Ārzemēs
Ēģiptes piramīdas atkal pieejamas apmeklētājiem
Apmeklētāji atkal var apmeklēt Ēģiptes piramīdas, kas uz laiku bija slēgtas Covid-19 pandēmijas dēļ. Varas iestādes un speciālisti ierobežojumu periodu izmantoja, lai veiktu atjaunošanas un restaurācijas darbus.
Referendumā Krievijā 78% atbalstīja izmaiņas konstitūcijā
Krievijā noslēgusies tautas nobalsošana par izmaiņām valsts konstitūcijā, kas paver iespēju prezidentam Vladimiram Putinam saglabāt amatu līdz 2036. gadam. Provizoriskie balsošanas rezultāti liecina, ka gandrīz 80% nobalsojušo atbalstījuši Kremļa virzītos grozījumus Krievijas pamatlikumā.
Medijs: ES migrantu brīvprātīgās atgriešanās shēmā daudz trūkumu
Eiropas Savienības (ES) migrantu brīvprātīgās atgriešanās shēmā ir daudz trūkumu. To savā izmeklēšanā atklājusi raidorganizācija „Euronews”. Tieši šī programma tiek uzskatīta par flagmani bloka centienos apturēt migrantu nokļūšanu Eiropā. Tomēr atklāts, ka migranti pēc atgriešanās mītnes zemē nesaņem cerēto atbalstu un jau atkal domā par došanos atpakaļ uz Eiropu.
Riodežaneiro atkal būs atvērti restorāni un sporta klubi
Brazīlijas pēc iedzīvotāju skaita otrajā lielākajā pilsētā Riodežaneiro no ceturtdienas atkal būs atvērti restorāni un sporta klubi. Tas notiks par spīti tam, ka pilsētā un visā valstī joprojām ir augsta saslimstība ar Covid-19.
Honkongā pēc drošības likuma pieņemšanas - pirmie aizturētie
Honkongā stājies spēkā jaunais drošības likums, ko asi kritizējuši pilsoniskie aktīvisti un arī vairākas rietumvalstis. Kritiķi uzskata, ka šī likuma mērķis ir ierobežot pilsoņu brīvības, pārkāpjot savulaik noslēgto līgumu par Honkongas autonomiju, kā arī juridisko un likumdošanas neatkarību no centrālās Ķīnas. Tikmēr Ķīna ārvalstu kritiku noraidījusi, bet, pamatojoties uz jauno drošības likumu, Honkongā jau aizturēti pirmie cilvēki.
Austrālija ievērojami palielinās aizsardzības izdevumus
Pieaugot Ķīnas radītajiem apdraudējumiem un samazinoties ASV vadošajai lomai pasaulē, Austrālija nolēmusi palielināt izdevumus aizsardzībai. Par to trešdien paziņoja valsts premjerministrs Skots Morisons. Viņš brīdināja, ka pēc Covid-19 pandēmijas pasaule būs daudz nestabilāka un nedrošāka.
Sākas Vācijas prezidentūra ES; Covid-19 viesa izmaiņas prioritātēs
Prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē trešdien, 1. jūlijā, uz sešiem mēnešiem pārņem Vācija. Tās prioritātēs pamatīgas izmaiņas ieviesusi koronavīrusa radītā krīze. Tieši tāpēc turpmāko sešu mēnešu laikā Vācijai un tās kanclerei Angelai Merkelei būs jāizrāda savas līdera dotības, lai mazinātu dalībvalstu domstarpības diskusijās par ekonomikas atveseļošanai paredzētā finansējuma sadali.
Eiropas Savienība daļēji atvērs ārējās robežas
Eiropas Savienība no trešdienas, 1. jūlija, atvērs savas ārējās robežas ceļotājiem no 15 valstīm.  Šo valstu sarakstā nav iekļautas Krievija, Brazīlija un Amerikas Savienotās Valstis, kuras koronavīruss skāris īpaši smagi. Par tā saucamo “drošo valstu” sarakstu pēc ilgstošām diskusijām vienojās bloka dalībvalstis. Sarakstu pārskatīs ik pēc divām nedēļām.  
Beļģijas karalis atvainojas Kongo par vardarbību
Beļģijas karalis Filips rakstiski atvainojies Kongo prezidentam par vardarbību, kas tika izdarīta viņa priekšteča, karaļa Leopolda II valdīšanas laikā no 1885.gada līdz 1908.gadam, kad Kongo bija beļģu karaļa personīgā kolonija.
Dažas valstis atgriežas pie stingrākiem Covid-19 ierobežojumiem
Pasaulē ar Covid-19 saslimušo skaits pārsniedzis 10 miljonus un joprojām pieaug. Kaut arī vairākās valstīs vērojams slimības ierobežošanas progress, kopumā vīruss strauji izplatās un prasa arvien jaunas dzīvības. Daudzas valstis atgriežas pie stingrākiem ierobežojumiem.  
Darbību izbeigusi Francijā vecākā atomelektrostacija
Darbību izbeigusi Francijas vecākā atomelektrostacija (AES) Fesenheimas pilsētiņā pie Vācijas un Šveices robežas. Elektrostaciju slēdz, jo Francijas valdība ir apņēmusies samazināt valsts atkarību no atomenerģijas. Vides aktīvisti priecājas par šo notikumu, bet daudzi Fesenheimas iedzīvotāji zaudēs darbu un var būt spiesti pārcelties uz citurieni.  
Jaunākie
Interesanti