Ārzemēs
Ungārijas ārlietu ministrs: ES būtu stiprāka, vairāk lēmumu nododot dalībvalstu rokās
Eiropas Savienība (ES) būtu stiprāka, ja tā vairāk lēmumu nodotu dalībvalstu rokās, intervijā Latvijas Radio sacīja Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sījārto. Viņš norādīja, ka Eiropai bija iespēja veidot ciešākas attiecības ar Baltkrieviju, tad nebūtu migrācijas krīzes, kādu pieredzam pašlaik. Ungārija arī uzskata, ka attiecībās ar Krieviju ir jāietur pragmatisms.
Atklāj pretrunīgi vērtēto dzelzceļa līniju starp Laosu un Ķīnu
Piektdien atklāj dzelzceļa līniju, kas savieno Laosu un Ķīnu. Laosas valdība cer, ka ķīniešu finansētais daudzmiljardu infrastruktūras projekts sekmēs nabadzīgās valsts ekonomisko attīstību. Turpretī projekta kritiķi bažījas, ka tas vairos Laosas finansiālo un politisko atkarību no Ķīnas.
Afganistānā pusei iedzīvotāju draud bads
Afganistānā pusei iedzīvotāju draud bads, un vairāk nekā trīs miljoni bērnu cieš no pārtikas trūkuma. Ar šādiem skaudriem secinājumiem nākusi klajā Pasaules Pārtikas programma, norādot, ka pēdējā laikā humānās palīdzības vajadzības Afganistānā ir trīskāršojušās. Un, tuvojoties ziemai, situācija pasliktinās.
Eiropas Savienības Tiesas ģenerāladvokāts noraida Polijas un Ungārijas prasību
Eiropas Savienības (ES) Tiesai jānoraida Polijas un Ungārijas prasība atcelt regulējumu, kas ļauj Eiropas Savienībai apturēt ES budžeta līdzekļu piešķiršanu dalībvalstīm, ja tās ir pārkāpušas tiesiskuma principus. Tā uzskata ES Tiesas ģenerāladvokāts, kurš ceturtdien nāca klajā ar saviem secinājumiem šajā lietā. Viņa spriedumam ir rekomendējoša nozīme, bet gala vārds būs jāsaka ES Tiesai.
Ietekmīgi Ukrainas politiķi un žurnālisti slepeni tikušies Viļņā
Virkne ietekmīgu Ukrainas politiķu un žurnālistu pagājušajā nedēļā slepeni tikušies Viļņā, kur tai pašā laikā uzturējies arī valsts bagātākais oligarhs Rinats Ahmetovs. Viņa vārdu prezidents Volodimirs Zelenskis pirms dažām dienām pieminēja saistībā ar šajās dienās it kā iespējamu Krievijas atbalstītu valsts apvērsumu Ukrainā, vēsta laikraksts "Ukrainska pravda".
Attīstības valstīm ES piedāvās alternatīvu Ķīnas iniciatīvai «Viena josta, viens ceļš»
Eiropas Komisija nākusi klajā ar stratēģiju “Global gateway” jeb “Globālo vārteju”, kuras mērķis ir veicināt viedas, tīras un drošas digitālās, enerģētikas un transporta saites, kā arī veselības, izglītības un pētniecības sistēmas stiprināšana visā pasaulē. Paredzēts, ka bloks līdz 2027. gadam mobilizēs 300 miljardus eiro publiskās un privātās investīcijās, piedāvājot alternatīvu Ķīnas iniciatīvai “Viena josta, viens ceļš”. Lai gan stratēģijā nav skaidri pieminēta Ķīna, priekšlikums piedāvā alternatīvu Pekinas aizjūru attīstības plānam, kas, kā spriež kritiķi, ir novedis vairākas valstis līdz milzīgiem parādiem.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt