Ārzemēs
Bēgļu nometnes Grieķijā var kļūt par koronavīrusa izplatības epicentru
Grieķijas varas iestāžu reakcija, sākoties koronavīrusa pandēmijai, bija ātra un samērā barga. Šobrīd karantīna ir spēkā visā valstī, bet tās pārkāpēji tiek sodīti ar lieliem naudas sodiem un var nonākt pat aiz restēm. Bažas rada bēgļu nometnes, kurās atrodas desmitiem tūkstoši cilvēku. Bēgļi nometnēs dzīvo lielā saspiestībā un nesaņem pienācīgu medicīnisko aprūpi. Šī situācija var izjaukt Grieķijas varas iestāžu plānus veiksmīgi apturēt epidēmiju.
ES Tiesa: Polija, Čehija un Ungārija ar atteikumu uzņemt bēgļus pārkāpušas ES normas
Polija, Ungārija un Čehija ir pārkāpušas Eiropas Savienības (ES) tiesību normas, atsakoties uzņemt patvēruma meklētājus saskaņā ar 2015. gadā izstrādāto pārdales shēmu. Šādu spriedumu ceturtdien, 2. aprīlī, pasludinājusi Eiropas Savienības Tiesa. Tā noraidījusi apsūdzēto valstu argumentus par to, ka atteikšanās uzņemt bēgļus ir bijusi saistīta ar nacionālās drošības apsvērumiem.  
Filipīnu prezidents piedraud nogalināt pulcēšanās ierobežojumu pārkāpējus
Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte piedraudējis ar nāvi iedzīvotājiem, kuri pārkāps valstī ieviestos ierobežojumus cīņai ar koronavīrusu. Valdības noteikto pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumu dēļ miljoniem filipīniešu ir palikuši bez darba un ienākumiem. Tāpēc neapmierinātie iedzīvotāji iziet ielās, lai pieprasītu valdības palīdzību.
Covid-19 slimnieku skaits pasaulē tuvojas miljonam
Ar jauno koronavīrusu reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits pasaulē drīz sasniegs viena miljona atzīmi. Miruši aptuveni 50 tūkstoši Covid-19 pacientu. Par vīrusu pandēmijas jauno epicentru kļuvušas Amerikas Savienotās Valstis (ASV).
Stoltenbergs: NATO sabiedrotie palīdz viens otram arī Covid-19 krīzē
Pirmo reizi NATO vēsturē alianses valstu ārlietu ministru sanāksme ceturtdien notika videokonferences formātā, nevis klātienē. Kā pilntiesīga alianses dalībvalsts tajā piedalījās arī Ziemeļmaķedonija, kas iestājās NATO marta beigās. Tā kļuva par 30. alianses dalībvalsti. Viens no galvenajiem sanāksmes jautājumiem tajā bija bloka loma koronavīrusa krīzes laikā. 
Ziemeļkoreja joprojām noliedz Covid-19 izplatību valstī
Ziemeļkoreja ir pilnībā brīva no jaunā koronavīrusa – tā paziņojusi Phenjanas veselības sistēmas amatpersona. Ziemeļkoreja turpina uzstāt, ka vīrusa valstī nav, lai gan dažādi stingri pasākumi tikuši īstenoti jau kopš janvāra. Skepse par Ziemeļkorejas apgalvojumiem ārzemēs gan pieaug. Īpaši tāpēc, ka inficēto skaits pasaulē tuvojas miljonam.
Covid-19 visstraujāk turpina izplatīties ASV
Koronavīruss Covid-19 visstraujāk turpina izplatīties Amerikas Savienotajās valstīs (ASV), kur apstiprināti 215 000 inficēšanās un vairāk nekā 5 000 nāves gadījumi. Tomēr prezidents Donalds Tramps pagaidām nenoteiks pārvietošanās ierobežojumus visā valsts teritorijā.
Antarktīdu piemeklējis karstuma vilnis
Šī gada sākumā Antarktīdā novērota nepieredzēti augsta temperatūra un pat fiksēts īsts karstuma vilnis. Tas licis zinātniekiem celt trauksmi par to, kā gaisa temperatūras paaugstināšanās varētu ietekmēt gan ūdens līmeņa celšanos okeānā, gan dzīvo dabu Antarktīdā. Vienlaicīgi zinātnieki atzinīgi novērtē to, ka pasaules valstis un uzņēmumi arvien aktīvāk iegulda ilgspējīgās akcijās, cenšoties savu darbību padarīt klimatam draudzīgu.
Lietuvā ierobežos jūras un aviosatiksmi
Lietuvas valdība pieņēmusi lēmumu no sestdienas, 4. aprīļa, aizliegt pasažieru avioreisus un prāmju reisus uz Lietuvu, kā arī ierobežot transporta kustību pāri robežai. Vienīgais izņēmums būs prāmju līnija ar Vācijas pilsētu Ķīli.
Zemūdenēs, iespējams, vēl nezina par vīrusu
Jūras spēku kodolzemūdenēs esošās ekipāžas, kas atrodas ilgās misijās, visticamāk, vēl nemaz nezina par koronvīrusa pandēmiju. Eksperti atzina – šāda veida informācija no apkalpes locekļiem parasti tiek slēpta, lai netraucētu tiešajiem pienākumiem, līdz misija noslēdzas.
Sociālā distancēšanās Indijā – uz humānās krīzes robežas
Cik reāli ir ieviest sociālās distancēšanās ierobežojumus 1,3 miljardu cilvēku apdzīvotā valstī? Un kā sabalansēt iespējamo veselības aprūpes sistēmas un ekonomisko krīzi ar arvien reālāku humāno krīzi? Uz šiem smagajiem jautājumiem atbildes pašlaik cenšas atrast Indija. Premjerministra Narendras Modi lēmums par stingriem ierobežojumiem uztverts dažādi valstī, kur pēc ANO datiem vairāk nekā 70 miljoni cilvēku iztiek ar mazāk nekā diviem dolāriem dienā.
ES apsūdz Krieviju un Ķīnu par dezinformācijas izplatīšanu
Ķīna un Krievija koronavīrusa pandēmijas laikā izplata dezinformāciju un viltus ziņas, lai virzītu savas ģeopolitiskās intereses un vājinātu Eiropas Savienību (ES) un tās partnerus. Tā secināts bloka ārlietu dienesta publicētajā pētījumā. Turklāt šis dezinformācijas vilnis pieņemas spēkā, it īpaši tiešsaistes medijos un sociālajos tīklos.
Jaunākie
Interesanti