Ārzemēs
Indijas galvaspilsētā smoga dēļ ievieš ierobežojumus, atceļ avioreisus
Indijas galvaspilsētu Deli skāris pēdējo trīs gadu laikā nopietnākais piesārņojums. Smoga dēļ pirmdien, 4.novembrī, pilsētā ir slēgtas skolas, daļēji aizliegta automašīnu satiksme un apturēti būvdarbi. Nākamā gada sākumā Deli gaidāmas štata vēlēšanas, tādējādi piesārņojuma problēma nonākusi arī politisko diskusiju krustugunīs.
Britu parlamenta spīkera amatā lielākās izredzes Lindsijam Hoilam
Lielbritānijas parlamenta pārstāvju palāta pirmdien ievēlēs jauno parlamenta spīkeru, kurš šajā postenī nomainīs Džonu Berkovu. Uz šo ietekmīgo amatu pretendē deviņi kandidāti, no kuriem lielākās izredzes uzvarēt ir līdzšinējam spīkera vietniekam Lindsijam Hoilam.
Lielbritānijā apgriezienus uzņem priekšvēlēšanu cīņa
Lielbritānijā sāk uzņemt apgriezienus priekšvēlēšanu cīņa pirms 12. decembrī gaidāmajām parlamenta ārkārtas vēlēšanām. Jau pirmajās dienās novērojama šķelšanās "Brexit" atbalstošo politisko spēku rindās. Premjerministrs Boriss Džonsons ir atteicies sadarboties ar Naidžela Farāža "Brexit" partiju, kas apsūdz premjeru savas nostājas mīkstināšanā.
Vēlēšanas Tunisijā – Arābu pavasara revolūcijas mērķu sasniegšana?
Šī gada 13. oktobrī Tunisijā noslēdzās otrās demokrātiskās prezidenta vēlēšanas kopš 2011. gada Arābu pavasara revolūcijas, kurā no varas tika gāzts 34 gadus ilgi valdījušais autoritārais prezidents Zinelabidīns Ben Ali. Vēlēšanās pārliecinošu uzvaru guva neatkarīgais kandidāts, jurists Kaiss Saids, izcīnot teju 73% balsu. Nepārstāvot nevienu politisko partiju, kas Tunisijā bieži vien tiek asociēts ar korupciju, jaunais prezidents ir kļuvis izteikti populārs jauniešu vidū, raisot cerības par 2011. gada revolucionāru mērķu piepildīšanu. Šīs prezidenta vēlēšanas ir būtiskas ne tikai Tunisijai, bet arī Rietumvalstīm, kuras vēlas redzēt stabilu un demokrātisku Tunisiju, kas tiek dēvēta par “Arābu pavasara veiksmes stāstu”.
Gads līdz ASV prezidenta vēlēšanām. Abas partijas jau uzsākušas cīņu
Tieši gads ir atlicis līdz nākamajām ASV prezidenta vēlēšanām, tās notiks 2020. gada 3. novembrī. Gan ASV Republikāņu partija, gan Demokrātu partija jau ir uzsākušas savu priekšvēlēšanu cīņu. Republikāņu rindās savu pārvēlēšanu centīsies panākt pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps, bet starp demokrātiem joprojām notiek ļoti sīva cīņa par nomināciju nākamajām vēlēšanām.
«Islāma valsts» uzņēmusies atbildību par uzbrukumu Mali
Mali ziemeļos uzbrukumā armijas postenim nogalināti vismaz 49 karavīri, bet trīs ievainoti, sestdien pavēstīja amatpersonas. Atbildību par uzbrukumu, kurā nogalināts pēdējo gadu laikā nepieredzēti liels Mali karavīru skaits, uzņēmies teroristu grupējums "Islāma valsts".
Ukraina cer palielināt izaugsmi, piesaistot investīcijas
Kopš militārā konflikta sākuma 2014. gadā Ukraina no Eiropas Savienība saņēmusi 15 miljardus eiro – gan aizdevumu, gan grantu, gan humanitārās palīdzības veidā. Tā ir lielākā palīdzība, kādu Eiropa jebkad kādai valstij sniegusi. Taču, ja to pārrēķina uz vienu Ukrainas iedzīvotāju, tad rezultāts nav tik iespaidīgs.
Drēzdenē izsludina nacistu ārkārtas stāvokli
Vācijas pilsētā Drēzdenē izsludināts nacistu ārkārtas stāvoklis, varas iestādēm atzīstot, ka galēji labējo ideju aizstāvji rada nopietnas problēmas. Šāds solis sperts laikā, kad Vācijas valdība ir izklāstījusi savus pasākumus cīņai pret galēji labējo ekstrēmismu. Tikmēr opozīcijas politiķi norāda, ka šādi plāni nāk daudz par vēlu.
Asu izteikumu dēļ Zelenskim Donbasā izceļas konflikts ar brīvprātīgajiem veterāniem
Vētru Ukrainas sabiedrībā sacēlis prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš pārsteidzis ar savu runas manieri. Apmeklējot frontes līniju Donbasā, viņam izcēlies konflikts ar brīvprātīgajiem veterāniem. Taču ekspresīvā prezidenta atbalstītāji joprojām ir vairākumā un tic arī viņa realizētajam miera plānam pēc tā sauktās Šteinmeiera formulas. Tās ietvaros uzsākta ukraiņu spēku atvilkšana no stratēģiski un simboliski svarīga punkta – Zolotojes ogļraču ciemata.
Krievijā aizliedz vienu no valsts vecākajām cilvēktiesību aizstāvības kustībām
Krievijas Augstākā tiesa ir apmierinājusi Tieslietu ministrijas prasību likvidēt vienu no Krievijā vecākajām cilvēktiesību aizstāvības kustībām “Par cilvēktiesībām”. Kustības vadītājs Ļevs Ponomarjovs uzskata, ka šāds lēmums pieņemts saistībā ar viņa vēršanos pret Federālo Drošības dienestu. Par spīti kustības likvidācijai aktīvists sola savu darbību turpināt.
Kā tika notverts un iznīcināts «Islāma valsts» līderis
"Nomira kā suns, smilkstot un raudot". Tik ass un provokatīvs savos izteicienos par  “Islāma valsts” līdera Abu Bakra al Bagdadi nāvi bija ASV prezidents Donalds Tramps. Noslēdzošā fāze piecu gadu ilgajai operācijai ilga kopš maija un bija veiksmīga, arī pateicoties kurdu kaujinieku sniegtajai izlūkošanas informācijai. Tā, starp citu, ietvēra arī Bagdadi apakšveļu, kas palīdzēja DNS analīzēs apstiprināt viņa identitāti.
Eksperts: Sīrijā uzvarējuši Asads un Putins
Sīrijas pilsoņu karš stratēģiskā līmenī ir beidzies, un līdz ar diktatoru Bašaru al Asadu lielākais uzvarētājs tajā ir Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Šādu vērtējumu “Pasaules panorāmai” sniedza daudz pieredzējušais un pasaulē pazīstamais ārpolitikas pētnieks, autors un profesors Saimons Serfatijs.   
Stērdžena uzrunās Skotijas neatkarības mītiņa dalībniekus
Skotijas pirmā ministre un Skotijas Nacionālās partijas līdere Nikola Stērdžena sestdien, 2. novembrī, Glāsgovā uzrunās Skotijas neatkarības mītiņa dalībniekus. Tā būs pirmā šāda veida Stērdženas uzruna pēdējo piecu gadu laikā. Toreiz, Skotijas pirmajā neatkarības balsojumā, 55% referenduma dalībnieku atbalstīja palikšanu Lielbritānijas sastāvā.
Latvietis piecos gados ar riteni izbrauc visas centrālās Londonas ielas
Latvietis Dāvis Viļums ar riteni izbraucis visas centrālās Londonas ielas, savu veikumu atzīmējot īpašā kartē. Londona lepojas ar to, ka cenšas būt draudzīga velobraucējiem, tāpēc latvieša paveiktais piesaistījis lielāko mediju uzmanību, lai iedvesmotu arī citus londoniešus izvēlēties aktīvu dzīvesveidu.      
Krievija un Turcija sāk kopīgas patruļas Sīrijas ziemeļaustrumos
Turcija un Krievija piektdien veikušas pirmo kopīgo patrulēšanu Sīrijas ziemeļos izveidotajā drošības zonā. Patruļas uzdevums ir pārliecināties, vai reģionu ir pametuši kurdu kaujinieki, kurus Turcija uzskata par teroristiem. Tikmēr Sīrijas prezidents Bašars al Asads paziņojis, ka pašlaik Sīrijas ziemeļos notiekošais ir tikai pagaidu risinājums un nākotnē kontrole pār visu valsts teritoriju nonāks Sīrijas valdības rokās.
Krievijas varasiestādes varēs internetu valstī izolēt no globālā tīmekļa
Krievijā piektdien, 1. novembrī, stājies spēkā likums, kas varasiestādēm ļaus internetu Krievijā izolēt no globālā tīmekļa. Pretrunīgi vērtētā likuma izskatīšana iepriekš izraisījusi plašas protesta akcijas. Tiesību aktīvisti brīdina par interneta izolāciju un plašu cenzūru. Kremlis uzstāj, ka tam nav nekādu plānu izolēt Krievijas interneta lietotājus, un likums ir svarīgs nacionālajai drošībai un ārvalstu kiberuzbrukumu draudu novēršanai.
Jaunākie
Interesanti