Ārzemēs
Slēdz Eiropas gaisa telpu lidmašīnām «Boeing 737 MAX»
Aizvien vairāk valstu nolemj neizmantot pasažieru pārvadājumos "Boeing 737 MAX" lidmašīnas. Tam par iemeslu – traģiskā aviokatastrofa Etiopijā, kurā svētdien gāja bojā 157 cilvēki. Francija, Īrija, Lielbritānija un Vācija, kā arī Singapūra un Malaizija noteikušas pilnīgu aizliegumu "Boeing 737 MAX" lidojumiem savās gaisa telpās. Savukārt Eiropas Aviācijas drošības pārvalde (EASA) otrdien paziņojusi, ka slēdz Eiropas Savienības (ES) gaisa telpu minētajām lidmašīnām.
Prognozē izgāšanos arī otrajam Mejas piedāvājumam britu parlamentā
Šovakar Lielbritānijas parlamentā gaidāms vēsturisks balsojums par to, kādā veidā notiks “Brexit. Šis ir jau otrais britu premjerministres Terēzas Mejas mēģinājums panākt deputātu atbalstu. Pirmais janvārī izgāzās ar vēsturiski lielāko pārsvaru. Toreiz pret Mejas priekšlikumu nobalsoja par 230 deputātiem vairāk, nekā bija atbalstītāju. Tiek prognozēts, ka Mejas panāktā vienošanās arī šoreiz neiegūs vairāķuma parlamentāriešu atbalsta.
Lietuvā rīkos dubultpilsonības referendumu
Reizē ar Lietuvas prezidenta vēlēšanām 12. maijā kaimiņvalsts iedzīvotājiem būs jāpiedalās arī referendumā par dubultpilsonību. Šādu lēmumu pieņēmis Lietuvas parlaments.
Kremļa opozicionārs Milovs: Putins baidās no atklātības un godīgas konkurences
Aizvadītajā nedēļas nogalē Maskavā un citviet Krievijā ir notikuši plaši protesti pret ieceri padarīt Krievijas internetu neatkarīgu no pārējās pasaules. Protestētāji uzskata, ka šādi valdošie politiķi mēģina ieviest valstī cenzūru, kas varētu būt līdzīga tā dēvētajam Ķīnas mūrim. Turpretī Kremļa pārstāvji uzstāj, ka viņi rūpējās tieši par pretējo, proti par brīvu interneta darbības nodrošināšanu.
Lielbritānija un ES panāk «Brexit» papildu vienošanos
Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers un Lielbritānijas premjere Terēza Meja pirmdien, 11.martā, vēlu vakarā tomēr ir spējuši panākt papildu vienošanos. Tas ir juridiski saistošs instruments, kas būtībā vēlreiz izskaidro to, kas jau iepriekš ir pausts. Proti, pagaidu noregulējums Ziemeļīrijas un Īrijas robežas jautājumā ir tikai īslaicīgs risinājums, ko abas puses cer nekad nepielietot.
Britu parlaments vēlreiz balsos par «Brexit» vienšanos
Britu parlaments otrdien, 12. martā, vēlreiz balsos par "Brexit" vienošanos, kas regulē Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Izstāšanās paredzēta pēc divām ar pusi nedēļām. Galvenās domstarpības ir par tā dēvēto pagaidu risinājumu, kura mērķis ir novērst robežkontroles atjaunošanu uz Ziemeļīrijas un Īrijas robežas pēc "Brexit".
Jaunākie
Interesanti