Ārzemēs
Briti nevirzīs savu kandidātu EK komisāra amatam
Lielbritānija pirms 12. decembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām negatavojas izvirzīt savu kandidātu Eiropas Komisijas (EK) komisāra amatam. Par to britu puse ceturtdien informējusi nākamo Eiropas Komisijas prezidenti Urzulu fon der Leienu. Britu kavēšanās atkal ir likusi uzdot jautājumu, vai jaunā EK savu darbu varēs sākt nākamā mēneša sākumā.
Pirms Šrilankas prezidenta vēlēšanām pieaug bažas par drošību un viltus ziņām
Šrilankā sestdien, 16. novembrī, gaidāmas prezidenta vēlēšanas. Pašreizējo prezidentu Maitripalu Sirisenu amatā, visticamāk, nomainīs bijušais aizsardzības ministrs Gotabaja Radžapaksa vai pie varas esošās Apvienotās Nacionālās partijas kandidāts Sadžits Premadasa. Pērn notikušo Lieldienu teroraktu dēļ cilvēki bažījas par drošību arī vēlēšanu laikā. Pēdējo dienu laikā pieauguši arī viltus ziņu apmēri. Tikmēr tūrisma nozare cer, ka vēlēšanas tai dos jaunu grūdienu.
Nīderlandē samazinās atļauto braukšanas ātrumu
Nīderlandes valdība pieņēmusi lēmumu valstī būtiski ierobežot kaitīgo gāzu izmešus. Plāna ietvaros no nākamā gada uz automaģistrālēm no 130 līdz 100 kilometriem stundā samazinās atļauto braukšanas ātrumu dienas laikā. 
Jaunzēlandes parlaments legalizē eitanāziju
Jaunzēlandes parlaments pieņēmis likumu, kas legalizē eitanāziju. Taču iespēja nedziedināmi slimiem cilvēkiem brīvprātīgi aiziet no dzīves referendumā vēl jāapstiprina valsts iedzīvotājiem.
30 gadus pēc apvienošanās Vācijā atšķirības joprojām jūtamas
Berlīnes mūra 30. gadadiena likusi no jauna paraudzīties uz to, kāda Vācija izskatās pēc apvienošanās, un uz to, ar ko šobrīd atšķiras austrumvācietis no rietumvācieša. Berlīnes mūris iezīmēja to, kā Vācija bija sašķelta - tagadējās galvaspilsētas vienā pusē dzīvoja austrumvācieši, bet otrā - rietumvācieši. Vairāk nekā 40 gadus šķirti, bet pēdējos 30 – atkal kopā.
Lukašenko «cērt logu» uz Rietumiem
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, kurš ilgus gadus Rietumos kritizēts un dēvēts par Eiropas pēdējo diktatoru, šonedēļ devās pirmajā oficiālajā vizītē uz Eiropas Savienību. Austrijas prezidents Aleksandrs van der Bellens baltkrievu kolēģi ciemos aicināja jau pirms pusotra gada.
Sākas pirmās sēdes Trampa impīčmenta izmeklēšanā
ASV parlamentā impīčmenta izmeklēšanā pret ASV prezidentu Donaldu Trampu sākušās pirmās publiskās sēdes. Izmeklēšanā centīsies noskaidrot, vai Tramps ir ļaunprātīgi izmantojis amata pilnvaras un vai viņa rīcība ir pārkāpums, par kuru draud impīčments.
Katalonijas neatkarības alkas Spānijas vēlēšanās dod papildu punktus radikāļiem
Spānijas Sociālistiskā strādnieku partija, kuru pārstāv premjera pienākumu izpildītājs Pedro Sančess, un galēji kreisi noskaņotā "Unidas Podemos" ir noslēgušas vienošanos par koalīcijas valdības veidošanu. Vienošanās vairo izredzes, ka Spānijai beidzot izdosies izkļūt no politiskās krīzes. Vienlaikus tuvu politiskajam centram ir nokļuvusi labēji radikālā partija “Vox”, kas noliedz jebkādu dialogu ar Kataloniju.
Pēc apšaudes Malmē Dānija ieviesīs pagaidu pārbaudes uz robežas ar Zviedriju
Dānijas varasiestādes ir nolēmušas šonedēļ atjaunot pagaidu pārbaudes uz robežas ar Zviedriju. Tas tiek darīts, lai ierobežotu organizētās noziedzības izplatību, kas nāk no šīs valsts. Šogad gan Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas, gan Zviedrijas dienvidu pilsētas Malmes apkaimē ir notikuši vairāki sprādzieni un apšaudes.
Austrālijā turpinās krūmāju ugunsgrēki
Austrālijā turpinās milzu karstums un plaši ugunsgrēki. Atbildīgie dienesti ziņo, ka krūmāju ugunsgrēkos Austrālijas austrumos ir izdeguši vai joprojām deg vairāk nekā miljons hektāru.
Honkongā pastiprinās vardarbīgi protesti
Honkongā pieaug vardarbīgi nemieri. Demokrātiju atbalstošie protestētāji bloķē ceļus ar ķieģeļiem, velosipēdiem, dīvāniem un citiem materiāliem vai arī demolē sabiedrisko transportu.
Turpinās apšaudes Gazas joslā
Turpinās spriedze Tuvajos Austrumos. Kaujinieki trešdien, 13.novembrī, no rīta no Gazas joslas izšāvuši raķetes uz Izraēlu, uz ko Izraēla atbildējusi ar aviācijas triecienu. Ziņo par vairāk nekā desmit nogalinātajiem Palestīnas pusē.
Visus ugunsgrēkus Austrālijā neizdosies ierobežot vēl vairākas nedēļas
Visus ugunsgrēkus, kas šobrīd posta Austrālijas austrumu daļu, neizdosies ierobežot vēl vairākas nedēļas. Par to trešdien paziņojis Jaundienvidvelsas Lauku ugunsdzēsības dienesta komisārs Šeins Ficsimonss. Kopš pagājušās nedēļas ugunsgrēkos gājuši bojā trīs cilvēki un vairāk nekā 120 ievainoti.
Jaunākie
Interesanti