Ārzemēs
ES Tiesas spriedumu par Poliju nevajag pārvērtēt. Intervija ar komentētāju Lukašu Varžehu
Polijai nelabvēlīgais šīs nedēļas Eiropas Savienības tiesas spriedums droši vien neietekmēs ne valsts prezidenta vēlēšanas, ne Varšavas un Briseles attiecības. Abas puses no pragmatiskām attiecībām varētu tikai iegūt, intervijā Latvijas Radio stāstīja Polijas konservatīvā nedēļas izdevuma „Do Rzeczy” komentētājs Lukašs Varžehs. Viņš norādīja arī, ka Donalda Tuska kandidēšana uz Polijas prezidenta amatu nebija ticama, un uzsvēra - partija „Likums un taisnīgums” pie varas ir uz palikšanu.
ASV aicina īstenot nopietnus soļus spiediena palielināšanai pret Irānu
ASV ceturtdien, 7. novembrī, aicinājusi īstenot nopietnus soļus spiediena palielināšanai pret Irānu. Savienotās Valstis šādi reaģējušas pēc tam, kad Irāna paziņojusi par urāna gāzes iepildīšanu centrifūgās Fordo bagātināšanas centrā, tādējādi turpinot atkāpšanos no 2015. gada kodolvienošanās ar pasaules lielvarām. Savukārt Eiropas Savienība (ES) paudusi bažas par to, ka Irāna bloķējusi ANO inspektores iekļūšanu kodolstacijā Natanzā.
Lietuvā pieņem «spiegu apmaiņas likumu»
Lietuvas Seims pieņēmis grozījumus kriminālkodeksā, precizējot prezidenta pilnvaras apžēlot par spiegošanu notiesātas personas, par kurām panākta starpvalstu vienošanās par spiegu apmaiņu. Pēc mediju vēstītā, tas varētu būt saistīts ar plānoto par spiegošanu notiesātu personu apmaiņu starp Lietuvu, Krieviju un Norvēģiju.
Britu konservatīvajiem met sociāldemokrātisku izaicinājumu
Lai gan pirms 12. decembrī gaidāmajām Lielbritānijas parlamenta vēlēšanām aptaujas liecina, ka premjerministrs Boriss Džonsons pagaidām var justies komfortabli, jo konservatīvie apsteidz galvenos konkurentus leiboristus par 9%, leiboristu līderis Džeremijs Kobrins gan solījis neredzēti aktīvu kampaņu, kurā viņš centīsies pārliecināt par nepieciešamību veidot pavisam citādāku Lielbritāniju.
ASV trim cilvēkiem izvirza apsūdzības «Twitter» lietotāju izspiegošanā Saūda Arābijas uzdevumā
Divi bijušie uzņēmuma „Twitter” darbinieki un vēl viens vīrietis trešdien Sanfrancisko federālajā tiesā tika apsūdzēti par to, ka Saūda Arābijas uzdevumā izspiegojuši „Twitter” lietotājus, kas bija kritiski noskaņoti pret šīs valsts karalisko ģimeni. Šī ir pirmā reize, kad Saūda Arābijas pilsoņiem tiek izvirzītas apsūdzības par spiegošanu Amerikas Savienotajās Valstīs.
ASV un Lielbritānija varētu iesaistīties ES militārajos projektos
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) un Lielbritānija, kad tā būs izstājusies no Eiropas Savienības (ES), varētu piedalīties bloka militārajos projektos, liecina Somijas prezidentūras izstrādāta dokumenta uzmetums. Tajā pašā laikā Ķīnai un Turcijai dalība Pastāvīgās strukturētās sadarbības programmas projektos varētu tikt liegta.
Čehijā un Nīderlandē streiko skolotāji
Skolotāju streika dēļ trešdien, 6. novembrī, Nīderlandē slēgtas vairāki tūkstoši skolu. Streiks seko plašām protesta akcijām, kuras pēdējo nedēļu laikā valstī rīkojuši lauksaimnieki un būvniecības nozares darbinieki, kas nav apmierināti ar valdības politiku klimata pārmaiņu ierobežošanai.
Lielbritānijā sākas priekšvēlēšanu kampaņa
Lielbritānijā oficiāli startējusi priekšvēlēšanu kampaņa pirms 12. decembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Valdošā Konservatīvā partija šīs kampaņas uzmanības centrā likusi jautājumu par nepieciešamību novest līdz galam "Brexit" procesu. Tikmēr opozīcijā esošie leiboristi aicina neticēt kārtējiem premjerministra Džonsona solījumiem. Arī citas partijas aicina uzmanību pievērst ne tikai "Brexit", bet arī citiem iekšpolitiskajiem jautājumiem.
Jaunākie
Interesanti