Ārzemēs
Parīzē ierobežo «piesārņojošo» automašīnu izmantošanu
Atsevišķās Francijas galvaspilsētas Parīzes un tās apkaimes ielās no 1. jūlija aizliegts izmantot vecas automašīnas, kuru izmeši rada lielu vides piesārņojumu. Ekoloģijas apsvērumu dēļ ieviesti arī citi autotransporta kontroles pasākumi.
Austrijā aizliedz herbicīdu glifosātu
Austrija kļuvusi par pirmo Eiropas Savienības dalībvalsti, kas pilnībā aizliegusi pretrunīgi vērtētās ķimikālijas glifosāta izmantošanu. Šī ķīmiskā viela ir galvenā plaši izmantotā herbicīda “Roundup” sastāvdaļa.
Eiropas Parlaments sācis darbu; ES līderi vēl nevienojas par amatu sadali
Jaunā sasaukuma deputāti Eiropas Parlamentā (EP) otrdien, 2. jūlijā, ir oficiāli sākuši pildīt savus pienākumus. Tomēr parlamentā šobrīd strādā vien 748 deputāti no 751. Trīs Katalonijas parlamentāriešu pilnvaras netika apstiprinātas, jo viņi vai nu atrodas cietumā, vai arī ir patvērušies no tiesvedības Briselē. Tikmēr Eiropas Savienības (ES) valstu līderi aizvien nespēj vienoties par augstāko ES amatu sadali.
Japāna atsāk vaļu medības
Japāna oficiāli atļāvusi komerciālās vaļu medības. Amatpersonas skaidro, ka tā ir tradicionāla vietējo iedzīvotāju nodarbošanās, savukārt vides aizstāvji uzskata, ka tas apdraud šo lielo jūras dzīvnieku populāciju.
ES humānajā palīdzībā īpašs atbalsts bērnu izglītībai krīzes punktos
Četri eiro gadā – tik uz vienu Eiropas Savienības (ES), tostarp Latvijas, iedzīvotāju izmaksā humānās palīdzības sniegšana miljoniem cilvēku visā pasaulē. Nozīmīga vieta bloka palīdzības programmās atvēlēta izglītības nodrošināšanai bērniem, kuri nonākuši karu vai dabas katastrofu krustugunīs. Pasaulē sarežģīti vai neiespējami apmeklēt skolu ir vairāk bērniem, nekā ir kopējais skolēnu skaits Eiropas Savienībā. Turklāt, nodrošinot izglītības iespējas un līdz ar to labākās dzīves perspektīvas Āfrikā vai Tuvajos Austrumos, mazinās arī migrācijas riski.
Jaunievēlētais Eiropas Parlaments sanāk uz pirmo sēdi
Otrdien, 2. jūlijā, uz savu pirmo inaugurācijas sesiju sanāks jaunievēlētais Eiropas Parlaments (EP). Turpmāko dienu laikā tiks ievēlēts EP priekšsēdētājs, 14 viceprezidenti un pieci kvesotri. Tāpat parlaments spriedīs par Eiropas Parlamenta komiteju skaitu un sastāvu.  
Irāna pārkāpusi bagātinātā urāna krājumu limitus
Irāna ir pārkāpusi bagātinātā urāna krājumu limitus. Par to paziņojis Irānas ārlietu ministrs, un šo informāciju apstiprinājusi Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra. Irāna ir piedraudējusi arī turpmāk atteikties no citām kodolvienošanās saistībām, ja pārējie vienošanās dalībnieki nepalīdzēs Teherānai apiet ASV atjaunotās ekonomiskās sankcijas.
Honkongā starp policiju un protestētājiem izcēlušās sadursmes
Honkongā starp policiju un protestētājiem pirmdien, 1. jūlijā, no rīta izcēlušās haotiskas sadursmes pēc tam, kad svētdienas naktī daudzi demonstranti bija sapulcējušies uz ceļa līdzās pilsētas valdības kompleksam. Demonstranti protestē pret Honkongas pievienošanu Ķīnai, kas šajā dienā notika pirms 22 gadiem. Lai gan šādi protesti 1. jūljā notiek katru gadu, šogad tie izvērtušies īpaši spraigi. 
Jaunākie
Interesanti