Ārzemēs
Irāna noraidījusi jebkādu jaunu kodolvienošanos
Irāna trešdien, 25.aprīlī, noraidījusi jebkādu jaunu kodolvienošanos, ko varētu ierosināt ASV un Francija. Irānas prezidents Hasans Rouhani brīdinājis, ka pašlaik jau ir vienošanās un ir tikai divas iespējas – tā vai nu turpināsies vai ne. ASV prezidents Donalds Tramps piedraudējis izstāties no līguma, kas ierobežojis Teherānas kodolprogrammu. Francijas prezidents Emanuels Makrons pieļauj, ka varētu sākt darbu pie jaunu līgumu izstrādes. Eiropas Savienība un Krievija trešdien paziņoja, ka esošā kodolvienošanās ir jāsaglabā.
Talibi Afganistānā gatavo ofensīvu pret ASV
Talibu nemiernieki Afganistānā paziņojuši par jaunas ofensīvas sākšanu, kas būs vērsta pret ASV spēkiem. Nemiernieki sola izmantot jaunu un sarežģītu taktiku, lai iznīcinātu amerikāņu iebrucējus un viņu atbalstītājus. 
ASV un Francija aicina strādāt pie jaunas vienošanās ar Irānu
ASV un Francijas prezidenti aicina strādāt pie jaunas vienošanās ar Irānu. ASV prezidents Donalds Tramps draud izstāties no kodolvienošanās ar Teherānu, bet Francijas prezidents Emanuels Makrons vizītē ASV piedāvāja sarunas par līguma paplašināšanu, lai mazinātu Trampa kritiku. Tramps vēlas, lai pret Irānu paplašina gan ierobežojumus tās kodolprogrammai, gan līgumā iekļauj Irānas ballistisko raķešu programmas iegrožošanu. Teherāna uz abu līderu paziņojumiem reaģējusi, apšaubot jaunas vienošanās likumību. 
Trauksmes cēlējus grib aizsargāt no darba attiecību uzteikuma un atriebības
Eiropas Komisija (EK) šonedēļ prezentēja jaunus priekšlikumus trauksmes cēlēju aizsardzībai visā Eiropā. Direktīva, par kuru vēl būs jālemj gan dalībvalstīm, gan Eiropas Parlamentam, paredz izveidot vienotu rāmi, kā gan ziņošanas procesus, gan ziņotāju aizsardzību regulēt visās 28 dalībvalstīs. Turklāt visos uzņēmumos un iestādēs, kurās strādā vairāk nekā 50 darbinieki un ir vairāk nekā 10 miljonus eiro liels apgrozījums, jāizveido iekšējās kārtības mehānisms, kā apstrādāt šādu informāciju. Latvijā likumprojekts trauksmes cēlēju aizsardzībai patlaban atrodas Saeimas atbildīgajā komisijā, un prognozē, ka parlamenta plenārsēdē otrajā lasījumā to varētu skatīt maija sākumā.
Austrijā grasās reformēt sociālā nodrošinājuma sistēmu
Austrijas valdības vadītājs Sebastians Kurcs paziņojis par plāniem reformēt sociālā nodrošinājuma sistēmu. Viens no tās mērķiem ir novērst situāciju, kad vietējie iedzīvotāji saņem mazākas sociālās garantijas nekā iebraucēji. 
Lietuva mudina Latviju un Igauniju aizliegt Astravjecas AES elektrības tirdzniecību
Lietuva jau ilgāku laiku mēģina apturēt Baltkrievijā topošās Astravjecas atomelektrostacijas projekta īstenošanu. Atomelektrostacija (AES) top aptuveni 30 kilometrus no Lietuvas-Baltkrievijas robežas un atradīsies vien aptuveni 50 kilometrus no galvaspilsētas Viļņas. Cīnoties pret šo ieceri, Lietuvai jau izdevies panākt Eiropas Parlamenta Enerģētikas komitejas atbalstu saviem centieniem ierobežot trešajās valstīs saražotas elektroenerģijas pārdošanu Eiropas Savienības elektroenerģijas tirgū.
Pompeo sper soli tuvāk valsts sekretāra amatam
ASV Senāta Ārlietu komiteja valsts sekretāra amatā apstiprinājusi Maiku Pompeo. Viņa kandidatūru atbalstīja visi 11 komitejā esošie republikāņu senatori, kā arī viens demokrātu senators.
Armēnijā vienojas par sarunām krīzes risināšanā
Trešdien, 25. aprīlī, starp Armēnijas vadību un opozīciju notiks sarunas, lai risinātu politisko krīzi valstī. Par to otrdien, 24. aprīlī, paziņoja parlamenta spīkers Eduards Šarmazanovs pēc tam, kad no amata plašo protestu dēļ pirmdien atkāpās Armēnijas premjerministrs un valsts līdzšinējais līderis Seržs Sargsjans.
Eiropas Aizsardzības fonda miljonu sadale raisa diskusijas
Turpinās diskusijas par to, kur un kā labāk izmantot Eiropas Aizsardzība fonda naudu. Tas veidots, lai stimulētu bloka dalībvalstu sadarbību bruņojuma un aizsardzības ražojumu un tehnoloģiju jomā. Nākamajā Eiropas Savienība daudzgadu budžetā šim fondam ik gadu varētu būt atvēlēti vismaz pusotrs miljards eiro. Vieni uzstāj, ka prioritāte jāpiešķir to valstu uzņēmumiem, kuros jau ir attīstīta militārā industrija. Citi uzskata, ka pēc iespējas jāiesaista mazie uzņēmumi un mazākas valstis, kā Latvija. Latvija savu artavu varētu dot augsto tehnoloģiju un informācijas tehnoloģiju (IT) jomā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti