Ārzemēs
No vēstniecības Itālijā aizbēdzis un patvērumu lūdzis Ziemeļkorejas diplomāts
Itālijā no vēstniecības aizbēdzis Ziemeļkorejas vēstnieks. Par to pavēstījis Dienvidkorejas izlūkdienests. Bet saskaņā ar dienvidkorejiešu mediju vēstīto, Džo Songils ar sievu esot paslēpies un lūdzis patvērumu. Itālija viņu "aizsargā drošā vietā". Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam tik augsta ranga diplomāta dezertēšana būtu diplomātisks apkaunojums laikā, kad viņš sevi pozicionē kā starptautisku spēlētāju kodolsarunās ar Vašingtonu un Seulu.
Darbu sāk jaunievēlētais ASV Kongress
Šodien savu darbu sāks jaunievēlētais ASV Kongress. Pārstāvju palātā vairākumu ir atguvusi Demokrātu partija. Sagaidāms, ka jau pirmajā darba dienā Kongress balsos par likumprojektu, kas ļautu atjaunot daļēji apturēto valdības darbu. Taču, visticamāk, demokrātu ierosinājumus neapstiprinās ne ASV Senāts, ne prezidents Donalds Tramps, tādējādi turpinot politisko strupceļu. ASV mediji un eksperti gan norāda uz daudzsološām pārmaiņām ASV politiskajā vidē, kurā ienākusi uz reformām vērsta jaunā paaudze.
Francijā aizturēts «dzelteno vestu» līderis Ēriks Druē
Francijas policija trešdien aizturēja un apcietināja vienu no "dzelteno vestu" protestu kustības līderiem Ēriku Druē par to, ka viņš bija organizējis demonstrāciju Parīzes centrā, to nepiesakot, pavēstīja ziņu avots prokuratūrā.
Britu Leiboristu partijā pieaug vēlme sarīkot vēl vienu «Brexit» referendumu
Lielbritānijas opozīcijā esošās Leiboristu partijas vidū pieaug aicinājumi sarīkot vēl vienu referendumu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Par to liecina jaunākās aptaujas. Analītiķi norāda, ka šāds noskaņojums ievērojami palielina spiedienu uz leiboristu līderi Džeremiju Korbinu, kurš otram referendumam līdz šim ir iebildis. Tikmēr pats Korbins aicinājis premjerministri Terēzu Meju doties uz Briseli un panākt tādu “Brexit” vienošanos, kuru varētu apstiprināt arī opozīcijas deputāti.
Ķīnas prezidents: Taivānas atkalapvienošanās ar Ķīnu ir nenovēršama
Taivānas atkalapvienošanās ar Ķīnu ir „nenovēršama” – tā trešdien, 2.janvārī, paziņoja Ķīnas prezidents Sji Dziņpins. Kaut viņš aicināja uz miermīlīgu risinājumu, tomēr arī brīdināja, ka neizslēdz spēka pielietošanu. Ķīna neatzīst Taivānas suverenitāti un to uzskata par atšķēlušos provinci, kas kādu dienu atkal nonāks Pekinas pakļautībā. Dienu pirms Sji runas Taivānas prezidente Cai Inveņa bija paziņojusi, ka viņas vadītā valsts nevēlas atteikties no savas suverenitātes vai jebkādā veidā ļaut vājināt savu autonomiju.
Kubā atzīmē revolūcijas 60. gadadienu
Kubā plaši atzīmē revolūcijas 60. gadadienu. Svinīgajā uzrunā bijušais prezidents un pašreizējais valdošās Komunistiskās partijas vadītājs Rauls Kastro norādīja uz nepieciešamību veicināt reģiona valstu integrāciju un asi kritizēja Amerikas Savienoto Valstu īstenoto politiku. 
ASV un Izraēla oficiāli izstājušās no UNESCO
Amerikas Savienotās Valstis un Izraēla oficiāli izstājušās no Apvienoto Nāciju organizācijas Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas.  Lēmums tika pieņemts, jo UNESCO esot aizspriedumi pret oficiālo Telavivu. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti