Ārzemēs
Tramps atkārtoti pieprasa finansējumu «pretimigrantu» mūrim
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps īpašā televīzijas uzrunā atkārtoti pieprasījis 5,7 miljardus dolāru jeb gandrīz 5 miljardus eiro pretimigrantu mūra būvniecībai pie robežas ar Meksiku. Viņš arī nodēvēja nelegālo imigrāciju par augošu krīzi.
ES nosaka sankcijas Irānai par uzbrukumu sagatavošanu Eiropā
Eiropas Savienība (ES) noteikusi sankcijas Irānas Izlūkošanas un drošības ministrijas pārstāvjiem un diviem Irānas pilsoņiem par uzbrukumu sagatavošanu  vairākās Eiropas valstīs. Konkrēto ierobežojumiem pakļauto personu saraksts tiks publiskots trešdien.
Arābu pavasara notikumi arvien ietekmē reģiona valstu iekšpolitiku
Apritējuši astoņi gadi, kopš 2010. gada decembrī aizsākās Arābu pavasaris un izmainīja vairāku valstu politisko situāciju, kura rezultātā šķietami neaizskarami līderi tika gāzti no saviem amatiem. Tā laika notikumi aizvien ietekmē Tuvo Austrumu reģiona valstu iekšpolitiku, bet daudzi piemirst, ka protesti izdevās, tikai pateicoties sociālo mediju ietekmei un vietējo jauniešu aktīvajai iesaistei.
Salvini Polijā runās par anti ES līgas izveidi pirms Eiroparlamenta vēlēšanām
Polijā trešdien, 9. janvārī, ierodas Itālijas vicepremjers Matteo Salvini. Viņam paredzētas sarunas ar Polijas valdošās partijas „Likums un Taisnīgums” līderi   Jaroslavu Kačiņski. Tiek uzskatīts, ka Salvini aicinās Kačiņski pirms nākamajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām pievienoties tā dēvētajai anti Eiropas Savienības (ES) līgai. Analītiķi jau prognozē, ka eiroskeptiski noskaņoto partiju grupa varētu kļūt par trešo ietekmīgāko spēku Eiropas Parlamentā.  
Francija stingrāk vērsīsies pret «Dzeltenajām vestēm»
Francijas valdība paziņojusi par plāniem stingrāk sodīt “Dzelteno vestu” kustības dalībniekus, kas piedalās nekārtībās un grautiņos. Premjerministrs Eduārs Filips uzsvēris, ka tiks pieņemts likums ar jauniem ierobežojumiem, piemēram, aizliegumu protestos vilkt sejas aizsedzošas maskas.
Vācijā politiķu un personu datus nopludinājis 20 gadus vecs jaunietis
Vācijas kancleres Angelas Merkeles un citu ietekmīgu publisko personu datus nopludinājis kāds 20 gadus vecs jaunietis. Saskaņā ar varasiestāžu sniegto informāciju, puisis to pastrādājis aiz dusmām un saistībā ar šo cilvēku izteikumiem. Vairāk par notikušo, kas Vācijā aktualizēja kiberdrošības jautājumus, stāsta Hardijs Ventnieks.
Turpinās neskaidrība par ASV stratēģiju Sīrijā
ASV Valsts sekretārs Maiks Pompeo sācis vizīšu ciklu Tuvajos Austrumos, lai apstiprinātu ASV atbalstu reģiona sabiedrotajām valstīm. Tas tiek darīts laikā, kad valda neskaidrība par turpmāko ASV stratēģiju Sīrijā pēc Donalda Trampa paziņojuma par karavīru atsaukšanu no pilsoņu kara skartās valsts. Liela neizpratne valda arī jautājumā par to, kas notiks  pašlaik kurdu kaujinieku pārvaldītajās teritorijās.
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ieradies negaidītā vizītē Ķīnā
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ieradies negaidītā vizītē Ķīnā. Kā uzskata politikas vērotāji, šādas vizītes mērķis varētu būt pozīciju saskaņošana ar Pekinu pirms nākamā Ziemeļkorejas un ASV līderu samita. Vienlaicīgi tiek norādīts uz Ziemeļkorejas vēlmi pastiprināt spiedienu uz Savienoto Valstu administrāciju.
Gruzija turpinās ceļu uz Eiropas Savienību. Intervija ar Gruzijas vēstnieci Latvijā
Krievija Gruzijā turpina savu nelikumīgo politiku – pastiprina militāro klātbūtni, nolaupa cilvēkus un izolē okupētos valsts reģionus. Tomēr Gruzija ir apņēmības pilna situāciju neeskalēt un visiem savas valsts iedzīvotājiem piedāvāt ieguvumus, kas pavērušies ceļā uz integrāciju Eiropas Savienībā, intervijā portālam LSM.lv sacīja jaunā Gruzijas vēstniece Latvijā Tea Maisuradze.
ASV amatpersonas tūrēs Tuvajos Austrumos cenšas nomierināt sabiedrotos
ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas augstas amatpersonas devušās uz Tuvo Austrumu reģionu, lai nomierinātu sabiedrotos un kliedētu bažas par amerikāņu pēkšņu aiziešanu no Sīrijas. Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons paziņojis par priekšnosacījumiem, proti, vispirms nepieciešamas drošības garantijas Vašingtonas sabiedrotajiem, tostarp Sīrijas kurdiem. Otrdien Boltons atrodas vizītē Turcijā. Otrdien, 8. janvārī, nedēļu ilgā vizīšu tūrē uz astoņām arābu valstīm dodas arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.  
Francijā plāno sodīt par neatļautiem protestiem
Francijas valdība  rosina veikt grozījumus likumos, kas  paredz sodus par neatļautu protestu rīkošanu vai piedalīšanos tajos. Viens no iniciatīvas mērķiem ir ierobežot tā dēvēto “dzelteno vestu” protestu kustību.
Mjanmas vadība plāno sākt militāru operāciju pret nemierniekiem Rakhainas štatā
Mjanmas militārā un civilā vadība aicinājušas uzsākt militāru operāciju pret nemierniekiem Rakhainas štatā. Šādi varas iestādes reaģējušas uz pēdējo nedēļu laikā novērojamo vardarbības pastiprināšanos. Rīkojums kārtējo reizi pievērsis uzmanību jautājumam par cilvēktiesību ievērošanu valstī un vēršanos pret rohindžu minoritāti.
Britu parlamentā aizvien nav skaidrības par atbalstu «Brexit» vienošanās
Lielbritānijas parlamenta deputāti ir atgriezušies no Ziemassvētku pārtraukuma un atsākuši diskusijas par izstāšanos no Eiropas Savienības. Balsojums par vienošanos starp Eiropas Savienību un Lielbritāniju ir paredzēts nākamās nedēļas sākumā, tomēr joprojām nav skaidrs, vai deputātu vairākums to atbalstīs.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti