Ārzemēs
Čīlē referendumā atbalstīta jaunas konstitūcijas izstrāde
Svētdien Čīlē notikušajā referendumā iedzīvotāji ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstījuši pašreizējās konstitūcijas nomaiņu, un šāds rezultāts sagaidīts ar lielu sajūsmu. Čīles prezidents Sebastjans Pinjera aicinājis pilsoņus uz kopīgu darbu jaunās konstitūcijas izstrādē. Pēc tās paredzēts vēl viens referendums tās apstiprināšanai.
Kalnu Karabahā stāsies spēkā pamiers
Pirmdien, 26. oktobrī, pulksten 8.00 pēc vietējā laika stājies spēkā pamiera režīms Azerbaidžānai juridiski piederošajā, bet armēņu spēku kontrolētajā Kalnu Karabahā. Tomēr iepriekšējās vienošanās par uguns pārtraukšanu netika ievērotas un maz ticams, ka kaujas pirmdien beigsies.
Lietuvas vēlēšanu otrajā kārtā līderpozīcijā konservatīvie
Lietuvas parlamenta vēlēšanu otrajā kārtā labākos rezultātus līdz šim uzrādījusi lielākā opozīcijas partija – konservatīvā "Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti". Tieši šī partija pirmajā kārtā ieguva visvairāk mandātu, aiz sevis atstājot Zemnieku un zaļo savienību, kas arī otrajā kārtā varētu palikt otrajā vietā.
Eiropā pieaug izdevumi aizsardzībai
Jau 10 NATO dalībvalstis aizsardzībai atvēl vismaz 2% no IKP – tā liecina jaunākie NATO apkopotie dati. Tomēr pieaugums ir salīdzinoši lēns un lielākajai daļai neizdosies nosprausto mērķi sasniegt līdz 2024.gadam.
Baltkrievijas ielās Tautas ultimāta dienā izgājuši vairāk nekā 100 000 cilvēku
Vairākās Baltkrievijas pilsētās šodien ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku, paužot atbalstu opozīcijas līderes Svetlanas Tihanovskas izteiktajam Tautas ultimātam prezidentam Aleksandram Lukašenko. Jau tikuši aizturēti cilvēki, un visā Minskā, kur ielās izgājuši vairāk nekā 100 000 cilvēku, izvietoti lieli drošības spēki.
Baltkrievija: Pienākusi Tautas ultimāta diena; Minskā izvieto drošības spēkus
Šodien plkst.14 beidzas Baltkrievijas opozīcijas līderes Svetlanas Tihanovskas noteiktais Tautas ultimāta termiņš. Pirms nepilnām divām nedēļām viņa autoritārajam līderim Aleksandram Lukašenko izvirzīja ultimātu – viņam līdz šodienai ir jāpaziņo par aiziešanu no amata. Ja Lukašenko to neizdarīs, tauta izies ielās un sāksies “visu uzņēmumu nacionālais streiks, visu ceļu bloķēšana, tirdzniecības sabrukums valsts veikalos”.
Lietuvas Seima vēlēšanu otrajā kārtā prognozē «tēvzemiešu» panākumu
Lietuvā šodien norisinās Seima vēlēšanu otrā kārta, kurā izraudzīsies aptuveni pusi no parlamenta locekļiem. Pēc balsošanas pirmās kārtas vadībā izvirzījās lielākā opozīcijas partija “Tēvzemes savienība – Kristīgie demokrāti”. Konservatīvajam spēkam prognozē panākumu arī šodienas balsojumā, kas notiek vienmandāta apgabalos.
Konflikts Kalnu Karabahā turpinās
Karadarbība turpinās Kalnu Karabahā. Gan Azerbaidžāna, gan Armēnija viena otru  apsūdz konflikta izraisīšanā un šaušanā uz civiliedzīvotājiem kalnainajā reģionā. Šomēnes ar Maskavas iesaisti abas puses divreiz vienojās par pamiera ievērošanu, bet abas reizes to ātri pārtrauca. Nu konflikta risināšanā iesaistījusies arī Vašingtona.
ASV ikdiena Covid-19 apstākļos: Gatavošanās vēlēšanām un maskas kā politisks vēstījums
Amerikas Savienotās Valstis joprojām pasaules kartē ir vieta, kuras Covid-19 vīruss ir skāris vissmagāk. Inficēto skaits tuvojas deviņiem miljoniem, miruši – vairāk nekā 200 tūkstoši. Pēdējās dienās tiek pārspēti kārtējie inficēšanās rekordi. Maskas, roku dezinficēšana un distance jau daudzus mēnešus ir amerikāņu ikdiena, un teju katram ir zināms kāds, kurš ir cietis no vīrusa vai miris.
Tūkstošiem cilvēku Polijā turpina protestēt pret abortu aizliegumu
Jau trešo dienu pēc kārtas vairākās Polijas pilsētās ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret Konstitucionālās tiesas pieņemto faktisko abortu aizliegumu. Šonedēļ notikušo protestu laikā izcēlušās arī sadursmes starp demonstrantiem un policiju. Daži protestētāji skandēja “Brīvība, vienlīdzība, sieviešu tiesības”.
Jaunākie
Interesanti