Ārzemēs
Norvēģijas piekrastē dzinēju problēmas piedzīvojušais kruīza kuģis virzās uz tuvāko ostu; evakuācija apturēta
Vairāk nekā 400 cilvēku evakuēti no kruīza kuģa Norvēģijas piekrastē pēc tam, kad tam sestdien, 23. martā, vētrainos laika apstākļos netālu no akmeņainās piekrastes apstājās dzinēji. Kopumā uz kuģa atradās vairāk nekā 1300 cilvēku. Saskaņā ar vietējo mediju ziņoto tikai par mata tiesu izdevās izvairīties no katastrofas. Evakuācijas operācija ar helikopteriem turpinājās visu nakti. Patlaban kruīza kuģa apkalpei izdevies iedarbināt lielāko daļu dzinēju, un tas ar velkoņa palīdzību sācis lēni virzīties uz tuvāko ostu. 
Britu mūziķis Kemišs par «Brexit»: Ir absolūts haoss
"Esam uz salas un salai nav pareizi vēl vairāk noslēgties no pārējās pasaules," saka britu dziesminieks Daniels Kemišs, kurš Eiropas koncerttūrē apmeklēja arī Latviju. Viņš ieradies laikā, kad medijos par viņa zemi visvairāk runā "Brexit" dēļ. Daniels Kemišs pats ilgstoši pavadījis noslēgtībā, klusumā gūstot iedvesmu savām dziesmām, taču Lielbritānijas aiziešana no Eiropas Savienības (ES) mūziķim šķiet liela kļūda.
Londonā simtiem tūkstošu cilvēku prasa atkārtotu «Brexit» referendumu
Vairāki simti tūkstošu cilvēku sestdien, 23. martā, izgāja Londonas ielās, lai pieprasītu Apvienotās Karalistes palikšanu Eiropas Savienībā (ES) un vēl vienu "Brexit" referendumu. Demonstrācijas rīkotāji paziņoja, ka gājienā devās vairāk nekā viens miljons cilvēku. "Brexit" process patlaban nonācis strupceļā, premjerei Terēzai Mejai un britu parlamentam cenšoties atrast izeju un izlemt par tālāko ceļu. ES valstu līderi šonedēļ samitā piekrita uz neilgu laiku atlikt 29.martā paredzēto Lielbritānijas izstāšanos.
Ukrainas drošības eksperts: Krievijas mērķis – Azovas jūras aneksija
Situācija Krimā var saasināties. Ukrainas kuģu aizturēšana Kerčas šaurumā varētu būt priekšvēstnesis plašākam konfliktam Azovas piekrastē. Šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Pasaules panorāma" pauda viens no Ukrainas prominentākajiem ekspertiem aizsardzības un drošības jautājumos, Razumkova centra ārlietu un drošības programmu direktors Oleksandrs Meļņikovs.
ASV atbalstītie Sīrijas kurdu spēki paziņo par «Daīš» kalifāta likvidēšanu
Džihādistu grupējuma "Daīš" jeb "Islāma valsts" pašpasludinātais "kalifāts" ir "pilnībā likvidēts", un zaudējis pēdējo vēl kontrolēto teritoriju Sīrijā. Par to sestdien, 23. martā, paziņoja ASV atbalstītie Sīrijas kurdu spēki, kas pēc vairāku nedēļu kaujām ieņēma pēdējo džihādistu bastionu Sīrijā. Tomēr, kaut grupējums, kas vēl pirms dažiem gadiem kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, tagad teritoriāli ir sakauts, tas joprojām tiek uzskatīs par nozīmīgu drošības draudu.
«Dzeltenajām vestēm» aizliedz protestēt Parīzes centrā
Francijas varas iestādes ir aizliegušas „dzelteno vestu” kustības aktīvistiem sestdien rīkot protesta akcijas Parīzes centrā. Bažījoties par iespējamo vardarbības atkārtošanos, policija solījusi aktīvi vērsties pret aizlieguma pārkāpējiem. Sagaidāms, ka līdzīgi aizliegumi šajā nedēļas nogalē tiks noteikti arī citās Francijas pilsētās.
Britu valdība izstrādā attiecību modeļus ar ES pēc «Brexit»
Ja Lielbritānijas parlamenta deputāti arī trešo reizi atteiksies atbalstīt piedāvāto izstāšanās vienošanos, Apvienotās Karalistes valdība varētu atļaut sarīkot virkni balsojumu par dažādiem iespējamiem attīstības scenārijiem. Tā, ar atsauci uz avotiem valdībā, ziņo britu mediji.
Kazahstānā aiztur protestētājus
Abās lielākajās Kazahstānas pilsētās policija aizturējusi desmitiem protestētājus, kas bija izgājuši ielās, lai paustu neapmierinātību ar valdību un pieprasītu demokrātiskas reformas. Uz demonstrācijām viņus aicināja opozicionārs Muhtars Abļazovs.
Ķīnas prezidents apmeklē Itāliju – izskan bažas par ES šķelšanu
Starptautisko mediju uzmanība pievērsta sāktajai Ķīnas prezidenta Sjī Dziņpina vizītei Romā, kuras laikā tiks parakstīts dokuments par Itālijas pievienošanos tā sauktajai jostas un ceļa iniciatīvai, ko dēvē par mūsdienu “Zīda ceļu”. Tas tiks darīts par spīti izskanējušām bažām no citām valstīm par Ķīnas mēģinājumiem nostiprināt politisko ietekmi Eiropā un pat šķelt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis.  
Krievija un Sīrija nosoda Trampa paziņojumu par nepieciešamību atzīt Izraēlas suverenitāti pār Golānas augstienēm
Krievija, Irāna un Sīrija nosodījušas ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojumu, ka Savienotajām Valstīm būtu jāatzīst Izraēlas suverenitāte pār stratēģiski svarīgajām Golānas augstienēm. Tās Izraēla okupēja no Sīrijas karā pirms vairāk nekā 50 gadiem, bet vēlāk anektēja. Starptautiskā sabiedrība Izraēlas soli anektēt Golānas augstienes neatzīst. Sīrija Trampa paziņojumu nosodīja kā starptautisko tiesību neievērošanu.
Ungārijas NVO pārstāve: Likuma vara Ungārijā apdraudēta, pamatbrīvības pakāpeniski samazinās
Kā brīdina Eiropas Komisija,  Ungārijā novērojams nopietns apdraudējums likuma varai. Šis jautājums šonedēļ atkal uzjundīja ar jaunu sparu, Eiropas Tautas partijai spriežot par Ungārijas valdošās partijas „Fidesz” turpmāko likteni. Bet kā šī situācija izskatās no pašu ungāru puses? Kādā stāvoklī ir dažādas pilsoņu pamattiesības, un vai Eiropas Komisijas apgalvojumiem ir pamats? Par to intervija ar Ungārijas nevalstiskās organizācijas „Pilsonisko brīvību savienība” izpilddirektori Stefāniju Kaproncai.
Jaunākie
Interesanti