Ārzemēs
Vēsturiska vienošanās vai mazs solītis uz priekšu? Pretrunīgi vērtējumi par ANO Klimata sarunu panākumiem
Vēsturiska vienošanās vai mazs solītis uz priekšu? Tik atšķirīgas reakcijas skan par ANO Klimata konferences iznākumu. Attīstības valstis ir gandarītas, ka beidzot ir panākta vienošanās par jaunu zaudējumu atlīdzināšanas mehānismu, caur kuru bagātās valstis kompensēs nabadzīgām klimata pārmaiņu radītos postījumus. Tomēr Eiropas Savienības sarunvedēji ir sarūgtināti, ka pārējā pasaule nav gatava aktīvāk samazināt izmešus.
Horvātija gatavojas nākamgad pievienoties Šengenas zonai
Horvātija gatavojas nākamā gada 1. janvārī pievienoties Šengenas zonai, un pozitīvu atzinumu pagājušajā nedēļā sniedza arī Eiropas Komisija (EK). Tomēr uz robežas tiks saglabāta infrastruktūra, lai personu kontroli varētu atjaunot.
ASV Ņujorkas štatā atgūstas no stipriem sniegputeņiem
Īpaši smaga situācija izveidojās Bufalo pilsētas apkaimē štata rietumu daļā, un šeit tiek ziņots par diviem nāves gadījumiem. Cilvēku dzīvību prasīja sirdsdarbības traucējumi, kas radās sniega tīrīšanas dēļ.
Zelenskis: Vissīvākās kaujas joprojām notiek Doneckas apgabalā
Kā drīz pēc Hersonas atbrīvošanas prognozēja daudzi militārie komentētāji, Krievijas spēku aktivitāte tiks vērsta uz citiem sagrābtajiem reģioniem. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka vissīvākās kaujas joprojām notiek Doneckas apgabalā. Lai arī slikto laikapstākļu dēļ uzbrukumu skaits esot nedaudz samazinājies, apšaudes joprojām notiekot ārkārtīgi bieži.
Parīzē notiks sarunas par finanšu atbalstu Moldovai
Moldovas prezidente Maija Sandu 21. novembrī apmeklē Francijas galvaspilsētu Parīzi, kur tiks runāts par papildu finanšu atbalstu Moldovai. Eiropas Savienība nesen paziņoja, kas sniegs 250 miljonu eiro palīdzību, lai Moldova varētu pārvarēt pašreizējo enerģētikas krīzi. Tomēr Kišiņevas politiķi saka, ka viņiem kopumā ir nepieciešams vismaz viens miljards.
Turcijas gaisa uzlidojumos Sīrijā nogalināti vairāk nekā 30 cilvēki
Turcijas gaisa uzlidojumos Sīrijas ziemeļos naktī uz svētdienu nogalināti vairāk nekā 30 cilvēki, ziņo Londonā bāzēta sīriešu cilvēktiesību aizstāvju organizācija. Turcijas Aizsardzības ministrija vietnē "Twitter" notikušo komentējusi kā atmaksu, iespējams atsaucoties uz nesen Stambulā sarīkoto teroraktu.
ANO Klimata konferencē panāk vienošanos par palīdzību nabadzīgām valstīm tikt galā ar klimata pārmaiņu sekām
ANO Klimata konferencē Ēģiptē gandrīz 200 valstu pārstāvji aizvadītajā naktī ir spējuši panākt vienošanos. Nozīmīgākais sasniegums ir īpaša zaudējumu atlīdzības fonda izveide, kas ļaus bagātām valstīm kompensēt nabadzīgām valstīm klimata pārmaiņu radītos postījumus. Tomēr apņēmība atteikties no tādiem fosilajiem kurināmajiem kā ogles joprojām nav pietiekami spēcīga.
Kazahstānā notiek pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas
Kazahstānā 20. novembrī notiek pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas. Viss liecina, ka pie varas arī turpmāk paliks līdzšinējais valsts vadītājs Kasims Žomarts Tokajevs. Viņš sevi raksturo kā reformatoru, kas vēlas padarīt Kazahstānu demokrātiskāku. Tomēr kritiķi saka, ka vēlēšanās trūkst reālas izvēles iespēju.
Ukrainas bēgļi no Latvijas atgriežas dzimtenē; daļa atkārtoti izlemj pamest Ukrainu
Arvien vairāk bēgļu, kas Latvijā ieradās no Ukrainas un šeit pavadīja vairākus mēnešus, izvēlas atgriezties atpakaļ dzimtenē. Lai gan precīzu datu par bēgļu kustību prom no Latvijas uz Ukrainu un atpakaļ atbildīgo amatpersonu rīcībā nav, par bēgļu skaita nelielu samazināšanos var spriest pēc plūsmas bēgļu atbalsta centrā Rīgā un izmaksātās palīdzības apmēra.
Polijā apbedī raķetes sprādzienā pierobežā bojā gājušos
Polijā šodien valsts rīkotā bēru ceremonijā apbedī divus valsts pilsoņus, kuri gāja bojā Polijas pierobežā ar Ukrainu, kad tur kļūdas dēļ trāpīja Ukrainas pretgaisa aizsardzības raķete. Tas uzjundījis diskusijas par to, kā Polijai stiprināt drošību, lai līdzīgi gadījumi neatkārtotos. 
Svarīgākais šobrīd