Ārzemēs
ES piešķirs papildu pusmiljardu eiro palīdzību Ukrainai (papildināts)
Eiropas Savienības (ES) Ministru padome sēdē Briselē ir apstiprinājusi ceturto palīdzības paketi Ukrainai 500 miljonu eiro apjomā. Tā paredzēta ieroču iepirkšanai un citām aizsardzības vajadzībām. Par šo paketi paziņoja ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.
Uz ukraiņu pleciem gulst arī Krievijas karavīru līķu savākšana
Iebrucējiem atkāpjoties no Ukrainas teritorijām, visbiežāk nākas saņemt ziņas par tur pastrādātajiem noziegumiem un civiliedzīvotāju upuriem. Taču atkāpšanās atklāj arī ko citu – lielos zaudējumus Krievijas karaspēka rindās. Turklāt okupanti nesteidz savu karavīru mirstīgās atliekas nogādāt atpakaļ Krievijā.
Eksperts: Somijas pienesums NATO – spēcīgi sauszemes spēki
Ziemeļvalstis iegūs drošības garantijas, bet aliansei būtisks būs Somijas un Zviedrijas bruņoto spēku spēju pienesums. Somijas gadījumā it īpaši tie būs sauszemes spēki, to Latvijas Televīzijai Helsinkos Somijas Ārpolitikas institūta vadošais pētnieks Mati Pesu raksturoja kā Ziemeļvalstu armiju mugurkaulu.
Putins pulcē uz tikšanos savus sabiedrotos
Krievijas galvaspilsētā Maskavā pirmdien, 16. maijā, notiks Kolektīvās drošības līguma organizācijas līderu samits. Šī organizācija tiek uzskatīta par Krievijas vadītu alternatīvu NATO. Laikā, kad turpinās Krievijas uzsāktais karš Ukrainā, samitā valstu vadītāji paredzējuši apspriest drošības situāciju un izaicinājumus gan reģionā, gan pasaulē.
Apšaudēs ASV vismaz 11 upuri
Nedēļas nogalē apšaudēs ASV bija 11 upuri. Sestdien Ņujorkas štata pilsētā Bufalo nogalināti 10 cilvēki, bet ievainoti trīs cilvēki. Savukārt vismaz viens cilvēks gājis bojā uzbrukumā Kalifornijas štatā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt