Ārzemēs
Tramps draud dot triecienu 52 mērķiem Irānā
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir gatavas dot triecienu 52 mērķiem Irānā, ja Irāna uzbruks ASV objektiem vai pilsoņiem, atmaksājot par ģenerāļa  Kasema Soleimani nogalināšanu, paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.
Horvātijā notiek prezidenta vēlēšanas
Šodien Horvātijā notiek prezidenta vēlēšanu otrā un izšķirošā kārta. Par uzvaru cīnās līdzšinējā prezidente Kolinda Grabara-Kitaroviča un bijušais premjerministrs Zorans Milanovičs. Abi ieguva visvairāk balsu decembrī pirms Ziemassvētkiem notikušajā vēlēšanu pirmajā kārtā. Iedzīvotāji izvēl valsts nākamo prezidentu brīdī, kad Horvātija uzņemas Eiropas Savienības prezidetājvalsts pienākumus.
Irākā ASV karaspēka bāzē trāpījušas raķetes
Irākā sestdien divas raķetes trāpījušas Al Baladas gaisa spēku bāzē, kur ir izvietoti ASV karavīri, bet stingri apsargātajā Bagdādes Zaļajā zonā, kur atrodas valdības iestādes un vēstniecības, arī ASV vēstniecība, divi mīnmetēju šāviņi, pavēstīja avoti drošības struktūrās.
Ukrainas «čekas maisi»: Liecības par latviešu represijām un pazudušas aģentu lietas
Gari plaukti ar mapēm, uz kurām trīs burti, kuri padomju laikos ikvienam iedzina bailes – KGB (krievu: Комите́т Госуда́рственной Безопа́сности). Valsts drošības komiteja (VDK). Liecības par latviešu represijām un aukstā kara spiegu lietas Ukrainā, VDK ziņotāji un varas attīrīšanās. Kas notika ar VDK materiāliem un čekas maisiem Ukrainā?
NATO aptur Irākas drošības spēku apmācības
Pēc ASV dronu trieciena Bagdādē, kurā tika nogalināti augsta ranga Irānas un Irākas militārie komandieri, NATO apturējusi Irākas drošības spēku apmācības, sestdien pavēstīja alianses pārstāvis sakariem ar presi Dilans Vaits.
Tūkstošiem cilvēku Bagdādē piedalās nogalinātā ģenerāļa Soleimani bēru procesijā
Skandējot pret Savienotajām Valstīm vērstus saukļus, tūkstošiem cilvēku Irākas galvaspilsētā Bagdādē šodien piedalās Irānas ietekmīgā ģenerāļa Kasema Soleimani bēru procesijā. Viņš vakar tika nogalināts ASV dronu uzlidojumā. Pasaule ar satraukumu reaģējusi uz notikušo, baidoties, ka incidents var izraisīt militāru konfliktu jau tā saspīlētajā reģionā. Tomēr ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Vašingtona nogalināja Soliemani nevis lai izraisītu, bet novērstu karu.
ASV uz Tuvajiem Austrumiem nosūtīs vēl 3000 karavīru
ASV piektdien, 3.janvārī, paziņoja, ka uz Tuvajiem Austrumiem, kur situāciju destabilizējusi Irānas ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšana Savienoto Valstu raķešu triecienā, tiks nosūtīti 3000 vīru lieli armijas papildspēki.
Pēc Irānas ģenerāļa nogalināšanas lielvaras un eksperti brīdina par bīstamu eskalāciju
Piektdien Amerikas Savienoto Valstu (ASV) bezpilota lidaparātu triecienā Bagdādes lidostā tika nogalināts Irānas ģenerālis Kasems Soleimani. Irānas Revolucionārās gvardes vienības „Kudsas spēki” komandiera nogalināšana pasaules tirgū izraisījusi naftas cenu kāpumu. Savukārt vairākas pasaules lielvaras un eksperti pauduši bažas par bīstamu eskalāciju, kas var novest pat pie kara starp Vašingtonu un Teherānu. ASV prezidents Donalds Tramps uzsvēris, ka Soleimani vajadzēja iznīcināt jau pirms vairākiem gadiem.
Jaunākie
Interesanti