīcinātājus "Mirage" un apmācīs ukraiņu pilotus. Šāds prezidenta Emanuela Makrona paziņojums izskanēja pirms piektdienas tikšanās ar Ukrainas kolēģi Volodimiru Zelenski, kurš ieradies Francijā uz D-dienas 80 gadu piemiņas pasākumiem. 
«D–dienas» veterāni izmanto pēdējo iespēju apmeklēt cīņu vietas Normandijā
(papildināts)
«D–dienas» veterāni izmanto pēdējo iespēju apmeklēt cīņu vietas Normandijā (papildināts)
Francijas ziemeļos Normandijas piekrastē ceturtdien atzīmē 80. gadadienu, kopš Rietumu sabiedrotie izcēlās krastā "D-dienas" operācijā. Tā bija sākums nacisma sagrāvei Rietumeiropā un būtiski paātrināja Otrā pasaules kara beigas. Atceres pasākumos piedalās arī daļa vēl dzīvo "D–dienas" veterānu, kuri tagad ir ap 100 gadu veci. Viņiem tā, visticamāk, ir pēdējā iespēja apmeklēt senās cīņu vietas.
Gads pēc Kahovkas dambja uzspridzināšanas: viedokļi par tā atjaunošanu dalās, bet daba atkopjas
Gads pēc Kahovkas dambja uzspridzināšanas: viedokļi par tā atjaunošanu dalās, bet daba atkopjas
Šodien aprit tieši gads kopš Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosta uzspridzināšanas, izraisot milzu plūdus, appludinot simtiem kvadrātkilometru un nodarot postījumus mājām, infrastruktūrai un videi. Ukraina dambja spridzināšanā ir apsūdzējusi Krieviju, kas savukārt vaino Kijivu. Ukraina iepriekš solījusi, ka dambi atjaunos, tomēr Ukrainā par šāda soļa nepieciešamību vismaz pagaidām vienprātības nav.
Kiberdrošības speciāliste Ilvesa: Rietumeiropai būtu ko pamācīties no Baltijas valstīm
Kiberdrošības speciāliste Ilvesa: Rietumeiropai būtu ko pamācīties no Baltijas valstīm
Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā arī mūsu reģionā ar jaunu sparu licis saprast aizsardzības un bruņošanās lielo nozīmi. Taču tas jādara ne tikai fiziski – mūsdienu tehnoloģiju laikmetā īpaši nozīmīga ir arī kiberdrošība. Cik attīstīta tā ir Latvijā un kādiem kiberdrošības izaicinājumiem šobrīd pretī nākas stāties Ukrainai, – par to Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" stāstīja kiberdrošības speciāliste un Ukrainas digitālās transformācijas ministrijas kiberdrošības padomniece Ieva Ilvesa.
Aprit 80 gadi kopš tā dēvētās «D-dienas»
Aprit 80 gadi kopš tā dēvētās «D-dienas»
Ceturtdien, 6. jūnijā, aprit 80 gadi kopš tā dēvētās "D-dienas" jeb sabiedroto izcelšanās Normandijā. Šodien tur pulcēsies vairāku valstu līderi, lai ceremonijā atzīmētu šo dienu.
Ukraina pieprasa paātrināt iznīcinātāju F-16 pilotu apmācību
Ukraina pieprasa paātrināt iznīcinātāju F-16 pilotu apmācību
Ukrainas amatpersonas pieprasa, lai ASV un citas valstis paātrina iznīcinātāju F-16 pilotu apmācību, vēsta izdevums "Politico". Kijiva atzīmē, ka pašreizējā programma nespēj apmācīt pietiekami daudz pilotu, lai lidotu ar šiem iznīcinātājiem.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd