
Ārzemēs


Krievijas karaspēks naktī uz sestdienu ar "Shahed" trieciendroniem ļoti intensīvi uzbruka Kijivai, kur gaisa trauksme ilga apmēram sešas stundas. Ukrainas galvaspilsētā tik vērienīgi ienaidnieka triecieni nebija pieredzēti vismaz kopš pavasara.

ASV Senātā joprojām valda viedoklis, ka atbalsts Ukrainai un Izraēlai ir jāapvieno vienā lēmumā. Tikmēr daudzviet kreiso aprindās un ASV sabiedrībā atbalsts Izraēlai kļūst arvien kontroversiālāks. Ņemot vērā, ka budžeta pieņemšana ASV pagarināta līdz februārim, par atbalstu Ukrainai politiķi var lemt vēl vismaz līdz Ziemassvētkiem, Latvijas Radio raidierakstā "Drošinātājs" vērtēja Vācijas Māršala fonda Ziemeļu novirziena vadītāja un drošības politikas pētniece Kristīne Bērziņa.

Jau otro gadu Krievijai īstenojot asiņaino karu Ukrainā, nav liecību, ka nozīmīga Krievijas sabiedrības daļa sāktu izrādīt protesta pazīmes. Kremļa propagandas dzirnas maļ bez apstājas, skaļākos opozicionārus ir apklusinājis cietums, bet bailes no represijām attur pārējos.

Sestdien, 25. novembrī, atzīmē Starptautisko dienu vardarbības pret sievietēm izskaušanai. Tāpēc daudzviet pasaulē notiks demonstrācijas, lai pievērstu uzmanību šai problēmai.

Norvēģija rūpīgi uzrauga situāciju uz robežas ar Krieviju saistībā ar tās radīto migrantu spiedienu uz Somiju, taču pašlaik situācija tur esot normāla, paziņoja Norvēģijas premjerministrs Jūnass Gārs Stēre, kurš piektdien, 24. novembrī, apmeklēja Igauniju.

Brīdis, kuru Izraēlā gaidīja daudzas ģimenes. "Hamās" no septiņu nedēļu ilgā gūsta atbrīvojis pirmo ķīlnieku grupu – 13 Izraēlas pilsoņus – sievietes un bērnus. Vienlaikus grupējums atbrīvojis arī 10 Taizemes valstspiederīgos un vienu Filipīnas pilsoni, ko vienošanās gan neparedzēja. Tikmēr okupētajā Rietumkrastā atbrīvotas 39 personas.

Slovākijā pie varas nākot premjerministra Roberta Fico valdībai, darbu valdības struktūrās pametuši dezinformācijas apkarošanas eksperti, aiziešanu cita starpā skaidrojot ar to, ka jaunās valdības locekļi paši izplata prokrieviskus naratīvus, vēstīja tīmekļa medijs "Euractiv".

Piektdienas pēcpusdienā sākusies teroristu grupējuma "Hamās" sagūstīto ķīlnieku nodošana Izraēlas un arī Taizemes varasiestādēm. Saskaņā ar jaunāko informāciju atbrīvoti 12 Taizemes pilsoņi, savukārt vēl 13 Gazas joslā turētie ķīlnieki ir ceļā no Gazas joslas. Tikmēr Gazas dienvidos no Ēģiptes ir iebraukušas kravas automašīnas ar humāno palīdzību.

Piektdien oficiālā vizītē Ukrainā ieradies Latvijas valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Piektdien viņš apmeklēja Černihivas apgabalu, kura atjaunošanā iesaistījusies arī Latvija.

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars piektdien paziņoja, ka protestētāji, kas Dublinā ceturtdienas vakarā sarīkoja grautiņus, savai valstij darījuši kaunu un bijuši naida motivēti. Īrijas galvaspilsētā ceturtdien izcēlās plaši nemieri pēc tam, kad Dublinas centrā pie skolas tika sadurti pieci cilvēki.

Palīdzība Ukrainai, konflikts Tuvajos Austrumos un starptautiskā tirdzniecība ir daži no aktuālajiem jautājumiem, kas šodien ir Kanādas un Eiropas Savienības līderu sanāksmes dienaskārtībā. Tā notiek simboliskā vietā – Sentdžonsas pilsētā Ņūfaundlendas salā, kur savulaik tika nodibināti pirmie transatlantiskie bezvadu sakari.

Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite piektdien formāli lūdza prezidentu Gitanu Nausēdu anulēt Krievijas baletdejotājai Ilzei Liepai izņēmuma kārtā piešķirto Lietuvas pilsonību.

Pašpasludināts "anarhokapitālists", kurš mītiņos virs galvas vicināja motorzāģi, solot samazināt valsts aparātu. Tas ir jaunievēlētais Argentīnas prezidents Havjers Milejs.

Piektdien sācies Nīderlandes jaunās valdības veidošanas process pēc parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kurās negaidīti uzvarējusi Gērta Vildersa vadītā galēji labējā Brīvības partija (PVV). Pēc politiskā spēka uzvaras vēlēšanās visā valstī izcēlušies protesti.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā sasnieguši jau teju 323 000 militārpersonu, bet Ukrainas austrumos turpinās Krievijas uzbrukumi vairākos virzienos, tostarp Avdijivkā.

Jaunzēlandes pilsoņi var sagaidīt nodokļu samazināšanu, plašāku policijas klātbūtni uz ielām un mazāku birokrātiju, paredz vienošanās par jaunās valdības izveidi.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs patlaban uzturas 4,2 miljoni Ukrainas kara bēgļu, aprēķinājusi Eiropas Savienības statistikas aģentūra "Eurostat".

Krievijas iebrukumu Ukrainā iemūžina starptautisko ziņu aģentūru fotogrāfi. 2023. gada 23. novembra fotogrāfijas.

Dānijā sākta Eiropas Savienībā (ES) lielākās ģeotermālās stacijas būvniecība. Tas ir absolūti "zaļš" enerģijas avots, kas palīdzēs samazināt klimata izmaiņas radošā oglekļa izmešus.

Neraugoties uz nebeidzamiem Krievijas gaisa triecieniem pa civilās infrastruktūras objektiem, Ukrainā intensīvi notiek arī sagrauto ēku atjaunošana. Renovētas tiek gan dzīvojamās, gan sabiedriskās ēkas.
Svarīgākais šobrīd


















