Ārzemēs
Somija rīkos mācības ES valstu ministriem par rīcību hibrīduzbrukuma laikā
Arī finanšu ministriem ir jāzina, kā rīkoties hibrīduzbrukuma laikā. Tā uzskata Somijas valdība, kas šomēnes uz pusgadu ir pārņēmusi Eiropas Savienības (ES) Padomes vadību. Tādēļ jau rudenī ES valstu finanšu ministru sanāksmē Helsinkos notiks īpašās apmācības. Kādēļ tās ir nepieciešamas, un kā tās notiks?
Tramps atsakās sadarboties ar britu vēstnieku; Meja pauž pilnu atbalstu diplomātam
Starp Lielbritāniju un Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) izcēlies diplomātisks skandāls. Atklātībā nonākusi diplomātiskā sarakste, kurā britu vēstnieks ASV nesaudzīgi kritizējis gan ASV prezidentu Donaldu Trampu, gan viņa administrāciju. Atbildot uz šo informāciju, Tramps paziņojis, ka nevēlas ar vēstnieku sadarboties. Tikmēr britu premjerministre vēstniekam paudusi pilnu atbalstu.
Itālija un Malta aicina ES veidot mehānismu migrācijas problēmu risināšanai
Itālijā otrdien, 9. jūlijā, tiek slēgts viens no savulaik lielākajiem migrantu uzņemšanas centriem Eiropā. Tas notiek laikā, kad Itālija kārtējo reizi nonākusi uzmanības centrā, liedzot ieceļot valsts ostās kuģiem, kuri Vidusjūrā izglābuši cilvēkus. Par spīti draudiem ievērojami palielināt šādu kuģu kapteiņiem sodanaudas, kuģi arvien biežāk aizliegumus pārkāpj. Tikmēr Itālija un arī Malta ir aicinājušas Eiropas Savienību (ES) meklēt šai problēmai sistēmisku risinājumu.  
ES turpinās sniegt palīdzību Ukrainai
Eiropas Savienība (ES) arī turpmāk sniegs dažāda veida palīdzību Ukrainai. Vienošanās par to panākta Eiropas Komisijas vadītāja Žana Kloda Junkera, Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska un citu bloka amatpersonu vizītes laikā Kijevā.
Amatā stājies Grieķijas jaunais premjers Micotakis
Vien 15 stundas pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas amatā stājies Grieķijas jaunais premjers - vēlēšanās uzvarējušās konservatīvās partijas “Jaunā demokrātija” pārstāvis Kirjaks Micotakis. Iepriekš opozīcijā esošā partija sev nodrošinājusi tik pārliecinošu uzvaru, ka var veidot valdību bez koalīcijas partneriem.   
Pretēji liegumam Itālijas ostā pietauvojies kuģis ar migrantiem
Pagājušajā naktī Lampedūzas ostā pietauvojies nevalstiskās organizācijas kuģis “Alex” ar Vidusjūrā izglābtajiem migrantiem. Tas ir jau otrais kuģis, kas ignorē iekšlietu ministra Mateo Salvīni mēģinājumu nepieļaut migrantu izkāpšanu Itālijas ostās.
Pāvests migrantu glābšanai aicina izveidot «humānos koridorus»
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien aicināja izveidot "humānos koridorus", lai palīdzētu izglābt migrantus, šādi reaģējot uz Lībijā aizvadītajā nedēļā notikušo uzlidojumu migrantu aizturēšanas centram, kurā tika nogalināti vairāk nekā 50 cilvēki.
Malta liedz iebraukt kuģim ar 65 migrantiem
Maltas varasiestādes aizliegušas valsts teritoriālajos ūdeņos iebraukt Vācijas aktīvistu kuģim ar 65 Lībijas piekrastē uzņemtiem nelegālajiem imigrantiem, svētdien pavēstīja Maltas bruņoto spēku pārstāvis sakariem ar presi.
Ārkārtas vēlēšanās Grieķijā uzvaru prognozē konservatīvajai opozīcijas partijai
Grieķijā norisinās parlamenta vēlēšanas. Priekšvēlēšanu aptaujas dati liecina, ka uzvaru gūs konservatīvā opozīcijas partija “Jaunā demokrātija”. Savukārt līdz šim valdošā kreisi noskaņotā “Syriza” premjera Alekša Cipra vadībā varētu zaudēt varu. “Jaunā demokrātija” ieguva lielāko balsu skaitu arī nesen notikušajās Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās Grieķijā.
Jaunākie
Interesanti