Ārzemēs
Lielbritānijas parlamentā paredzēts izšķirošais balsojums par «Brexit» vienošanos
Otrdien, 15. janvārī, Lielbritānijas parlamentā paredzēts izšķirošais balsojums par premjerministres Terēzas Mejas piedāvāto “Brexit” vienošanos, kas regulēs Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) un kuras noraidīšanas gadījumā pastāv vairāki rīcības varianti, bet tad, visticamāk, 29. martā plānotais sakārtotais “Brexit” nenotiks, un tas var izraisīt zināmu haosu.
Lietuvā sāk pietrūkt skolu direktoru
Lietuvas skolās pēdējā laikā sarūk ne tikai skolotāju skaits, trūkst arī mācību iestāžu direktoru. Interesi par šo amatu samazina zemās algas un augstās prasības.
Miris sadurtais Gdaņskas mērs
Slimnīcā no gūtajiem ievainojumiem miris Gdaņskas mērs Pāvels Adamovičs, kurš svētdien, 13. janvārī, tika smagi sadurts labdarības koncertā, kura mērķis bija vākt naudu medicīniskās aparatūras iegādei bērnu slimnīcām.
Turcija sola turpināt cīņu pret Sīrijas kurdu kaujiniekiem
Turcija turpinās cīņu pret Sīrijas kurdu kaujiniekiem, kurus atbalsta ASV. Ankara arī norādījusi, ka nav atšķirības starp “Daīš’”  jeb „Islāma valsts” vai kurdu Tautas aizsardzības vienības kaujiniekiem, jo teroristi nevar būt jūsu partneri un sabiedrotie. Šādi Turcija reaģēja uz ASV prezidenta Donalda Trampa draudiem sagraut valsti ekonomiski, ja tā turpinās uzbrukt kurdiem pēc Savienoto Valstu spēku atvilkšanas.
Islandes dienesti īpašu uzmanību pievērsīs «ziemeļblāzmu medniekiem»
Islandes policija un glābšanas dienesti šoziem īpašu uzmanību pievērš tūristiem, kuri devušies meklēt ziemeļu skaistumu – ziemeļblāzmas uzplaiksnījumu – taču piemirsuši parūpēties par savu drošību. Dzīšanās pēc skaistajiem skatiem ir īpaši riskanta pašlaik, kad Islandē tāpat kā kontinentālajā Eiropā tiek piedzīvota īpaši sniegota ziema.
Serbijā turpinās plaši protesti pret valdību
Serbijā jau sešas nedēļas turpinās plaši protesti pret prezidentu Aleksandru Vučiču un valdības īstenoto politiku. Tos izraisīja decembra sākumā notikušais uzbrukums vienam no opozīcijas partiju līderiem.
Maķedonijas nosaukuma maiņa izraisa krīzi Grieķijas valdībā
Nedēļas nogale Grieķijas valdībai nesusi krīzi kaimiņvalsts Maķedonijas nosaukuma dēļ. Šonedēļ gaidāms uzticības balsojums premjera Aleksa Cipra valdībai. Par atkāpšanos no amata svētdien paziņoja aizsardzības ministrs Pans Kammens, līdz šim Cipra koalīcijā ietilpstošo nacionālistu līderis. Viņš ir pret Atēnu un Skopjes panākto vienošanos par Maķedonijas nosaukuma maiņu uz Ziemeļmaķedoniju, par kuras ratifikāciju drīzumā jābalso Grieķijas parlamentam. Ciprs zaudējis parlamentāro vairākumu, kas palielina ārkārtas vēlēšanu iespēju, un pats aicina sarīkot uzticības balsojumu viņa valdībai
Japānas ārlietu ministrs Maskavā runās par Kuriļu salām
Lai apspriestu domstarpības par Kuriļu salām, Japānas ārlietu ministrs Taro Kono pirmdien ierodas vizītē Maskavā, kur tiksies ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu. Krievija aizvadītajā nedēļā apsūdzēja Japānu, ka tā saasina spriedzi un grauj izredzes uz miera līgumu pirms šomēnes gaidāmās abu valstu līderu Sindzo Abes un Vladimira Putina tikšanās.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti