Ārzemēs
Baltieši Briselē izveido simbolisku Baltijas ceļu starp trīs vēstniecībām
Vairāki simti latviešu, lietuviešu, igauņu, kā arī viņu draugi un paziņas šodien sanāca Briselē, lai izveidotu simbolisku Baltijas ceļu starp trīs valstu vēstniecībām. Pasākums notika tieši šodien, jo Briselē, tāpat kā daudzviet pasaulē, šajā svētdienā tiek atzīmēta diena bez automašīnām. Līdz ar to Beļģijas galvaspilsēta privātajam transportam bija slēgta.
Ņujorkā notiek klimata pārmaiņām veltītie starptautiskie pasākumi
Ņujorkā visu nedēļas nogali un arī nākamās nedēļas sākumā norisināsies klimata pārmaiņām veltītie starptautiskie pasākumi. Šādi Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) vēlas panākt, lai pasaules valstis, pilsētas un uzņēmumi aktīvāk cīnītos ar klimata krīzi. Uz Ņujorku ir devies arī Valsts prezidents Egils Levits.
Ņujorkā gatavojas ANO Klimata samitam
Ņujorkā, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) mītnē sestdien, 21. septembrī, pulcējas jaunieši no visas pasaules, lai pievērstos klimata izmaiņām. Viņu vidū būs arī starptautiski pazīstamā zviedru vides aktīviste, 16 gadu vecā Grēta Tūnberga. Jauniešu tikšanās ievada ANO valstu vadītāju samitu, kurā piedalās arī Latvija.
Baidens pieprasa Trampam publiskot telefonsarunas ierakstu ar Zelenski
Bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens ir pieprasījis Balto namu publiskot jūlijā notikušās telefonsarunas atšifrējumu starp Amerikas prezidentu Donaldu Trampu un viņa Ukrainas kolēģi Vladimiru Zelenski. Kā vēsta nezināms trauksmes cēlājs, kurš vērsās plašsaziņas līdzekļos, Tramps esot mudinājis Zelenski izmeklēt bijušā viceprezidenta un viņa dēla Hantera Baidena biznesa darījumus Ukrainā. Pretējā gadījumā ASV prezidents draudēja apturēt palīdzību šai valstij.
Miljoniem cilvēku visā pasaulē protestē pret klimata pārmaiņām
Miljoniem cilvēku visā pasaulē pievienojušies globālajam klimata streikam. Austrālijā vien protestos pret klimata pārmaiņām pulcējās 300 000 cilvēku. Protestē arī Lielbritānijā, Vācijā, Beļģijā un citviet Eiropā. Vēlāk protesti gaidāmi arī Amerikā.  
Maskavas tiesa mīkstina sodu aktierim Ustinovam un atbrīvo no cietuma
Krievijas galvaspilsētas Maskavas tiesa piektdien, 20. septembrī, atbrīvojusi no izmeklēšanas izolatora aktieri Pāvelu Ustinovu. Viņam bija piespriesti 3,5 gadi cietumā par it kā notikušu uzbrukumu Krievijas gvardes darbiniekam. Ustinova advokāti un atbalstītāji šo lietu gan uzskata par safabricētu, bet notiesājošo spriedumu par neadekvātu. Tagad Ustinovam piemērots cits drošības līdzeklis – paraksts par neizbraukšanu no dzīvesvietas.  
Austrālijas iedzīvotāji uzsāk vispasaules streiku, aicinot politiķus novērst vides katastrofu
Tūkstošiem cilvēku Austrālijā šodien izgājuši ielās, lai sāktu vispasaules streiku, pieprasot pasaules līderiem, kas pulcēsies uz Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Klimata samitu, pieņemt tūlītējus pasākumus vides katastrofas novēršanai. Pasaulē šodien plānoti vismaz 5000 protestu 156 valstīs. Streika kulminācija gaidāma Ņujorkā, ar zviedru klimata aktīvistes Grētas Tūnbergas vadītu gājienu.
Norvēģijā reģistrēti vēl septiņi jauni nezināmas suņu slimības gadījumi
Šajā nedēļā Norvēģijā reģistrēti vēl septiņi jauni suņu saslimšanas gadījumi un divi no šiem suņiem arī miruši. Veterinārārsti Latvijā pagaidām nav konstatējuši aizdomīgus suņu saslimšanas gadījumus ar asiņainu caureju un vemšanu Latvijā. Taču, kamēr Norvēģijas atbildīgie dienesti nav noskaidrojuši saslimšanu cēloni, gan PVD, gan vetārsti suņu īpašniekiem iesaka būt piesardzīgiem.
Jaunākie
Interesanti