Sadaļas Sadaļas
Ārzemēs
Krievijā vakcinācija pret Covid-19 norit salīdzinoši lēni
Kad Krievija pagājušajā gada augustā pirmā pasaulē paziņoja par Covid-19 vakcīnas reģistrāciju, Maskava izvirzīja ambiciozus mērķus. Proti, līdz jūnija vidum plānots vakcinēt 30 miljonus no visiem aptuveni 146 miljoniem valsts iedzīvotāju, līdz augustam – jau 69 miljonus. Pagaidām vakcinācijas tempi gan ir salīdzinoši lēni. 
Indijas mediķis: Nav pamatots optimisms, ka situācija ar Covid-19 tuvākajās dienās uzlabosies
Pasaules valstis turpina aktīvi cīnīties ar Covid-19 ierobežošanu. Indijā, kur pašlaik situācija ir vissatraucošākā, varas iestādes cer, ka situācija varētu uzlaboties tuvāko dienu laikā. Eksperti gan brīdina, ka šādam optimismam pamata nav. Tikmēr Eiropas Zāļu aģentūra sākusi izvērtēt Ķīnā ražotās vakcīnas potenciālo izmantošanu Eiropas tirgū, bet ASV spriež par "Pfizer" vakcīnu potēšanu pusaudžiem.
ASV lemj četrkāršot uzņemamo bēgļu skaitu
Amerikas Savienotās Valstis četrkāršos bēgļu skaitu, ko šogad varētu uzņemt. Iepriekš valsts prezidents Džo Baidens bija izpelnījies kritiku par vēlmi saglabāt vēsturiski zemo uzņemamo bēgļu skaita limitu - līdz 15 tūkstošiem cilvēku gadā.
Indietis par valdības kļūdām: neviens negaidīja tik spēcīgu pandēmijas otro vilni
Indija ir kļuvusi par Covid-19 pandēmijas epicentru, katru dienu tiek reģistrēti vairāk nekā 300 000 inficēšanās gadījumu, bet kopējais gadījumu skaits šajā valstī jau pārsniedzis 20 miljonus. Par to, kā Indija nonāca līdz šādai situācijai, Latvijas Radio raidījumam “Divas puslodes” stāsta indietis Kurišingals Džoslains Soans, kurš ir bijušais Košini pilsētas mērs.
Kā latvieši 4. maiju atzīmē citviet pasaulē?
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena jeb 4. maijs ir būtiska diena ne tikai Latvijā dzīvojošajiem iedzīvotājiem. Šo dienu ierasti atzīmē arī ārzemēs dzīvojošie latvieši. Nu jau otro gadu dažādu pasākumu norise pārcelta tiešsaistē. Izņēmums nav arī šis gads, tomēr pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi pasaulē atšķiras, jo ne visur cilvēkiem liegts pulcēties.
Netanjahu nevedas ar Izraēlas valdības veidošanu
Šodien, 4. maijā, beidzas termiņš, līdz kuram Izraēlas pašreizējam premjerministram Benjaminam Netanjahu ir uzdots izveidot nākamo valsts valdību. Paralēli savu valdības piedāvājumu gatavo arī opozīcijas spēki. Pagaidām gan ne vienai, ne otrai pusei par koalīciju vienoties nav izdevies, palielinoties iespējai, ka būs jārīko jau piektās vēlēšanas vien dažu gadu laikā. 
Eiropa koordinē atbildes reakciju Krievijas propagandas kampaņai
“Ir bijis pietiekami daudz pierādījumu, lai visi saprastu, ka Vladimira Putina Krievija nav standarta starptautisks partneris. Tās mērķis ir mūs šķelt un sēt neuzticēšanos Eiropā," tā izteikusies Eiropas Komisijas prezidentes vietniece, čehiete Vera Jourova, kas ir viena no tām astoņām amatpersonām, kuras Krievija iekļāvusi nevēlamo personu sarakstā, liedzot ieceļošanu Krievijā. Lai pieprasītu skaidrojumu par notikušo, Eiropas Komisija un augstais pārstāvis ārlietās izsaukuši pie sevis Krievijas vēstnieku Briselē.
Indijā ar koronavīrusu sasirgušo skaits ik dienas pieaug par 300 tūkstošiem
Indijā ar Covid-19 saslimušo skaits jau gandrīz divas nedēļas pieaug par vairāk nekā 300 tūkstošiem dienā. Ne visi, kuriem nepieciešama medicīniskā palīdzība, var to saņemt, jo liela daļa slimnīcu ir pārpildītas, turklāt daudzviet beigušies skābekļa krājumi. Pie pašreizējās situācijas daļa iedzīvotāju vaino valdošo politisko spēku.
Nīderlandē ciema iedzīvotājus pārsteidz lielizmēra jahta
Pat dzīvojot pie aktīviem ūdensceļiem, mēs negaidām, ka, atverot logu, ieraudzīsim lielizmēra jahtu, kas slīd vien dažus metrus no istabas logiem. Pateicoties profesionālam fotogrāfam, kurš lielu daļu savas karjeras veltījis šādu superjahtu iemūžināšanai, mums ir iespēja redzēt, kā šāda jahta var izmainīt mazas Nīderlandes pilsētas ainavu.
Protestu ēnā Ziemeļīrija sagaida savu simtgadi
Ziemeļīrija pirmdien atzīmē savu simtgadi. Tā tika izveidota 1921. gada 3. maijā, kad Īrijas sala pēc Īrijas Neatkarības kara tika sadalīta divās daļās. Simtgades atzīmēšana notiks laikā, kad no jauna uzvirmojušas runas par Ziemeļīrijas nākotnes virzienu.
Mjanmā protesti valda jau ceturto mēnesi; nemiernieki aicina apvienoties cīņā pret militārpersonām
Tūkstošiem pret militāro huntu un tās īstenoto apvērsumu noskaņotu protestētāju šodien, 2. maijā, devušies gājienā Mjanmas ielās. Cilvēki valstī aicina īstenot “pavasara revolūciju” laikā, kad militārais režīms šajā Dienvidaustrumāzijas valstī valda jau ceturto mēnesi. Tikmēr plaši pazīstama nemiernieku grupa Mjanmas austrumos šodien aicināja citus etniskos grupējumus apvienoties cīņā pret militārpersonām. 
Indijai piegādāta kārtējā palīdzības krava; arī Kanāda un Brazīlija cīnās ar koronavīrusa uzliesmojumiem
Indija turpina cīņu, lai ierobežotu vienu no pasaulē smagākajiem koronavīrusa uzliesmojumiem. Vēl sestdien, 1. maijā, Indija sasniedza kārtējo inficēto skaita diennakts rekordu – vairāk nekā 400 000 inficēto. Dienvidāzijas valstī ieradusies jau nākamā starptautiskās palīdzības krava, lai palīdzētu izbeigt valstī pastāvošo krīzi. Situācija joprojām ir ļoti sarežģīta arī Brazīlijā, savukārt Kanādas apdzīvotākajā provincē uzliesmojums bijis tik spēcīgs, ka valdībai nācies iesaistīt armiju un Sarkano Krustu.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt