Ārzemēs
Spānijas tiesa neatzīst katalāņu līderi par Eiropas Parlamenta deputātu
Spānijas Augstākā tiesa ir atteikusies atzīt ieslodzīto katalāņu aktīvistu Oriolu Džunkerasu par Eiropas Parlamenta deputātu. Šāds spriedums ir pretrunā ar Eiropas Savienības tiesas spriedumu. Lai arī Džunkerass joprojām atrodas ieslodzījumā, viņš šonedēļ ievēlēts par Eiropas Brīvās alianses grupas prezidentu Eiropas Parlamentā.  
ASV un Irāna sper samiernieciskus soļus
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir gatavas nopietnām sarunām ar Irānu. Tā paziņojusi ASV administrācija vēstulē Apvienoto Nāciju Organizācijai, kurā skaidrots, ka atentāts pret Irānas ģenerāli Soleimani tika veikts pašaizsardzības nolūkos. Tikmēr Irānā joprojām turpinās tūkstošiem cilvēku apmeklētā Soleimani piemiņas ceremonija.
Irānas izmeklētāji: Avarējusī Ukrainas lidmašīna aizdegās gaisā
Šonedēļ pie Teherānas avarējusī Ukrainas aviosabiedrības lidmašīna aizdegusies gaisā, ziņo Irāna. Tikmēr Ukrainas Nacionālais drošības un aizsardzības dienests pavēstījis pat par septiņiem dažādiem notikušās aviokatastrofas iespējamiem cēloņiem. Netiek izslēgts arī terorakts.
Horvātija prezidentūras laikā domās par ES pievilcības uzlabošanu
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) ir īstais brīdis, lai pārējās bloka valstis varētu atskatīties uz līdz šim paveikto un saprast, kā padarīt kopējo projektu pievilcīgāku iedzīvotāju acīs. Tā, uzsākot savas valsts pirmo prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, sacīja Horvātijas premjers Andrejs Plenkovičs. Turpmākais pusgads Eiropā solās būt notikumu bagāts, un Horvātijas politiķiem būs jāpieliek ne mazums enerģijas domstarpību pārvarēšanai.
Puertoriko novērš postošās zemestrīces sekas
Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) piederošās Puertoriko varas iestādes turpina novērst postošās zemestrīces sekas. Īpaši izveidotās patversmēs patlaban uzturas apmēram 2 000 cilvēku, kuru mājas iznīcinājuši apakšzemes grūdieni.
Brisele nav pārliecināta par iespējām līdz gada beigām vienoties par tirdzniecības līguma noslēgšanu ar Lielbritāniju
Arvien vairāk tuvojoties 31. janvārim, kad Apvienotā Karaliste pametīs Eiropas Savienību, aktuālāks kļūst jautājums par abu pušu turpmākajām attiecībām. Galvenā uzmanība šī gada laikā noteikti būs pievērsta sarunām par tirdzniecības līguma noslēgšanu. Lai apspriestu šos jautājumus, vakar Londonā bija ieradusies Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, kura paziņojusi, ka līdz gada beigām par visiem jautājumiem vienoties nav iespējams. Tikmēr britu puse ir pārliecināta par pretējo.
Jaunākie
Interesanti