Ārzemēs
Junkera un Džonsona «Brexit» sarunas beidzas bez progresa
Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera un Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) Luksemburgā noslēgušās bez rezultāta. Tā teikts Eiropas Komisijas izplatītajā paziņojumā.  
Eiropas tieslietu komisāra kandidātu tur aizdomās par korupciju
Beļģijas ārlietu ministrs Didjē Reinderss, kuru nākamā Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena izraudzījusies tieslietu komisāra amatam, tiek turēts aizdomās par korupciju un naudas atmazgāšanu. Beļģijas policija veic sākotnējo izmeklēšanu, kurā jānoskaidro, vai ir pamats izvirzīt apsūdzības.

Par iespējamiem ministra pārkāpumiem liecības sniedzis kāds bijušais slepeno dienestu aģents. Aizdomas ir saistītas ar Reindersa vadītās ministrijas veiktajiem publiskajiem iepirkumiem.
Igaunijā mudinās cilvēkus pārcelties uz laukiem
Lai mudinātu cilvēkus pārcelties uz dzīvi laukos, Igaunijas lauku lietu ministrs Marts Jerviks plāno novirzīt 100 miljonus eiro Lauku attīstības fondam. Saskaņā ar plānu fonds par 50 miljoniem eiro iepirktu zemi, ko iznomāt vai pārdot iedzīvotājiem, bet vēl 50 miljonus eiro izdotu aizdevumos.  
Džonsons sarunās ar Junkeru negatavojas prasīt breksita atlikšanu
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirmdien Luksemburgā tiksies ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru. Sarunās piedalīsies arī abu pušu breksita sarunvedēji. Sagaidāms, ka diskusiju laikā Džonsons paziņos par nevēlēšanos vēlreiz atlikt noteikto breksita datumu. Savukārt Eiropas puse cer sagaidīt konkrētus alternatīvus piedāvājumus strīdīgajam Ziemeļīrijas pagaidu noregulējuma jautājumam.
Britu liberārdemokrāti sola atcelt «Brexit»
Lielbritānijas Liberāldemokrātu partija svētdien paziņoja, ka atcels izstāšanos no Eiropas Savienības, ja uzvarēs nākamajās parlamenta vēlēšanās un nokļūs pie varas. Šīs mērķis gan nebūs viegli sasniedzams – no 650 vietām britu parlamentā partijai patlaban ir tikai pārdesmit deputātu krēslu. Tikmēr premjers Boriss Džonons apgalvo, ka "Brexit" sarunās ar Eiropas Savienību ir panākts "milzīgs progress”, un Lielbritāniju salīdzina ar komisku varoni Halku.
Džonsons: «Brexit» sarunās panākts milzīgs progress
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien sacīja, ka viņš guvis "milzīgu progresu" ceļā uz breksita vienošanās panākšanu ar Eiropas Savienību (ES), intervijā Lielbritāniju arī salīdzinot ar amerikāņu komiksu un filmu supervaroni Halku.
Prezidenta vēlēšanās Tunisijā sacentīsies 26 kandidāti
Svētdien, 14. septembrī, Tunisijā notiek prezidenta vēlēšanās – otrās demokrātiskās prezidenta vēlēšanās šajā Ziemeļāfrikas valstī pēc Arābu pavasara revolūcijas. Uz valsts galvas amatu pretendē 26 kandidāti ar dažādiem politiskajiem uzskatiem – islāmisti, sekulāristi, populisti un 2011.gada revolūcijā gāztā režīma piekritēji.
Tramps apstiprina bin Ladena dēla nogalināšanu
ASV prezidents Donalds Tramps šodien apstiprināja, ka pretterorisma operācijā nogalināts Hamza bin Ladens – starptautiskā teroristu tīkla "Al Qaeda" bijušā līdera Osamas bin Ladena dēls, kurš bija kļuvis par ievērojamu figūru teroristu tīklā.
Jaunākie
Interesanti