Ārzemēs
Tihanovska Briselē: Bez ārvalstu atbalsta Lukašenko režīmam naudas pietiks 5-8 nedēļām
Bez ārvalstu atbalsta pašreizējā Baltkrievijas līdera Aleksandra Lukašenko režīmam pietiks naudas vēl tikai piecām līdz astoņām nedēļām. Pēc tam viņš nespēs samaksāt pat algas milicijai un OMON. Tā pirmdien, 21. septembrī, Briselē paziņoja Baltkrievijas opozīcijas politiķe Svetlana Tihanovska un viņas sabiedrotie. Tādēļ, pēc viņas domām, ir būtiski nedot naudu Lukašenko režīmam.
Pagarina izmeklēšanu Baltkrievijas opozicionāra Babariko lietā; plāno atlaist vairākus diplomātus
Baltkrievijas Valsts drošības komiteja ir pagarinājusi izmeklēšanu lietā pret vienu no bijušajiem prezidenta amata kandidātiem Viktoru Babariko. Viņš ieslodzījumā atrodas jau kopš jūnija vidus. Tikmēr protesta akcijas pret Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu turpinās ar vairākiem simtiem jaunu aizturēto. Opozīcijas aktīvisti ziņo, ka pamatīga atlaišana sākusies arī Baltkrievijas diplomātiskajās aprindās.
Itālijā labāko sieru glabā «parmezāna bankā»
Itālijā slavenais parmezāna siers ir tik vērtīgs, ka Parmā to glabā “parmezāna bankā”.  Ar dažādām drošības sistēmām aprīkotajā ēkā glabājas siera rituļi desmitiem miljonu eiro vērtībā.
Epidemiologs: Lai gan Lietuvā un Igaunijā Covid-19 gadījumu skaits pieaug, slimība ir izsekojama
Lai gan tādās kaimiņvalstīs kā Igaunija un Lietuva vērojams Covid-19 jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums, tomēr situācija tiek uzskatīta par kontrolējamu, jo infekciju lielākoties izdodas izsekot, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Itālijā notiek referendums par parlamenta deputātu skaita samazināšanu
Itālijā šodien notiek referendums par parlamenta deputātu skaita samazināšanu. Pašlaik abās Itālijas parlamenta palātās kopsummā strādā 945 deputāti. Ja reforma tiks apstiprināta, tad turpmāk paliks tikai 600 deputāti. Šis referendums un arī līdztekus tam notiekošās reģionālās vēlēšanas tiek uzskatītas par testu pašreizējās valdības stabilitātei.
Minskā protestē tūkstošiem cilvēku, notiek aizturēšanas
Baltkrievijas pilsētās desmitiem tūkstoši cilvēku šodien atkal pievienojās protesta akcijām pret prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu. Atkal sākušās aizturēšanas. Tas dienu pēc tam, kad sieviešu gājienā Minskā tika aizturēti vairāki simti cilvēku.
Minskā aizturētas aptuveni 300 sieviešu gājiena dalībnieces
Vakar Minskā notikušajā sieviešu gājienā ir aizturētas aptuveni 300 tā dalībnieces. Viņu vidū arī 73 gadus veca sieviete, kas jau iepriekš kļuva par šo protestu simbolu. Vēlāk vakarā vairums gājiena dalībnieču tika atbrīvotas. Savukārt Krievijas ārlietu dienesta pārstāve pauda neapmierinātību ar rīt gaidāmo Svetlanas Tihanovskas vizīti Briselē.
ASV aizliedz lejupielādēt «WeChat» un «TikTok»
No šodienas lietotāji ASV vairs nevarēs lejupielādēt divas populāras ķīniešu viedtālruņu aplikācijas – "TikTok" un "WeChat". ASV valdība aizliedza "Google", "Apple" un pārējiem piedāvāt šīs aplikācijas savos veikalos. Šāds lēmums ir pieņemts, jo ASV amatpersonas vairakkārt ir izteikušas bažas par abu aplikāciju drošību.
Represijas Baltkrievijā. Skriešana caur sitēju rindai un 126 cilvēki kamerā
Piekauti, spīdzināti, pazemoti. Simtiem un simtiem baltkrievu. Tāda Aleksandra Lukašenko režīma brutalitāte vēl nebija pieredzēta. Pēc prezidenta vēlēšanām 9. augustā sākās protesti pret rezultātu viltošanu un pieprasot pārmaiņas valstī. Milicija un OMON vardarbīgi izklīdināja demonstrācijas un aizturēja dalībniekus.
Navaļnija veselības stāvoklis ir jūtami uzlabojies
Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija veselības stāvoklis ir jūtami uzlabojies. Par to viņš ir paziņojis savā ''Instagram'' kontā. Navaļnijs turpina ārstēšanos Berlīnes slimnīcā un saka, ka priekšā vēl ir daudz grūtību. Kā zināms, Vācijas, Francijas un Zviedrijas laboratorijas ir apstiprinājušas, ka Navaļnijs ir ticis saindēts ar "Novičok" grupas nervu paralītisko vielu.
Baltijā pieaug saslimstība ar Covid-19
Lietuvā un Igaunijā strauji pieaug ar Covid-19 inficēto skaits. Lietuvā pēdējā diennaktī reģistrēti 99 jauni saslimšanas gadījumi, taču Igaunijā – 61.
Beļģija pārbauda populāras ES domnīcas vadītāja saites ar Ķīnu
Beļģijas drošības dienesti sākuši izmeklēšanu pret plaši pazīstamā, Briselē bāzētā Eiropas Savienības un Āzijas centra direktoru Freizeru Kameronu. Par to vēsta izdevums "Politico". Domnīcas vadītājs tiek turēts aizdomās par slepenas informācijas nodošanu Ķīnai. Šādus apgalvojumus viņš noliedz.
Jaunākie
Interesanti