Ārzemēs
Blūmbergs kampaņai par demokrātu nomināciju uz ASV prezidenta amatu plāno tērēt milzu līdzekļus
Cīņā par ASV prezidenta krēslu iesaistījies bijušais Ņujorkas mērs, miljardieris Maikls Blūmbergs. Viņš paziņojis, ka vēlas sakaut Donaldu Trampu, jo tikai tā ir iespējams panākt Savienoto Valstu atjaunošanu. Blūmbergs kļuvis par 18. Demokrātu partijas pretendentu uz ASV prezidenta amata nomināciju. Taču eksperti viņa izredzes vērtē visai piesardzīgi, norādot uz milzīgajiem līdzekļiem, ko viņš plānojis ieguldīt uzvaras sasniegšanā.  
Parīzē iededz Ziemassvētku ugunis
Francijas galvaspilsētas Parīzes centrā – Elizejas laukos, iedegtas tradicionālās Ziemassvētku ugunis. Pilsētas iedzīvotājus un viesu tās priecēs līdz nākamā gada 8. janvārim.
Par Rumānijas prezidentu pārvēlēts Klauss Johanniss
Rumānijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā pārliecinoši uzvarējis pašreizējais valsts vadītājs Klauss Johanniss. Pēc sākotnējo rezultātu publiskošanas viņš solīja nodrošināt valsts modernizāciju un aizstāvēt kopējās Eiropas vērtības.
Ungārijas kandidāts uz EK komisāra amatu cenšas kliedēt bažas par saistību ar Orbānu
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šo trešdien, 27. novembrī, balsos par jaunās Eiropas Komisijas (EK) sastāvu. Ceļš līdz komisāra kandidātu apstiprināšanai nav bijis viegls, un vairākas valstis kandidātus virzījušas atkārtoti. Pēdējais no šķēršļiem tika pārvarēts pēc Ungārijas kandidāta uz paplašināšanās komisāra amatu Olivera Varhelji uzklausīšanas. Deputāti bažījas, ka viņš Eiropas Komisijā aizstāvēs Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna viedokli.
Vācijā parlaments lems par «Huawei» iesaisti 5G attīstīšanā
Pagājušajā nedēļas nogalē Vācijas kristīgo demokrātu partijas sanāksmē ticis atbalstīts priekšlikums saistībā ar Ķīnas uzņēmuma „Huawei” iesaisti 5G tīkla attīstīšanā Vācijā. Tagad par šo jautājumu būs jālemj Vācijas parlamentam. Tas notiks par spīti tam, ka Vācijas kanclere Angela Merkele iepriekš paudusi atbalstu brīvai konkurencei.
Džonsons prezentē manifestu Lielbritānijai pēc breksita
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons svētdien prezentējis savas Konservatīvās partijas manifestu pirms decembrī gaidāmajām britu parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kurā sola pabeigt valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), lai tā varētu izbeigt taupības pasākumus un veicināt uzplaukumu.
Honkongas pašvaldību vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 70% vēlētāju
Vēl septiņas stundas pirms iecirkņu slēgšanas Honkongā, rajonu pārvalžu vēlēšanās bija nobalsojuši vairāk nekā 47% vēlētāju. Tādējādi savu izvēli jau dienas vidū bija izdarījuši teju divi miljoni no vairāk nekā četriem miljoniem reģistrēto balsstiesīgo Honkongas iedzīvotāju. Tiek ziņots, ka aptuveni četras stundas pirms iecirkņu slēgšanas savu balsti bija nodevuši jau vairāk nekā 60% vēlētāju jeb aptuveni 2,5 miljoni cilvēku, bet, noslēdzoties vēlēšanām, tika saskaitīts, ka tajās piedalījušies vairāk nekā 70% vēlētāju jeb apmēram 2,9 miljoni cilvēku.
Plūdos Franču Rivjērā divi bojāgājušie
Divi cilvēki gājuši bojā un vēl divi pazuduši bez vēsts, lietavu izraisītiem plūdiem pārņemot Franču Rivjēru, kur nogāzti koki, ceļotāji netiek prom un tūkstošiem māju palikušas bez elektrības. 
Maiks Penss: ASV vēlas nodrošināt no Irānas ietekmes brīvu Irāku
ASV viceprezidents Maiks Penss sestdien ieradās negaidītā vizītē Irākā, lai apliecinātu atbalstu visa reģiona kurdiem kā ASV sabiedrotajiem. Kāda augsta ASV amatpersona iepriekš izteicās, ka Pensa vizīte uzskatāma par vēstījumu ne tikai kurdiem, bet pašiem amerikāņiem. Tika arī paziņots, ka ASV vadītā koalīcija kopā ar simtiem kurdu kaujinieku piektdien īstenojusi plašāko operāciju pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts" kopš ASV oktobrī sāka savu spēku atvilkšanu.
Rumānijā notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārta
Rumānijā 24.novembrī notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārta. Tajā par uzvaru sacenšas pašreizējais valsts galva Klauss Johanniss un ekspremjere Viorika Denčile. Johanniss uzvarēja vēlēšanās 10.novembrī, tomēr neieguva pietiekami daudz balsu, lai uzvarētu jau pirmajā kārtā. Eksperti arī otrajā kārtā uzvaru prognozē pašreizējam prezidentam.
ASV viceprezidents Penss ieradies negaidītā vizītē Irākā ar «vēstījumu reģiona kurdiem»
ASV viceprezidents Maiks Penss sestdien ieradies negaidītā vizītē Irākā, taču pretēji sākotnējām prognozēm nav ticies ar šīs valsts premjerministru un parlamenta spīkeru, bet devies uz Irākas Kurdistānas autonomā reģiona galvaspilsētu Erbīlu, lai tiktos ar tā prezidentu Nečirvanu Barzani un premjeru Masruru Barzani un vienlaikus apliecinātu atbalstu visa reģiona kurdiem kā ASV sabiedrotajiem.
Ārzemju latvieši: lūdzu, runājiet ar mums latviski!
Bieži kautrējamies runāt svešvalodās, baidoties, ka akcenta dēļ mūs varētu apsmiet. Taču tieši tāpat jūtas ārzemēs dzimušie latvieši, viesojoties Latvijā un cenšoties runāt latviski. Par to un citām tautiešiem būtiskām lietām tika spriests pirmajā diasporas sieviešu konferencē Londonā. 
Jaunākie
Interesanti